» »

kera firma GF4 TI4200

kera firma GF4 TI4200

«
1
2

r5r ::

Katero podjetje izdeluje boljše grafične kartice na cipu GF4 TI4200. Veliko jih je pa se nemorem odločiti, ne bom navijal.

Zanimajo me kje se jo v Sloveniji najceneje dobi in mora imeti 128MB, DVI ter tv-out. |O

nodes ::

ABIT Geforce 4 -4200 128MB DDR AGP +TV out+DVI RETAIL 51.720,00
Jae

Gejmer ::

ABIT Geforce 4 -4200 OTES 128MB DDR AGP +TV out+DVI RETAIL

Ce bos naviju ti priporočam OTES ker ma hladilnik skoraj tako velik kot Geforce FX(ko bo).Mogoc bo mela GeForce FX večji ampak ta je za današnje čase zelo ogromen.Zelo lepo boš lahk naviju...Aja pa na ram daš hladilna rebra pa naviješ na gf4 ti4600...

lp
Nanda yo?

Xplicit ::

da nam odperu nove teme kaj pa 4400 in 4600

a se dejansko splaca nabavt 4600, al ni take razlike

in od katerga izdelvalca?

Gejmer ::

Ne raj prspari za R9700pro la pa pocak na Geforce FX...Kupi gf4 ti4200pa beri clanek Ti4200@Ti4600...Aja gf4 ti 4400 se pa splača ne sploh !
Nanda yo?

kuglvinkl ::

Sam bi nabavil ti4600 izključno zaradi tega, ker ima denimo neka verzija Gainwarda dva DVI-I izhoda. Drugače se moram strinjat z večino (dobrih) testov, da se vsekakor bolj splača 9500Pro (cost/benefit).

Če že hočeš imet 8 layer PCB in dobre RAMe gor (misli, da so 3.3 ns), poglej za verzijo Asusa in Sume Ti4200 + dvomim, da je slednja dobavljiva v RS.
Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Tud jest kupujem grafo in mi je poleg ABITa všeč tud Leadtek (oba kupljiva pri Jaetu). Kakšen nasvet?

kuglvinkl ::

Še svež review. Priporočeno branje: tu.

Your focus determines your reallity

BaRtMaN ::

Kurc, nove Leadtekove grafe majo 4.0 ns pomnilnik, medtem ko ABITove 3.6 ns, a so te zelo glasne. Jst bi mel ASUS V9280S
Superfast, ki ga pa v Sloveniji jasno ni.
;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

BoLhCa ::

nabav Leadtek WinFast A280 TD, pa se vsedi za comp in spilej dokler skup ne pades:)))
aja to mam tud jest (grafo)
reakcija-zadovoljen
ma 128Mb DDR, AGP 8x, DVI, TV Out, Dual VGA, Retail in se My ViVo edition za 54.000 sit.
ajde lepo si mejte

sharp ::

Ej Bolhca a so rebra po pol ure kej vroča (auu).he,he,he

BaRtMaN ::

Razmišljam še... niti ne rabim dodatnih VIVO funkcij, LCDja tud nimam, pravzaprav mam 15 palčni monitor, ki ga moram zamenjat hmal. Vsekakor bom kupu Ti4200 in to Leadtek WinFast A250 serijo.

BoLhCa ::

Sharp nej ti povem, da rebra po pou ure niso vroca! he-he-he:)
BaRtMaN u vprasanju je napisan: Zanimajo me kje se jo v Sloveniji najceneje dobi in mora imeti 128MB, DVI ter tv-out.
torej kaj se pritozujes ce modela zanima grafa s temi "dodatki".
torej r5r kup Leadteka winFast A280TD, pa uzivi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

VASkO ::

splaca se asus ali albatron ali kerakoli druga 4200tka, ki ima PCB od 4400/4600

albatrona pa asusa 4200 dobite cez mejo za 220 evrov z 3.3ns RAMom pa fajn se navijeta cez 700mhz DDR

BaRtMaN ::

Bolhca: sm pač mislu da si to men svetoval, glede na to, da me zanimajo nove serije Ti4200 čipov. Sem pač pol povadl SVOJE mnenje o tem, da teh funkcij ne rabim, nikakor pa niser r5rju odsvetoval nakupa.

BoLhCa ::

BaRtMaN:
ups. sorry sm mislu de me kritiziras:))
ql pol, uzem od Leadteka. sorry se enkrat

bbobst ::

Ali kdo ve ker TV čip ima tale
Leadtek WinFast A280 TD ?

sharp ::

Mislim da ima Philips.

BoLhCa ::

ja ma philipsa! sigurno ker zdej gledam v njega:)))
lp by BoLhCa

imi ::

Sam sem si pred kratkim nabavil MSI-jevo 4200. Sem zelo zadovoljen z njo (lepa slika, hitrost, philipsov TV-out, DVi izhod..).

LP

BaRtMaN ::

Kje si jo pa dobil?

imi ::

Kupil sem jo sicer pri lokalnem prodajalcu, v Sloveniji pa je zastopnik Megahit.

Najprej sem hotel kupiti Gainwardovo kartico (ker v forumih ne poznajo drugih firm kot so Leadtek, Gainward, Inno...), pa sem se po razgovoru s prodajalcem odločil za MSI-jevo. Kupil sem model ti-4200 TD 64 DDR, dobijo pa se tudi že novejše izvedbe z 128 DDR RAM in 8xAGP (ti4200-TD8X). Zraven dobiš še različne kable za TV-OUT + original igre, software.....


Kot sem že rekel sem z njo zelo zadovoljen.

Še en opis oziroma test:
http://www.dark-tweaker.com/msi4200.htm

LP


BaRtMaN ::

Mislm da bom kr MSIjevo kartico kupu in na Leadtek pozabu.:)) V temle testu je dobila 100 von 100 Punkten. Zanimivo, ni kaj.

imi, hvala!

boštjan ::

imi,poznamo tudi ABIT,SPARKLE,ALBATRON.INNO pa močno odsvetujemo,vsaj jaz.vem pa tudi zakaj ti je MSI-jevo priporočal;verjetno zato da se zaloge reši.
bartman,mislim da z LEADTEKOVO KARTICO ne bi v temo brcno,ampak bi si kupo kartico,ki je zelo dobra za navijat,tako kot ABITOV siluro,obe dobiš za okoli 43k v JAE.

BaRtMaN ::

Hja, sej še razmišljam. Rad bi predvsem 3.3 ns ram, a je ta le na novih karticah s podporo AGP 8x, ki so tudi ua 20k SIT dražje. :(

boštjan ::

a 3,6ns ni dovolj?

imi ::

boštjan, saj nisem rekel da je MSI-jeva najboljša. Le to trdim da je za moje potrebe čisto v redu. Sam nisem ne vem kašken hardcore igralec, občasno tu in tam rad zašpilam kakšno igrico, tako da zame razlika med 3,6 in 4,0 ns ne pomeni kaj dosti.

Glavno je da mi vsi špili tečejo kot je traba ter da je slika na zaslonu kvalitetna in to z omenjeno kartico tudi dosegam.

LP

boštjan ::

jaz pa ne da je slaba:D

BaRtMaN ::

boštjan: hja, 3.3 ns pomnilnik je bolj overklokabilen in z njim lažje dosežeš raven GF4 Ti4600. Bom še razmislil.

boštjan ::

poglej si to navijanje z 4ns;)

BaRtMaN ::

Hehe, maš prov.Bom kupu kar navadno Ti4200 pa kakšno hladilno rebro pr IC elektroniki.>:D

morphling1 ::

Poglej si to navijanje s 4ns Hynixom (beri description) durgače pa 350/650 čisto enostavno >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BaRtMaN ::

Vodno hlajenje pač dela svoje. >:D

boštjan ::

i bet it is yours,morphling

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

lara ::

Men pa ponijajo MANLI GF4 Ti4200

A je kdo slisal za MANLI?

morphling1 ::

Ja manli je bil znan po poceni ati karticah. Jaz bi se vseeno ognil takih poceni znamk, ker običajno peša kvaliteta slike. Če imaš možnost kartico videti v akciji na recimo resoluciji 1280*1024 kakih 85 Hz (na dobrem monitorju) in če je slika ostra ter tekst lepo berljiv, barve lepe, potem ne vidim razloga zakaj ne bi bil tudi Manli ok. Kakšna je pa cena, je dosti cenejši kot kak Leadtek ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lara ::

manli stane okrog 28000 SIT

So ATI boljse?

morphling1 ::

Ati ima trenutno najhitrejši čip in to je R300 (9700,9500 kartice), samo v tem razredu je Gf4 še vedno hitrejši, tako je seveda zelo dober nakup sploh za tako ceno, ki je v rangu ati 9000pro, od katere je pa dosti hitrejša. Torej če ima kartica lepo sliko jo seveda kupi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Kdaj boš pa pokazu ta novi blok,tist v podpisu?

lara ::

Koliko pa stane Leadtek kartica GF4 Ti 4200 64MB

Kaj pa 128MB, je racionalen nakup za naprej glede na ceno?

Klemenn ::

lra. zdi se mi da sem ti odgovoril že v s-cju apka še tukaj...ja se splača če misliš to kartico imeti nekaj časa...treuntno igre še ne zahteva jo 128mb rama..čez čas pa bodo..

BaRtMaN ::

Teh 128 MB rama je bol dvorezen meč. Je že res, da je več 'prostora' za teksture, a je ta ram slabše kvalitete kot tisti na karticah s 64 MB rama, kar kažejo tudi razni testi.

morphling1 ::

BaRtMan, slabše kvalitete ?? Malo bolj pravilno zbiraj besede, kvaliteta ni seveda nič slabša, je pa bila na začetku razlika med hitrostijo dostopnega časa, s tem da so 128 MB ver. imele počasnejši ram. Nove kartice imajo enake specifikacije, samo gostota je različna, mogoče se bo na nekaterih modelih ram malo manj navijal, sploh če je Samsung 4ns za razliko od Hynixa 4ns. Samo povdarek je pri novih karticah na 128 MB spomina, tako da zdaj ne bi smelo biti problema, sploh ker nekatere znamke na 128 MB model vgrajujejo 3.3 bga ali 3.6 tsop čipe, ki se pa bolje navijajo kot 4ns.
Novejši špili, recimo Jedi Knight, MOOHA, UT2k3, Battlefiled 1942 ter še kakšen, pa že vsi po vrsti zelo izkoristijo dodatnih 64 MB spomina, tako da je pri visokih resolucijah in max kvaliteti slike, že kar lepa razlika v primerjavi s 64 MB verzijo.
Vse je odvisno od tega, koliko denarja si pripravljena dati za kartico in kakšne so tvoje potrebe, ter seveda kakšno osnovo imaš, nakup radeona 9700 za računalnik z manj kot 2 GH je zame brezveze, komponente naj bodo dobro usklajene
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BaRtMaN ::

Se oproščam. Mislil sem, tako kot si sam rekel, da imajo nekateri modeli s 128 MB rama skabše dostopne čase -> slabše performanse.

boštjan ::

lara kje ti ponujajo to manli geforce Ti 4200 za 28000?jaz mam radeon7000 od manli in kartica tiktaka na 165/165;(( .od drugih proizvajalcev pa ta karta špila na 183/183.tako da sumim da manli 4200 tiktaka pod 250/250,kar je osnova za 4200.

PS:morphling in lara, a sta novo leto na internetu pričakala:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

lara ::

bostjan: gre za Manli R9000 PRO 64MB

boštjan ::

če ti manli 9000pro ponujajo za 28k,pol ti moram rečt,da te nekdo pošteno hoče nahecat,ker za 28k dobiš 9000pro od gigabyte,ki je dosti bolja od manlija.
a ti jo mogoče v PCX ponujajo?ker pcx uvaža manli drek

smirnof ::

kaj pa inno ti4200. sej ne more bit dost slabša, če gor dal en kul hladilnik. po testih pa tud ni najpočasnejša!

BaRtMaN ::

Inno je beden, ker na svoje produkte deva cenejše in zato manj kvalitetne sestavne dele.

boštjan ::

kaj pa inno ti4200. sej ne more bit dost slabša,

če se res odločas za kartico,ki stane 40k,pol si raje sparkle 4200 kupi.naj pa ti povem da raje daj 2jurja poleg in si kupi winfast ali abit siluro 4200
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera grafična kartica za max 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
845183 (3892) mtosev
»

Kje naj kupim GF4 Ti4200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504076 (3066) frenk
»

Graficna kartica za cca. 35k

Oddelek: Kaj kupiti
211570 (1068) the_unborn
»

Katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
91369 (1145) Wortex
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo

Več podobnih tem