» »

Prodaja bezgovega sirupa

Prodaja bezgovega sirupa

1
2
3 4

#000000 ::

Pejt na kulinarika.net in poišči recept, al pa samo v google vpiši šabesa, jest sem tud tam najdu. :D

Davids84 ::

Bezgov sirup
Za par litrov bezgovega sirupa potrebujemo:
- 3 litre domače pitne vode
- 3 kilograme sladkorja
- 7 limon (zrelih, rumenih)
- 2 grama citronske kisline (+/- 2 g po okusu)
- 45 bezgovih cvetov (lepih, naj se ne obletavajo in naj ne bodo gor kakšni žužki; 15 po litru torej)

kopernik ::

#000000, ok, potem sem očitno zamešal s kako drugo zadevo in ni potrebno toliko nabiranja kot sem mislil.

#000000 ::

Ma teh receptov in varijant je nešteto, enim je dost 5 cvetov na 10 litrov drugim 12, 15, ali celo 60 sem nekje vidu, pač stvar okusa, ampak mislm da sem varijanto z 10 cvetovi največkrat videl.

nevone ::

Tole je recept iz kulinarike.net:

30 bezgovih cvetov
3 kg sladkorja
3 limone
3 l vode
3 citronske kisline

Dokaj enostaven.

Drugače pa, en povprečen grm ocenjujem da ima tam okoli 200 cvetov.

Se pravi za 100 litrov jih moraš "obrat" ene 5.

Ni tko grozn, da bi se vsi ustrašli, kako bodo trpeli, če hočejo zaslužit tistih 300 eurov.

Samo veliko biznisov se tko konča. Človek na hitro oceni, da se ne splača in je "zadovoljen" da ima "dober" izgovor.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kopernik ::

Samo veliko biznisov se tko konča. Človek na hitro oceni, da se ne splača in je "zadovoljen" da ima "dober" izgovor.


Nič hudega. Mene take vrste biznisi niti podrazno ne zanimajo, ti pa kar izvoli. Vsak naj sam oceni, kaj se mu splača oz. kaj hoče.

dzinks63 ::

:)) Črni bezeg
Odrasla drevesa so kar velika in rabiš lestev za obiranje.

nevone ::

> Mene take vrste biznisi niti podrazno ne zanimajo, ti pa kar izvoli. Vsak naj sam oceni, kaj se mu splača oz. kaj hoče.

Ja pa če je punca spraševala, kako in kaj. Ali naj ji ne bi odgovorili? Očitno ona hoče, če se izplača pa bo itak sama odločila. Ne bom ji s pištolo na vratu grozila, če se tega biznisa ne bo lotila.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Fave ::

Tale bezgov sirup od Tanisye je ta nar ta bolš. Vam povem iz prve roke.

Kar pogumno se loti. Iz majhnega raste veliko.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

gruntfürmich ::

verjetno je res najbolje da bi ga kar tako free prodajala, brez papirjev. tudi to ni proti zakonu, ker branjevke tudi ne rabijo papirjev, in ddvja odvajat (se mi zdi). sigurno ne bodo tako velike količine, da bi potrebovala 100 in 1 potrdilo o proizvodu in registraciji firme, in tudi v mercatorju ga ne bomo vidli. rajt? (ali pač?)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Marc` ::

Zakaj se mi zdi 3kg sladkorja v 3l vode ogromno? 0:) :8)

koyotee ::

Zato ker je to SIRUP, ki ga zredcis z vodo, po okusu ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hooger ::

pismo res ste smešni. Ponujate 2 do 3 € za 1 liter sirupa. Sej niste normalni. Vsako pomlad ga za domačo potrošnjo naredimo 10 litrov in ga ne prodamo niti po 10€ za liter. Ga raje sami spijemo. Vsako ušivo pivo v bifeju stane 2€. Vi pa tukaj ponujate toliko za 1l sirupa iz katerega narediš 10-15l soka.

mi za 10l potrebujemo 300 cvetov, 8kg sladkorja in 10 ur našega časa. Vi genialci ste to ocenili na 20 - 30€? Vrli ekonomisti :\

Poldi112 ::

V čem je problem. Če ji uspe prodati po 10€/liter super. Ne moreš pa primerjati cen z gostilniškimi, zakaj ugotovi sam.

sokovi v trgovini so večinoma 0.5-2€/liter. Tako da jaz osebno ne bi dal več kot 3€/liter sirupa. Koliko so proizvodni stroški me pa kot kupca tudi slučajno ne zanima.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gruntfürmich ::

za okvirno ceno je treba it na tržnico pogledat. tam ga sigurno prodajajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Ne. Ceno se postavi visoko. Če nihče ne kupi litra po 10 evrov, nič hudega.

Če na koncu nič ne proda, ima v kleti še vedno za 1000 evrov šabese, ki jo lahko popije.

OK, malo pretiravam, 10 evrov je predrago, ampak 5 evrov je pa za domačo šabeso čisto super cena. Fructal svoje sirupe prodaja po 3+, pa jih očitno proda precej, čeprav so praktično sam cuker in ojačevalci okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fave ::

OK, malo pretiravam, 10 evrov je predrago, ampak 5 evrov je pa za domačo šabeso čisto super cena. Fructal svoje sirupe prodaja po 3+, pa jih očitno proda precej, čeprav so praktično sam cuker in ojačevalci okusa.


Se popolnoma strinjam!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

kozjakovec ::

Ampak Fructalovi so proti ostalim še super,tako da kar je doma narejeno vsaj veš kaj piješ,čeprav ni na videz tako privlačno.

TRIROG ::

Hmmm ... sm lociru en lep bezg tu v bližini pa se bom lotu zadeve ... mi lahko kdo kakšen preizkušen recept pove prosim?

Jakka ::

Recept iz kulinarika.net, ki ga je omenjala nevone: klik!

Klasični tovarniško pridelani sirupi v trgovini stanejo nekje 2-3€. Zato se mi 5€ za liter bezgovega sploh ne zdi veliko, ravno prav. Bezgovega v trgovini ne dobiš, veliko je ročnega dela. Redka in unikatna zadeva.

Smo pa letos tudi pri nas doma naredili sirup po zgornjem receptu. Mmm komaj čakam. :D

Tanisya ::

Evo, kupci!
Dočakali ste...

Prodam doma pridelan bezgov sirup.
Cena za liter znaša 5 eurov, za 0,75 litra pa 3,8 eurov.
Bezgov sirup lahko mešate z navadno ali mineralno vodo, suho penino ali svetlim pivom.
Lahko ga uporabite tudi kot preliv za sladice.
Iz 1 litra sirupa si lahko pripravite cca.10 litrov osvežilnega napitka.

Kontakt:
gsm: 041 943 303
e-pošta: bezgov.sirup@email.si
Lahko mi pošljete tudi zasebno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Tanisya ()

bond007 ::

NAredi si račun na gmailu, ker tale bogi email.si ti bojo takoj zafilali:D

AngelOfDeath ::

Vsaj okvirno bi lahko povedala s katerega konca Slovenije si :)
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

Držim pesti za Nouvo mesto XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tanisya ::

Ja, točno. Na bolhi imam oglas, kjer je tudi kraj zabeležen.
Sem iz okolice Škofje Loke.
Če živite blizu, ga lahko prevzamete pri meni na domu, v nasprotnem primeru vam ga pošljem po pošti, vendar so stroški poštnine vaši.

Barakuda1 ::

Sam tko, me mal firbc daje 8-)


Kolk sirupa je že prodanga :P

Tanisya ::

Da ne boš mislil... Biznis sploh ni švoh. Naredila sem ga 70 l, trenutno ga imam le še za lastno uporabo. Je pa že nova doza v igri. :D

BigWhale ::

> Za par litrov bezgovega sirupa potrebujemo:
> - 45 bezgovih cvetov (lepih, naj se ne obletavajo in naj ne bodo
> gor kakšni žužki; 15 po litru torej)

Kaj pa naredis s 15 cvetovi, ki ti ostanejo? Spohas in pojes?

nevone ::

Tanysia, tko se dela. Temule škodoželjnežu in pesimistom bom pa kar jaz jezik pokazala. In to dvakrat. :P :P

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tanisya ::

Hvala, nevone!
Me veseli, da me podpiraš!
Tako je prav...ženske mormo skup držat ;)

Thomas ::

Tudi jaz te podpiram, Tanisya. Postani Šabesa Corporation!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

koyotee ::

Hmal pa bomo mel mercator bezgov sirup :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nevone ::

> Hmal pa bomo mel mercator bezgov sirup

Merkatorjevi sirupi so vsi bolj za silo.

Pa tudi, ne dela samo mercator sirupov, tako da to še ne pomeni, da lahko samo eden dela in prodaja sirupe. Matr ste zadrti. :P :P

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

V-i-p ::

Samo a si predstavljate, da uspeš tok prepričat vodstvo Mercatorja in res iz lokalnega pridelovalca tega sirupa postavneš pridelovalec za Mercator po celi Sloveniji. Še huje kot sedmica ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hooger ::

samo tko za opozorilo. Znanec je nekomu naredil lesene sanke. To se je kmalu razvedelo in začel se je biznis. Prodal je 5 komadov potem pa so ga kmalu obiskali fantje iz davčne uprave. Glede na to, da se prodaja sok te zna obiskati tudi sanitarna inšpekcija...

Drugače smo ga pa tud mi dons skuhal in morm rečt da je prov fajn.

Pa dobro prodajo ti želim


LP

nevone ::

> Prodal je 5 komadov potem pa so ga kmalu obiskali fantje iz davčne uprave. Glede na to, da se prodaja sok te zna obiskati tudi sanitarna inšpekcija...

Ja, in če so profesionalni, bodo tudi svoje delo opravili profesionalno, tako da se ni za bat. Davek bo pa seveda treba plačat, če bo biznis laufau. Ampak, naj najprej zalaufa. Halo! Eni dobijo subvencije, drugim bi pa lastni biznis takoj z davki zatrli. Upam, da imajo pamet, in da smo ven iz časov, ko je bila individualna podjetniška iniciativa zatirana, vsi odpadniki (razen redkih izjem) pa označeni za razredne sovražnike.

Potem imamo pa na ulicah gruče ljudi, ki pravijo, naj država zanje poskrbi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gzibret ::

Glih danes sem prišel domov s štirimi nafilanimi vrečkami bezgovih cvetov. Se že namakajo v vodi. Bo za ene 30-50 litrov, kar se čuje veliko, samo ga do novega leta sigurno zmanjka. Nekaj cvetov se suši in pol imam za čaj za zimske dni, da malo voham pomlad ;)

Pred 14 dnevi pa sem smukal smrekove vršičke. Sladkor se je že delno raztopil (raztalil bo kemijsko bolj pravilno :D) na soncu in snov v kozarcih postaja vedno bolj podobna sirupu. No, vseeno bodo na soncu še kakšen mesec ali dva.

Vseno, z bezgom pohitite, cvetovi bodo v nižinah uporabni še kakšen teden ali največ dva. No potem ostanejo še višji predeli, nad 1000 metrov.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Aja, še nekaj. Kar se tiče sirupa, je bolje namakat kakšen cvet več, kot pa manj. Je boljša aroma.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

>No potem ostanejo še višji predeli, nad 1000 metrov.

Menda je tisti bezeg v višjih legah še bolj kvaliteten. Ravno danes sem srečala gospo, ki mi je to zatrdila. Ne vem, al je to psihološko (kao, tam gor boljša klima pa to), al je pa res kaj na tem. Ne vem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gzibret ::

Eh, isti je, samo, da cveti kakih 14 dni do 3 tedne kasneje. Če zamudiš nižinski bezeg, ti ostane še višinski.

No, vsaj jaz ne opazim prav nobene razlike.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

> Tudi jaz te podpiram, Tanisya. Postani Šabesa Corporation!

Ja, sej. Multinacionalka, ki ima plantaže bezga, dela sirup in druge izdelke (šabeso, slaščice...) in jih prodaja po celem svetu. Zaposluje preko 100 ljudi + še nekajkrat več v predstavništvih v tujini. Prodaja vednomer raste in že razmišljajo o širitvi proizvodnih programov na regratove izdelke (med, sirup, koreninice). Posebna skupina inženirjev razvija kombanj za žetev regratovih cvetov, kar bo omogočilo masovno proizvodnjo.

He he...

Je pa res: kadarkoli pride kdo iz tujine k meni na obisk, mu dam pit tale sirup. Nisem še videl človeka, ki bi to stvar že od prej poznal in ki nebi ful pohvalil. Z bučnim oljem je podobna zgodba ;) Smrekovih vršičkov pa ne delim ravno kar tako. Je preveč matrarije z obiranjem.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

Jah sej, zdej boste pa vsi pametni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

No, sej je prav tako. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

JutriPS3 ::

rad pijem šabeso, včeraj smo nabrali nekaj bezga
To je skor boljše kot cedevita>:D (sam kaj ko je cedevita še boljša takrat ko jo ješ.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

jype ::

nevone> Jah sej, zdej boste pa vsi pametni.

Smo že od prej :)

Glede davkarije... nimajo kaj sitnarit. Dokler ne prodaš za 25.000 ojro v enem letu, se stvar njih tiče zelo malo, le prijavit moraš dohodek v dohodnino (če tega ne narediš, je to prekršek) pa za šabeso moraš nujno izdajat račune (ja, vem, bedasto), na katerih piše, da nisi zavezanec za DDV.

Dodatnih 500 evrov se ti v enem letu ne bo kaj prida poznalo pri dohodnini, sicer pa je narobe razmišljat, da se ne splača delat, ker bo potem treba plačat davek. Davka vedno plačaš manj, kot je bilo prihodka (no, skoraj, naša država ni čisto pri pameti).

Še jaz čestitam, če ne bi tudi pri nas doma tega počeli iz zabave, bi zagotovo kupil kakšen liter, da bi izkazal podporo...

BigWhale ::

Meni je pa bljak... :)

WarpedGone ::

Glede davkarije... nimajo kaj sitnarit. Dokler ne prodaš za 25.000 ojro v enem letu, se stvar njih tiče zelo malo, le prijavit moraš dohodek v dohodnino (če tega ne narediš, je to prekršek) pa za šabeso moraš nujno izdajat račune (ja, vem, bedasto), na katerih piše, da nisi zavezanec za DDV.


Večkrat si omenjal, da si "na svojem". Lahk fehtam, da magari v novi temi mal opišeš "osnovne finančne in pravne prijeme", ki veljajo na strogem začetku, ko nimaš še nič in samo probaš eno idejo iz nule? Verjamem, da si marsikdo predstavlja, da če hoče karkoli legalno počet/začet, da mora takoj firmo odpret, nevem kolk plačat, dobit dovolenja etc in počet tralala birokratskih stvari.

Po drugi strani tešk verjamem da ma vsaka prodajalka na tržnic odprt svoj s.p. in registrirano dejavnost z vsemi možnimi dovolenji / potrdili / whatever.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

sj boste vidli da bo tanja začela delati suhi extrakt iz bezga, in bo tako kot cedevita. to bo tisti naslednji korak, ko bo že imela 30 zaposlenih.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

iration ::

Takrat bodo že pogruntali pravo kombinacijo E-jev tako da ne bo treba niti ekstrakta :)

strictom ::

Mi ga imamo zmeraj dobrih 10L na zalogi.

Drugače je pa resda najboljša pijača kar jih je :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najlažje sterilizirati steklenice

Oddelek: Loža
3630888 (27302) Machete
»

Cedevita bezeg & limona

Oddelek: Loža
96229 (1533) blues1
»

A kdo ve, za kaj vse je zdrav Jägermeister?

Oddelek: Loža
347788 (6408) blackbfm
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213632 (11493) energetik
»

bezeg in čebele...

Oddelek: Loža
153114 (2665) Pyr0Beast

Več podobnih tem