» »

Begunska kriza - priložnost

Begunska kriza - priložnost

1
2
»

Utk ::

Blazz je izjavil:

na nemški tv je bil pred tedni prispevek kako bo Nemčija potrebovala 1 milijon novih ljudi, ki bodo zapolnili delovna mesta (v nemčiji je zelo nizka brezposelnost in se čuti pomanjkanje delovne sile), če želi ohranjati trenutno rast in ostati na tako visokem konkurenčnem mestu. Zato tudi Nemčija sprejema vse te begunce. Ta oddaja je tudi pokazala reklamo, ki jo je Nemčija vrtela na al jazeeri, kjer so demonstrirali kako se uredi papirje itd.

Potem v Nemčiji (prispevek 2 dni nazaj RTVSLO) po hitrem postopku sprejemajo predvsem Sirijce, ki so zelo izobraženi, jim nudijo nastanitve, učenje jezika, da bodo ASAP lahko šli delat.

tako ta Nemci so že zdavni zavohal priložnost in jo že lepo izkoriščajo. Na drugi strani jim pa balkanske države nudimo zastonj transport do tja. Kaj češ lepšega.

Sanja svinja...še Turkov ne morjo v red spravit, pa bojo Arabce. No, srečno. Če bojo od tega odvisne njihove penzije, jim drugo kot sreča ne preostane. Strašno so izobraženi ja. Naš avtomehanik naščije večino njihovih inženirjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

franseliski ::

Utk je izjavil:

v nemčiji je zelo nizka brezposelnost in se čuti pomanjkanje delovne sile.


Daj mi razloži to tvojo trditev. Ker imajo nizko brezposelnost rabijo več ljudi, da bojo brezposelni?

Mare2 ::

Thuban je izjavil:


zagotovo potrebujemo več policistov in varnostnikov. Nujno. Tako za na mejo kot za begunske centre.


Potrebujejo tudi čimveč čistilk, ki bi "se pustile" posiljevati. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Crossfire ::

Mare2 je izjavil:


Potrebujejo tudi čimveč čistilk, ki bi "se pustile" posiljevati. :(

Malenkost nepimerna izjava, se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

opeter ::

jusv je izjavil:

Če bi mi vsaj nekaj sto do tisoč najbolj perspektivnih migrantov in beguncev iz te krize potegnili, bi blo našemu gospodarstvu, vsaj za določen čas, bolje.


Pa še res je!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Pa še res je!

Morda bi jim moral kdo omeniti, da bomo v Sloveniji v skladu z bodočo azilno politiko EU v kratkem z evropskimi sredstvi začeli gradit stanovanja za vsaj 20.000 prebivalcev.

Pa ker bodo tisti, ki nasprotujejo naseljevanju beguncev raje pokazali solidarnost z rojaki, bomo z njihovimi prostovoljnimi prispevki potem zgradili še en vsaj tolikšen kompleks za slovenske družine. Tudi jaz bom prispeval, čeprav ne nasprotujem naseljevanju beguncev.

Skratka, vsaj 12.000 delovnih mest za dve leti, potem pa vsaj 4.000 dolgoročnih (preračunano glede na podatke o gradnji naselja Polje III).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Isotropic ::

Thuban je izjavil:

poslovna ideja..izdelovanje šotorov. nekam jih je namreč treba začasno namestit + šotore kurijo če so živčni.

+ prevozništvo bi se splačalo verjetno. Tudi zato, da se jih čimprej spravi naprej ker se bližajo novi valovi in jih ne bomo sposobni obvladati. Ker jih bo enostavno preveč, policistov pa imamo premalo kljub pomoči vojske.

prvo je nerealno z danes na jutri, drugo pa nelegalno (če nimaš firme in te država eksplicitno ne najame).

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

A tega denarja (evropskih sredstev) ne vplacujemo mi ? Ne vem zakaj vedno taksnen bum "to bo tak slo iz evropskih sredstev" - tudi po radiu "S pomocjo evropskih sredstev smo zgradili/obnovili to pa to", kot da ta denar ne vplacamo noter sami.

Razen ce tako dobro crpamo da dobimo dosti vec, kot noter vplacamo...

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

opeter> Pa še res je!

Morda bi jim moral kdo omeniti, da bomo v Sloveniji v skladu z bodočo azilno politiko EU v kratkem z evropskimi sredstvi začeli gradit stanovanja za vsaj 20.000 prebivalcev.

Pa ker bodo tisti, ki nasprotujejo naseljevanju beguncev raje pokazali solidarnost z rojaki, bomo z njihovimi prostovoljnimi prispevki potem zgradili še en vsaj tolikšen kompleks za slovenske družine. Tudi jaz bom prispeval, čeprav ne nasprotujem naseljevanju beguncev.

Skratka, vsaj 12.000 delovnih mest za dve leti, potem pa vsaj 4.000 dolgoročnih (preračunano glede na podatke o gradnji naselja Polje III).



In kdo bo dal denar za to? Ker imamo usrano in sorumpirano vodstvo se bo izbralo podjetje iz tujine, ker bo razpis temeljil na najnižji ceni. Ko bo pa že zgrajeno bodo pa to novi Celovški dvori. Nekdo na ministrstvu bo pa fino zaslužil. Mokre so tvoje sanje. Lahko pa zamenjamo vlado z begunci.

Zgodovina sprememb…

Darkjaar ::

jype je izjavil:

opeter> Pa še res je!

Morda bi jim moral kdo omeniti, da bomo v Sloveniji v skladu z bodočo azilno politiko EU v kratkem z evropskimi sredstvi začeli gradit stanovanja za vsaj 20.000 prebivalcev.


Imaš mogoče kak dober link? Zanima me predvsem kje bodo ti stanovanjski objekti zgrajeni.

Utk ::

Nikjer, sej vidiš da je napisal "bodočo" politiko. EU še pretekle politike nima, kaj šele bodoče.
Ja, kar tako se bo naredilo za 8. največje slovensko mesto stanovanj, pa ustrezno število šol, vrtcev, trgovin, gostiln (brez alkohola), zaposlilo učitelje, in vse to z "evropskim" denarjem. Pa v Nemčiji enako, samo da tam bojo morali naredit mesto v rangu Berlina, da bo vsaj približno dovolj. Malo morgen.

jype ::

PrihajaNodi> In kdo bo dal denar za to?

EU denar za to zbira v konto že odkar je ustanovljena (in ga tudi porablja ob podobnih priložnostih).

Darkjaar> Imaš mogoče kak dober link? Zanima me predvsem kje bodo ti stanovanjski objekti zgrajeni.

Če ne bodo zgrajeni zelo razpršeno, bomo imeli v prihodnosti hude težave. Nimam konkretnega linka, lahko se pa potrudim in poiščem online dokumentacijo o tem kako so v EU organizirane masovne migracije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Utk ::

Zakaj, a preveč koncentracije multikultija na kupu škodi al kaj? Sej lahko to naselje naredite nekje med Ljubljano in Domžalami, pa si jih mejte tam.

jype ::

Utk> Zakaj, a preveč koncentracije multikultija na kupu škodi al kaj?

Ravno obratno. Če so vsi isti, potem pride do...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Matako ::

jype je izjavil:

Utk> Zakaj, a preveč koncentracije multikultija na kupu škodi al kaj?

Ravno obratno. Če so vsi isti, potem pride do...




.. kar me spomni. Farma-mafija (Krka, Lek) bi lahko zaslužila s halal kontracepcijo.

Izvedbo tega zahtevnega projekta prepuščam sposobnejšim.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PrihajaNodi ::

EU denar za to zbira v konto že odkar je ustanovljena (in ga tudi porablja ob podobnih priložnostih).


Izvajalec je znan?

otago ::

V mislih nisem imel nadaljevanja teme Begunska kriza; križi in kraži. Ampak priložnosti, da se življenje izboljša, denarnice napolnijo. Državljanom Slovenije, podjetjem v SLoveniji ali Slovenski državi.

Vem, da je pozitivnih učinkov malo, kratkotrajnih kakor tudi dolgotrajnih. Nekdo je omenil Arcont. Vem še za eno slovensko podjetje z gradbeno mehanizacijo, ki bo postavljajo te kontejnerje, so bili napoteni v Nemčijo.

Za negativne učinke, day to day news, poskusimo uporabiti primerno temo Begunska kriza v Sloveniji 2015

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

opeter ::

@otago: saj sem napisal:

opeter je izjavil:

... zaslužijo tudi gostilne, picerije, nekateri prevozniki, tihotapci ... Vsi pametni potegnejo hasek iz te avanture.


Zdaj, kdo še spada v kategorijo pametnih, ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Na temo, kako lahko nekdo vidi gradnjo 5000 stanovanj kot priložnost. To je strošek, ne pa priložnost. Če je to biznis, jih lahko zgradimo že danes, ne rabimo beguncev za to. Kot kitajci in njihova prazna mesta.
Vse te priložnosti so samo strošek, nobena priložnost. Lahko gre denar iz enga žepa v drug, ampak v globali smo na izgubi. Denar, ki ga oni not prinesejo, je drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

PrihajaNodi> Izvajalec je znan?

Ne, lokalno korupcijo EU še vedno prepušča posamezni članici :)

Utk> To je strošek, ne pa priložnost.

Ki smo ga že plačali, ker je denar že v evropskih skladih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

čuhalev ::

jype je izjavil:

Ravno obratno. Če so vsi isti, potem pride do...

Zaselkov s sto, dvesto prebivalci brez hišne številke

Nujno jih razpršiti!

jype ::

jaakaa> Zaselkov s sto, dvesto prebivalci brez hišne številke
jaakaa> Nujno jih razpršiti!

S tem se strinjam, mimogrede. Brez palice, jasno - samo s korenčkom.

sandmodnigga ::

Jaz bi jim začel prodajati kolesa. Tako ne bi potrebovali avtobusov in kolesarska industrija bi zacvetela. Pa še policaji s pendreki jih ne bi mogli uloviti.

otago ::

V Brezicah/Rigoncah; se bi dalo nabrati okovje in železo pogorelih šotorov. Prvič, nekaj zaslužiš. 2. Zmanjšaš možnost, da se uporabi kovinske palice kot orožje.

krneki0001 ::

otago je izjavil:

V Brezicah/Rigoncah; se bi dalo nabrati okovje in železo pogorelih šotorov. Prvič, nekaj zaslužiš. 2. Zmanjšaš možnost, da se uporabi kovinske palice kot orožje.


To že počenjo "nabiralci plemenitih kovin", ki jih imamo v sloveniji dovolj. Vmes pa še kak bronast spomenik ukradejo.

SeMiNeSanja ::

Čateške toplice bi lahko malo reklame naredile, mogoče pa bi si kateri želel privoščiti kakšen dan oddiha v toplicah? Če imajo vsi ta drage mobitele, imajo gotovo tudi za eno noč v toplicah?

krneki0001 ::

Mislim da je prišel čas, da se začne vse te zamisli izvajat, ker jih bomo zelo verjetno v naslednjih nekaj letih rabili, ker bomo postali kot celotna država en velik begunski center.

franseliski ::

Jaz organiziram skupinsko pomoč beguncem. Zbiram €ure, prostovoljce za čiščenje, ljudi ki bi jim doma prali cunje, kuhali hrano...
Na FB imam miljon lajkov, samo noben se ne javi da bi pomagal. Večina nudi moralno podporo, sam majo ravno ta vikend neki nujnega...

opeter ::

franseliski je izjavil:

Jaz organiziram skupinsko pomoč beguncem. Zbiram €ure, prostovoljce za čiščenje, ljudi ki bi jim doma prali cunje, kuhali hrano...
Na FB imam miljon lajkov, samo noben se ne javi da bi pomagal. Večina nudi moralno podporo, sam majo ravno ta vikend neki nujnega...


Ja, to samo pomeni, da se je folk učil od politikov.

SeMiNeSanja je izjavil:

Čateške toplice bi lahko malo reklame naredile, mogoče pa bi si kateri želel privoščiti kakšen dan oddiha v toplicah? Če imajo vsi ta drage mobitele, imajo gotovo tudi za eno noč v toplicah?


A ni bilo tako, da se je eno od slovenskih hotelov/toplic specializiralo za (bogate) arabske goste?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Matako ::

opeter je izjavil:


Ja, to samo pomeni, da se je folk učil od politikov.


Spet ta trdovratna ideja... da politiki pridejo od nekje drugod. Da niso "mi". ;)
/\/\.K.

opeter ::

Matako je izjavil:

opeter je izjavil:


Ja, to samo pomeni, da se je folk učil od politikov.


Spet ta trdovratna ideja... da politiki pridejo od nekje drugod. Da niso "mi". ;)


Seveda smo mi oz. so "naši". Ampak so obenem tudi javne osebnosti, ki naj bi kazale vzgled vsem, predvsem pa lastnim državljanom, torej "nam".

Če pa nisi razumel, kar sem hotel napisat: politiki se znajo z besedičenjem izmotat itn. Obljubljajo vse mogoče (isto velja za župane, ki so navsezadnje tudi politiki), ko pa pride do tistega kritičnega trenutka, pa luleka povlečejo med noge in se pogreznejo v tla. Nikoli nič krivi (vsaj kar se zadnjega desetletja tiče). Po potrebi morda odstopijo, drugih sankcij pa itak ni.

Recimo primer politika, točneje političarke, ki se je ponovno aktivirala:
Sobotainfo: Jasmina Opec bi "z golimi rokami" postavila ograjo na meji

Tudi ljudje, ki obljubljajo vso mogoče podporo (glej npr. ta post), pomoč in podobno, se potem izgovarjajo na vsemogoče načine. Kajti, dokler "težave" niso bile pred vrati, je bilo vse v najlepšem redu, vsi so se izpostavljaji, uporabljali velike besede, zdaj pa, ko je čas, da bi lahko izpolnili vsaj promil tega, kar so takrat navajali, obljubljali itn. ... jih enostavno NI.

Tako to je.

Evo, pošljem še dva SMS-a s ključno besedo BEGUNCEM5.

* * *

Glede poslovnih priložnosti: na socialnih omrežji se širi informacija, da so se baje na Hrvaškem nekateri prevozniki dogovorili s policijo in beguncem lepo zaračuvajo prevoze, iz tega pa kapne tudi marsikateremu policistu. Hrvaška vlada je neuradno že najavila, da bo zadeve preverila.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

franseliski ::

Zadnjič sem poslušal eno dobro psiho analizo teh dobrodeljčkov. V glavnem se gre za postopanje pred drugimi, feel good... skratka, to je predvsem plehkost. Projicirajo svoj imidž, glede na trenutno PC.
Kdaj sem mislil da gre za patološki altruizem, a je bilo kar dobro obrazloženo, da je to napačna hipoteza (nudijo pomoč zunanjim, svoje pa zanemarjajo).

Bom skušal najti link, ampak sem poslušal talk show in ne omenijo avtorja.

Jerry000 ::

mene zanima kam bo šlo tole z begunci. Ne kaže dobr...sploh pa ne ko berem še zraven o propadu EU in prihajanje na islam

Mavrik ::

Preselite to nazaj v temo z isto vsebino in znanimi pravili prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Katera tema? Če vse blokirate. Nevem zakaj...

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31540626 (35105) kow

Zakaj imigracija ni prava rešitev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44682632 (75886) PrihajaNodi

Več podobnih tem