» »

Migracije čez Slovenijo in okolica etc

Migracije čez Slovenijo in okolica etc

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

dice7 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti vzpostavljaš ekvivalenco kjer jo ni. Nekaj je učenje, povsem nekaj drugega pa represija nad ljudmi, ki "narobe mislijo". Upam, da ti nikoli ne bo potrebno razumet v čem je razlika.

Jaz ne spodbujam represije nad narobe mislecimi, samo izpostavljam dejstvo da obstajajo napacna misljenja/razmisljanja, ki lahko posledicno vodijo do napacnih dejanj in preprecujejo razvoj blaginje v druzbi. Represija nad napacno mislecimi se spodbuja predvsem s strani drugih krogov, tam kjer se nekomu zdi nedopustna 'napacna' spolna usmerjenost, nosenje pokrival na glavi ali neuzivanje dolocenega tipa mesa; skratka stvari, ki nobenemu ne skodijo in niso zakonsko prepovedane

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Machete ::

Ena krasna lastnost Slovenca se je vtikati v tuja življenja. Tako lažje osmisli svoje neuspehe, ker jih potlači v 'še večje' neuspehe drugih in svoje hibe in slabosti katalizira skozi 'napačna' življena drugih. Pa sem Slovenec za ca. 500 let nazaj po družinskem drevesu, ampak določene stvari me zelo žalostijo, da ne premagamo te naše majhnosti v glavah. Branimo kao nek avtohton način življenja, ampak prodamo se pa prvi kuponko akciji za dopust v tujini in kombi za v Ikeo (če karikiram).
Ko bi se vsi ti internetni nestrpneži borili za kak lasten gospodarski preboj ali uspeh s kakšno inovacijo, svojim podjetjem itd.., se o migracijah sploh ne bi pogovarjali, ker je vsakemu normalno inteligentnemu jasno, da je popolnoma naraven proces fluktuacije ljudi iz slabših gospodarskih zaplat planeta na boljše. To se počne od prazgodovine naprej. Počeli so naši dedi in očetje, pred nasiljem so bežali tak isto naši dedje in očetje, ampak rodili so pa borce za meje in čistot 'nacije'.. Razumi kdor more.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Machete je izjavil:

Ena krasna lastnost Slovenca se je vtikati v tuja življenja. Tako lažje osmisli svoje neuspehe, ker jih potlači v 'še večje' neuspehe drugih in svoje hibe in slabosti katalizira skozi 'napačna' življena drugih. Pa sem Slovenec za ca. 500 let nazaj po družinskem drevesu, ampak določene stvari me zelo žalostijo, da ne premagamo te naše majhnosti v glavah. Branimo kao nek avtohton način življenja, ampak prodamo se pa prvi kuponko akciji za dopust v tujini in kombi za v Ikeo (če karikiram).
Ko bi se vsi ti internetni nestrpneži borili za kak lasten gospodarski preboj ali uspeh s kakšno inovacijo, svojim podjetjem itd.., se o migracijah sploh ne bi pogovarjali, ker je vsakemu normalno inteligentnemu jasno, da je popolnoma naraven proces fluktuacije ljudi iz slabših gospodarskih zaplat planeta na boljše. To se počne od prazgodovine naprej. Počeli so naši dedi in očetje, pred nasiljem so bežali tak isto naši dedje in očetje, ampak rodili so pa borce za meje in čistot 'nacije'.. Razumi kdor more.

Saj to počnejo vsi narodi, ne samo Slovenci.

Samo večina premalo potuje in dela okoli da bi to videla. Da o branju sploh ne govorim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sivistol ::

Machete je izjavil:

Ena krasna lastnost Slovenca se je vtikati v tuja življenja. Tako lažje osmisli svoje neuspehe, ker jih potlači v 'še večje' neuspehe drugih in svoje hibe in slabosti katalizira skozi 'napačna' življena drugih. Pa sem Slovenec za ca. 500 let nazaj po družinskem drevesu, ampak določene stvari me zelo žalostijo, da ne premagamo te naše majhnosti v glavah. Branimo kao nek avtohton način življenja, ampak prodamo se pa prvi kuponko akciji za dopust v tujini in kombi za v Ikeo (če karikiram).
Ko bi se vsi ti internetni nestrpneži borili za kak lasten gospodarski preboj ali uspeh s kakšno inovacijo, svojim podjetjem itd.., se o migracijah sploh ne bi pogovarjali, ker je vsakemu normalno inteligentnemu jasno, da je popolnoma naraven proces fluktuacije ljudi iz slabših gospodarskih zaplat planeta na boljše. To se počne od prazgodovine naprej. Počeli so naši dedi in očetje, pred nasiljem so bežali tak isto naši dedje in očetje, ampak rodili so pa borce za meje in čistot 'nacije'.. Razumi kdor more.


ja ampak če iščejo azil pred vojno , se to stori v PRVI VARNI DRŽAVI IN ne xy držav naprej,
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Machete ::

Vsak želi najboljše zase, predvsem pa za svoje otroke. To je trenutno Nemčija in skandinavija. Tudi jaz, če bi morali proti jugu, se ne bi ustavil na Hrvaškem, ampak bi rinil vse do Nove Zelandije, če si dovolim zemljevidno plastičnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ZaphodBB ::

Machete je izjavil:

Vsak želi najboljše zase, predvsem pa za svoje otroke. To je trenutno Nemčija in skandinavija. Tudi jaz, če bi morali proti jugu, se ne bi ustavil na Hrvaškem, ampak bi rinil vse do Nove Zelandije, če si dovolim zemljevidno plastičnost.

In na Novi Zelandiji bi ti bodisi povedali, da izpolnjuješ pogoje za imgiracijo ali pa bi ti povedali, da ne dobiš azila kaj ti tukaj ni jasno?

In bošnjaki/srbi/makedonci niso problem, ker se ne obnašajo kot živali.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

ZaphodBB je izjavil:


In na Novi Zelandiji bi ti bodisi povedali, da izpolnjuješ pogoje za imgiracijo ali pa bi ti povedali, da ne dobiš azila kaj ti tukaj ni jasno?
In bošnjaki/srbi/makedonci niso problem, ker se ne obnašajo kot živali.


-Trudil bi se naprej. Do konca svojih zmožnosti. Ko boš imel otroke boš razumel.
- Kdor se obnaša kot žival, naj ima opravka z policijo, če to šteje predvsem kot kršenje zakonodaje. Vse ostalo je patetično bruhanje sovraštva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

dice7 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ne vem pa zakaj žališ črnogorce da so leni. Črnogorci čisto normalno živijo v sloveniji, se sporazumevajo, delajo, plačujejo davke.
Ne vem zakaj zalis migrante (muslimane?) da so xyz. Po integraciji zivijo cisto normalno v sloveniji, se sporazumevajo, delajo, placujejo davke.
Migrantje, kot skupna entiteta so tudi geografsko in kulturno veliko bolj raznolika skupina ljudi, kot par sto crnogorcev, ki so prisli v slovenijo iz regije velike nekaj km2, zato izpade taksno posplosevanje se bolj neumno


Pokaži kje sem žalil kakega muslimana. Poleg tega sem napisal, da posamezniki med temi migranti so si že uredili življenje, službo,.... Na žalost pa večina tega ni sposobna in bodo ostali taki kot so, s popolnoma drugačno mentaliteto.

Še 25 let po tem, ko smo se odcepili od Jugoslavije nekateri iz juga Jugoslavije, ki sedaj živijo in delajo v sloveniji, nočejo govorit slovensko. Kako misliš da bo z migranti, kateri imajo IQ nižji od malo bolj naučene gorile:

ZaphodBB ::

- Kdor se obnaša kot žival, naj ima opravka z policijo, če to šteje predvsem kot kršenje zakonodaje. Vse ostalo je patetično bruhanje sovraštva.

Pa saj ravno to je moja poanta. Da ni nobenega problema, če se spošutjejo pravila. Vendar se ne. V imenu politične korektnosti se iz imigrantov iz tretjega sveta dela neke sorte aristokracijo, ki ima lahko svoja pravila igre.

Še več - ta posebna pravila igre ne pripadajo vsem imigrantom iz tretjega sveta. Ampak samo eni specifični družbeni skupini. In to niso Bošnjaki.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Machete ::

Ja no res jih težko komandiraš za 4imi stenami, ampak a se ti zdi, da je to kar si napisal dejansko odraz na ulici?
Kakor mi je znano policija nima nobenih posebnih postopkov glede ljudi iz tretjega sveta. Če kdo grozi (Pariz tisti tip z mačeto ali nekaj), ga pač pospravijo. To še tebe ali mene ne bi takoj. Tako da je prej obratno, kot to da imajo protekcijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ZaphodBB ::

Opuščanje dolžnosti se ti ne zdi poseben postopek?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Machete ::

Daj preboli, pa se ozri okoli sebe, če dejansko nimaš večjih težav.
Ljudi s slabimi nameni ne ustavi nič, še najmanj mejna kontrola ali ograje. Tako kot nič ne ustavi kogarkoli da z kalašnikem sredi Ljubljane ne naredi masakra. Lahko daš vojaka na vsak meter. Če misliš drugače, pač samo rabiš neko opravičilo za svoje zablode o lastni ogroženosti (od nikogar in ničesar).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

49106 ::

dice7 je izjavil:



Scaramouche je izjavil:

Že v Sloveniji imamo 150000 nezaposlenih
Toliko brezposelnih je bilo tudi, ko si se v plenice sral in je vendarle ratalo tebi in tvojim kolegom si najti sluzbo. Pa napihnil si stevilko za 30%


Napihnil je vsekakor ni. Brezposelni so tudi tisti, ki ne ustrezajo kriterijem zavoda o aktivnih iskalcih zaposlitve. Vem, da veš, da realno št. dobiš tako, da od prebivalcev odšteješ zaposlene, upokojence, otroke, in tiste, ki se redno izobražujejo.

Machete je izjavil:

Ljudi s slabimi nameni ne ustavi nič, še najmanj mejna kontrola ali ograje.


Vrata ter ključavnice so neuporabne. Get rid o them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Machete ::

In tvorba imenovana država je enako intimi za štirimi stenami, imenovana dom? Čestitam. Si prebral v demokraciji to umotvorno primerjavo? Tam znajo take buče kotalit, ker jih pač morajo, za ljubi kruhek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

49106 ::

Kaj pa je drugače? Zakaj izvajamo nadzor nad vozniki(Pa nad marskom drugimtudi), če pa to norcev ne ustavi?

Machete ::

Generalno se ustavlja prekrškarje. Ustavljanje samo po sebi zaradi kontrole je počasi že zelo redko. V tujini pa skoraj ne obstaja, kakor mi je znano. Lahko pa preventivno prepovemo vožnjo vsem lastnikom BMWjev, če se gremo igro migracijskih fašistov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

49106 ::

Generalno se ustavlja prekrškarje.


Saj migrantje to tudi so, ali niso?

Lahko pa preventivno prepovemo vožnjo vsem lastnikom BMWjev


Tako kot so ponekod prepovedali vožnjo z avtomobilom, ki ne ustreza modernim standardom? Povezava s tem, da tudi migranti niso najsodobnejši, je naključna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Machete ::

Zaštrikal si se. Jaz se pa umikam, ker sem povedal svoje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

NikolormousB je izjavil:

Ni nemogoče. Otroci običajno ne plačujejo davkov, dobijo pa precej bonusov, ki se financirajo z mojim denarjem.

Pa tudi nekdo, ki že celo življenje prejema socialno podporo ima negativno bilanco. Čeprav tehnično gledano plačuje davke skozi DDV in trošarine, v blagajno ne prispeva ničesar, je tako? Tisti DDV plača z denarjem, ki ga dobi iz skupne blagajne.

Potemtakem je Slovenija tudi en navaden parazit v EU.

49106 ::

Machete je izjavil:

Zaštrikal si se. Jaz se pa umikam, ker sem povedal svoje.


Le vrat ne zakleni.

Machete ::

Skrbi za svoja, se po dveh straneh še nisi naučil nauka moje basni?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

49106 ::

Ti si tisti, ki bi rad odprta vrata. Torej odpreš lastna, ne pa moja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Master_Yoda ::

Ali obstaja slucajno kaksna raziskava/podatki ki primerja lokaciji nastanjenih migrantov, ter visjega sloja prebivalstva (politiki, humanisti, bogatasi ...) ? Glede na to da so ti ljudje pametnejsi od navadne raje, brez predsodkov in rasizma je verjetno bolje da so migranje nastanjeni v njihovi neposredni blizini, saj bo integracija prej uspela v taksnih pogojih, kot ce se jih namesti v kraj kjer so ljudje ze od samega zacetka proti njim.

Ne trollam - me resno zanima ali poskusajo "lead by example", ali ne?

49106 ::

Večina bi probleme reševala tako, da jih preložijo na rame drugih. Dovolj so storili že s tem, da so opozorili in se zato niti najmanj ne čutijo odgovorne narest prvega koraka, kaj šele da bi pot sami prehodili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Scaramouche ::

Master_Yoda je izjavil:

Ali obstaja slucajno kaksna raziskava/podatki ki primerja lokaciji nastanjenih migrantov, ter visjega sloja prebivalstva (politiki, humanisti, bogatasi ...) ? Glede na to da so ti ljudje pametnejsi od navadne raje, brez predsodkov in rasizma je verjetno bolje da so migranje nastanjeni v njihovi neposredni blizini, saj bo integracija prej uspela v taksnih pogojih, kot ce se jih namesti v kraj kjer so ljudje ze od samega zacetka proti njim.

Ne trollam - me resno zanima ali poskusajo "lead by example", ali ne?


Sej maš Malmo na Švedskem, to je intelektualna raven ki jo še nisi videl, vsi intelektualci se hočejo tja preseliti...
Raj na zemlji, vsi brihtni in brez predsodkov do gejev,ateistov in židov...

jype ::

ZaphodBB> In bošnjaki/srbi/makedonci niso problem, ker se ne obnašajo kot živali.

Slovenci se obnašajo kot živali. Vir: Facebook live video.

Master_Yoda> Ne trollam - me resno zanima ali poskusajo "lead by example", ali ne?

Kakor kdo.

Messiah> Ti si tisti, ki bi rad odprta vrata. Torej odpreš lastna, ne pa moja.

Skupnih vrat ne bomo zapirali na način, ki nekatere ljudi postavi v slabši položaj, ker smo se k temu obvezali z ratifikacijo Ženevske konvencije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

49106 ::

Skupnih vrat ne bomo zapirali na način, ki nekatere ljudi postavi v slabši položaj, ker smo se k temu obvezali z ratifikacijo Ženevske konvencije.


Imam občutek, da govoriš o beguncih, jaz pa govorim o migrantih. In vrata komot odpremo vsem, le zmenit se mormo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vostok_1 ::

Za jypeta so vsi begunci. Tko da konsenz sploh ni možen.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Messiah> Imam občutek, da govoriš o beguncih, jaz pa govorim o migrantih. In vrata komot odpremo vsem, le zmenit se mormo.

Med begunci in migranti ni nobene razlike, dokler se razlike v ustreznem postopku ne ugotovi. V tistem trenutku migranti, ki so protizakonito vstopili, do mednarodne zaščite pa niso upravičeni (in kriteriji, ki si jih izmislijo ultradesničarji, pri tem nimajo prav mnogo opraviti) postanejo obvezani za povrnitev stroškov, ki jih je država imela z njimi, ter izgona iz države, če se jih izžene v državo, kjer niso ogroženi. Vsi ostali (begunci, ki so zakonito ali protizakonito prečkali mejo in migranti, ki so mejo prečkali zakonito, pa niso upravičeni do statusa begunca) pa pridobijo pravice prebivalcev (ne pa državljanov), begunci pa še nekatere druge.

Skratka, vse je že dorečeno in to, da so nekateri histerično začeli dojemat svet samo zato, ker jim mediji vztrajno jačajo potrditveni bias, nikakor ne pomeni, da se je dogovor spremenil.

vostok_1> Za jypeta so vsi begunci. Tko da konsenz sploh ni možen.

Vostok je pa žalosten, ker imajo črnci večjega kot on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mavrik ::

Mislim da je to spet ena krasna demonstracija kako debata o tej temi tule nima smisla.
The truth is rarely pure and never simple.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14917781 (14088) MrStein
»

nov način gradnje neprofitnih stanovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718441 (15182) mat xxl

Begunska kriza - priložnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8411830 (9588) Jerry000

"Madžari fašisti, drugi nacionalisti" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9014702 (13866) blindb

Več podobnih tem