» »

Prodaja bezgovega sirupa

Prodaja bezgovega sirupa

«
1
2 3 4

Tanisya ::

Prišla sem na idejo, da bi v času, ko zacveti bezeg, to nekako izkoristila in začela prodajati bezgov sirup.
Zanima me, kaj vse je potrebno za legalno prodajo, kakšne teste je potrebno pred tem opraviti, kje se ti testi izvajajo, kakšna je okvirna cena samega pregleda ter katere papirje o sami sestavini in lastnostih bezgovega sirupa je treba k temu priložiti.

#000000 ::

Nimam pojma, ampak ene par flaš bi prec vzel. :D

Buldožer ::

Naj lažje bi skor bilo, da ti zadevo vzamejo na kakšnem kmečkem turizmu in jo prodajajo pod svojo znamko. Oni bi ti znal tud svetovat, če je treba kakšne teste.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Vikking ::

Glede na to da verjetno ne boš delala sirup v hektolitrih, ga lahko brez vsakega problema prodaš na tržnicah, oz. tam kjer ostale kmetice prodajajo solato, fižol, kromip, flance.....

Tear_DR0P ::

ostale kmetice
:\

verjetno ga res lahko prodajaš na tržnici, ampak ne vem kakšna so pravila za to, nekaj pa moraš sigurno plačat za stojnico
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gr0unD Zer0 ::

takoj naročim 10 litrov...

moj najljubši sok, takoj za pirom:D

Viro ::

kaj rabs papirje tle na slo-techu nas bo kupil ce bo razumna cena velik folka :D mal prodas tm mal tam pa bo to to... ne rabs nobenih papirjev... ce dilerjev ne dobijo bojo pa tebe zard sirupa >:D


LP Viro

ShowDown ::

Na bolho daj pa se bo zagotovo našlo ogromno zainteresiranih.:)

Phoebus ::

za "uradno" bo malo težko. Ti naredi pa se zmeni s kakim kmetom naj prodaja na tržnici, ali pa daj lepo na bolho pa kak drug oglasnik. Vidiš, že tule na forumu imaš potencialnih kupcev za 50 litrov v prvih nekaj postih :-) Če boš še kaj vpršaala imaš zagarantirano prodanih 250l :-)

Tanisya ::

Hvala za vaše odgovore, čeprav se mi nekateri zdijo malo smešni in norčavi.
Vaši komentarji so še vedno dobrodošli.

#000000 ::

Mah mal se hecat ni greh, ali inače, naredi ti tole šabeso, in ko si fertig, dej lepo oglas tukaj gor, pa mail ali gsm. Grem stavit kokr je pred mano omenu, da ti ne bo treba skrbet da bo kej ostal. Kva pa je 10 litrov tega sirupa, to bo ko mal sonce prtisne šlo tik tak. LP

primzx ::

Diši po biznisu:D

;-) ::

Prvič čujem za bezeg8-O

jurre ::

#000000 ::

;-) ::

Aja lol tnx, šabesov sok pa sem že pil ja, sam nikol nism gledal na ovitek iz česa je...

Ja bi blo za probat "home made šabeso"

AngelOfDeath ::

bezgov sirup takoj gre...
edit: Slovnica

Tanisya ::

Očitno bi tale pijača šla kar dobro v promet.
No, da vas slišim...koliko evrov bi bili pripravljeni odšteti za liter bezgovega sirupa? :\

Vikking ::

Tukaj se vse konča, verjetno predrago za kupce in prepoceni za proizvajalca. Glede na to da ročno obiranje in izdelava zahtevata dosti volje in časa. Je pa res da ga ni čez naravnega soka.

#000000 ::

Ja ceno vsaj cca pa mora povedat prodajalc ane.

nevone ::

> No, da vas slišim...koliko evrov bi bili pripravljeni odšteti za liter bezgovega sirupa?

Ceno moraš postaviti sama.

Če boš tega sirupa proizvedla bolj malo, potem ti predlagam, da staviš na to, da je doma pridelano. To pri mnogih še vedno pali. Naprintaš kakšne lepe kartice on tem, da je izdelek ročen in to zna zadoščat. Cena v tem primeru bi bila 5 evrov.

Če pa imaš namen tega proizvesti veliko, potem bi jest postavila ceno 3 evre.

No zdej pa pripombe, prosim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

bond007 ::

Naprintaš kakšne lepe kartice on tem, da je izdelek ročen in to zna zadoščat. Cena v tem primeru bi bila 5 evrov.


Te kartice mene celo malo odvrnejo. Naj bo nepolepljena steklenica - nič gor - da se vidi, da je home made :D
Sicer pa vse kar je važno je okus in če bo ta tapravi, lahko še na mene računaš vsaj 5l. Lahk obi mogoče organizirala slo-tech degustacijo:P .

#000000 ::

2 ojra za liter če vzamem 10 flaš, bi bila men OK cena

Šabesa mism da drugačna kot pristna ne more bit, tko da jebeš nalepke, samo strošek imaš s tiskanjem.

PS. šnopc je tud najbolš iz nepolimane flajše nagnt. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

;-) ::

2 ojra za liter če vzamem 10 flaš, bi bila men OK cena


Pomoje pre pre pre mallo!:D Pol se ji ne splača ane.

nevone ::

>tko da jebeš nalepke,

Nisem mislila nalepke. Mislila sem vizitke ki jih privežeš na steklenico.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

#000000 ::

Aja tko mislš k medičarji in ostale domače dobrote.
----------
Ja 2×10=20 kar je še vedno boljše kot na vsake kvatre 3 evre.

Prej dokler je bla še bakica, smo vsi kompletni pili šabeso, kompote in eno homemade čajno mešanco (melisa,šipek,bezeg), zdaj pa na žalost samo še zalife + kak plato laškega za poplaknit >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

nevone ::

Zakaj se vam 3 evre zdi preveč? Sirup je to. Iz tega dobiš precej litrov pijače.

Seveda je lahko popust na količinski nakup. Vse skupaj pa je odvisno tudi od tega, koliko sirupa bo na razpolago.

Kaj pa misli Tanisya?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kozjakovec ::

Pri nas delamo bezgovo vino(lani okoli 40 )l,letos pa verjetno še nekaj več(odvisno od letine).Uporabljamo pa neko avstrijsko vrsto ,ker ima nekaj najbolj važnih učinkovin precej več kot navaden bezeg(predvsem antocianska barvila,ki so naravni antioksidant)

nevone ::

>Pri nas delamo bezgovo vino

A ga tudi prodajate, a doma vsega popijete?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kozjakovec ::

No da se popravim,bezgovec(tako se mu reče pravilno)ne delamo ampak pridelamo.Po izkušnjah degustatorjev(zaenkrat sem ga le podarjal)je dovolj en kozaček na dan.Kot sem rekel bomo količino povečali,takrat pa ga bo nekaj tudi za prodajo.

Tanisya ::

No, vidim, da ste se kar posvetili tej temi. Lepo!
Glede cene se strinjam z nevone. Tudi moja cena, ki jo imam v mislih, se giblje od 3 do 5 evrov. Končno ceno bi določila na podlagi vseh stroškov ( od nabiranja cvetov, potrebnih sestavin ter embalaže).
Z nalepkami na steklenice se ne bi ukvarjala, vizitke pa so dobra ideja.
Za začetek bi pripravila kakšnih 30 - 50 litrov, potem pa se pokaže kakšno je zanimanje.
Očitno mi ne preostane drugega kot da besede pretvorim v dejanja :))

TRIROG ::

5 evrov po litru sploh ni taka cena ... za delikateso ... se kuj prijavim ...

nevone ::

Meni se tudi tako zdi.

Mislim pa tudi, da trg je. Ker veliko se nas nostalgično spominja, kako so naše mamice ali babice pripravljale šabeso in bezgov sirup, sami pa nekako nimamo volje, ali časa, ali kaj drugega, da bi to počeli tudi danes.

Meni je okus bezga zelo všeč. Včasih mi ga je mami spekla v palačinkini zmesi. Meni se je zdelo dobro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tanisya ::

Ooooo, kupci moji, držala vas bom za besedo :))

Tudi sama obožujem to pijačo, sploh v vročih dneh paše, ker je tako osvežilna.
Vsako leto ga pripravim nekaj litrov in ga zelo hitro zmanjka.
Ja, nevone, recept za palačinke z bezgom sem pa pred nekaj dnevi zasledila in jih nameravam v kratkem tudi narediti. Verjetno ni slabo.

Barakuda1 ::

Da se ne boš prehitro veselila.

Ponujam izdelek (bolje - pridelek) enake ali boljše kvalitete (po recepturi že moje pokojne babice) po damping ceni.
Kolk boš ti postavla ceno, jaz ponujam 45 % ceneje ;)

JutriPS3 ::

Da se ne boš ti prehitro veselil.
Jaz ponujam še za 1% ceneje kot ti in pazi to po receptu moje prapraprapra-babice>:D

koyotee ::

Ce poklicete v naslednjih 2h urah dobite zraven se lezalnik :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nevone ::

A lahk daš številko, prosim! :D

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

A če pomagaš pri nabiranju, pol zastojn dobiš?:P

_marko ::

A mi kdo plača, da ga vzamem?

Ali naj počakam še par postov? :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

nevone ::

> A če pomagaš pri nabiranju, pol zastojn dobiš?

Ne plačajo ti nabiranje, ti pa potem za ta denar šabeso kupiš.

> A mi kdo plača, da ga vzamem?

Trend je vsekakor obetajoč.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

Pol, ko ne bo več kupcev bo višek zastojn podelila. Drgače pa, če bi hotu konkretno zaslužit bi mogu že kr kake 1000l prodat...

nevone ::

>Drgače pa, če bi hotu konkretno zaslužit bi mogu že kr kake 1000l prodat...

100 litrov po 5 evrov je to 500 evrov.

Stroškov je nekako za 2 eura (raje manj), torej ti ostane 300 evrov.

Če v tistem času nimaš boljšega biznisa, in če te stvar veseli, je tudi to nekaj.

Seveda, po moje, če boš naredila 100 ali pa 500 litrov, ti niti ni treba, da imaš vse papirje. Sej ne boš strupa prodajala.

Če boš pa začela operirati z večjimi količinami (razred 10000), potem pa je že verjetno smiselno razmišljat o papirnati podlagi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_marko ::

Tako je prav nevone,

podjetništvo je treba vzpodbujat! :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

nevone ::

:)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

d0rK ::

Sam za 500+ litrov pa rabs ze konkretno kolicino bezga, ne?




Kok se porab bezga na litr sirupa?

nevone ::

> Kok se porab bezga na litr sirupa?

To so pa poslovne skrivnosti. ;)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kopernik ::

Že za 100 litrov ga ni mačji kašelj nabrati. Osebno se nikoli ne bi spustil v kaj takega, ker se da 300 ali 500 evrov zaslužiti v istem času na lažji način.

#000000 ::

CCA 10 cvetov za liter naj bi bil nek normativ.

znači jurja cvetk za 100 litrov, kwa paj to nabrat, vzameš grable in nagrabš dol z dreve, al pa motorko pa podreš da lažje dosežeš :D če pa je bezeg ves ušiv je še bolje, tako imaš pravi bio sirup >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

kopernik ::

Za sirup ? hmm, priznam, da je že dolgo, dolgo, kar smo otroci pri babici pacali to zadevo :-), zato ne bom trdil, da nimaš prav - moji spomini iz otroštva niso glih kristalno jasni, heh.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najlažje sterilizirati steklenice

Oddelek: Loža
3631010 (27424) Machete
»

Cedevita bezeg & limona

Oddelek: Loža
96240 (1544) blues1
»

A kdo ve, za kaj vse je zdrav Jägermeister?

Oddelek: Loža
347828 (6448) blackbfm
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213732 (11593) energetik
»

bezeg in čebele...

Oddelek: Loža
153131 (2682) Pyr0Beast

Več podobnih tem