» »

Predsedniške volitve v Franciji

Predsedniške volitve v Franciji

Temo vidijo: vsi
««
5 / 13
»»

Truga ::

Kar hocte rect je da ce bi se hasan obril in bi mu bilo ime Inge, bi bil sved?

Scaramouche ::

Truga je izjavil:

Kar hocte rect je da ce bi se hasan obril in bi mu bilo ime Inge, bi bil sved?

vostok_1 ::

Nacionaliteta je zelo subjektivna klasa.

Če že, je več argumentov da so blond arijci, res svoja "rasa".
Etnična skupina bi bilo vrjetno bolj pravilno.

Sicer pa DNK pove kar nekaj o poreklu. Pejte naredit 23 and me, če vas zanima.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Truga ::

Razumljivo, da folk ki nima niti osnov od osnov o genetiki, vlece DNK v temo.

vostok_1 ::

Well, you know what i was referring to. 23 and Me, ti baje pove skoraj na stoletje natančno poreklo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ADIJOOO ::

Gledam dnevnik kjer pravijo, da je v Ukrajini v konfliktu prizadetih 1 miljon ljudi od tega 200 000 otrok. Pa dajmo raje sprejeti Ukrajince teh zaradi mene lahko tudi 50 000 veliko raje kot 600 iz Grčije in Italije.

chort ::

Scaramouche je izjavil:

Fužine so dobra primerjava, sem živel tam eno leto (2000, ko so bile precej na slabšem glasu kot sedaj), zato vem da nabijaš, ker so bile eno bolj umirjenih naselij, kljub drugačni propagandi (takrat namesto proti migrantom usmerjeni proti južnjakom).


Sem si kar mislil da boš odgovoril da si živel tam, pomoje bi isto rekel za Jesenice,pa OK za debato naj si res živel tam..

Dejstvo je da ti hočeš armagedon da lahko nek predel razglasiš za problematičen.

Vidiš tukaj se mi razhajamo.

V civiliziranem svetu se že predeli kjer se več avtomobilov in biciklov krade razglasijo kot slabši, medtem pa ti gledaš statistiko in bi rekel; hey sej je bilo samo troje terorističnih napadov v mojem delu mesta, glede na to da nas je 100000 tukaj je to zelo majhen procent...

Če bi v Ljubljano sprejeli 50000 migrantov in bi jih 100 bilo teroristov bi vi še vedno vzklikali NISO VSI, medtem bi pa bilo konec mirnega življenja tukaj.

Vsakič ko bi šel v mesto bi se večina izogibala javni površin..


Jebi ga, eni se pač v življenju precej selimo in potujemo, drugi se pa pač ne. Skoraj zagotovo imam ravno zaradi tega drugačen pogled na svet kot ljudje, ki večino svojega časa preživijo v rodnem kraju in se družijo z istimi ljudmi od rojstva. Ni me strah tujcev, ker sem tekom svoje odisejade spoznal, da, čeprav so drugačni, imajo drugačne navade, vzgojo in ozadje, so primarno še vedno ljudje z istimi osnovnimi željami in potrebami - varnost, možnost razvoja, možnost enakopravnega sodelovanja v družbi. Zakon močnejšega velja primarno v neciviliziranih družbah, v civiliziranih pa se morebitne delikvente poskuša držati nazaj s socialnimi programi, ki jih ne silijo v deviantna ravnanja. Če bo človek lačen, zapostavljan in stigmatiziran se bo bistveno prej zatekel k uporabi sile proti drugim ljudem, kot če bo sit, relativno zadovoljen in enakopraven. Ravno zato se strinjam, da se azilantom zagotovi vsaj približno ugodna štartna pozicija (kar stanovanje in osnovna žepnina nedvomno je, razen če jih kdo želi vzeti k sebi domov, sem siguren da se bo država strinjala). Kratenje socialnih pravic pa se dogaja vsem nam, na žalost so običajno najbolj proti sociali ravno tisti na robu, ki bi jim ta sociala lahko zelo kmalu še kako koristila.

Problem senzacionalističnega posploševanja je ravno v tem, da zadeve zaradi cool factorja in doseganja večje publike napihne izven vseh proporcev. Ja, tudi na Švedskem je kriminal, morda ga je res več kot ga je bilo (ne vem, bi se moral malo poglobit), vsekakor pa Švedska ni nevarna država, prej nasprotno. Po tvoji logiki je Rožna Dolina slabši predel mesta, ker se tam ukrade več biciklov. Po moji logiki je cela Slovenija zelo varna država, ker iz prve roke vem, kako nevarne države izgledajo. In ne, nobena evropska država ni nevarna, čeprav je večina precej nevarnejših kot naša domovina. Problem je človeška narava in clickbaiti, ko na članek z naslovom "Ahmed jih je zaklal 45" klikne 500x več ljudi kot na članek "Ahmed pomagal na farmi piščancev", pa oba govorita o isti stvari. Dandanes pa itak ljudje večinoma berejo samo še naslove in se iz prvega članka avtomatsko sklepa na nov teroristični napad.

Moti me predvsem izpostavljanje terorizma kot največje grožnje, medtem ko je velika večina nasilnih dejanj storjena v družinskem krogu ali krogu znancev, večina pravic pa kratena s strani bank in vladajoče kaste. Deli in vladaj je star rek, ki pa se ga v moderni dobi zelo enostavno servira ljudem. Naši, vaši, njihovi, v bistvu smo pa vsi v istem dreku. Ampak če se kregamo med seboj se ne ukvarjamo s tem zakaj ni služb, zakaj se ukinjajo pravice (ki jih koristimo vsi), kam gre denar iz naših davkov itd. Kar hočem (in se za to trudim tudi s pisanjem v tej temi) je nepristransko poročanje, brez agende in brez senzacionalizma. Svet je precej mirnejši in lepši, kot nam dopovedujejo razni agitatorji.

Ampak prepričevati prepričane, ki so že spili vso pamet sveta z branjem novodobne doomsday propagande (poleg tega pa jih je tako neznansko strah vsega neznanega), je precej jalovo početje. Če koga resno zanima kakšen je svet, naj si ga gre ogledat sam in vleče svoje zaključke. Jaz sem in bom še :)

ADIJOOO je izjavil:

Gledam dnevnik kjer pravijo, da je v Ukrajini v konfliktu prizadetih 1 miljon ljudi od tega 200 000 otrok. Pa dajmo raje sprejeti Ukrajince teh zaradi mene lahko tudi 50 000 veliko raje kot 600 iz Grčije in Italije.

Dajmo še njih, sem za.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Scaramouche ::

Če bo človek lačen, zapostavljan in stigmatiziran se bo bistveno prej zatekel k uporabi sile proti drugim ljudem, kot če bo sit, relativno zadovoljen in enakopraven.


Večina tistih ki so se z letali zaleteli v stolpnice na 9/11 so bili izobraženi, in niso bili revni!


Ravno zato se strinjam, da se azilantom zagotovi vsaj približno ugodna štartna pozicija (kar stanovanje in osnovna žepnina nedvomno je, razen če jih kdo želi vzeti k sebi domov, sem siguren da se bo država strinjala).



To se zanimivo strinjaš in govoriš da v imenu vseh, medtem pa živiš v drugi državi ki ne ve kaj bi z denarjem.
Tipično levičarsko, medtem ima pa Slovenija 120000 nezaposlenih ki teh pravic in ugodnosti azilantov ne bodo dobili..






Dajmo še njih, sem za.

V mojem imenu NE, če pa si tok za to, jih lahko vzameš domov, ampak to ni tako cool..



Moti me predvsem izpostavljanje terorizma kot največje grožnje, medtem ko je velika večina nasilnih dejanj storjena v družinskem krogu ali krogu znancev, večina pravic pa kratena s strani bank in vladajoče kaste.


torej dodajmo že tako problmatični državi še dodatne probleme?


Levičarji mislite da zato ker nekdo obstaja ima že tako pririjene pravice..

To vodi do socializma in še več ljudi ki bodo manj delali in vedno kivili tiste ki trdo delajo in njim plačujejo socialo in zdravstvo..

To vodi do izgovoriv in umika odgovornosti..

xmetallic ::

chort je izjavil:


Jebi ga, eni se pač v življenju precej selimo in potujemo, drugi se pa pač ne. Skoraj zagotovo imam ravno zaradi tega drugačen pogled na svet kot ljudje, ki večino svojega časa preživijo v rodnem kraju in se družijo z istimi ljudmi od rojstva. Ni me strah tujcev, ker sem tekom svoje odisejade spoznal, da, čeprav so drugačni, imajo drugačne navade, vzgojo in ozadje, so primarno še vedno ljudje z istimi osnovnimi željami in potrebami - varnost, možnost razvoja, možnost enakopravnega sodelovanja v družbi. Zakon močnejšega velja primarno v neciviliziranih družbah, v civiliziranih pa se morebitne delikvente poskuša držati nazaj s socialnimi programi, ki jih ne silijo v deviantna ravnanja. Če bo človek lačen, zapostavljan in stigmatiziran se bo bistveno prej zatekel k uporabi sile proti drugim ljudem, kot če bo sit, relativno zadovoljen in enakopraven. Ravno zato se strinjam, da se azilantom zagotovi vsaj približno ugodna štartna pozicija (kar stanovanje in osnovna žepnina nedvomno je, razen če jih kdo želi vzeti k sebi domov, sem siguren da se bo država strinjala). Kratenje socialnih pravic pa se dogaja vsem nam, na žalost so običajno najbolj proti sociali ravno tisti na robu, ki bi jim ta sociala lahko zelo kmalu še kako koristila.

Ker imaš ti drugačen pogled na migrante mora cela Evropa sprejeti tvoj pogled? Zakaj preprečuješ, da imamo tudi drugi svoj pogled na migrante? Ti potuješ praviš. Se pravi ti dol visi če začne pokat po Švedski ker boš spokal drugam. Enim pač ni vseeno če bo Slovenija nastala bojišče zaradi nepovabljenih, ker se nimajo namena seliti.

Švedska je dala migrantom vse. Izkoristili so natanko nič. No, da ne bom komu delal krivice, EUR redno koristijo, brezplačno stanovanje in neplačevanje položnic tudi. Šolanje jim je tuje, spoštovanje zakonov ravno tako. Glede na to da imajo vse zastonj bi pričakoval da 90% populacije doseže vsaj magisterij. Pa jih je 90% na ravni šimpanza. 3 generacije so mimo, vsaka generacija je slabša od prejšnje. Multikulti at its best.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

dice7 ::

Truga je izjavil:

Kar hocte rect je da ce bi se hasan obril in bi mu bilo ime Inge, bi bil sved?
Ne, hoce povedati da je tvoje obnasanje genetsko prirojeno ter neodvisno od okolice.

Ne ga potem sprasevati zakaj so potepuski psi agresivni, udomaceni pa ljubki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jype ::

xmetallic> Ker imaš ti drugačen pogled na migrante mora cela Evropa sprejeti tvoj pogled?

Ne, cela Evropa (razen par psihopatskih ultradesničarjev) njegov pogled sprejema zato, ker je pravilen.

xmetallic> Švedska je dala migrantom vse. Izkoristili so natanko nič.

Vad vet du om de? Ingenting. Na Švedskem je redno zaposlena znatna večina priseljencev z Bližnjega vzhoda in Afrike, redke težave z nekaterimi od njih oblasti obvladujejo celo brez obilice smrtnih žrtev, ki bi jo povzročila histerija, ki jo od Evrope zahtevate rasistični krvoločneži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zagor_tenay ::

Na Švedskem je redno zaposlena znatna večina priseljencev z Bližnjega vzhoda in Afrike,


Fewer than 500 of 163,000 asylum seekers found jobs

chort ::

Večina tistih ki so se z letali zaleteli v stolpnice na 9/11 so bili izobraženi, in niso bili revni!

So se pa po njihovem borili za ostale zatirane, ki te možnosti niso imeli. In to je bistvo terorizma. Po moje, mogoče ne štekam.

To se zanimivo strinjaš in govoriš da v imenu vseh, medtem pa živiš v drugi državi ki ne ve kaj bi z denarjem.
Tipično levičarsko, medtem ima pa Slovenija 120000 nezaposlenih ki teh pravic in ugodnosti azilantov ne bodo dobili..

In jaz sem prvi, ki bo kaj storil za to, da bodo dobili tudi nezaposleni in ostali ogroženi. No, sem že. In bom še. Večkrat. Praktično vsak dan. Tudi zate, čeprav se ne strinjava. Ne vem pa, kaj ima veze kje živim polovico svojega časa, sploh glede na to, da s tem polnim socialno, pokojninsko in davčno blagajno države kjer živiš ti ves čas. In to z veseljem, ker upam, da bo kmalu kaj bolje.

V mojem imenu NE, če pa si tok za to, jih lahko vzameš domov, ampak to ni tako cool.

Bi jih, pa nimam prostora, ker nimam tipične slovenske 400-kvadratnice, kvečjemu petino tega. In pa, tam kjer živim bi bili res izolirani, kar ne bi dobro vplivalo na njihovo integracijo. Jim pa z veseljem sofinanciram bivanje po svojih zmožnostih (tako kot "našim", pri temu ne delam razlik).

torej dodajmo že tako problmatični državi še dodatne probleme?


Levičarji mislite da zato ker nekdo obstaja ima že tako pririjene pravice..

To vodi do socializma in še več ljudi ki bodo manj delali in vedno kivili tiste ki trdo delajo in njim plačujejo socialo in zdravstvo..

To vodi do izgovoriv in umika odgovornosti..

Absolutno, ker obstaja, ne moreš se delati, da ga ni. In človek ima človekove pravice. Če si pogledaš definicijo socializma boš ugotovil, da si ga celo življenje izkoriščal in da ti je omogočil postati, to kar si. Ja, Slovenija je bila in je na srečo še socialna država (če pustimo ob strani trend zmanjševanja le te), ki ti je z brezplačnim šolstvom in zdravstvom za vse omogočila preživetje do tega trenutka. Temu se reče načelo solidarnosti. Ni najceneje, ampak zagotavlja socialni mir ter izšolano in zdravo prebivalstvo, ki je temelj dobrega gospodarstva. Zagotovo se najdejo neprilagojenci, ki tak sistem izkoriščajo, ampak take imaš v vsakem sistemu in so običajno zelo majhen segment prebivalstva. To sem pripravljen sprejeti kot majhno žrtev za univerzalno pravico do zdravstva, šolanja in osnovne socialne podpore, ko je le ta potrebna. Alternativa je dog-eat-dog world, ki je brutalna verzija divjega zahoda. Ne vem pa zakaj nekateri onanirate na to. Morda vam je preudobno. Move to USA, tam furajo en tak eksperiment, ki jih bo kmalu ugriznil v rit.

Če dojemaš ostala človeška bitja primarno kot probleme, potem imaš sam resen problem, sam na tem svetu namreč ne boš preživel. Danes so migranti, jutri bodo južnjaki, pojutrišnjem tisti na sociali, invalidi, nato tisti ki prispevajo v malho manj kot ti, na koncu boš na vrsti ti. Vedno si lahko najdeš nekoga, ki te "ogroža" in s tem tolažiš samega sebe, da ti si pa kul in delaš prav. Vedno boš tudi ti nekoga "ogrožal", ipak si Balkanec, ne glede na to kako se imaš za Evropejca. Ampak ne, to se tebi res ne more zgoditi. Zato sem proti kakršni koli nestrpnosti.

Fanatiki so povsod. Na srečo jih ni dovolj, da bi to opazno ogrožalo moje (in tvoje) življenje. Nehaj se sekirat, škodi zdravju.

chort ::

Zagor_tenay je izjavil:

Na Švedskem je redno zaposlena znatna večina priseljencev z Bližnjega vzhoda in Afrike,


Fewer than 500 of 163,000 asylum seekers found jobs


Spet površno branje, ali imaš pa problem z bralnim razumevanjem angleščine ;) Pljunek v lastno skledo...

...494 asylum seekers who arrived in 2015 have managed to find a job to support themselves while waiting for their application to get processed.

A person who arrives in Sweden with valid identification documents and has applied for asylum is normally allowed to work despite not yet having a work or residence permit, if Migrationsverket grants them an exception.

Such an exception is called the 'at-und' and usually gets processed automatically, reported SVT. However, only a third of asylum seekers aged 20-64 were given one in a year when Sweden received an unprecedented number of asylum claims.

“It was an incredible number of people applying for asylum in Sweden and so that we would be able to register all of them, we had to de-prioritize certain tasks, and that was the matter of jobs,” Migrationsverket officer Lisa Bergstrand told SVT.

In April, the unemployment rate among people born in Sweden was at its lowest since before the global financial crisis in 2008, falling to 4.7 percent.

“They may be registered in our database as unemployed, but they are only entitled to basic services, that is using our online services and talking to advisers. But there are no programme-based alternatives, that is no courses and no traineeships,” Fredrik Möller, integration officer at Arbetsförmedlingen, told SVT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

chort ::

xmetallic je izjavil:

Ker imaš ti drugačen pogled na migrante mora cela Evropa sprejeti tvoj pogled? Zakaj preprečuješ, da imamo tudi drugi svoj pogled na migrante? Ti potuješ praviš. Se pravi ti dol visi če začne pokat po Švedski ker boš spokal drugam. Enim pač ni vseeno če bo Slovenija nastala bojišče zaradi nepovabljenih, ker se nimajo namena seliti.

Švedska je dala migrantom vse. Izkoristili so natanko nič. No, da ne bom komu delal krivice, EUR redno koristijo, brezplačno stanovanje in neplačevanje položnic tudi. Šolanje jim je tuje, spoštovanje zakonov ravno tako. Glede na to da imajo vse zastonj bi pričakoval da 90% populacije doseže vsaj magisterij. Pa jih je 90% na ravni šimpanza. 3 generacije so mimo, vsaka generacija je slabša od prejšnje. Multikulti at its best.


Moj pogled je skladen z mednarodnimi konvencijami, ti imaš drugačen pogled, sprijazni se. Na srečo.
Slovenija ne bo bojišče zaradi migrantov, bo pa zaradi Madžarov, Hrvatov, Avstrijcev in Italijanov, kot že večkrat do sedaj. Pri vseh se zbujajo nacionalizmi, ki so v preteklosti pripeljali do kompleksa superiornosti nad vsemi ostalimi in omogočili mobiliziranje zavedene mase ljudi (kamor po lastni presoji štejem tudi tebe) da se je spravila na "tujca".

Švedska še daje migrantom in beguncem vse, ker se zaveda da so ljudje bogastvo. Še posebej, če jih ni potrebno pripeljati skozi leta odraščanja, ko so največji strošek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

jype ::

chort> Slovenija ne bo bojišče zaradi migrantov, bo pa zaradi Madžarov, Hrvatov, Avstrijcev in Italijanov, kot že večkrat do sedaj.

Nah, kar zaradi Slovencev bo, očitno. Že zdaj so Slovenci sposobni nezavestnega človeka zbrcat do smrti in to predvajat prek facebooka, kaj šele prihaja. Slovenija je skrajno nevarna država, čudi me, da sosede ne zaprejo mej, verjetno zaradi liberalne slepote. Ko bodo Slovenci začeli pustošiti po Evropi, bo že prepozno.

Trenutno je "nuke the site from orbit" edina pametna rešitev.

Zagor_tenay ::

Spet površno branje, ali imaš pa problem z bralnim razumevanjem angleščine ;)


Moje razumevanje angleščine je na nivoju. Švedska je v državo pripeljala 162.000 ljudi, ki izkoriščajo Švedsko. Samo 500 od njih dela. Zakaj je tako, je problem švedske vlade. Ostalo me ne zanima.

Življenje na Švedskem je dobro ponazorjeno na tem posnetku. Migranti se po jajcih praskajo v azilnih domovih. Delajo nič. Občasno pa kakšno policistko pretepejo, zraven pa še posnamejo in se smejijo. Kaznovani pa itak ne bodo, ker bi bilo to na švedsekem proglašeno za nestrpnost.

Scaramouche ::


So se pa po njihovem borili za ostale zatirane, ki te možnosti niso imeli. In to je bistvo terorizma. Po moje, mogoče ne štekam.


Ne samo da ne štekaš, celo podpiraš terorizem!


In jaz sem prvi, ki bo kaj storil za to, da bodo dobili tudi nezaposleni in ostali ogroženi. No, sem že. In bom še. Večkrat. Praktično vsak dan. Tudi zate, čeprav se ne strinjava. Ne vem pa, kaj ima veze kje živim polovico svojega časa, sploh glede na to, da s tem polnim socialno, pokojninsko in davčno blagajno države kjer živiš ti ves čas. In to z veseljem, ker upam, da bo kmalu kaj bolje.


Očitno ne, ker diktat unije govori da morajo migranti prvi dobiti, za naše zaposlene pa že desetletja ni plana! Zato pa taki kot ti tudi bežijo...

Bi jih, pa nimam prostora, ker nimam tipične slovenske 400-kvadratnice, kvečjemu petino tega. In pa, tam kjer živim bi bili res izolirani, kar ne bi dobro vplivalo na njihovo integracijo. Jim pa z veseljem sofinanciram bivanje po svojih zmožnostih (tako kot "našim", pri temu ne delam razlik).

400m2 je povprečje?

Če imaš 60m2 lahko sprejmeš eno osebo, vse ostalo so izgovori in leporečje ki služi samo zato da se dobro počutite, naredili pa nebi nič, kaj šele živeli skupaj z njimi v islamski četrti..



Absolutno, ker obstaja, ne moreš se delati, da ga ni. In človek ima človekove pravice. Če si pogledaš definicijo socializma boš ugotovil, da si ga celo življenje izkoriščal in da ti je omogočil postati, to kar si. Ja, Slovenija je bila in je na srečo še socialna država (če pustimo ob strani trend zmanjševanja le te), ki ti je z brezplačnim šolstvom in zdravstvom za vse omogočila preživetje do tega trenutka. Temu se reče načelo solidarnosti. Ni najceneje, ampak zagotavlja socialni mir ter izšolano in zdravo prebivalstvo, ki je temelj dobrega gospodarstva. Zagotovo se najdejo neprilagojenci, ki tak sistem izkoriščajo, ampak take imaš v vsakem sistemu in so običajno zelo majhen segment prebivalstva. To sem pripravljen sprejeti kot majhno žrtev za univerzalno pravico do zdravstva, šolanja in osnovne socialne podpore, ko je le ta potrebna. Alternativa je dog-eat-dog world, ki je brutalna verzija divjega zahoda. Ne vem pa zakaj nekateri onanirate na to. Morda vam je preudobno. Move to USA, tam furajo en tak eksperiment, ki jih bo kmalu ugriznil v rit.

Če dojemaš ostala človeška bitja primarno kot probleme, potem imaš sam resen problem, sam na tem svetu namreč ne boš preživel. Danes so migranti, jutri bodo južnjaki, pojutrišnjem tisti na sociali, invalidi, nato tisti ki prispevajo v malho manj kot ti, na koncu boš na vrsti ti. Vedno si lahko najdeš nekoga, ki te "ogroža" in s tem tolažiš samega sebe, da ti si pa kul in delaš prav. Vedno boš tudi ti nekoga "ogrožal", ipak si Balkanec, ne glede na to kako se imaš za Evropejca. Ampak ne, to se tebi res ne more zgoditi. Zato sem proti kakršni koli nestrpnosti.

Fanatiki so povsod. Na srečo jih ni dovolj, da bi to opazno ogrožalo moje (in tvoje) življenje. Nehaj se sekirat, škodi zdravju.


Očitno ne razumeš kaj so pravice in kaj je dolžnost!

Socializem vzame vsako dolžnost in ja v kapitalističnih državah tudi ljudje propadejo samo so zato bolj delavni ker ni takšnih pravic, vendar gre Amerika tudi po tej poti kjer vse več ljudi misli da jim moraš nekaj dati samo zato ker obstajajo!

Zanimivo je da ti očitno ne veš kdo polni državni proračun! to so privat podjetja!

In države ki imajo najmočnejša privat podjetja ima tudi najboljši standard.

In to da misliš da je dobro navaditi ljudi na socialni sistem je slabo, ker potem ne čutijo dolžnosti da odpirajo firme in so podjetni,vedno krivijo ostale ki so podjetni in državo da jim mora dati denar!

In tako se Slovenija samo še bolj zadolžuje od tujine in tujci potem na koncu kupujejo vse kar je naše!

Nismo še odrasli in dobro bi bilo da se nehamo hvaliti s socializmom!

Sociala ni pa ni nič drugega kot kloroform in sistem ki preprečuje da bi množica napadla vlado, ne pa sistem ki ljudem pomaga!

chort ::

Zagor_tenay je izjavil:

Spet površno branje, ali imaš pa problem z bralnim razumevanjem angleščine ;)


Moje razumevanje angleščine je na nivoju. Švedska je v državo pripeljala 162.000 ljudi, ki izkoriščajo Švedsko. Samo 500 od njih dela. Zakaj je tako, je problem švedske vlade. Ostalo me ne zanima.

Življenje na Švedskem je dobro ponazorjeno na tem posnetku. Migranti se po jajcih praskajo v azilnih domovih. Delajo nič. Občasno pa kakšno policistko pretepejo, zraven pa še posnamejo in se smejijo. Kaznovani pa itak ne bodo, ker bi bilo to na švedsekem proglašeno za nestrpnost.


Torej je res bralno razumevanje problem...

Kar vidiš je upiranje aretaciji, dispečer je zeznil in poslal napačno enoto, se strinjam ;) Kaznovani bodo zagotovo vsaj z izgonom, najverjetneje pa z zaporno kaznijo.

jype ::

Scaramouche> Zanimivo je da ti očitno ne veš kdo polni državni proračun! to so privat podjetja!

Zanimivo je, da ti ne znaš izračunati, koliko stanejo ljudje, ki nimajo nobenih pravic.

Zagor_tenay> Moje razumevanje angleščine je na nivoju.

Tvoje razumevanje česarkoli je zelo vprašljivo, glede na to da z vsakim prispevkom demonstriraš, da ti ni popolnoma nič jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> Zanimivo je da ti očitno ne veš kdo polni državni proračun! to so privat podjetja!

Zanimivo je, da ti ne znaš izračunati, koliko stanejo ljudje, ki nimajo nobenih pravic.


Dokler so izven moje države nič!

Tistim ki pa jim EU in levičarji ki so del naše države(120000 plus) kratite pravico da so prvi ki jim moramo dati, res veliko!

S tem ko dajete migrantom ki so nesposobni in bodo še desetletja, državo pahnete še v večji bankrot in svojemu narodu vzemate, potem bežite v tuje dežele da živite od tujcev, zmišljujete se pa lepe zgodbice kako ste šli tja da polnite naš proračun.

Medtem pa podpirate da imamo še več nezaposlenih ker te ki pridejo niso vsi kvantni fiziki kot levičarji radi govorite..

Zgodovina sprememb…

chort ::

Ne samo da ne štekaš, celo podpiraš terorizem!

Ne, ga pa poskušam razumet.

Očitno ne, ker diktat unije govori da morajo migranti prvi dobiti, za naše zaposlene pa že desetletja ni plana! Zato pa taki kot ti tudi bežijo...

Kateri diktat? Zame v Sloveniji ni in ne bo službe, imamo premalo morja.

400m2 je povprečje?

Če imaš 60m2 lahko sprejmeš eno osebo, vse ostalo so izgovori in leporečje ki služi samo zato da se dobro počutite, naredili pa nebi nič, kaj šele živeli skupaj z njimi v islamski četrti..

Pojdi iz sobe in se ozri po hišah okoli sebe. Vem da bi te izolacija beguncev veselila, ampak jaz sem jo zase izbral prostovoljno (tudi zaradi ljudi tvojega mentalnega profila), njih pa nočem v to silit. Razmišljam pa o nakupu hiše nekje v eni fajn zategnjeni vasi, povej s kje si, mogoče bodo sosedje. ;)

Očitno ne razumeš kaj so pravice in kaj je dolžnost!

Socializem vzame vsako dolžnost in ja v kapitalističnih državah tudi ljudje propadejo samo so zato bolj delavni ker ni takšnih pravic, vendar gre Amerika tudi po tej poti kjer vse več ljudi misli da jim moraš nekaj dati samo zato ker obstajajo!

Zanimivo je da ti očitno ne veš kdo polni državni proračun! to so privat podjetja!

In države ki imajo najmočnejša privat podjetja ima tudi najboljši standard.

In to da misliš da je dobro navaditi ljudi na socialni sistem je slabo, ker potem ne čutijo dolžnosti da odpirajo firme in so podjetni,vedno krivijo ostale ki so podjetni in državo da jim mora dati denar!

In tako se Slovenija samo še bolj zadolžuje od tujine in tujci potem na koncu kupujejo vse kar je naše!

Nismo še odrasli in dobro bi bilo da se nehamo hvaliti s socializmom!

Sociala ni pa ni nič drugega kot kloroform in sistem ki preprečuje da bi množica napadla vlado, ne pa sistem ki ljudem pomaga!

Mešaš kuro in jajce. Strinjam se da se ne strinjam, pa sem privat podjetnik. Weird?

Zdej moram pa iz službe, dovolj sem oškodoval Švede, happy? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

jype ::

Scaramouche> Dokler so izven moje države nič!

Ja, se mi je zdelo, da pojma nimaš.

Scaramouche ::

Ne, ga pa poskušam razumet.


Očitno preveč simpatetično!

Kateri diktat? Zame v Sloveniji ni in ne bo službe, imamo premalo morja.


torej ni služb ampak sprejemajmo še več neizobraženih migrantov? A si ti zares...


Pojdi iz sobe in se ozri po hišah okoli sebe. Vem da bi te izolacija beguncev veselila, ampak jaz sem jo zase izbral prostovoljno (tudi zaradi ljudi tvojega mentalnega profila), njih pa nočem v to silit. Razmišljam pa o nakupu hiše nekje v eni fajn zategnjeni vasi, povej s kje si, mogoče bodo sosedje. ;)


Živim v mestu vsi imamo majhna stanovanja..
In ja rad bi da ljudje s tvojo miselnostjo ostanejo nekje na vasi, mogoče posebna vas ki bi imela populacijo 50% azilantov ostalo pa vi, pa poročajte kako lepo vam bo..




Mešaš kuro in jajce. Strinjam se da se ne strinjam, pa sem privat podjetnik. Weird?


Niti ne, ker očitno govoriš o socializmu kot sistemu bogov, če bi bil res privatnik, torej imel firmo, zaposlene in nekaj proizvajal bi drugače mislil...

jype je izjavil:

Scaramouche> Dokler so izven moje države nič!

Ja, se mi je zdelo, da pojma nimaš.


ti si tisti ki je že govoril da nebi spoštoval pravil ki ne ustrezajo tvoji ideologiji, medtem pa če ustrezajo ga citiraš, torej se ne bom opravičeval tebi če ne spoštujem določene EU rezolucije in pravila...

Ki so by the way pisana pavšalno, za nekaj ljudi, ne pa za premik enega ljudstva in v neomejeni obliki..

grem na bajk, to tukaj je res preveč zanimivo...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Scaramouche> torej ni služb ampak sprejemajmo še več neizobraženih migrantov? A si ti zares...

Tvoj IQ je glede na prispevke v tej temi približno 52.

Scaramouche> torej se ne bom opravičeval tebi če ne spoštujem določene EU rezolucije in pravila...

Saj se ni treba nikomur opravičevati. Posledice tega, da "ne spoštuješ" temeljev EU, pa seveda nosiš sam.

Scaramouche> Ki so by the way pisana pavšalno, za nekaj ljudi, ne pa za premik enega ljudstva in v neomejeni obliki..

Kot že zgoraj rečeno, te klinično ni mogoče ločiti od idiota.

arnecan1 ::

Lahko žališ in skačeš v luft kolikor hočeš. Čez par let bo s tako politiko na oblasti populizem ala Wilders in Le Pen.

Krivdo si pripišite anarhisti in SJW. Najbolje, da se že danes odselite na varno.... v islamske države.;((

nevone ::

Na neki točki je vsak podvržen temu, da začne groziti z eliminacijo, (pa magari lastno) ...

.... s tem da Jure vas provocira, vi ste pa resni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

arnecan1> Krivdo si pripišite anarhisti in SJW. Najbolje, da se že danes odselite na varno.... v islamske države.;((

V islamskih diktaturah (in celo na Kitajskem!) bi se konzervativci počutili kot v raju: Prepovedane ali diskriminirane so vse tuje religije in kulture.

Kaj naj mi počnemo tam, če hočemo družbo, ki sprejme vsakogar, s kar najmanjšimi možnimi omejitvami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

D3m je izjavil:

xmetallic je izjavil:

jype je izjavil:

xmetallic> Si mislil napisat

Da ste nacisti dvolični in kritizirate posilstva samo takrat, kadar jih zagrešijo ljudje napačne barve, že zelo dobro vemo, ni treba ves čas ponavljat.

Posilstva se kritizira vedno. Ne glede na to kdo je zanje odgovoren. To nima nič opraviti s skrivanjem statistike in nacionalnosti storilca. Če je posiljevalec Afganistanec Jamal naj to piše v statistiki, če je posiljevalec Šved Joe se v statistiko zapiše slednje. Ne pa Šved Jamal. Jamal nikoli ne bo Šved. Nikoli ne bo Evropejec. Njegov DNK ga bo vedno uvrščal med neevropejce. Čemu lagati, če še mati narava za vsakega posameznika natančno in enolično določi od kod prihaja.


tole me je dobro nasmejalo. lol. tip je šved, če ima švedsko državljanstvo. jaz se npr mam za slovenca pa sem se rodil v zagrebu. večino časa se pa preživel v sloveniji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zagor_tenay ::

V islamskih diktaturah (in celo na Kitajskem!) bi se konzervativci počutili kot v raju: Prepovedane ali diskriminirane so vse tuje religije in kulture.


Konservativci nočemo nikamor, ne na Kitajsko in ne v islamske države. Mi hočemo njih pustiti na miru. Svet je dovolj velik, naj oni živijo po svoje v svojih državah kakor hočejo. Hočemo pa tudi pravico, da mi ohranjamo svojo kulturo in tradicijo v svojih državah, ki nam jih hočete globalisti uničiti.

Kaj naj mi počnemo tam, če hočemo družbo, ki sprejme vsakogar, s kar najmanjšimi možnimi omejitvami.


Lahko ta vaš družbeni eksperiment kjer bodo rozasti, feministke, islamisti in ljudožerci iz Papue sedeli skupaj v vladi narodne enotnosti najprej naredite nekje na Antarktiki, kjer ne boste mogli škodovati svetu.

jype ::

Zagor_tenay> Konservativci nočemo nikamor, ne na Kitajsko in ne v islamske države. Mi hočemo njih pustiti na miru.

Vi hočete zahodno civilizacijo spremeniti v versko diktaturo po vaši meri.

Zagor_tenay> Svet je dovolj velik, naj oni živijo po svoje v svojih državah kakor hočejo.

Drži.

Zagor_tenay> Hočemo pa tudi pravico, da mi ohranjamo svojo kulturo in tradicijo v svojih državah, ki nam jih hočete globalisti uničiti.

Te države so naše, ne vaše. Vi si samo domišljate, da vas kdorkoli ogroža, medtem ko se nalivate s kokakolo in konzumirate novice, ki jih posebej za vas fabricira Kremlin.

Zagor_tenay> Lahko ta vaš družbeni eksperiment kjer bodo rozasti, feministke, islamisti in ljudožerci iz Papue sedeli skupaj v vladi narodne enotnosti najprej naredite nekje na Antarktiki, kjer ne boste mogli škodovati svetu.

Ta eksperiment ustvarja trajno rast življenskega standarda, gospodarskih kazalcev in enakopravnosti že več kot 60 let, vi bi ga pa ves čas radi ustavili, ker se vam zdi, da če nekdo drug pridobi pravice, ki jih prej ni imel, ste vi s tem nekaj izgubili:

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> torej ni služb ampak sprejemajmo še več neizobraženih migrantov? A si ti zares...

Tvoj IQ je glede na prispevke v tej temi približno 52.

Scaramouche> torej se ne bom opravičeval tebi če ne spoštujem določene EU rezolucije in pravila...

Saj se ni treba nikomur opravičevati. Posledice tega, da "ne spoštuješ" temeljev EU, pa seveda nosiš sam.

Scaramouche> Ki so by the way pisana pavšalno, za nekaj ljudi, ne pa za premik enega ljudstva in v neomejeni obliki..

Kot že zgoraj rečeno, te klinično ni mogoče ločiti od idiota.


ko ni konstruktivnega odgovora, se začne z žaljenjem, videno že prej..

hvala, zmagal sem...

jype ::

Scaramouche> ko ni konstruktivnega odgovora, se začne z žaljenjem, videno že prej..

To je bil povsem objektiven sklep, tovariš. Kdor bi porušil temelje sodobne Evrope, da bi ohranil minimalen privilegij, je pri zgodovini očitno sedel na ušesih, ko so razlagali o 20. stoletju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> ko ni konstruktivnega odgovora, se začne z žaljenjem, videno že prej..

To je bil povsem objektiven sklep, tovariš. Kdor bi porušil temelje sodobne Evrope, da bi ohranil minimalen privilegij, je pri zgodovini očitno sedel na ušesih, ko so razlagali o 20. stoletju.



Temelj sodobne EU so neomejene migracije iz držav ki so barbarske in ne vedo kaj je reformacija? LOL

Kdor misli da je uvažneje Islama v neomejenih količinah pogoj za sodobno EU sploh nima predstave kaj naredi državo močno ina kaj jo lahko zamaja...

Sploh pa tisti ki je preskočil lekcijo zgodovine Lebanona in Kosova!

Zgodovina sprememb…

ADIJOOO ::

Za zdaj neznani napadalec je na Elizejskih poljanah v središču Pariza streljal na policiste. Enega je ubil, dva pa ranil.

V streljanju je bil ubit tudi napadalec, čigar identiteta pa še ni znana. Po pričevanju očividca je napadalec izstopil iz avtomobila, nato pa začel streljati s kalašnikovom na policiste, ki so v avtu čakali pri rdeči luči. Policija poroča, da sta bila napadalca dva.

http://www.rtvslo.si/svet/na-elizejskih...

jype ::

ADIJOOO> Za zdaj neznani napadalec je na Elizejskih poljanah v središču Pariza streljal na policiste. Enega je ubil, dva pa ranil.

Zgleda ma Le Penova prenizek procent v anketah, pa je blo treba neki ukrent?

Scaramouche> Temelj sodobne EU so neomejene migracije iz držav ki so barbarske in ne vedo kaj je reformacija?

Temelj sodobne Evrope je zapisan v pogodbah, ni treba ugibat:


Article 1a

The Union is founded on the values of respect for human dignity, freedom, democracy, equality, the rule of law and respect for human rights, including the rights of persons belonging to minorities. These values are common to the Member States in a society in which pluralism, non-discrimination, tolerance, justice, solidarity and equality between women and men prevail.


Nikjer nič o kakršnihkoli omejevanjih kakršnihkoli migrantov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scaramouche ::


Nikjer nič o kakršnihkoli omejevanjih kakršnihkoli migrantov.


Res je nikjer ne piše da lahko kdorkoli v neomejenih številkah prihaja not, kot vidim piše samo da se morajo pravice manjšin spoštovati, in dokler nisi v državi še nisi manjšina!


Če bi svet bil brez meja, države nebi obstajale in do takrat, se bodo meje tudi spoštovale, če vam je to všeč ali ne!

mtosev ::

ADIJOOO je izjavil:

Za zdaj neznani napadalec je na Elizejskih poljanah v središču Pariza streljal na policiste. Enega je ubil, dva pa ranil.

V streljanju je bil ubit tudi napadalec, čigar identiteta pa še ni znana. Po pričevanju očividca je napadalec izstopil iz avtomobila, nato pa začel streljati s kalašnikovom na policiste, ki so v avtu čakali pri rdeči luči. Policija poroča, da sta bila napadalca dva.

http://www.rtvslo.si/svet/na-elizejskih...
upam, da tole ne bo pomagalo nori le penovi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

mtosev je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

Za zdaj neznani napadalec je na Elizejskih poljanah v središču Pariza streljal na policiste. Enega je ubil, dva pa ranil.

V streljanju je bil ubit tudi napadalec, čigar identiteta pa še ni znana. Po pričevanju očividca je napadalec izstopil iz avtomobila, nato pa začel streljati s kalašnikovom na policiste, ki so v avtu čakali pri rdeči luči. Policija poroča, da sta bila napadalca dva.

http://www.rtvslo.si/svet/na-elizejskih...
upam, da tole ne bo pomagalo nori le penovi


Če se izkaže da je musliman, si je levica sama kopala luknjo...

mtosev ::

meni je vseeno kdo zmaga razen le penove.

tole je zelo verjetno muslim, ker se je isis že oglasil, da so bili oni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vostok_1 ::

Skoraj zagotovo bo lepenova zmagala.

Zbogom evropa. Pohlep te je pokončal.

Pa tud hvala vsem SJWjem, da ste sprožili nov val nacionalizma. Klinčevi neo-boljševiki.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mtosev ::

vostok_1 je izjavil:

Skoraj zagotovo bo lepenova zmagala.

Zbogom evropa. Pohlep te je pokončal.

Pa tud hvala vsem SJWjem, da ste sprožili nov val nacionalizma. Klinčevi neo-boljševiki.
jaz mislim, da ne bo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

vostok_1 ::

Brez skrbi. Bo še kak napad do takrat. Dovolj je, da kak komisar na policiji mal zamiži. Prostovoljcev pa ne manjka...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ADIJOOO ::

jype je izjavil:

ADIJOOO> Za zdaj neznani napadalec je na Elizejskih poljanah v središču Pariza streljal na policiste. Enega je ubil, dva pa ranil.

Zgleda ma Le Penova prenizek procent v anketah, pa je blo treba neki ukrent?



Karma karma - https://milo.yiannopoulos.net/2017/04/z...

mtosev je izjavil:

meni je vseeno kdo zmaga razen le penove.

tole je zelo verjetno muslim, ker se je isis že oglasil, da so bili oni.


Kaj se pa ti tako treseš saj ne živiš v Franciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

mtosev ::

kdo se trese? le penova pa zelo ne paše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

http://edition.cnn.com/2017/04/20/europ...

Kakšno naključje, par dni pred volitvami v Franciji. Angležeki so verjetno precej navdušeni, še enega neuspeha kot na Nizozemskem si ne oni in ne Američani ne morejo privoščiti.

PaX_MaN ::

zmaugy je izjavil:

http://edition.cnn.com/2017/04/20/europ...

Kakšno naključje, par dni pred volitvami v Franciji. Angležeki so verjetno precej navdušeni, še enega neuspeha kot na Nizozemskem si ne oni in ne Američani ne morejo privoščiti.

Ah kje, kak ISISovec, toj bil sam en razočaran ker je Anderlecht popušil prot Manchester Unitedu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
/s

harvey ::

Glede na trenutno dogajanje v Parizu je bila včerajšnja zunanje politična oddaja na RTV Slo čisti mimosuk glede tem, ki zanimajo francoze na volitvah. V tem letu so namreč predsedniške in parlamentarne volitve. Izpostavljeno je bilo, da so teme, ki jih zanimajo oz. so relevantne povprečnemu francozu: socialna varnost, razočaranje nad političnimi elitami, delo. Prav nič pa jih ne zanimajo problemi migracij, varnosti, čeprav imajo od leta 2015 izredne razmere ravno zaradi varnostnih težav.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

xmetallic ::

Marine Le Pen je včeraj pridobila nekaj novih odstotkov volilcev. Menda jo imajo policisti namen podpreti na volitvah. Povsem logično, vsakemu normalnemu Evropejcu bi dopizdilo če bi se moral s šimpanzi ukvarjat vsak dan.

scipascapa ::

Kaj če Le Pen ova zmaga?
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145085 (130748) BigWhale
»

Rusi tudi nad francoske volitve? Vsaka četrta novica o volitvah na Twitterju je lažna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9118824 (15788) Looooooka

Macronleaks (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22332854 (30199) kuglvinkl
»

Macron trdi: hekerji so ukradli mojo elektronsko pošto. So bili Rusi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7115768 (13655) GrX

Več podobnih tem