» »

Command prompt; je moznio klicati ukaz iz fajla krneki.txt?

Command prompt; je moznio klicati ukaz iz fajla krneki.txt?

Microsoft ::

Mal sm padel v to zadevo, pa me zanima, ce je mozno narediti sledece.

V beleznici bi napisal recimo ping 192.168.0.1 in shranil kot ping.txt. Potem bi pa sel v command prompt in napisal ukaz v stilu "naredu_to_kar pise_v" c:\Ping.txt. In potem bi se pac izvedlo tisto, kar pac pise v tem fajlu; to je ukaz Ping 192.168.0.1.

Rad bi si pac naredil neko datoteko, katero bi potem samo klical, v njej bi pa bili ze v naprej shranjeni ukazi (po moznosti v zaporedju).

Mogoce kdo ve kaj iz tega podrocaj?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

pingy.bat ;)

Googlaj "batch file"
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

windows shell scripting .. jao si len..

Microsoft ::

OK OK, ne se jezit.:P

Sej, sam da sm dobil namig, pod ka gledat, bom ze precekiru zdej. Pa se na luleka mi gre, ker mam ta nikoli prehitri ISDN...:|


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Nc, hvala vama, stvar ze dela.;) In jst sm cist fertig, ko mi je to zdej ratalo.:P

Sm na zacetku ze mislu, da bom mogu v onem modrem okolju delat, damn.:| Sam gre z beleznico tudi.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele sm se neki spilal s tem, pa sm nardil en fajl LogonSCR.bat, v katerem je tole:
@ECHO off
color 0a
ECHO Logon scripta by %username%
ECHO.
net use J: \\192.168.0.2\Scripts password od Administratorja
ping 127.0.0.1 >> J:\LogOn_Result.txt
ping 192.168.0.4 >> J:\LogOn_Result.txt
ping 192.168.0.2 >> J:\LogOn_Result.txt
net use /DELETE J:

To jst pozenem na client PCju, in potem lahko gledam rezultat na serverju. No, jst sm v GPO nastavil, da naj pozeni ob Logon-u ta fajl. Sam pojavu se je en mecken problem.
Tam, ko sm postran napisal "password od Administratorja" morem napisat prav Administratorjev password na rserverju. Zdej, da se program izvede, pa more bit nastavlena moznost vsaj read in read&execute za ta fajl. S tem pa lahka pride do fajla user in lahka vidjo administratorski password. ://

Zdej, ce pa passworda in, pa zatezi, da ni taprav username ali password. Pa na serverju, kamor mora potem zapisat rezultate, je enejblan Guest account brez passworda.

No, ma mogoce kdo kako idejo, kak naj nardim, da bo ze po defaultu poskusal uporabit username Guest berz password, ko bo PC poskusal dostopit do druzga preko neta? Ker zaradi tega sem tudi dopisal net use ukaza, kar je zelo "ćesko" vse skupaj.
Sam se boljse bi blo, ko bi lahko to naredil z nekim userjem, ne pa z Guest userjem. Sem namrec ze porbal kreirati userja na serverju, in sem vpisal njegov password, vendar ni slo.

Zanima me se, kako bi lahko naredil, da bi se v fajl, kamor se zapisujejo rezultati, zapisal se username, ki je to sporzil? Za username ze tak imam %username%, samo ukaza, ki bi to kar zapisal v fajl, pa nevem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Hmmm, ce bos ti naredil kak MCE izpit, potem se mora MS resno zamislit nad svojimi izpiti... Ce ga imas namen it delat v kratkem...


... nic osebnega, samo opazka... :)

Microsoft ::

BigWhale, zdej ce mi ze ocitas neznanje, bi blo vredu, da navedes, kje sem napisal tako neumnost v postu, da bi jo lahka odpravil, ane.;)

Ce pa si pa dal taksen odgovor zato, ker ne gledam v vzvratno ogledalo, ko zaviram, tebi pa se to ne zdi prav, si pa lahko dosti mislim o tebi.:|
Da bi bla to opaka?! Ja pa ja. Nekako sem se ti zamiril in mi s takimi komentarji poskusas zbiti moje zaupanje v mene...

... nic osebnega, samo opazka... :)


Kakor kol ze, ce kdo ve, kaj sem vprasal in da se mu da napisat, kaksna je resitev problema, bi bil vesel, da to tudi napise. Hvala.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

sej pri 'net use' imaš tudi parameter /USER

Microsoft ::

Ce napisem net use J: \\192.168.0.1\Scripts /USER:Guest, mi napese:
The password or user name is invalid for \\192.168.0.2\Scripts.

The password for \\192.168.0.2\Scripts: Tuki prtisnem enter.
The command complete succsessfully.

Stvar dela, sam je potrebno prtisnat samo se enter, ker guest nima gesla.

Ce pa dam userju geslo recimo 123, pa napisem net use J: \\192.168.0.1\Scripts /USER:Guest 123, pa dela.

Hm, verjetno ne gre tako, da bi vnesel samo username, gesla pa ne bi imel.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

prazen password ni bil v Win nikoli preveč priljubljen

arch5 ::

samo ena pripomba GUEST accounta v win okolku zaradi varnosti ni priporočljivo uporabljat

mile ::

BigWhale, zdej ce mi ze ocitas neznanje, bi blo vredu, da navedes, kje sem napisal tako neumnost v postu, da bi jo lahka odpravil, ane.

preberi si svoj prvi post

Microsoft ::

darkolord, vedu sm, da remote deskrop ne dela, ce nimas gesla, sam za tole pa ne. Nc, neki novga sm zvedu.8-)

arch5, prebral sm ze parkrat tole. Sam ne vem tocno, zakaj bi bil nevarno met guest userja enejblanga, ce ze ma po defaultu najmanj pravic? Pol pa ce se mal pohekas kako GPO, ntfs in share premissino in tak naprej, bi skor moglo bit dost varno...:\

mile, ja. Jst sm hotu, da bi klicu uakz, ki bi bil shranjen v datoteki. Koncnico txt sm dal zato, ker sm pac hotu, da bi bla vsebina res nek tekst.
Jst nism hotu zagnat datoteke krneki.txt, pa da bi mi potem ta izvajala ukaz. Jst sm hotu zagnat neko stvar, ta bi pa potem pobirala ukaze iz krneki.txt datoteke...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ping v batch.bat

Oddelek: Programiranje
61386 (1116) bzp
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121701 (1537) PaJo
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121496 (1382) darkolord
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131400 (1190) Pirmy76
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655185 (4421) Klemenn

Več podobnih tem