» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
11 / 47
»»

neo5468 ::

Isotropic ::

Predator X je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Ok oprosti primerjal sem ceno 8600k in navaden 8700. Zaklenjen 8700 je 335€, boost na vseh jedrih ma pa 4,3 ghz. Zakaj bi dal še dodatnih 60€ če ima 8700k isti boost na 4,3ghz all cores? Se bom šel frajerja na 5ghz? I don't think so. 4.3ghz all cores na 8700 in single core 4,6 ghz je čisto dovolj. Ryzen še 4ghz komej sfolga. Mogoče sploh ne kupim K ampak navadnega.


Se je kdo pozanimal glede turbo boosta... katere plate?

mislim da Z.

Predator X ::

Huh, pa tud glede rama in OCja.

Sicer ti pri AM4 to dovoli že neka 70-80EUR plata in tako, da lahko gor tud R7 1700/R5 1600 + 2x8 GB DDR4 3200MHz. Edin, kar nesmeš je "navijat proca" ;)

Sicer pa bomo videli kaj bo pripravil AMD naslednje leto.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

dottor je izjavil:

Hvala za tole. Naslednje leto imam namen sestavit nov "workstation" (ker iger skoraj d ane igram več razen kak rocket league s kolegi), pa sme bil v dilemi med 1700X in 8700K. Zadevo bi uporabljal za fotošop, lightroom, solid works in mogoče še premier.
Tako da verjetno vzamem i7 8700K + 32GB rama (ko zmečem cel kup RAW fotografij (30MB/RAW) da mi nardi ogromno panoramo (100+MP) pride ram še kako prav) + GTX1050 (ker več ne rabim).


Jaz trenutno žulim i7 4770K s 16GB rama, in bi tudi počasi menjal. A hudič je, ker večina teh programov za velik del opravil potrebuje hiter single core, kar pa se je v 4+ letih bore malo spremenilo (z Ryzenom pa bi šel mogoče celo na dol). Je pa tudi malo težko primerjat, ker je ob poplavi procesorjev v zadnjem letu težko dobit benchmarke s tako starimi... Cirka 25% hitrejši single core (Cinebench R15 iz 160 na 200) in 91% hitrejši multicore (Cinebench R15 iz 800 na 1530) v najboljšem primeru...

D3m ::

Ryzen je tak Haswell-E rang.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Let us compare the execution units of AMD's Ryzen with current Intel processors. AMD has four 128-bit units for floating point and vector operations. Two of these can do addition and two can do multiplication. Intel has two 256-bit units, both of which can do addition as well as multiplication. This means that floating point code with scalars or vectors of up to 128 bits will execute on the AMD processor at a maximum rate of four instructions per clock (two additions and two multiplications), while the Intel processor can do only two. With 256-bit vectors, AMD and Intel can both do two instructions per clock. Intel beats AMD on 256-bit fused multiply-and-add instructions, where AMD can do one while Intel can do two per clock. Intel is also better than AMD on 256-bit memory writes, where Intel has one 256-bit write port while the AMD processor has one 128-bit write port. We will soon see Intel processors with 512-bit vector support, while it might take a few more years before AMD supports 512-bit vectors. However, most of the software on the market lags several years behind the hardware. As long as the software uses only 128-bit vectors, we will see the performance of the Ryzen processor as quite competitive. The AMD can execute six micro-ops per clock while Intel can do only four. But there is a problem with doing so many operations per clock cycle. It is not possible to do two instructions simultaneously if the second instruction depends on the result of the first instruction, of course. The high throughput of the processor puts an increased burden on the programmer and the compiler to avoid long dependency chains. The maximum throughput can only be obtained if there are many independent instructions that can be executed simultaneously.

This is where simultaneous multithreading comes in. You can run two threads in the same CPU core (this is what Intel calls hyperthreading). Each thread will then get half of the resources. If the CPU core has a higher capacity than a single thread can utilize then it makes sense to run two threads in the same core. The gain in total performance that you get from running two threads per core is much higher in the Ryzen than in Intel processors because of the higher throughput of the AMD core (except for 256-bit vector code)."


tole prosim preberte, Intel fanboyi.

D3m0r4l1z3d ::


Ko bodo boljše grafične prišle, bo 8700k imel še večjo prednost pred top consumer ryznom, torej ko se gre za igre v nativnih resolucijah.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:


Ko bodo boljše grafične prišle, bo 8700k imel še večjo prednost pred top consumer ryznom, torej ko se gre za igre v nativnih resolucijah.


mja. Ko prideš enkrat v MP se ti tud 16 threadov na momente lahko preko 60-70% na loada.

dottor ::

Bwaze6 je izjavil:

dottor je izjavil:

Hvala za tole. Naslednje leto imam namen sestavit nov "workstation" (ker iger skoraj d ane igram več razen kak rocket league s kolegi), pa sme bil v dilemi med 1700X in 8700K. Zadevo bi uporabljal za fotošop, lightroom, solid works in mogoče še premier.
Tako da verjetno vzamem i7 8700K + 32GB rama (ko zmečem cel kup RAW fotografij (30MB/RAW) da mi nardi ogromno panoramo (100+MP) pride ram še kako prav) + GTX1050 (ker več ne rabim).


Jaz trenutno žulim i7 4770K s 16GB rama, in bi tudi počasi menjal. A hudič je, ker večina teh programov za velik del opravil potrebuje hiter single core, kar pa se je v 4+ letih bore malo spremenilo (z Ryzenom pa bi šel mogoče celo na dol). Je pa tudi malo težko primerjat, ker je ob poplavi procesorjev v zadnjem letu težko dobit benchmarke s tako starimi... Cirka 25% hitrejši single core (Cinebench R15 iz 160 na 200) in 91% hitrejši multicore (Cinebench R15 iz 800 na 1530) v najboljšem primeru...


Jaz pa še vedno žulim prvo generacijo i7-920 navitega na 3.5GHz in kliče po nadgradnji.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

neo5468 ::

Joj predator ker ResidentSleeper si pa zdej postov. Važne so številke, ki so pri kavici večje. Bomo videli kakšen bo zen2, trenutno se pa Ryzen ne splača več kupit, ker je i5 8400 boljši kot včerajšni best price/performance procesor imenovan r5 1600. Ko je bil i5 4/4 takrat je bil jasno 1600 boljši value, ampak sedaj ko pa obstaja i5 6/6 za isto ceno se je pa stvar obrnila.



In ni to cherry pick. Čez vse igre je boljši.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...

D3m ::

Narobe. Ryzen se še vedno splača kupiti. Je treba ponuditi še ostale mobbo plate ne samo najdražje Z370.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

neo5468 je izjavil:

Joj predator ker ResidentSleeper si pa zdej postov. Važne so številke, ki so pri kavici večje. Bomo videli kakšen bo zen2, trenutno se pa Ryzen ne splača več kupit, ker je i5 8400 boljši kot včerajšni best price/performance procesor imenovan r5 1600. Ko je bil i5 4/4 takrat je bil jasno 1600 boljši value, ampak sedaj ko pa obstaja i5 6/6 za isto ceno se je pa stvar obrnila.



In ni to cherry pick. Čez vse igre je boljši.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...


Je cherrypick strani.
Se strinjam, da je i5 8400 great value, vseeno pa je R5 1600 great choice. Z noben procom nemoreš falit.

opeter ::

A Coffee Lake se že prodaja? A bi deloval na H110 matični?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Grey ::

opeter je izjavil:

A Coffee Lake se že prodaja? A bi deloval na H110 matični?

 Not sure if trolling or serious

Not sure if trolling or serious


Ne deluje. Moraš imeti izključno novi chipset Z370 oz. tisto kar potem pride kot B in H serija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Isotropic ::

kaj pa i3?

Predator X ::

Isotropic je izjavil:

kaj pa i3?


Za vse coffee lake

Isotropic ::

če dela na 270 sem mislil.

Predator X ::

Isotropic je izjavil:

če dela na 270 sem mislil.

vsi rabijo 300

Pennywis3 ::

DarwiN je izjavil:

Tu imaš za BF.



Pač ~20 fps razlike, ko naviješ 8700k na 5Ghz. V kterih drugih igrah je razlika malo večja.

Sej ne rečem.. Ryzen all the way.. Ampak če je denar ...


Tale graf meni vse pove.
Imam i7 2600k@4.8Ghz kot daily driveja in še kar nekaj let, verjetno do 7nm ni tudi najmanjše potrebe po menjavi.
Če se ne potrebuje za resne aplikacije, je to prepucavanje z procesorji dobesedno metanje denarja stran.
Od Sandy Bridge naprej ni nobenega konkretnega napredka, folk tukaj se pa krega kaj je bolš, prou smešno je brat takšne teme :)

Predator X ::

pennywis3 kater spil pa igras?

Pennywis3 ::

Predator X je izjavil:

pennywis3 kater spil pa igras?


Sla gaming kariera v franže že leta nazaj, ko so pršl otroc k bajt :)

Isotropic ::

do 7nm++ si dober imo

D3m0r4l1z3d ::

Pennywis3 je izjavil:

Predator X je izjavil:

pennywis3 kater spil pa igras?


Sla gaming kariera v franže že leta nazaj, ko so pršl otroc k bajt :)

Pussy, pravi moški igra igre tudi, ko mali nespeči dojenčki pridejo.

Drugače pa i7 2600k navit očitno še brca dobro, ampak tukaj nisi upošteval novih tehnologij pri matičnih in na splošno vse, ki nimajo i7 2600k, halo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

M-XXXX ::

Drugače pa i7 2600k navit očitno še brca dobro, ampak tukaj nisi upošteval novih tehnologij pri matičnih in na splošno vse, ki nimajo i7 2600k, halo.

Like what? USB 3 kartica katera košta 5€?

Isotropic ::

pcie3 recimo nima
pa m.2 diski, samo to tudi ni neka sila

Dr_M ::

Predator X je izjavil:

Isotropic je izjavil:

če dela na 270 sem mislil.

vsi rabijo 300


Intelovi slajdi pravijo, da je za i3 4 jedrni serija 200 ze primerna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

opeter ::

Grey je izjavil:

Ne deluje. Moraš imeti izključno novi chipset Z370 oz. tisto kar potem pride kot B in H serija.


Hvala za informacijo. Sem mislil, da je za nazaj kompatibilno, kot je bila prejšnja generacija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m0r4l1z3d ::

M-XXXX je izjavil:

Drugače pa i7 2600k navit očitno še brca dobro, ampak tukaj nisi upošteval novih tehnologij pri matičnih in na splošno vse, ki nimajo i7 2600k, halo.

Like what? USB 3 kartica katera košta 5€?

Eh, saj ni nuje, če ni treba pač ni treba, samo to je nekaj popolno normalnega, tehnologija napreduje in kakor se potem sam odločiš.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

Isotropic je izjavil:

pcie3 recimo nima
pa m.2 diski, samo to tudi ni neka sila


kot si sam rekel: oboje ni vredno nadgradnje.
PCIe 3.0 ne naredi nobene razlike.
SATA SSD je čisto OK,
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

Zakaj so sploh 2600k kupili potem, 920 je dovolj oziroma tista platforma čist OK.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

opeter je izjavil:

Grey je izjavil:

Ne deluje. Moraš imeti izključno novi chipset Z370 oz. tisto kar potem pride kot B in H serija.


Hvala za informacijo. Sem mislil, da je za nazaj kompatibilno, kot je bila prejšnja generacija.

Žal ne in to je resna kritika. Bosta pa i3 in i5 iz igre vrgla r3 in r5, ko bodo b in h serije matičnih prišle. Bo pa že potem ryzen 12nm prišel kmalu in se ga bo lahko dalo na obstoječe am4 plošče, kar je prednost. Gamerji pa lahko zdaj z370 in i3 kupijo pa enkrat z 8700k nagradijo, ki ima glede na graf kjer je 200fps cap postavljen kar lepo prednost pred 1800x v igrah, torej bo z high end Volto ali Vego20 gaming boljši kot z top ryznom.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

opeter je izjavil:

Grey je izjavil:

Ne deluje. Moraš imeti izključno novi chipset Z370 oz. tisto kar potem pride kot B in H serija.


Hvala za informacijo. Sem mislil, da je za nazaj kompatibilno, kot je bila prejšnja generacija.

Žal ne in to je resna kritika. Bosta pa i3 in i5 iz igre vrgla r3 in r5, ko bodo b in h serije matičnih prišle. Bo pa že potem ryzen 12nm prišel kmalu in se ga bo lahko dalo na obstoječe am4 plošče, kar je prednost. Gamerji pa lahko zdaj z370 in i3 kupijo pa enkrat z 8700k nagradijo, ki ima glede na graf kjer je 200fps cap postavljen kar lepo prednost pred 1800x v igrah, torej bo z high end Volto ali Vego20 gaming boljši kot z top ryznom.


Slabo.

Nižjega ni v ponudbi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Do ddr5 bo vsega dovolj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

M-XXXX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Zakaj so sploh 2600k kupili potem, 920 je dovolj oziroma tista platforma čist OK.

Ravno zato furam še zdaj 920. Pa zadeva še zdaj več kot OK brca :D

D3m0r4l1z3d ::

M-XXXX je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Zakaj so sploh 2600k kupili potem, 920 je dovolj oziroma tista platforma čist OK.

Ravno zato furam še zdaj 920. Pa zadeva še zdaj več kot OK brca :D

Ja in sigurno so ti takrat odsvetovali zaradi nenadgradljivosti, evo ti pa 8 let uživaš Intel power.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Grey ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

opeter je izjavil:

Grey je izjavil:

Ne deluje. Moraš imeti izključno novi chipset Z370 oz. tisto kar potem pride kot B in H serija.


Hvala za informacijo. Sem mislil, da je za nazaj kompatibilno, kot je bila prejšnja generacija.

Žal ne in to je resna kritika. Bosta pa i3 in i5 iz igre vrgla r3 in r5, ko bodo b in h serije matičnih prišle. Bo pa že potem ryzen 12nm prišel kmalu in se ga bo lahko dalo na obstoječe am4 plošče, kar je prednost. Gamerji pa lahko zdaj z370 in i3 kupijo pa enkrat z 8700k nagradijo, ki ima glede na graf kjer je 200fps cap postavljen kar lepo prednost pred 1800x v igrah, torej bo z high end Volto ali Vego20 gaming boljši kot z top ryznom.

Ravno to je. Ne bosta jih vrgla ven. Takrat ko pridejo Intelove B in H plate, pride tud R5 2600(X) ven, ki bo še hitrejši in bo tako spet AMD boljša ponudba v tem cenovnem območju. Zaenkrat se splača vzet samo i7 8700K tistemu, ki ve zakaj ga rabi. V nasprotnem primeru je za gamerja še vedno overall najboljši nakup R5 1600(X). Ne samo, da je hitrejši od i5 8400, ampak imaš tudi platformo z nadgradljivostjo za naslednjih nekaj let. Kar pomeni nižji strošek nadgrajevanja sistema.

Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

M-XXXX ::

Ja in sigurno so ti takrat odsvetovali zaradi nenadgradljivosti, evo ti pa 8 let uživaš Intel power.

Nah kupljeno bilo zaradi tega, ker je bilo to takrat najboljših stvari. Posebno moj primerek (cca 5 različnih procesorjev zamenjal, da sem dobil tako dobrega navijalca), da je šel na 4600mhz :)

thom4s ::

Grey je izjavil:

za gamerja še vedno overall najboljši nakup R5 1600(X). Ne samo, da je hitrejši od i5 8400, ampak imaš tudi platformo z nadgradljivostjo za naslednjih nekaj let. Kar pomeni nižji strošek nadgrajevanja sistema.


1) Ni hitrejši od 8400 v igrah.





2) Ne veš na kakšni platformi bo "9400" Intel, tako da mlatiš prazno slamo.

D3m0r4l1z3d ::

Grey je pač AMD fanboy, prepričan je, da mu nvidia in Intel želita škoditi. Obe firmi imata Devils plan kako ljudi začarati. AMD je vitez na belem konju, ki vztrajno mlati po demonih obeh konkrentov in z Ryznom so dobili nov napoj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

thom4s je izjavil:

Grey je izjavil:

za gamerja še vedno overall najboljši nakup R5 1600(X). Ne samo, da je hitrejši od i5 8400, ampak imaš tudi platformo z nadgradljivostjo za naslednjih nekaj let. Kar pomeni nižji strošek nadgrajevanja sistema.


1) Ni hitrejši od 8400 v igrah.





2) Ne veš na kakšni platformi bo "9400" Intel, tako da mlatiš prazno slamo.


Res bi lahko vsaj dali ram na 2667mhz pri ryzenu. Jst menim, da je med r5 1600 in i5 8400, oba stock nekje 5-10% razlike (ddr4 3200mhz).

Povprecen uporabnik bo laufal se kaksen program zadaj in SMT pride prav.

Predator X ::

eno vprasanje: Ce bi intel prodajal i7 8700T turbo boost all cores 3GHz cenej kot i5 8400. Katerega bi kupili?

i5 8400 ma 2,8GHz H in B plate, rabis Z plato za 3,8GHz(taksne so govorice).
R5 1600 ima 3,2GHz + XFR 50MHz, je cenejsi, ima cooler in tud vrzes lahko poceni B ali A plato.

Jst se nebi kregal glede p/p, ker sta oba zelo solidna.
Sedaj je glavna odlocitev ali AM4 ali LGA 1151 coffee lake.

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Mislm, jaz na i5 760 tudi laufam kakšen program v ozadju in mi comp ne eksplodira. 6/6 je dovolj. 1600 ima 6 threadov več vendar manjši IPC in manjše frekvence kar je v igrah najbolj pomembno in se kar veliko pozna v fpsjih. Nevem pa zakaj si omenil "povprečni uporabnik". Za njega je i3 4/4 za 120EUR najboljši nakup in definitivno ne bo potreboval 12 threadov kot omenjaš. Čeprav 8400 je samo 70EUR več in ima 6/6 + večji clock hmmm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

thom4s ::

neo5468 je izjavil:

na i5 760 tudi laufam kakšen program v ozadju in mi comp ne eksplodira.


Jaz sem na I7 izklopil HT in mi je v istem trnutku priminil mačkon. Misliš da gre zgolj za naključje? Intelnazis BTFO!

neo5468 ::

:D

Trenutno laufam Plex server (kolega gleda filme preko direct play, transcoding mi res ubije procesor), nod, Skype, Discord, Steam, Utorrent, League of Legends/csgo pa še Xmedia Recode mi converta film iz .mkv v .mp4 in encoda nov AAC audio track (na low cpu priority). Kr dobro sfolga vse skupaj v ozadju, pa imam 8 let star 1st generation i5 4/4. Mislim da bo popolnoma nov 6/6 kar dovolj za "povprečnega uporabnika". Ne se zdej hecat da lahko samo Ryzen multitaska. Sicer me pa najbolj moti ko dam na 2nd screen twitch stream. Takrat se pa vidijo fps dropi. Hecno da sem nameraval upgrejdat na haswell ko je bil releasan, na koncu sem pa zdržov vse do coffee lake :)).

gmajna84 ::

super lepo in prav, da gredo časi naprej in se razvijajo nove zadeve...ampak u večini primerov teh novitet ne potrebujemo, ker so mnogi starejši računalniki oz starejši hardware še vedno čisto ok

tudi sam sem bil zagret za 8700k ampak vidim, da se moj 4790k še vedno odreže super v vseh pogledih in bom res temeljito razmislil ali grem v nakup ali ne - glede na vse grafe in teste...v igrah sem tam tam oz mogoče še kje v prednosti. edino cinebench me pa nov 8700k itak da požre na celi črti
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

tikitoki ::

Predator X je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Procesor se kupi 1x na 5-6 let potem pa itak spet menjaš komplet matična+procesor+rami. Če se bo pa takrat še vedno ddr4 ram držov pa še to ne. Ta "future proof/upgrade path" ki ga omenjate je brezvezen. Razen če kupiš na začetku nek 50EUR procesor in potem na tej matični nameravaš upgrejdat na boljšega.


zakaj je future path brezvezen, ce si zdej vzel r3 1200 in 2019 vzames nekej hitrejsega?


Ker si majmun ce ne da 50 eur vec in imas ze na zacetko dovolj huter racunalnik za vecino folka.
Skoraj nikoli se ne splaca nadgrajevati, mogoce le ko dobis rabljen cpu za drobiz.

Vmes bo se nov usb standard in se kaj drugega, maticna pa tega ne bo mela.

M-XXXX ::

Ravno mal višje je debata kako 8 let star sistem nima praktično nič slabše kot novejše matične (kakšen % razlike oziroma rešljivo z 5€...

DarwiN ::

Ja, pri CPUjih gre razvoj po polžje. Ravno zato je tudi AMD dohitel Intela, oziroma se mu je dovolj približal, in zdaj mu Intel praktično ne more več pobegnit v dogledni prihodnosti. Pravzaprav se mu lahko AMD samo še bolj približa. Tko da bo kar pestro v naslednjih letih.

Povprečni uporabnik, kateremu casual gaming predstavlja največjo hardwersko zahtevnost, nima nobene potrebe po menjavi še lep čas.. Legendarni Q6600 je sicer out, ampak I7-920 pa še kar polna kapa.. G4560 pa najboljši nakup (če bi ga kje dobil po msrp ceni).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Predator X je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Procesor se kupi 1x na 5-6 let potem pa itak spet menjaš komplet matična+procesor+rami. Če se bo pa takrat še vedno ddr4 ram držov pa še to ne. Ta "future proof/upgrade path" ki ga omenjate je brezvezen. Razen če kupiš na začetku nek 50EUR procesor in potem na tej matični nameravaš upgrejdat na boljšega.


zakaj je future path brezvezen, ce si zdej vzel r3 1200 in 2019 vzames nekej hitrejsega?


Ker si majmun ce ne da 50 eur vec in imas ze na zacetko dovolj huter racunalnik za vecino folka.
Skoraj nikoli se ne splaca nadgrajevati, mogoce le ko dobis rabljen cpu za drobiz.

Vmes bo se nov usb standard in se kaj drugega, maticna pa tega ne bo mela.


Zakaj si potem "majmun"?
Ker ni bilo napredka zaradi slabe konkurence?

Zdej je konkurenca in hitr bo IPC improvement, ST performance,... zadnih 5 let tega ni bilo. Naslednje leto boš na Z390 dobil 4GHz+ 8C.

Huh, če bi zdej lahko nadgradil iz i5 6400 na i5 8400 je pa slaba stvar?

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

A sedaj bo pa hitet napredek in pasal bo v star socket. To je bil se vedno wasted money, k se je kupovali future proof, ki to ni bil.
««
11 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616760 (12398) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637089 (5467) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633742 (27329) Predator X

Več podobnih tem