» »

Lag v multiplayer igrah

Lag v multiplayer igrah

kolek ::

Pred 3 mesci sem imel internet prek kabla in multiplayer igre so mi delovale vredu. sedaj imam internet prek mobilnega omrežja in čeprav imam ping v igrah veliko boljši, kot sem ga imel pred tem se dogaja da mi multiplayer kr zmrzne za kakih 10 ali 15 sekund in se mi napiše conection error. po 15 sekundah igre delujejo normalno. včasih se mi to zgodi 10x al pa še večkrat v eni uri včasih pa nobenkrat. pri codu in bf1 mi multiplayer zmrzne in lahko igram naprej po 15 sekundah pri fifi me pa vrže ven iz serverja. čudno je to, da ko se mi to zgodi ne izgubim povezave z internetom ampak internet deluje normalno. ne vem kaj naj naredim ali zakaj se to dogaja. računalnik je dovolj dober za te igre, saj so mi le te prej delovale brez problemov. ima mogoče kdo idejo zakaj se to dogaja in kaj lahko storim, da odpravim ta problem?
  • spremenil: Mavrik ()

filip007 ::

Nevem, če so igre narejene za to, oz. se jih ne testira za ta namen, tako da...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kolek ::

filip007 je izjavil:

Nevem, če so igre narejene za to, oz. se jih ne testira za ta namen, tako da...


Te igre ,ki jih igram so narejene za multiplayer. Settings imam pri vseh na high ali ultra in hitrost mojega interneta prek antene je 6mb. Prej sem imel v nekaterih serverjih 90 pinga sedaj pa imam v enakih serverjih 50 pinga. Problem je le ta da mi multiplayer pogosto zmrzuje in to je zelo moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolek ()

r3dkv1c4 ::

Konstantna in stabilna povezava je problem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

[D]emon ::

Sam si odgovoril na svoje vprasanje. Problem je v mobilni povezavi, ki ni konstantno stabilna, za razliko od kabla.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

111111111111 ::

Mobilno omrežje ni najboljše za udp protokol ki ga uporabljajo igre. Tako da nazaj na kabel drugače ne bo šlo.

Heavy ::

Sam imam tudi mobilni internet (4/2 - Mobitel), pa mi mogoče vsake par ur zatrokira za minuto maksimalno. In to v War Thunder, Doom, Insurgency in Elite Dangerous.

Verjetno ti pogosto med baznimi postajami preklaplja. Povprašaj tehnično pomoč oz. počakaj da se izteče pogodba in pojdi nazaj na kabel.
#TeamFelix

kolek ::

Ok zahvaljujem se vsem za odgovore. Ko bo pogodba pretekla bom šel nazaj na kabel , to bo približno čez eno leto pa pol. Do takrat bom pa moral verjetno zdržati s temi lagi.

jype ::

Kaj se je pa zgodilo z naslovom te teme? A ni bil še včeraj izrazito glasen?

111111111111 ::

kolek je izjavil:

Ok zahvaljujem se vsem za odgovore. Ko bo pogodba pretekla bom šel nazaj na kabel , to bo približno čez eno leto pa pol. Do takrat bom pa moral verjetno zdržati s temi lagi.

Povej kako imaš postavljeno omrežje, morda ti tukaj lahko kaj pomagamo in se lag nabira kje drugje. Če te zanima seveda. Ker če nekomu dela ne vidim razloga zakaj tebi nebi. Jaz sem imel v okolici Ljubljane strašne težave z Diablo 3 pingom preko mobilnega omrežja.

@jype: stver ni več tako nujna in je rešljiva čez leto in pol. :)

kolek ::

111111111111 je izjavil:

kolek je izjavil:

Ok zahvaljujem se vsem za odgovore. Ko bo pogodba pretekla bom šel nazaj na kabel , to bo približno čez eno leto pa pol. Do takrat bom pa moral verjetno zdržati s temi lagi.

Povej kako imaš postavljeno omrežje, morda ti tukaj lahko kaj pomagamo in se lag nabira kje drugje. Če te zanima seveda. Ker če nekomu dela ne vidim razloga zakaj tebi nebi. Jaz sem imel v okolici Ljubljane strašne težave z Diablo 3 pingom preko mobilnega omrežja.

@jype: stver ni več tako nujna in je rešljiva čez leto in pol. :)


Na podstrešju imam montirane 2 antene ena je za tv druga pa za internet. V dnevni sobi imam modem in potem imam do računalnika napeljan kabel, en kabel pa je napeljan do boxa za TV. Ko je boks on takrat ne morem igrati multiplayer iger ker mi ping skače iz 50 na 500, ko pa je boks off potem pa imam normalen ping ampak se mi dogaja da igra kr zmrzne za par sekund. Včasih se to zgodi bolj pogosto včasih pa tudi ne ,ampak najbolj moteče je ker zaradi tega več ne morem igrati fife ultimate teama ker me zaradi vrže ven iz fut-a. Od približno 10 odigranih tekem končam približno 3 pri drugih pa dobim DC.

111111111111 ::

2 antene? To ti je namontiral ponudnik interneta?

kolek ::

111111111111 je izjavil:

2 antene? To ti je namontiral ponudnik interneta?


Ja. Siol je poslal enega zaposlenega in on je montiral 2 antene. Eno za tv drugo pa za internet.

111111111111 ::

In če javiš napako, da zadeva ne deluje? Ko si se pogovarjal z njimi so ti zagotovili da bo vse delovalo normalno?

kolek ::

111111111111 je izjavil:

In če javiš napako, da zadeva ne deluje? Ko si se pogovarjal z njimi so ti zagotovili da bo vse delovalo normalno?


Nič ne bodo naredili. Prej sem plačeval 2mb interneta dobil sem samo 2ookb/s zdaj plačujem 10mb imam pa jih 5 ali 6 mb. Oni mi samo odgovorijo da na mojem območju žal ne morem dobiti hitrejšega interneta. Za ta lag jih bom pa kontaktiral ju3 ampak dvomim da mi bo kdo na Siolo pomagal ,ker ti svetovalci so za en "drek" in še nikoli do zdaj ko sem imel kakšne probleme z internetom mi niso kaj preveč pomagali. Pred Siolom sem imel Amis in pri Amisu se je dogajalo da mi po par dni v mesecu internet sploh ni deloval. Če prijavim napako ,Siol pošlje nekoga ki nekaj meri in dela in na koncu reče ,da deluje vse vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolek ()

111111111111 ::

Naredi takole. Vklopi box, potem pa v CMD vpiši ukaz: ping google.com -t > ping.txt, ukaz bo pingal google dokler ga ne ustaviš z kombinacijo ctrl+c. Vse pinge bo spravljal v datoteko ping.txt. In ko bo ping začel legat, boš imel dokaz, da nekaj ne dela OK.

Še eno vprašanje na modem si povezan s kablom ali preko Wi-fi-ja?

kolek ::

111111111111 je izjavil:

Naredi takole. Vklopi box, potem pa v CMD vpiši ukaz: ping google.com -t > ping.txt, ukaz bo pingal google dokler ga ne ustaviš z kombinacijo ctrl+c. Vse pinge bo spravljal v datoteko ping.txt. In ko bo ping začel legat, boš imel dokaz, da nekaj ne dela OK.

Še eno vprašanje na modem si povezan s kablom ali preko Wi-fi-ja?


Ok hvala bom poskusil to. Na modem sem povezan s kablom.

r3dkv1c4 ::

kolek je izjavil:

111111111111 je izjavil:

In če javiš napako, da zadeva ne deluje? Ko si se pogovarjal z njimi so ti zagotovili da bo vse delovalo normalno?


Nič ne bodo naredili. Prej sem plačeval 2mb interneta dobil sem samo 2ookb/s zdaj plačujem 10mb imam pa jih 5 ali 6 mb. Oni mi samo odgovorijo da na mojem območju žal ne morem dobiti hitrejšega interneta. Za ta lag jih bom pa kontaktiral ju3 ampak dvomim da mi bo kdo na Siolo pomagal ,ker ti svetovalci so za en "drek" in še nikoli do zdaj ko sem imel kakšne probleme z internetom mi niso kaj preveč pomagali. Pred Siolom sem imel Amis in pri Amisu se je dogajalo da mi po par dni v mesecu internet sploh ni deloval. Če prijavim napako ,Siol pošlje nekoga ki nekaj meri in dela in na koncu reče ,da deluje vse vredu.

Nekaj je, kar je problem in to se kliče vukojebina.

Če ti pač ne morejo zagotovit stabilne in hitre linije....se boš moral pač zadovoljiti s tem, kar imaš ali pa se preselit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415146 (2853) markasaso12
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051918 (27257) brez-imenko
»

ping v batch.bat

Oddelek: Programiranje
61321 (1051) bzp
»

Internet log

Oddelek: Programska oprema
5754 (724) Hammer123
»

Command prompt; je moznio klicati ukaz iz fajla krneki.txt?

Oddelek: Operacijski sistemi
131311 (1120) Microsoft

Več podobnih tem