» »

Tudi IBM ukinja delo od doma

1 2
3
»

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Praktično selijo gor cel GNU software. Tudi na AS/400 ;).


GNU in Linux kernel delata na AS/400 ze kaksnih 15 let. Vsaj ene tolk casa je od kar sem poganjal te zadeve ...

krneki0001 je izjavil:

Truga je izjavil:

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)


Ti si pač nesposoben, ostali imajo pa ne samo en optični kabel, ampak več, z izhodi na različnih koncih bajte, tako da bi moral razkopavat okol in okol bajte, da bi lahko bilo kej narobe.


In ce pade povezava London - Paris potem meni, ko delam v Liverpoolu, tvoji opticni kabli prav nic ne pomagajo. :) Availability across the globe je nekaj povsem drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Ja, sej to sem reku. Cobol sam po sebi je mogoce _malenkost_ bolj primeren za banking, ni pa to tisto glavno kar ga dela bolj primernega. AS/400 je lahk kul za 'bancne obdelave' ampak bo pa shitty web server.

Zakaj že? Gor lepo laufa Apache... In ker je zadeva sposobna obdelatcel kup transakcij, ni neke panike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Saul Goodman je izjavil:

po mojih izkušnjah bo izvajalc prišel in naredil kot boš naročil. nič več, nič manj. pa se lahko zdi njim tvoja ideja debilna. če je dobro plačana in vztrajaš, pa mej. v državni/javni upravi je dostkrat kriva nekompetentnost na strani naročnika, tle moram žal pritrdit Invictusu.


Izvajalcev, ki ne znajo sodelovati z narocnikom se je treba izogibati.

Na koncu pa nobenga ne zanima kaj je FURS dejansko narocil IBMu. Ljudje vidijo to, da stvar ne dela in kdo je delal vse skupaj. Ce so bli na IBMu tolk dinozavrski, da niso znali dopovedati FURSu kaj se bo zgodilo, ce se naredi po njihovo, pol je to isto, kot ce bi sami zajebal.

Invictus je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ja, sej to sem reku. Cobol sam po sebi je mogoce _malenkost_ bolj primeren za banking, ni pa to tisto glavno kar ga dela bolj primernega. AS/400 je lahk kul za 'bancne obdelave' ampak bo pa shitty web server.

Zakaj že? Gor lepo laufa Apache... In ker je zadeva sposobna obdelatcel kup transakcij, ni neke panike.


Zato ker ima shitty response time. Trenutno sem na Novi Zelandiji in pinga je pol sekunde. Jebes tak web server. A razumes?

Lahko bi kupil pet web serverjev in jih postavil na pet kontinentov in bi imel povsod ping time pod 100 milisekundami. Tko sem pa verjel enmu kolegu, k mi je reku nej kupim AS/400 in zdej mam enga v Lj iz Nove Zelandije pa sploh gor ne morem, ce odleti trans pacific link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

perci ::

Ibm je znan po zavozenih SAP implementacijah.

In dejstvo je, da se da poslovne zahteve implementirat na razlicne nacine. In ce nimas res dobrega poznavanja COTS resitve, ki jo implementiras, lahko kot izvajalec komot zavozis.

https://www.google.si/amp/spectrum.ieee...

Tule je en lep primer, kjer so ocitno Invictusovi prijatelji naredili vse tako kot je treba, projekt pa je zavozil Bridgestone, ki ni znal zapisat specifikacij.

Mimogrede, a se komu kle zdi normalno, da gre, ko zagusti in je veliko sranje pri narocniku, cela ekipa izvajalca na enotedensko jadranje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gravis ::

ne vem zakaj govorite da je IBM dinozaver... če že je morski pes saj je po 106 letih obstoja še vedno med nami :)

krneki0001 ::

Saul Goodman je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Govoril sem za NLB, ne za strateško pomembne ustanove v sloveniji. Kar se varnosti tiče je NLB kr dost višje od vseh strateško pomembnih ustanov v sloveniji. Zahteve ECB so namreč veliko strožje kot je slovenski standard za strateško pomembne ustanove v sloveniji.


lol. in kaj je NLB? strateško nepomemben za Slovenijo? pa lokacija NLB-ja? pa kaj in kje je pod NLB-jem? kje v Ljubljani pa bi bil maximum impact, če ne ravno v okolici NLB-ja? če dobro poznaš blue printe tistega območja pod zemljo dobiš kar dobro idejo kaj in kako.


Ti misliš, da ima nlb samo en mainframe samo na eni lokaciji? Od kje ti taka ideja? Tega že po zakonu ne smeš imeti, mora bit vsaj še ena rezervna lokacija (ne vem koliko 10 km oddaljena).

Še policija ima 2 mainframea na dveh ločenih lokacijah, nekje 80km narazen. NLB ima pa še 2 lokaciji poleg osnovne.

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

Truga je izjavil:

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)


Ti si pač nesposoben, ostali imajo pa ne samo en optični kabel, ampak več, z izhodi na različnih koncih bajte, tako da bi moral razkopavat okol in okol bajte, da bi lahko bilo kej narobe.

Tck, tck, tck.

Ali ves zakaj je v Sloveniji dobro imeti en podatkovni center na zahodno od Drave, drugega pa vzhodno od Drave?

Truga ima svoje lasten kontekst in ideja "enega super duper racunalnika" v ta dolocen kontekst preprosto ne spada. Sped drugi imajo drugacen kontekst in se jim sploh ne da ukvarjati s kompleksnostjo geografsko porazdeljenih sistemov.

One size does not fit all...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

krneki0001 ::

Jaz to čisto razumem. Samo on očitno ne.

Invictus ::

Meni kot frelancerju je IBM super.

Redno plačilo.

Glede na njihovo interno neučinkovitost me težko zaposlijo za 8 ur na dan ;). Zato lahko težim tukaj :D.

Je pa res, da je dostikrat v projekt vključena še kaka druga zunanja firma (v mojem primeru HP), ki blokira drugega izvajalca (kot pri nas, ko nek brezzvezen Excel z 10 vrsticami pregledujejo 1 mesec in na koncu vržejo ven neke brezzvezne spremembe, ki na samo funkcionalnost nimajo vpliva. Samo da nekaj spljuvajo).

Drugače ima pa IBM leta za letom največ prijavljenih patentov v industriji, in brez njega bi imeli danes malo drugačen svet računalnikov. Predvsem najbrž kar dosti dražjega.

So pa vsi veliki vendorji enaki šalabajzerji, ko se gre za take projekte. Dobrih ljudi za plačo enostavno primanjkuje, ker gredo na svoje med freelancerje ali pa imajo svojo firmo. Zato take firme pobašejo vse kar diplomira na čemerkoli podobnega računalništvu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484636 (3491) Tear_DR0P
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10830840 (25469) Invictus
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711672 (9132) antonija
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410693 (7563) Spura
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324038 (20347) rokj

Več podobnih tem