» »

GF4 Ti4200 - problem z AGP

GF4 Ti4200 - problem z AGP

kyusss ::

Imam:
-Athlon XP 1800
-MSI 745 Ultra
-256 DDR
-Inno GF4 Ti 4200
-IBM 80 GB 7200rpms
Če AGP nastavim na 1x zadeva deluje super, čim AGP dam na 2x/4x mi comp v igrah zamrzne. V čem je problem (napajalnik?!)? Kaksna bi bila razlika, če bi mi delalo na AGP4x?

Hvala za pomoc!

Klemenn ::

i wuld say: It´s inno´s fault :\

kyusss ::

Zakaj Inno's fault??????

ssokec ::

100% ni kriv napajalec, čeprav mogoče bi ti
400W napajalec uspel popraviti napako.
Problem je v chipsetu, ker imaš najbž VIA, kar je za moje pojme sranje nad sranji.
Imel sem plato z tem chipsetom in sem kupil boljši kvalititenejši napajelec 300W, pa mi je enako zamrzovalo kot tebi. Potem sem kupil plato z intelovim 815i chipsetom in dela brez problemov na agp 4x (kartica je inno3d 4200). Tako, da moje mnenje je, da problema ne boš rešil z napajalcem ampak z novo plato, sam ker AMD-ji nimajo intelovih chipsetov...shit a ne?

VASkO ::

Problem je v chipsetu, ker imaš najbž VIA


poglej kero plato ma pa potem nekaj odgovori
MSI 745 ziher nima VIA cipseta

ssokec ::

upps...my bad....sploh pa sem rekel "najbrž"...
Sam problem je enako z SIS-ovim chipsetom.
Če pozna katerega,ki ima intelov chipset
naj proba na tisti plati pa bo videl v čem je problem..garant

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

boštjan ::

Kyuss,probaj z novimi AGP driverji,ki jih dobiš na MSI strani ali pa SiS strani.

kyusss ::

Najnovejsi AGP driverji ne odpravijo problema :( (razen tega da zdej zdrži kaksno minuto dlje preden zamrzne). Kako hitro zablokira je odvisno od obremenitve grafične - če vklučim anitaliasing in vse ostalo zablokira po parih sekundah, ce je vse izključeno pa po 0,5-1 uri.
Kolk bi se mi dejansko v praksi poznalo delovanje na AGP4x? Zdej mam v 3DMarku 9500pik - kolk približno bi jih mel pol? (je vredno 30k SIT za novo plato???)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kyusss ()

Klemenn ::

ne

boštjan ::

kyuss,maš kakega kolega ki mu brez problema 4X AGP dela?če maš idi k njemu in sprobajta

kyusss ::

Pr kolegu (P4 2,4G; 512 Ram, maticna Abit - ne vem točno kera) moja grafa dela na AGP4x brez problema. Tko da zgleda da je res kriva moja matična...

ŠE ENKRAT: Kakšna je v praksi razlika maed delovanjem na AGP 1x / 4x ???

ssokec ::

Hello
Saj sem rekel,da se te kartice kregajo z čipseti VIA, SIS, problem je hardwerski, tko da ne vem če bojo sploh popravili to zadevo.
Kar se tiče AGP 1x vs. AGP 4x je tko zdej ko maš na kartici dost spomina (64MB ali več) ni glih velike razlike pri sedanjih zahtevah iger. A ko bojo igre zahtevale več kot 64MB oz. več kot 128MB za teksture (recimo DOOM III), potem bo pa mal slabše. Tko da za enkrat ni panike...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nvidia MX440 in via apollo 133A

Oddelek: Zvok in slika
9916 (835) Tomay
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262058 (1669) mojsterleo
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261564 (1096) CaqKa
»

Intel 850 in TNT 2 ali to dela ?

Oddelek: Strojna oprema
161229 (1088) Azrael
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271324 (969) VASkO

Več podobnih tem