» »

Segrevanje Gefoce 4 - 4200 ti z 128 mb rama

Segrevanje Gefoce 4 - 4200 ti z 128 mb rama

Hadad ::

Preden zaženem kaksno paniko na servisu, bi se rad prvo vrasal vas. Namreč, če se grafične dotaknes na nasprotni strani, kjer je procesor na grafi, je tam kar preklensko vroče (kakšno sekundo še lahko držiš prst gori) ali je to normalno? Govorim točno o mestu nad jedrom procesorja, sam na nasprotni strani vezja.

Marjan ::

To je dokaj normalno.

Pač današnji GPUji se grejejo ko hudič (v peklu).

:\

BoLhCa ::

keterega proizvajalca grafične pa mas? kaksna rebra dej gor pa ventilator. styling by leadtek=)

Sydk ::

verjetno spet kak InnoVision sranje?:D

frenk ::

Sydk: jest mam abit siluro pa se mi tud ornk greje tko da to ni inno problem:)

hadad: mau preber članek o navijanju ti4200 pa boš vidu kako se da to rešt, sicer je pa to čist nekj normalnga

Sydk ::

zanimivo je kolk folka uspešno navija svoje 4200..moj Inno ni sposoben preživeti (v igrah) niti pri privzetih vrednostih, pa imam sneto stranico;((

Gandalfar ::

ja .. to bi znal bit problem.. raje si jo daj gor pa ustvari boljsi zracni tok skozi racunalnik :)

Sydk ::

Gandalfar: veš tisti mešalci prdcev ki so sedaj popularni (ventilatorji:) tisti tavelki na 3 brzine, no to mi zdej šopa noter v ohišje, pomaga zelo, je pa glasno, pa mi inno grafa še zmer kuhne (freezne sistem) ob kaki napredni zahtevni igri, npr splinter cell, smešno da nikoli ne kuhne ob igranju iger s quake 3 enginom, teli GF$ so bli zgleda res narejeni samo za quake :)

Gandalfar ::

Zanimivo, da se to meni se nikoli ni zgodilo na Gf4 4200ti Abit siluro.. nasploh nimam nobenih tezav s pregrevanjem

Sydk ::

tudi jaz jih ne bi imel če ne bi bil škrt in bi šač dodal tistih 5 jurjev več pa bi mel al silluro al pa leadtek, zj je kar je, me pa kar malo zmrazi ko slišim da je je nekdo odločil za innovision nakup;((

pingo76 ::

Tudi jaz nimam (baje) težav s pregravnjem enega ti 4200 Leadtek. Je pa hecno to, da odkar sem ga razstavil in pošteno namazal in pritdil tista velikanska rebra (prej tovarniško, niso niti polovico ramov pokrili:( ) pa na jedru je bila le kapljica termalne paste in ni pokrivala niti pol jedra;( ) se pa greje kot hudič. Problemov ne dela, greje pa se tako, da roke nebi imel gor za nič na svetu. Pa še neoverclockana je...
Lahko bi kuhal kavico na njem, samo ni praktično:D .
Strange indeed.

Sydk ::

pingo76: če ti jo hajca a ob tem ne dela problemov je OK ane, meni jo hajca pa še probleme mi dela in to je precej slabša varijanta:))

Hadad ::

Neni Inno ampak GAINWARD golden sample 650 Xp Ultra. To me skrbi, ker dobim v 3D Marku 2001 zelo malo pik in sicer sam 6200. Ok, nekaj je odvisno se od ostalih komponent sam, bo ze nekak šlo.

PlayTheGame ::

Povej kake komponente imaš pa ti povemo, če je dober rezultat. Ker velik je odvisno tud od procesorja, plate, ramov,... in pa od software-a za chipset, ki skrbi za "sporazumevanje" na relaciji grafična - osnovna plata. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

PlayTheGame ::

Kar se pa gretja GPU-ja tiče je to zgleda normalno. Tud moj Abit Siluro Ti 4200 je bil tam vroč ko hudič; mogoče je malo manj, odkar sem dal gor komplet od Thermaltake-a vključno s termalno pasto. Sicer pa važno, da ni artefaktov v igrah - to bi pa bil znak, da je z grafo neki narobe ali pa da je prenavita. 0:)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

pingo76 ::

@Sydk:
Hajca? Kaj bi to pomenilo?:8)

pingo76 ::

Še to. Neprimerno manj težav (v servisu) sem imel z intelovimi čipseti. Razni via, sis so bili kronično na vrhu lestvice "imam problem". Z intelovimi pa kar ni in ni težav. Definitivno prispeva ogromno dejstvo, da pri intelovih umotvorih nimaš kaj falit pri inštalaciji kar pa ne velja za via, sis kjer nemalokrat kdo kaj zabrka pri inštalaciji gonilnikov. Nekaj primerov sem imel tudi z nForce čipseti, ampak ne bom postal nerelevantne ugotovitve ker jih je bilo premalo, da bi statistično kaj pomenile. Glede pregrevanja kartic pa pravim tako: Build yer own cooling solution! Tovarniško je dostikrat povsem zadovoljivo. Leadtekova Ti4200 serija je imela impresiven dizajn hladilnika a kaj ko je češko narejen. Da ne bo pomote, še 4 mesece nazaj sem imel 2 leadtekove ti4200 in so obe bile enako slabo hlajene.
Že vidim da se ga bom lotil, in snel dol tista "rebra". Mnja morda pa jih bom le popravil, da bo od delala kot so si to prvotno zamislili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

BaRtMaN ::

pingp76: se nisi nič nemščine učil? Heiß pomeni vroče, poslovenjeno hajca pa pomeni greje.
Zakaj je z Intelovimi matičnimi ploščami manj problemov? Zarad bolj kakovostnega načrtovanja zagotovo, IMHO pa tudi zaradi nenavijanja.

MALJUTKA ::

Pingo76: Zakaj se ti sedaj hladilniki na grafi bolj grejejo kot prej? Enostavno zato, ker komaj sedaj opravljajo svojo nalogo. In ta je ODVAJANJE toplote iz cipa.
Stekas?

Hadad ::

Komponente so: AMD Athlon 1400 mhz navit na 1500, rami 2 krat po 256 mb ddr 2100 (samsung), plata pa je ASUS A7A 266 z Alijevim naborom čipov (pomoje je tu pri Ali-ju problem).

pingo76 ::

@Barman: Ne nemšine, pa se nisem nikoli učil. Samo ITA,ENG,ESP.
Glede Intela... Govoril sem o čipsetih ne o samih intelovih ploščah! Če plošča ni intelova se kar lepo navija...:D . O kvalitetnejši zasnovi sploh nisem hotel govoriti ker bi me takoj napadel 1 miljon AMD privržencev.:8) .

@Maljutka: Ja saj je samoumevno, da stvar zdaj opravlja bolje svoje poslanstvo ampak da je tako vroča pa je vseeno čudno (radeon 9700 je hladilna skrinja proti njemu). Ne morem je prijeti v roko! 60+ stopinj. Bom dal gor senzor če se mi bo dalo. Problemov pa ni sploh, saj moja draga vsak dan igra nekaj ur zaporedoma halflife (max. nastavitve, fsaa ipd) brez problema. Kartica je tako vroča v "mirovanju". Po njenem igranju pa ne upam niti pomisliti koliko je vroča oz. me ne zanima ker me bo garant panika:(.

Hmm, mislim da jo bom moral poštelat ker zdaj mi je že malo nerodno imeti noter tak roštilj.... :8)

PlayTheGame ::

Pri tej konfiguraciji je pa to res nekam malo pik. Jaz sem skoraj tolk dobu (cca. 6000 pik) na Celeronu 1200, z 256 SDR rama in z isto grafično kot jo imam zdaj. Grem stavit, da je problem v softwaru oz. na relaciji grafična - osnovna plata. Pa tale Ali-jev chipset je sumljiv. Sicer pa tud po mojih izkušnjah je najmanj problemov z Intel čipovji, VIA je živ podn, Sis tud ni kej dost boljši, edino z nForce(2) ter Ali-jem še nimam izkušenj, tko da ne bom kej preveč o tem govoru. Probi si dat gor program RivaTuner in pod sekcijo "Driver settings/Customize/prva ikonca/zavihek Compatibility" odkljukaj tam kjer piše "Enable motherboard chipset compatibility mode". Potem pejt še na sekcijo "Target Adapter/Customize/spet prva ikonca/zavihek AGP" in poglej če so omogočene stvari kot npr. AGPx4, AGP fastwrites in AGP sideband addressing. Vprašanje je edino če ti te stvari mamaplata podpira, grafikulja jih sigurno. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

DjTonic ::

Hadad: Daj si gor Alijeve AGP driverje in poročaj. Pomoje bi mogel dobiti vsaj 8000-9000 pik.

m.i.h.a. ::

Kar se tiče Ali-jevega čipovja je v Rivatunerju lepa nastavitev, katera naj bi pospešila igre (jim dvignila fps) za nekje 20%. Vsekakor pa moraš imeti Ali-jevo čipovje, takšne gonilnike (detonatorje), da jih podpira rivatuner. Potem pa samo v riva tunerju pod listom za napredne nastavitve (power user al nekaj takega, točno ne vem, ker trenutno nimam rive inštalirane) in odspodaj klikneš tisto ikono s plusom (mislim, da je ta) ter v tabeli poiščeš Enable Ali AGP (nekaj podobnega) in stvar potrdiš (enable), potem samo še OK in stvar bi morala delovati. Nekaterim se je res hitrost povečala je pa res, da brez Ali čipovja ta stvar nima učinka.

Hadad ::

Tut z novimi agp driverji ni nič kaj bolje.
bom kar testiral na kaki drugi mama plati.

DjTonic ::

Hadad jaz sem z ALI-jevo matično dobil največ 11355 3DMarks v 2001SE. Sedaj pa z Abitko NF7-S dobim več kot 1500 točk več. Točno 12871 3DMarks. Grafična Leadtek Geforce 4 Ti. ;)

11355
12871

Tvoj problem je pomoje nekje drugje, probaj še enkrat naložit Win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456744 (25476) LittleDevil
»

Navijanje Ti4200

Oddelek: Navijanje
291608 (1090) Cranchi
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824750 (3612) mloncar
»

GF4 Ti4200 - problem z AGP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111203 (1013) ssokec
»

kera firma GF4 TI4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523300 (2516) BaRtMaN

Več podobnih tem