» »

133 or 133a

133 or 133a

Dalmatinc ::

Kje so razlike?
Kaj ima čipovje 133a več od predhodnika?
Ali je fora only v OC.
Ali se bo v prihodnsoti kaj poznal, ali ker procesor nabo pasal na 133 /brez A

No povejte please>:D

Dalmatinc ::

a mi bbo kdo povedal;((:D

RobertM ::

A si se že zbudu??

Vprašanje napišeš ob 23h,en kup odgovorov pa češ imet ob 9h zjutraj!?
Po mojem mnenju večina aktivnega Slo-techa še sladko spi,razen tistih mlajših,ki so gledali Telebajske in nas malo starejših,ki smo jih gledali po službeni dolžnosti!

Konec koncev so pa tud uro zamenjal in je šele pol devete.
:P8-)
Lep pozdrav Robert

jetam ::

Kolkr jest vem damo uro spomladi naprej ane...:\
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Huey P ::

Msilim, da so vse lastnosti iste. Razen seveda, da KT133A uradno podpira 133 MHz vodilo in UDMA 100. Torej, če kupiš matično ga brez problemov naviješ na 133 MHz FSB.
Svetujem ti, da kupiš KT133A, ker se da bolj naviti FSB.

Drugo, podpora AGP 4*, dva priključka za IDE UATA 100.
Če pa ne boš navijal in te ne zanima KT133A, pa si poglej plato Soltek SL75KV2-X, ki je zgrajena okoli čipa northbridge KT133. Namreč plata ima nov čip southbridge (zdaj ga imajo vse KT133A plate) 686B in ta podpira UDMA 100. Pri KT133 platah pa je ATA 100 redkost.

..::DOOM III: The Legacy::..

RobertM ::

No a vidiš,klapa se prebuja!

Ja v zgornjemu postu sem mislil na "staro uro",tisto ki bo še nekaj dni tiktakala v nas,predvsem zjutraj,ko bo treba vstat.
Lep pozdrav Robert

faca9 ::

Če se že svetuje mamaplato zgrajeno okoli KT133 čipovja se ne sme mimo plate AOpen AK73 Pro Socket-A KT133 (686B) ki prav tako podpira ATA100 in je povrh še zelo hitra in stabilna! Vendar menim da je prišel čas za KT133A...:))

Huey P ::

Če pa misliš kupiti dražji sistem (v mislih imam Thunderbird 1.2 ali 1.33 GHz) pa ti svetujem, da še malo počakaš z kupovanjem matične, ker pridejo nove plate z čipom KT133E.
..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

ma sej durone lahko OC z množilnikom In ne FSB jem. Tako da me zanima, ali bo kakšna razlika v prihodnosti med 133 in 133a ali bo 133 kaj več podprla ali je fora res only v OC......

Kje vi najdete vse te plošče in koliko je cena ? (sloh me zanima un soltek)>:D

Dalmatinc ::

Pa resno kje najdete te poceni plate>:D

Huey P ::

Vse o Soltek SL75KV2-X najdeš tu


Vse o AOpen AK73 Pro pa tukaj!!!


..::DOOM III: The Legacy::..

VASkO ::

Dalmatinka, moja epox 8kta+ za 26 jurjev! ce hoces met, mail...

Dalmatinc ::

vassko a je u garanciji!

me zanimajo cene: ne upise !:D

Dalmatinc ::

kaj pravte na to:platka a se da navijat!



Me pa zanima če mi bo v prihodnosti kej narobe hodl če bom mel 133 in ne 133a

Huey P ::

Malo me odvrača tisti AGP 2*, pa mogoče malo premanj spreminjanja FSB (samo do 115 MHz).
..::DOOM III: The Legacy::..

VASkO ::

ta plata sux, ker ima Irongate 750 cipset gor (prvi za SlotA athlone), ta pa ima probleme nasploh z Geforci. To je ze stari cipset, brezveze kupovat tako plato.

Dalmatinka: moja plata ima garancijo do konca leta

Dalmatinc ::

Kaj me bo v prihodnosti koštal ker nebom mel 133a ampak le 133. Prosim to mi povejte, v čem bo razlika; ali bom imel probleme z kasnejšimi procesorji.

vasko; a lahko počakaš z prodajo do velike noči; pomoje je bom kupo takrat pa si v ožjem izboru.

Pa me zanima zakaj jo prodajaš. A si kej gor uniču. Une upore k si orba gor tišu. Ma zdi se mi sumljivo 3 mesece staro " cool plato prodajat":D

Dalmatinc ::

Res mi je mal sumljivo. Sorry sem zatežen amapk pred kratkim sem kupo po salomonu 128 rama in ga plačal. Nato sem ga dal not in se je samo pokadil. Tipa sem poklical on pa je rekel, da men že ni prodal rama, češ od kod sploh to teb, da sem jst prodajal ram.....grrrr

Dej tko se bi mogoče lahko zmenla; mal obrž plato; sej sem ti povedal do kdaj; pa pol narediva tkole; ti mi daš nanjo garancije 1 mesec! ! ! V primiru nemoje krivde mi vrneš denar (pač kakega jurja manj) zmenva se naprimer 20. Če pa seveda jst ej zajebam da kej lotam al pa kej tazga (nimam namena ker ne znam) oziroma jo vržem ob tla; pride do vidne mehaske poškodbe sem pa valda jst kriv ?

Sam res mi je somljivo zakaj prodajaš novo plato:'(

Kaj si na njej zajebal?;(

VASkO ::

nisem nic zajebal, plata dela, lahko se prepricas z obiskom in pregledom, prodajam, ker kupujem nekaj drugega.

Dalmatinc ::

Če mi jo boš obdržal za 2 tedna; pa če je z njo vde vredu ter če mi daš mesec garancije jo nabavim; ZMENJENO

Upam, da se bova lahko dogovorila.
Smem vprašat kaj kopueš?:D

VASkO ::

plata ni hin, nic nisem odlomo, vse dela, je kot nova, verjemi na besedo. Sicer pa itak mas moj naslov pod podatki pa me lahko obisce 10 goril, ce ne bo kaj stimalo.

Prodajam, ker kupujem nekaj drugega pa ni dinar. Aja, mogoce lahko celo uredim, da bo garancija. Bom zatezil Avstrijcem, ce mi lahko posljejo dokazilo o nakupu, ker so racun (tega nisem vedel, da bojo pa nisem skopiral) obdrzali pri vracanju Mwst. Garancija je v tem primeru do konca leta. Imam se enega interesenta, ce ne kupi, bom pocakal do velike noci.

Dalmatinc ::

Ok, Vasko; lepo te prosim če mi plato održiš do velike noči; pa se takrat zmenva; recva v petek..... se pa že prej slišva.

No upam da boš lahko zrihtal garancijo; I need only that in potem sploh nebom žživčen. Ker tko nevem, ker pač kupujem mačka u žaklju. Prosim če mi po mailu: moj email pošlješ meilček. Ker resno nevem če ne boš garancije zrihu če jo bom kupo, raje dam 6 jurjev več za novo; če pa jo SI PA LAHKO 99.999999% da imaš 100% kupca.

No ko urediš me pokliče pa se zmenva fprmalnosti>:D

Dalmatinc ::

Zdej pa še enkrat postavljam glavno uprašanje: KAKŠNA JE RAZLIKA MED 133a in 133. Ker me zelo zanima kaj zgubim če kupim ne 133a. No ali slučajno v prihodnosti kakega procesorja gor nebom mogu dat?

VASkO ::

meni se ni niti ena plata crknila, sem ze dve rabljeni prek MONIja kupo. Dvema prijatloma pa je, samo sta za to sama kriva, enemu je strela pocila, drugi pa je pri prizganem racunalniku vtikal modem not in ven in tako skuril priljubljeno BH6. Noben ni mogel uveljavit garancije. Ponavadi plate ne crkujejo same od sebe, razen Abitk Kt7, ki imajo ze na zacetku defekt.

Med 133 in 133A cipovjem ni druge razlike kot podpora visjemu FSBju na kt133A.
Na mojo epoxovo plato lahko das gor prav vse procesorje, tudi tiste z 266mhz FSB, ker ima plata jumper med 100 in 133mhz FSBjem. Cudno se slisi, ko pa 133mhz itak ne podpira, zgleda da bazira na istem designu kot 8kta3, ki ima ta jumper na istem mestu. Ne vem, kako je s tem na drugih platah brez jumperjev (npr kaka abit kt7 ali msi k7t...).

Dalmatinc ::

Sej pravim VASKO, res jo bom kupo. Sem siguren 99% če pa mi probaš zrihtat garancijo sem pa samo tvoj dolžnik in te peljam na bambus oziroma kar pač piješ:D

VASkO ::

bomo vidli, sem jim danes pisal, upam, da ze ta teden kaj zvem, ker so malo "pocasni" tam zgoraj:D

Paramedic ::

Ja Dalmatinc, če ne kupiš plate z 133A čipovjem boš omejen na 100 Mhz FSB (200 DDR). To pomeni, da ne boš mogel uporabljat procesorjev narejenih za 133 Mhz FSB, npr. Athlon 1200/266 in naslednjiki. Žal. No, mogoče se jim bo dalo declockat fsb in zvišat množilnik - ni fajn.
End transmission.

VASkO ::

Paramedic, se motis. Lahko bo uporabljal 266 verzije na plati, ki ima jumper za stelat 100/133mhz FSB. Moja Epox 8kta+ to ima. Sigurno dela.

Dalmatinc ::

Ok doki !
:D

Pretorijanec ::

Proce z 133 (266 DDR) FSB bos LAHKO uporabljal. Sam delal ti bod na 100 (200 DDR) FSB. Itak ce nameravas met Durone je useen, ker Duroni (zdejsni za prihodnost ne vem, ker nism Danny :D) uradno ne podpirajo 133 (266 DDR) FSB. Tko da ce nameravas met sam Durone ne zgubis nc. Razlika med KT133 in KT133A cipoujem pa je ta, da KT133A tudi uradno podpira 133 FSB. Pt KT133 bos prsu do recmo 115 FSB, ker bo zdrzu tut tvoj duron. Drgac pa velkih zazlik ni.

Huey P ::

Na kratko in jedrnato;

- KT133 URADNO podpira 100 (200 DDR) FSB

- KT133A URADNO podpira 133 (266 DDR) FSB

Drugo je isto!!!

"That´s all there is to it..."

..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

Ja, kaj pa neuradno ?:D

Huey P ::

NEURADNO;

- KT133 lahko največ našibaš na (približna ocena) kaj jaz vem, enih 120 MHz FSB,

- KT133A pa (po tem kaj so napisali na Forumu) na enih 140 MHz, čeprav sem slišal tudi za 150 MHz FSB na KT133A...

To je le približno.
..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

Kaj pa ko vasko pravi da njegova ma juper za 133 (je teoretično mogoče) ali obstaja BIOS ki to platko navsezadnje rukne na 133a ? :8)

Huey P ::

Ne vem, ker nimam izkušenj s to plato. Je pa teoretično mogoče....
Najbolje je, da si stvar ogledaš in sprobaš pa boš videl kaj zmore...
..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

Sam da mi je Vasko ne proda :D:D

VASkO ::

ni mozno, samo sem ze sam o tem razmisljal. Ocitno je VIA vgradila neko blokado not. Mislis, da potem kaki hackeri ne bi tega ugotovili? Plosca ma jumper samo zato, ker se Epoxu ni dalo spreminjati designa za vsako plosco posebej. Seveda pa jumper deluje, ce ga prestavis na 133mhz, se stvar ne zbudi.

Dalmatinc ::

Vasko mogoče bo se še kej spremenilo !

Dej povej mi ti še neki? Do kolk lahko ročno nastavljaš faktor pomnoževalnika (do kam 10.5 ......15.5) ..... kužiš

>:D

VASkO ::

na plati in v manuali pise od 5-12.5 in AUTO.

Dalmatinc ::

Mah končajmo z tem; sej zdej pa vse vemo.

Aja Vasko spet prodaja plato :8)

fiki ::

fora je v tem da v mnogih primerih 1000Mhz proc na 133fsb dela hitrej kokr pa 1200 na 100. zdej se pa sam odloč.
siki

Dalmatinc ::

Fiki sej sem že prej pogrunatl to, zato bom raje počakal na lepše čase :)>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684289 (3330) rc-car
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241688 (1466) SaTaNIsT
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231713 (1469) VASkO
»

Abit KT7 in KT7<b>A</b>

Oddelek: Kaj kupiti
171666 (1363) VASkO
»

MSI Pro 2 & Epox 8kta+

Oddelek: Kaj kupiti
141468 (1337) Edi

Več podobnih tem