» »

FSB, win nestabilni pri 107mhz

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Blue3D ::

Navijam durona 700x100mhz default na maticni epox 8kta3.

Hocem naviti sam prek fsb ja, voltazo sem povecal na

core 1.675 v

cpu host/pci/ spread spec 106/35/off

cpu ratio def

cpu default ratio 7x

auto detect dimm pci clk enabled





Torej mi zdaj dela na 742 mhz hm... malo ne.

Zakaj mi poveca clk rama na 141 mhz



moje nastavitve rama:

dram timing by spd - disabled

dram clock - 133 mhz

sdram cycle lengh - 2

bonk interleave - 4
  • spremenil: Blue3D ()

Kaiser ::

Poglej temo EPOX 8KTA3;). S frekvenco rama je pa po mojih izkusnjah takole. Ce mas nastimano frek RAMA 133MHz je potem njegova frekvenca 1.33*FSB. To je samo, ce mas na plati jumper za FSB nastavljen na 100MHz, ce mas 133MHz potem je pa frek. RAMA enaka FSB. Sicer pa vse pise v zgoraj omenjeni temi

Stripy ::

Nastavljeno imas Host Clock + PCI Clock. In glede na to, da imas host clock 106, PCI pa 35, to znese ravno 141. Z Epoxovim biosom nisem seznanjen, ampak predvidevam, da lahko dvigujes samo host clock, PCI pa ostane konstantno na 33, ce ti bo to kaj pomagalo. Verejtno je pa najbolje, da izkljucis Host Clock + PCI Clock. In ce je nestabilno povecaj napetost.

OZZY ::

Na 107 fsb maš verjetn probleme, ker ti sam chipset ne sfolga tega takta. Duroni in TB ne grejo radi čež 110-112 fsb na kt133. JAz ga tud stabilno lahko laufam ma 106 fsb na 107 pa ma že probleme. Glede rama pa jih nastav na cas 3, če pa probi laufat na 107. Pol boš pa vidu ali je ram ali proc. Zakaj maš pa ram 141mhz so ti pa že povedal.

Blue3D ::

Ugotovil sem da dela lepo v win200 tudi do 110 fsb ja pol ima rem ze 146 mhz, v win98 pa se pojavi plavi ekran.

Blue3D ::

CPU HOST V BIOSU ne gre posebaj nastavit skace skupaj s hitrostjo pci vodila !! Pol pa nabije ram, do kolko mhz je lahko ram navit mam micron ram.
Aja nimam pobarvanih L1 mostickov ker hocem najpej to razcistit.

Blue3D ::

Aja v win2000 mi noce delati program usdm, za kontrolo temparature in napetosti obstaja se kaksen drug prog da alarmira ob prekoracitvi temparature ?za win2000

VASkO ::

OZZY: problem ni v procesorjih, duroni in TB niso nestabilni zaradi FSBja, ampak so to plate s starejsim kt133 cipovjem, zato je VIA izdelala nov nabor kt133A, ki pa je tudi na Epox8ktA3 plati, pravtako na Abit KT7A in MSI Turbo plati pa se ena Soltekova je pri nas, ki pa je ne poznam. Procesorjeva stabilnost nima s FSBjem skoraj nic opraviti, ampak za visok FSB potrebujes predvsem dobro plato in RAM. Ne vem, zakaj se se vedno najde kdo, ki trdi, da Duroni in Athloni ne prenesejo visokih FSBjev?!? Problem je bil v cipovju kt133!

Blue3D (in ostali s tanovimi platami):
zakaj lavfate procesorje se vedno na 100mhz fsb, ko pa imate cipovje, ki podpira !uradno! 133mhz? Vse kar je treba naredit je, da spustis mnozilnik in dvignes FSB na 133, s tem dobis pa pravtako enako frekvenco procesorja (nenavit), za to pa treba pobarvat L1 mosticke, da lahko znizas faktor. Na platah, ki imajo dvojne nastavitve v BIOSu od 100-132 in od 133-166, do katerih pridemo s premikom jumperja na plosci, je najprej treba zmanjsat mnozilnik ali pa zvisat voltazo, ker se pri premiku jumpera na 133mhz FSB racunalnik najbrz zaradi prevelikega takta procesorja ne bo zbudil.
Torej, ce imas D700, pojdi v BIOS, znizaj faktor na 5,5 (pobarvani mosticki!), shrani spremembe, vgasni kompjutr, premakni jumper v polozaj 133mhz fsb, prizgi kompjutr pol pa veselo na delo - navijat. Sedaj imas 133mhz FSB (RAM ma isti clock kot FSB), pa faktor 5,5, navijanje pa poznas ze iz casov cipovja kt133. Dvigni mnozilnik, voltazo, lahko se FSB (zucko je z mojim nasvetom spravil na 150mhz FSB na Epox 8kta3) pol pa bos ze enkrat ugotovil mejo procesorja/plate.
Ce pa se ti ne da pa se ponujam za menjavo plate z mojo 8kta+, ki nima edino podpore za 133mhz FSB...
:D

OZZY ::

Ok Vasko. Moja napaka, ker sem napačno napisal in izrazil. Sem pozabu, da so odzuni nove plate.

Stripy ::

Samo opazka. Se mi zdi, da za znizevanje mnozilnika ni potrebno barvati L1 mostickov. Proci so zaklenjeni samo navzgor.

VASkO ::

meni se pa zdi, da treba, drugace se komp ne zbudi, sicer pa vsi, ki imate kt133A cipovje, !!!dajte prosim!!! FSB dvignit vsaj na 133mhz, ker se bo drugace meni sfuzlalo, ker bi rad sam to mel pa mam samo kt133 (brez A) pa ne gre :'(:'(:'(

Zucko ::

Ja glih tko je!!! FSB mam celo na 160 sam ni glih ne vem kok stabilen (glih tolk da nardim v sandri benchmark)
Drgač pa laufa zlo fajn na 150Mhz
5,5*150@825Mhz

Blue3D ::

Vasko nisi me dobro razumel jaz hocem vzdigniti fsb na 120 mhz tako da ne bi pobarval mosticke ker jih nocem zaenkrat se mi ne da dol jemat hladilnika ker je vse skupaj stisnjeno pri napajalniku 300w.

Zakaj mi dela pod w2000 na 110 fsbja v win98 pa noce celo stari seagate 3.2 giga mi je samo eno particijo zjebalo tak da sem jo moral sformatirati, pa se ram ce povisam cpu host/pci/spreaf spec na 110 mam na 146 mhzl ram.

OZZY ::

Naštimi ram v biosu, da ti dela na isti ferkvenci kot je fsb=110mhz (ne +33mhz) in poskusi. zakaj ti lahko dela v win2k in ne pod win 98 je lahko to, da so win2k bolj stabilni kot pa starejši windowsi. Na 120 fsb pa pri starejših kt133 verjetno ne boš pršu. Največ, kar sem zasledu je bil 115fsb in to z peltiljerskim hlajenjem proca.

Blue3D ::

em mam via133a
ja ki naj nastelam ram sem prebral prirocnik pa nic ne pise jao...

VASkO ::

kaj je taki problem pofarbat mosticke ali kaj????;((;((;((;((

pic*arija, pol pa lahko lepo fsb+ram clock das na 133mhz pa je!!!!

Blue3D ::

Ce pa je tak malo prostora pa mi moraj napajalnik dol jemat, pol pa pobarvam pa ne dela pa spet jovo na novo.
Danes sem komaj oni jumper premakno na 133 x7 sem kr pustil pa je zastartala masina sam pri win 98 je kr rebootalo pa sem hitro dal nazaj bom jutri se enkrat probal na win 2k

Blue3D ::

Kak se vzeme totoi pofukani ventilator dol ?
Sem mel napajalnik ze ven pa nisem znal hladilnik dol vzet
majesti z dvema ... kak se to dol vzame ?????

jRk0 ::

Se mizdi, da je ta majesti cisto isti kot Cromorb, ane? GTorej, jaz sem mojega corba dobo dol tako, da sem prvo rocko fejst dol potisno (kolko gre) in potem še lepo proti hladilniku in gre komot dol. 2 sekundi dela. pa ne b oj se, če se plata malo upogiba. (če boš pa jo zlomo, pa jaz nisem nic kriv;)).

Res pa je problem L1 mostičke pofarbat, ker sem jih že 30krat, pa še zaj ne morem spreminjat Multiplajera.

Še nekaj. ČE bo mi usplelo pofarbat, lahko jaz tudi nastavim na 133mhz fsb? Na matični lahko preklaplan z jumperom. Mam pa še kt133 čipovje.

VASkO ::

ne mores, kt133 podpira 100mhz fsb (v praksi nekje do 110mhz stabilno), kt133A pa 133mhz in dalje

sicer pa Blue3d, lahko probas brez spreminjanja faktoja, sam pred premikom jumperja zvisaj core voltazo do maksimuma, da bo pri 133mhz fsb mel procesor dovolj napetosti za stabilno delovanje pa bo mogoce delal pri istem(visokem) faktorju.

msmiha ::

Zvišaj voltažo na enih 1.750
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Blue3D ::

Sem povecal preden sem jumper premaknil, na 1.775
pa io sem tudi povecal zabuta se sam win ne dela.
naj mise en enkra pocasi postopoma razlozi jemanje hladilnika dol oz. cel postopek ker postopek od jkr ja ne razumem nerodno napisal.

jRk0 ::

Evo ti še enkrat postopek:
1.Odpreš kišto. Položiš na tla, tako da je bolj stabilna. 2.Izklopiš iz elektrike in se razelektriš na kišti.
3.Odklopiš kabl od hladilnika iz matične plošče.
4.Poiščeš ročico na hladilniku.
5.Palec daš na ročico, druge prste pa na drugo stran hladilnika.
6.S palcem potisneš ročico dol in ko bo dovolj doli, jo potisneš še proti hladilniku (tako da se odhakla vstran od socketa)
7.Hladilnik potegneš ven iz kište in voila.
To je to. Če še kaj ne razumeš povej.

VASkO ::

voltazo bi lahko dvignil do maksimuma, ne, da ti vsaj v winse pride pol pa bi ugotavljal, kako nizko jo lahko spustis, da je sistem se stabilen! ne vem, kako ti je tako tezko orba dol vzeti (nimas oci???), da moras sprasevati za navodila?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684290 (3331) rc-car
»

Več RAM-a => slabo ?!?!

Oddelek: Strojna oprema
171461 (1072) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131923 (1681) VASkO
»

Abit KT7 in KT7<b>A</b>

Oddelek: Kaj kupiti
171667 (1364) VASkO

Več podobnih tem