» »

Bolha - Avast požarni zid

Bolha - Avast požarni zid

buick ::

Pozdrav. V zadnjem času mi na računalniku več ne odpira Bolhe. Druge strani odpira normalno. Ugotovil sem, da mi jo odpre normalno le če izklopim Avast požarni zid. Avast imam že dolgo na računalniku in v zadnjem času nisem nič spreminjal. Zakaj se mi to dogaja in kaj lahko naredim, da bo tako kot prej?
Hvala za pomoč.

RejZoR ::

Zanimivo, moram sprobat kaj je tle narobe...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

daj bolho pod whitelist pa je
#brezpodpisa

RejZoR ::

Men dela Bolha normalno z vključenim avast! Firewallom v Chrome in Firefoxu. Ti v Internet Explorerju/Edge dela normalno? Bi reku skor prej, da je kriv kakšen AdBlock... Za katerega pa vem, da dela probleme Bolhi.

Pejt v Programs and Settings (Programi in nastavitve), izberi avast!, Spremeni in nato Popravi. Velikokrat to pomaga...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Ne vem sicer kaj točno se dogaja ampak je očitno res nekaj s tem. Ampak ne vedno. Sem posredoval naprej avast! ekipi. Ti sporočim, ko izvem več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

buick ::

Ja točno meni tudi en čas dela potem pa spet ne..tudi jaz sem pisal avast ekipi..

konspirator ::

Če izklopiš network modul avasta (web shield) je kaj drugače ?

https://forum.avast.com/index.php?topic...
--

Zgodovina sprememb…

buick ::

Poskusil prav vse vaše nasvete + tiste z linka. Ne pomaga nič. Sedaj sem opazil, da mi občasno poleg bolhe ne dela tudi spletna banka. Enostavno včasih ne odpre strani ali pa ne dela več, ko je že odprta. Napiše, da je čas za odpiranje potekel. Dela edino če izklopim avast požarni zid. Potem ni težav. Bom poskusil avast deinstalirat in ga na novo naložit..če ne bo pa treba kak drug antivirusni..

RejZoR ::

Firewall -> Settings -> Advanced

Izklopi "Enable automatic port scan detection". Poročaj če se kaj spremeni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

buick ::

Tole pa kot kaže deluje..sem poskušal odpirat razne strani večkrat in zaenkrat vse dela kot singerca :)

SaXsIm ::

Updejtaj avast, preveri sistemsko uro, reštartaj računalnik.
SaXsIm

paraboŁa ::

Meni ni odprlo slo-techa, dokler nisem izklopil.

RejZoR ::

Zgornje so mi javili na Slacku, jih bom podrezal zakaj točno se to dogaja in kdaj bo zrihtano, da lahko port scan detection ostane vklopljen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

buick ::

Sem posodobil avast, resetiral računalnik..nič bolje..takoj ko so porti vklopljeni - obkljukani mi bolha in spletna banka ne delata več..

RejZoR ::

Zadeva je sicer potrjena ampak še ni ETA kdaj točno bo popravljeno. Update releasajo mesečno, tko da verjetno zelo kmalu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

Odstrani Avast. Ne potrebuješ ga.

RejZoR ::

Gotta love pametnjakoviče, ki za folk, ki ga sploh ne poznajo trdijo, da ne rabijo AV-ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Samo da takale agresivne zadeve po defaultu vklopijo je malce huda.

RejZoR ::

Sej ni agresivna. Kako se vsi obnašate kot da noben program na svetu ni nikoli imel glitcha al pa buga. Like, seriously?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Anti port scan, prestrezanja HTTPS prometa in podobne zadeve so za Enterprise admine in nimajo kaj početi na home verziji AVjev, še manj pa po defaultu biti vklopljene.

RejZoR ::

In ti seveda to veš bolje od svetovno priznane varnostne firme z največ uporabniki na svetu. Okay...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SaXsIm ::

Meh, Avast. Sem sicer uporabnik AIS, ampak njihov user support je useless. So mi pri nakupu licence uvalili še avast passwords, en čas je delalo super, sedaj ne sinhronizira več, s telefonom pa ne morem več odkleniti vaulta na računalniku. Odprl ticket na supportu, se ukvarjal z njimi (in oni z mano) slab mesec -> rezultat - avast passwords ne uporabljam več in vsem odsvetujem uporabo.

Drugače sicer verjamem, da je njihov MITM koristen, ampak s takšno težavo se tudi sam srečam vsake toliko časa. Saj potem z updejtom stvar popravijo, ampak zakaj dajejo stvar po defaultu na on, če ne morejo zagotoviti, da bi 100% delala je beyond me.
SaXsIm

Lonsarg ::

MITM(in podobne agresivne varnostne mehanizme) nikoli ne moreš zagotovit da bo 100% delal, ker se pojavljaji nove in nove anti-MITM aplikacije, ki jih morajo dati na whitelisto, ker drugače ne delajo. Za to rabiš human interakcijo, avtomatika ne more vseh teh variabel spremljati.

Tko da ja, za uporabo takih Avast funkcij moraš biti vsaj power-user. To NI za navadne laik uporabnike in nima kaj delat v default nastavitvah. Razen če mislijo Avastovci na daljavo se povezovat na računalnike uporabnikov in administrirat zadevo.

Tak da pe navadnim uporabnikom nameščate Avast ne pozabut teh funkcij izklopit, če nočete biti support za te uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krho ::

@Rejzor, saj vem, da je tvoja firma zastopnik za slovenijo za Avast. A ti povem, kdaj je v firmi letel dol, kljub temu, da je bila PRO licenca za 20 postaj takrat veljavna še za 10 mesecev.
Takrat, ko ste se pametnjakovili spomnili, da boste vklopili svoje DNSje. in s tem povzili DNSje znotraj firme. Za povrhu Sheld disable na nekarih računalinikih sploh ni deloval, in je veselo bluzil po svoje. Naslednji update pa je vse to sranje vklopil nazaj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Saul Goodman ::

AV-ji so passe.

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

In ti seveda to veš bolje od svetovno priznane varnostne firme z največ uporabniki na svetu. Okay...

microsoft ma tudi dalec najvec uporabnikov na desktopu, pa tudi vemo kaksne zmazke dajejo ven>:D

Saul Goodman je izjavil:

AV-ji so passe.

this.
odkar se ne zanasam vec na iluzijo varnosti z AVjem, se nisem mel tezav z virus in podobno nesnago. Lepo posodobljen sistem (+browser), adblocker in redni backupi. Works a treat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

krho je izjavil:

@Rejzor, saj vem, da je tvoja firma zastopnik za slovenijo za Avast. A ti povem, kdaj je v firmi letel dol, kljub temu, da je bila PRO licenca za 20 postaj takrat veljavna še za 10 mesecev.
Takrat, ko ste se pametnjakovili spomnili, da boste vklopili svoje DNSje. in s tem povzili DNSje znotraj firme. Za povrhu Sheld disable na nekarih računalinikih sploh ni deloval, in je veselo bluzil po svoje. Naslednji update pa je vse to sranje vklopil nazaj.


Moja firma ni zastopnik za nič, da ne boš naokoli širil neumnosti. Imam pa dobre odnose z avast! firmo, ker že leta sodelujemo na nivoju user-developer.

Btw, za poslovno rabo je avast! for Business, ki nima SecureDNS/RealSite (ki je skoraj povsem consumer grade funkcija). Pro je za individualne workstatione oz za sisteme, ki ne morejo legalno uporabljat avast! Free.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Ravnokar sem dobil potrjeno, da pride popravek za port scan blokiranje še ta teden.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Update za Port Scan bug je uradno live. Načeloma bi ga že moral dobit, če ga še nisi naredi restart sistema, ker so ga releasal pod emergency update, katerega prečekira ob vsakem zagonu sistema.

Port Scan blocking funkcijo lahko spet vklopiš nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

buick ::

Nič od teh rešitev mi ni pomagalo.
Zato sem Avast deinštaliral in ga namestil na novo. Free različico kot prej..
So pa zdaj Požarni zid, Peskovnik in Real site zaklenjeni.
Mi ni čist jasno a je bilo to prej v free različici odklenjeno in je sedaj treba kupit ali kako to da sem imel vse to v prejšnji free različici odklenjeno?
Če kdo mogoče ve..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621788 (20526) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359628 (45428) d4vid
»

IE8 proti avast-u?

Oddelek: Programska oprema
171404 (1189) Duhec
»

ali je avast in firewall dovolj ?

Oddelek: Omrežja in internet
152002 (1693) krneki0001

Več podobnih tem