» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
12 / 47
»»

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

A sedaj bo pa hitet napredek in pasal bo v star socket. To je bil se vedno wasted money, k se je kupovali future proof, ki to ni bil.


Noben tega ne pravi. Še zmer bo R5 1600 ali i5 8400 dovolj za 4-5 let. Tud sam se mnjenja, da se vzame vsaj R5 1600 za gaming. Sej smo se pregovarjal o procesorjih in kaj se splača kupt.

predn boš ti dobil i5 8400 bo tukaj že novo leto.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz edino kar na X58 pogrešam je le to da izredno malo plošč ima SATA3, velika večina je obtičala na SATA2 (med njimi tudi moja P6T). Za USB3.0 sem uzel 4xUSB3 PCI-e kartico za par € na mimovrste, SATA3 pa bi vseeno ram imel. Ampak dejansko ne bom kupoval namenske kartice še za to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ales47 ::

Kaj 2133MHZ rame nebo podpiral? Imam to : https://www.msi.com/Motherboard/B150A-G...
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Predator X ::

Ales47 je izjavil:

Kaj 2133MHZ rame nebo podpiral? Imam to : https://www.msi.com/Motherboard/B150A-G...

Ram podpira, plata ne podpira proca.

Ales47 ::

Aja... Kolko sem kaj bral, bo ta generacija kao next gen ali? Se bo splačal upgrajdat iz Skylake 6600 na 8600/8700? ( za gaming)
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

rdecaluc ::

Rabiš nov proc in plato.. Ne vem če.
Est modus in rebus. ,typos

Predator X ::

Ales47 je izjavil:

Aja... Kolko sem kaj bral, bo ta generacija kao next gen ali? Se bo splačal upgrajdat iz Skylake 6600 na 8600/8700? ( za gaming)


Ne bo pasal gor. Je LGA 1151, vendar rabiš 300 chipset.
Pust zdej, počak na i5 8400 in ryzen 2 ali pa takoj naredi upgrade na AM4 - Ryzen.

Bwaze6 ::

Matične plošče Z370 niso prinesle kaj dosti novega v primerjavi z Z270. Pogostejši ni postal niti na primer interni header za USB 3.1 (Gen. 2), pri Asusu bo treba za najcenejše matične plošče s tem priključkom odšteti okrog 200 EUR - microATX ASUS ROG Strix Z370-I Gaming in ASUS ROG Strix Z370-E Gaming, cenejše matične tega nimajo, kljub temu da je bil priključek na voljo že pred enim letom. Vem, da Z370 privzeto ne podpira tega in potrebujejo dodatni ASMedia kontroler, ampak to jih verjetno stane drobiž...

Bo pa dobra reklama za prihajajoči Z390 čez manj kot leto dni, ki pa bo bojda končno prinesel native USB 3.1 Gen. 2.

kuglvinkl ::

Novo kišto rabm za Lightroom. Plan je bil Ryzen 1600, zdej sem pa v precepu, da bi vzel 8600K. Grafične kartice NE RABIM in mi pride prav GPU v CPU. Kaj pravte?
Your focus determines your reallity

Ales47 ::

Predator X je izjavil:

Ales47 je izjavil:

Aja... Kolko sem kaj bral, bo ta generacija kao next gen ali? Se bo splačal upgrajdat iz Skylake 6600 na 8600/8700? ( za gaming)


Ne bo pasal gor. Je LGA 1151, vendar rabiš 300 chipset.
Pust zdej, počak na i5 8400 in ryzen 2 ali pa takoj naredi upgrade na AM4 - Ryzen.



Ja saj ne nameravam menjat, ker mislim da še bo 1-2 leti kr dobro laufal na i5 6600. Mislim da bi mi najbolj koristila nova grafična ker sem kupil 1440p monitor. (trenutno 970 gtx)
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

D3m0r4l1z3d ::

Ja, vsekakor najprej najmanj 1070 oziroma 1070ti, ki bo novembra na policah. Potem pa proc, gledati moraš ali teste z 1070 grafično na 1440p ali teste cpu bottlenecka, torej 720p resolucije ali pač na low nastavitvah in nizki resoluciji.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Grey ::

kuglvinkl je izjavil:

Novo kišto rabm za Lightroom. Plan je bil Ryzen 1600, zdej sem pa v precepu, da bi vzel 8600K. Grafične kartice NE RABIM in mi pride prav GPU v CPU. Kaj pravte?

Če gledaš short term, i5 8600K.

Če gledaš dolgoročna investicija, Ryzen R5 1600. Od februarja naprej pa lahko nadgradiš na isti plati na R5 2600. Če te bo mikalo, tudi na večjedernega R7 2700/2800. Že sedaj pa so približno tam z 8600K v tem softwareu.

Pri Intelu je i7 8700K vse kar boš lahko nadgradil in ni baš neka razlika med njim in 8600K

Lightroom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

D3m ::

kuglvinkl je izjavil:

Novo kišto rabm za Lightroom. Plan je bil Ryzen 1600, zdej sem pa v precepu, da bi vzel 8600K. Grafične kartice NE RABIM in mi pride prav GPU v CPU. Kaj pravte?


Tvoj keš. Recimo.....kupiš R5 1600 (cooler zraven) in GTX 1030 in si na istem, kot 8600k kjer rabiš Z370.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

kuglvinkl je izjavil:

Novo kišto rabm za Lightroom. Plan je bil Ryzen 1600, zdej sem pa v precepu, da bi vzel 8600K. Grafične kartice NE RABIM in mi pride prav GPU v CPU. Kaj pravte?

Če ti budget dovoli.
Samo, da kupiš dovolj rama :D
Res je slaba optimizacija za več jeder.

kuglvinkl ::

Thx. Najbrž je zdej res za gledat na dolgoročnost platforme, se pravi, da bi dal čez nekaj let notr 8/16. Z370 je sigurno coffe lake only.
Your focus determines your reallity

D3m0r4l1z3d ::

Ker ni za gaming, kar Ryzna pa boš ok. Intel gaming prowess.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dottor ::

Glede na optimizacijo aplikacij na št. jeder bo pomoje 8700K še kar nekaj let dovolj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dolenc ::

Za dolgoročnost platforme se ni nikol splačal gledat, mogoče časi socket A ko si na pol leta menjal procesor.

Namreč, če boš čez 3-5 let menjal proc(pustmo zdej da bo tud 5let+ zdržal), bodo tko že new gen plate/rami/proci in finančno prideš isto skozi, če bi vzel novejši budget komplet, kot pa zastareli flagship.

Če boš kupu vredu procesor, ki ni ravno ranga celerona, je to to, bo držal, ko pa več ne bo pa spet jovo na novo :)

dottor ::

Jaz sem 2 leti nazaj dobil i7-920 + ASUS P6T + 12GB rama za cca. 150€ in sem takrat nadomestil svoj c2d komplet. Še 130€ me je prišla 280X in sem imel za manj kot 300€ kar soliden mlinček (ostalo sme že imel doma).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

D3m0r4l1z3d ::

Precej odvisno od kaj si imel prej, 4790k ownerje je težje prepričat, da rabijo r5 ali i5, tudi 8700k je pod vprašajem. Mogoče šele z390 + 8900k kombinacija naslednje leto. Vmes pa bo spet lpp ryzen, torej od absolutno najhitrejšega consumer proca nič od AMD, vsaj za gaming. 7nm pa vprašanje kdaj bo, tudi 10nm od Intla ne vemo kako se bo odrezal. A sploh lahko še izboljšajo IPC?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Predator X ::

@kuglvinkl

Brez brisanja, tole ni troll
Poglejte si, ampak coffee lake crasha @ turbo boost.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

so ga že na 7.45ghz spravili https://www.techpowerup.com/237613/inte...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::


Noice!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

so ga že na 7.45ghz spravili https://www.techpowerup.com/237613/inte...

7.405MHz
Ampak, ja zna prid tole do 8GHz.

Za tiste, ki hočete 2 leti garancije na soldered, OC testirane čipe
https://www.caseking.de/pc-komponenten/...

Predator X ::

Sej vem, da tole ni revno cheap, ampak
http://wccftech.com/gskill-ddr4-trident...

DDR4 1.5V 4600MT/s za coffee lake 8-)

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Pri funtechu je i3 8350K za 185EUR dobavljiv.
i5 8600K ima čudni ceni 265EUR in 347EUR (ni na zalogi), i5 8400 je 244EUR (ni na zalogi).

Massive paperlaunch.
G4560/4600 se prodajata za 80EUR in 83EUR.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

A so že kakšni bugi ugotovljeni pri z370 in coffee lake?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Ja. Cena trenutno. ;)

Drugače pa malo počakajmo so komaj prišli izdelki ven.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Predator X ::

D3m je izjavil:

Ja. Cena trenutno. ;)

Drugače pa malo počakajmo so komaj prišli izdelki ven.


Izdelkov ni na policah.

TOP ::

Na policah ne ima pa Enaa kar nekaj plat,Z370 .Nekatere so dobavljive v 2 dni nekatere 10 dni.Kar se tiče,tisti ki trdite,da boš pri AMD4 drugo leto zamenjal samo proc,mene zanima kdo sploh to dela.Jaz nisem še nikoli kvečjemu sem zamenjal plato in proc.Tisti ki tole počnejo jih je procentualno zelo malo.Tisto kar kupuš tisto lahko imaš kar nekaj let neglede AMD ali Intel oboje je odlično.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Na policah ne ima pa Enaa kar nekaj plat,Z370 .Nekatere so dobavljive v 2 dni nekatere 10 dni.Kar se tiče,tisti ki trdite,da boš pri AMD4 drugo leto zamenjal samo proc,mene zanima kdo sploh to dela.Jaz nisem še nikoli kvečjemu sem zamenjal plato in proc.Tisti ki tole počnejo jih je procentualno zelo malo.Tisto kar kupuš tisto lahko imaš kar nekaj let neglede AMD ali Intel oboje je odlično.


Ne drugo leto, ampak na 7nm bi pa pa že splačal obljubljanjo 5GHz+.

D3m ::

TOP je izjavil:

Na policah ne ima pa Enaa kar nekaj plat,Z370 .Nekatere so dobavljive v 2 dni nekatere 10 dni.Kar se tiče,tisti ki trdite,da boš pri AMD4 drugo leto zamenjal samo proc,mene zanima kdo sploh to dela.Jaz nisem še nikoli kvečjemu sem zamenjal plato in proc.Tisti ki tole počnejo jih je procentualno zelo malo.Tisto kar kupuš tisto lahko imaš kar nekaj let neglede AMD ali Intel oboje je odlično.


Zakaj pa ne.

Saj če te 12nm LP ne zanima počakaš na 7nm.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Ja morda je res obljubljeno sam vemo govorice so eno realnost pa bomo vidli.Tole gledat da boš zamenjal proc in sedaj delat plan za naprej je brezpredmetno.Do takrat,kaj se bodo še vse zamislili.Lahko bodo naredili še ene plate z DDR5.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Ja morda je res obljubljeno sam vemo govorice so eno realnost pa bomo vidli.Tole gledat da boš zamenjal proc in sedaj delat plan za naprej je brezpredmetno.Do takrat,kaj se bodo še vse zamislili.Lahko bodo naredili še ene plate z DDR5.


IBM ma že 10-12C 5GHz+

Pa sej je R5 1600 čist kul zadeva, kot i5 8400.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Seveda je kdo pa pravi,da ni.Zato sem reku,da je vseen kaj kupiš edino tisti ki nabijajo sam igre je pomoje bolje Intel ma večjo frekvenco,tisti ki rabi niti pa AMD,odvisno.Drugač pa živela konkurenca s strani AMD,edino oni so jih prisilili v prodajo novih procov večjedrnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Predator X ::

Za višje frekvence rabiš Z plato. Neverjamem, da bo recimo kak i7 8700 lepo laufal na nekih cheap H platah. Poleg tega i3 podpira na non Z platah 2400MHz ter i5 in i7 samo do 2667MHz ddr4

TOP ::

Ja in Z plate imajo isto ceno kot X plate pri AMD.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Ja in Z plate imajo isto ceno kot X plate pri AMD.


Tub B plata ti OCja in naviješ ram na 3200MHz. Tud A plata pri AMDJu dopušča RAM OC.

TOP ::

Daj pusti tale OC ram na miru.Koliko ljudi ti OC rame,če že potem proce.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Daj pusti tale OC ram na miru.Koliko ljudi ti OC rame,če že potem proce.


Ja v gamingu rabiš hiter ram.
Za vse ostalo ti je pa važn P/W. No nekatere stvari tudi zahtevajo low latency (kar pa pomeni, da rabiš oboje).

Nekatere x370 plate podpirajo ECC memory.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

seveda in vsi average joe userji zraven štejejo še fps prek counterja, imajo 144+hz panele in tweakajo latence, voltaže itd. ;)

TOP ::

Predator X je izjavil:

TOP je izjavil:

Daj pusti tale OC ram na miru.Koliko ljudi ti OC rame,če že potem proce.


Ja v gamingu rabiš hiter ram.
Za vse ostalo ti je pa važn P/W. No nekatere stvari tudi zahtevajo low latency (kar pa pomeni, da rabiš oboje).

Nekatere x370 plate podpirajo ECC memory.

V gamingu rabiš še kaj drugega prej kot hiter ram.Recimo bolje imeti bolšo grafo kot pa hiter ram bo bistveno večja razlika.

Grey ::

TOP je izjavil:

Na policah ne ima pa Enaa kar nekaj plat,Z370 .Nekatere so dobavljive v 2 dni nekatere 10 dni.

Kar se tiče,tisti ki trdite,da boš pri AMD4 drugo leto zamenjal samo proc,mene zanima kdo sploh to dela.

Jaz nisem še nikoli kvečjemu sem zamenjal plato in proc.Tisti ki tole počnejo jih je procentualno zelo malo.Tisto kar kupuš tisto lahko imaš kar nekaj let neglede AMD ali Intel oboje je odlično.

Če nimaš te možnosti in za spodobno ceno, tega ne delaš (zato tudi procentualno malo ljudi). Sedaj, ko ta možnost obstaja (da kupiš namesto spet plate in procesorja, kupiš samo procesor za isti budget kot si mislil oboje skupaj - jump v performančnem razredu), je AM4 edina racionalna izbira.
Razlike med Jezeri in Ryzeni so čedalje manjše in se bodo še zmanjševale. Intel se bo moral tu prilagodit ali izgubit. Brand jih ne bo več dolgo reševal, ker ljudje to opažajo (future kompatibilnost in nizke razlike v IPC). AM4 kompatibilnost do 2020 je bil AMDjev power move...poleg MCM arhitekture in Infinity Fabrica.

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

seveda in vsi average joe userji zraven štejejo še fps prek counterja, imajo 144+hz panele in tweakajo latence, voltaže itd. ;)


Sej maš XMP profile.

m0LN4r ::

Cheap plato, pa cheap grafo, razliko pa v proc in rame
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

thom4s ::

Grey je izjavil:

je AM4 edina racionalna izbira.


Ja, če velik zipaš, drugače ne bo držalo.

D3m ::

LOL. Ti ga pa pokaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

thom4s ::

D3m je izjavil:

LOL. Ti ga pa pokaš.


Jah, ko bo Microsoft izdal popravke in avtorji programov, iger... za ta nove Intele, bo vsaj še 10-15% hitrejši...

Wrop ::

thom4s je izjavil:

D3m je izjavil:

LOL. Ti ga pa pokaš.


Jah, ko bo Microsoft izdal popravke in avtorji programov, iger... za ta nove Intele, bo vsaj še 10-15% hitrejši...


Kaj pa bodo popravili ti popravki? Imajo tile novi procesorji kake nove posebne ukaze, da bodo v splošnem še 10-15% hitrejši? Bodo avtorji programov povečali paralelizacijo algoritmov a svojih programih?
««
12 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616665 (12303) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637024 (5402) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633550 (27137) Predator X

Več podobnih tem