» »

Berlusconi

Berlusconi

«
1
2

shock ::

Kaj pravite o Berlusconiju, ki je primerjal nemškega poslanca z vodjo koncentracijskega taborišča? Saj tak človek ne more bit vodja italjanskega parlamenta in kaj šele za EU, ki bo predsedoval čez 6 mescev. Živa katastrofa

Zheegec ::

Berlusconi ve, da mu na sodišče nihče več nič ne more in se vsem sedaj samo smeji, ker je nadmočenŠ in lahko počne kar se mu zljubi. Tako pač je, nihče nič ne naredi, edino neke stranke so ga pričakale s transparenti:D :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nico ::

Berlusconi je prišel na oblast zato, da si reši rit. Če ne bi ga izvolili na njegov položaj in si ne bi izboril imuniteto bi sedaj lepo sedel v zaporu. Tako, da on v bistvu ni politik.
Everybody banana on your head!

kuglvinkl ::

Saj tak človek ne more bit vodja italjanskega parlamenta

Saj ni.
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

zgleda, da so vsi pozabili, da so tudi lahi imeli koncentracijska taborišča in da niso bili samo bogibogi reveži, ki so jim zlobni nacisti zavzeli državo...

mnja no, to ni glih point teme, je pa kot je Alien rekel: Berlusconiju nihče nič ne more; tudi če nekaj ljudi protestira proti njemu so še vedno kaplja v morje, za večino Italijanov je še vedno "Cavaliere" in človek, ki se znajde (k temu pa tako ali tako dosti pripomore njegovo lastništvo treh najbolj gledanih italijanskih TV postaj).

Thomas ::

A je bila temu človeku kakšna krivda že dokazana?

Ne mislim, da je prida človek. Ampak to je moje osebno mnenje.

Toda gonja proti njemu v medijih, zna biti samo histerija. Je histerija.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

karkoli se z njim dogaja na sodiščih in v italiji v bistvu niti ni tako pomembno. Pomembno je to, da izpade kot en klovn in da ne zna brzdati svojih čustev. Zame je tak človek nedozorel cepec.

Thomas ::

Skrb za Berlusconijev imidž je odveč. IMO celo hinavska.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

ni odveč. Človek se na javni funkciji ne more obnašati kot pri mehaniku. Pravzaprav me ne skrbi njegov imidž, temveč njegovo obnašanje. Kar pa sta dva različna pojma.

Thomas ::

Zakaj te skrbi ravno Berlusconi?

Ker ti politično ni všeč, samo zato.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

He's up to something. I tell ya. He's up to something.

shock ::

Thomas: A mene sprašuješ?

kopernik ::

Thomas:
:)
Saj me ne skrbi v smislu, da težko spim zaradi tega. Skrbi me, ker s svojim obnašanjem neti prepire in sovraštvo po evropi.

Thomas ::

Kogarkoli.

Ki pozabi omenjati, da je bil Berlusconi pravzaprav izzvan.

Pa ne mislim dobro o njem, ampak mi gre pa gonja proti njemu zelo na jetra.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

saj zato pravim, če se ne more brzdati, naj ostane v italiji. To je vse.

Thomas ::

Zakaj bi "ostal v Italiji"?

Italijani so ga izvolili, v EU Italija je, na vrsti za predsedovanje je ...

Jest mislim, da pa Evropska levica sproža gonjo proti Berlusconiju iz svojih političnih interesov.

Kar je čisto normalno in v redu.

Samo ni pa treba jemati preresno in ji (Evropski levici) pomagati sejati razdora v Evropi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

shock ::

Thomas nevem koliko ti gledaš italijanske televizije, samo vem da jst še kr. Italijani so res izvolili njega, samo mnogim je zdaj žal. Pred volitvami so pravili italijani da bo supr in tako naprej in da rabijo v italiji malo spremembe. Zdaj pa ni več tako kot je bilo prej. Nmreč pravijo da levica je zanič in da je desnica še slabša.

Thomas ::

Italijani naj kar požrejo, kar so izvolili. (Tako kot Slovenci).

Volitve so two way street. Izvoljeni za 4 leta. Ne za manj.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če sta pa Dextra in Sinistra v Italiji tako zanič, naj Italijani ustanovijo novo stranko, ki bo očitno zlahka premagala dve zanič.

Al pa naj nikar ne jamrajo. Sej majo demkracijo!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

shock ::

Kdo pa pravi da so italijani sposobni naredit eno zaprav stranko?:D

Thomas ::

Nobeden. Isto pa velja tudi za Slovence.

Kdo pa ima več simpatizerjev po Evropi - Italijani ali mi?

Berlusconi ali Rop?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

Hehe ... dobr ti to Thomas ... bi se cist strinjal :) spremljam trend po svetu in bol al manj je povsod isto ... redke so drzave, ki so zadovoljne s svojo oblastjo. Pa tut ... a ni prov tko? Kam pa bi prsli, ce bi bli vsi zadovoljni ... nobenga napredka, nobenih sprememb ... dolgcas :)

Svet ni enako lep za vse, je pa lep tok, kot si ga nardis :) Ni nujno, da je nekdo z vrha srecnejsi kot nekdo iz sredine oz. celo spodnjega dela .... sj vem, mal offtopic pa vseen, razmisljanje naglas :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Včasih je off topic še boljš, kot pa če bi se držal teme.

Jasno da imajo Italijani svoje kuhinje. Jasno je tudi, da so prišli v nemilost Nemško Francoske naveze. Ko nam Frankovsko cesarstvo ne bo naklonjeno, dvomim da nas bodo Italijani vzeli v zaščito. Kar pa ni razlog, da se gremo mi zdaj strahopetno politiko udarjanja po Italiji.

Ne samo iz načelnih, tudi iz pragmatičnih razlogov. Nemčija postaja bolnik Evrope. No, je že.

To gledalke in gledalci TVSLO1 "zvejo" takole:

Napoved gospodarske rasti za ZDA se ni spremenila. Tudi pri Nemčiji ostanejo napovedi o zelo nizki rasti.

Tisti "tudi" je angelski. Angelski! Nekako implicira, da je v ZDA rast tako nizka kot v Nemčiji. Ko pa zveš da ni tako, pa vseeno ne moreš reči, da je citirani stavek neresničen!

BTW, Italiji kaže bolje kot Nemčiji. Ki ima TOLK za povedat.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Na naslednjih volitvah nima šans. IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

To je pa tko:

Ponavadi ima servis mandatar, če gre gospodarstvu dobro. Sicer servisira vodja opozicije.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Hja, brez skrbi, da Berlusconi ne bo ostal leta in leta v sedlu. Sm posvoje kr vesel, da je reku, kar je reku v EU parlamentu. Tako mu bodo zdej še dodatno živce pojedl, pol bo pa že čas da se pobere iz politične scene.

Je pa smešno, kakšne nekateri tukaj pišejo. Npr. o tem, ali je Berlusconi kriv? Kriv česa? V tej temi je govora o izjavi, ki jo je dal v EU parlamentu. Smešna je tudi trditev, da je skrb za Berlusconijev imidž odveč. Namreč pri vsakemu politiku je imdiž bistvo. Brez njega politik ne bi bil politik. Pa naj bo ta imidž dober ali slab.

Ko pa že po nekem čudežu božjem tudi v tej temi omenjate ZDA, jo bom še jaz. Med potezami Berlusconija in Busha so podobnosti in sicer obadva se obnašata v politični areni brez potrebnega takta, tj. mimo ustaljenih običajev. To lahko nekaj časa ratuje, prav dolgo pa ne.

p.s.: Berlusconi je izjavil, da mu je domača opozicija skupaj z EU pripravila past :D
mislm, proklet debil neumn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Za časa Berlusconija je nezaposlenost padla iz 12 na 9%.

Tudi mnogi drugi ekonomski kazalci so ugodni.

Ostalo je (Italijanska) folklora.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

>Tudi mnogi drugi ekonomski kazalci so ugodni.

Ja, Fiat bo naprimer odpustil "le" okoli 9k delavcev>:D

Za tisto o ugodnih kazalcih, bi pa prosil link;)

p.s.: edino, kar je za zameriti Berlusconiju, je prirejanje zakonov v namen izogibu sojenja. Kolikor je pa takšno vedenje primerno, pa kažejo reakcije politikov v evropskem parlamentu.Pa če bi bil nedolžen, se ne bi tako trudil pridobiti imuniteto:|

Lahko bi mu očitali tudi malo kontraverznosti - zaradi lastništva medijev. Ampak nikjer ne piše, da ne sme biti medijski mogotec tudi predsednik države.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Asgard ::

Shock mal si zajebu glede tega. On ga ni primerjal, ampak mu je ponudil vlogo v filmu ki ga snemajo v Italiji. To je pa cisto nekaj drugega, samo kaj ka so vsi tako zagovedeni de ne poznajo sale.:D

MadMicka ::

Hitler je postavil obubožano gospodarstvo na noge. Tudi zato so ga Nemci po sveto častili. Seveda ne primerjam Berlusconija s Hitlerjem, temveč hočem povedati, kako zelo zavajajoče je zgolj prikazovanje gospodarskih kazalcev v povezavi z uspešnostjo šefa vlade.

O tem, da nima zgolj šef vlade vpliva na gospodarstvo, niti ne bi zgubljal besed. Bolj pomembno se mi zdi, da tudi npr. kazalec brezposelnosti ni samo gospodarska kategorija, pač pa tudi politična. Pri nas npr. so deloma zbili brezposelnost zgolj z zaostritvijo zakonskih kriterijev :)

Thomas ::

Jah ne ... Berlusconija primerjati s Hitlerjem je totalna oslarija. Podlost, pravzaprav.

Gre pa samo za to, da če bo Italija gospodarsko uspešna, bo Berlusconi spet izvoljen.

Oziroma - bolj Prodi ne bo.

9000 odpuščenih (ali magari vsi) v Fiatu je pa malo v primeri 700.000 novimi delovnimi mesti, odkar se je Oljka poslovila.

Samo malo objektivnosti prosim, no.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Thomas:
Tudi mnogi drugi ekonomski kazalci so ugodni.

ne vem, kje si ti dobil podatke o ekonomskih kazalcih. Istat (italijanski statistični urad) je junija podal nič kaj ugodne kazalce. Italija spada med tiste evropske države (podobno kot Nemčija), ki v zadnjem času stagnirajo. V nasprotju s Francijo in Španijo na primer.

Thomas ::

Rahlo ogabno se mi zdi braniti Berlusconija, o katerem nimam zelo dobrega mnenja.

Še bolj ogabno bi se mi pa zdelo, če ne bi povedal, kar je res.

Italija je seveda šla skozi recesijo, tako kot skoraj vse Evropske države.

Samo da se tudi restrukturira in obrača na druge trge, ker izvoz v Nemčijo ni več tako perspektiven.

HK, naprimer.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

tisti link v ničemer ne kaže dejstva, da gre italiji dobro. Še manj pa, da je berlusconijeva vlada kaj boljša kot vse prejšnje. Italiji bo pač šlo tako kot celi evropi, dobro ali slabo. Ko bo recesija, se italija ne bo mogla ograditi od tega. Zato se mi ne zdi, da je kakšna vlada izjemno zaslužna za uspeh/neuspeh gospodarstva.

frikec() ::

A še ne veste da je Berlusconi boter vseh botrov? :)

Thomas ::

Preber!

LOW growth, high dudgeon: the euro zone's economies are sputtering to a halt. Germany grew at 0.2% last year, the Netherlands at 0.3%, Italy at 0.4%. France managed only 1.2%. Of the bigger economies only Britain (1.8%) and Spain (2%) posted barely adequate results.


Seveda da nikjer v Evropi ne gre dobro, ampak kazat s prtom na Italijo ni najbolj pravično. Ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

vidim, da še vedno ne razumeš, kaj hočem povedati. Ti praviš, da gre italiji zaradi berlusconija dobro, jaz pa pravim, da ne. To, da ji gre za 0,2% bolje kot nemčiji, je dobro, ni pa tako dobro kot npr. pri Franciji, Španiji ali VB. Ne razumem, zakaj praviš, da ji gre pod berlusconijem bolje, kot pod drugimi vladami. To mi razloži. In konec koncev, tudi če bi bila italija na nivoju VB po rasti ekonomije, to še vedno ne bi dajalo berlusconiju pravice, da se vede kot klovn v evropskem parlamentu. No, saj se je opravičil. Vsaj nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Thomas ::

Berlusconi v svoji ekonomski politiki "posnema" Busha.

Ergo je njegova ekonomska politika dobra.

Sicer so pa to zdaj začeli delati vsi. Tudi Nemci in Francozi.

Znižujejo davke in se ne ozirajo na deficit.

Berlusconi je bil samo prvi v tem delu sveta.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BorisJ ::

Men je tud Berlusconi zelo zatežen, sam nevem kaj mu ma en nemški poslanec za težit o njegovem(Berlusconijevem) sodnem procesu?;(( ;(( Se bi pa lahko bolj taktno odzval...

MadMicka ::

"Seveda da nikjer v Evropi ne gre dobro, ampak kazat s prstom na Italijo ni najbolj pravično. Ane?" Tako Thomas. Pri tem seveda pozabi omeniti, da je on prvi začel o italjanskem gospodarstvu in DA NIHČE NI S PRSTOM KAZAL NA ITALIJO KOT GOSPODARSKO NEUSPEŠNO za razliko od drugih držav.

Takle način razprave gotovo ratuje v pogovoru s starim mamam in osnovnošolci. Sicer pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

> Tako Thomas. Pri tem seveda pozabi omeniti, da je on prvi začel o italjanskem gospodarstvu

Seveda. A bi moral čakati da kdo drug začne?

Jest pravim, da Italija ni Evropski gospodarski in politični bolnik, pač pa je to Nemčija.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Seveda si ti prvi začel. Seveda nisi dolžan nikogar čakati. In seveda si zopet falil bistvo :) .

Ti pravi kar hočeš, samo ne podtikaj drugim trditve, ki jih niso izrekli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Bistvo?

Boš ti povedala bistvo Micka?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Bom povedal? Sem že povedal! Samo, slepi ostajajo slepi :)

Phoebus ::

Se moje mnenje. Berlusconi je ena navadna .... in en velik kre....

In govorite o ekonomskih kazalcih in nevemcem kolkor hocete, ampak tega dejstva ne morete spodbit.

Pa naj se tako spretno izbira besede, mu dol visi in ne mara nobenih zamejcev, drugi narodi so pa za njega sciavi.

Primerjava s hitlerjem je bla pretirana, ampak v pravi smeri nakazana.

Barakuda1 ::

Primerjava s hitlerjem je bla pretirana, ampak v pravi smeri nakazana.


Ustreznejša bi bila z Musolinijem :D >:D >:D

MadMicka ::

Jaz bi sam reku, da Berlusconija nisem primerjal s Hitlerjem, niti se mi ne zdi taka primerjava ustrezna. Daleč od tega. Pravim le, da Berlusconiju ne sme biti mesta v politiki EU.

Thomas ::

Ne razumeš principov EU. Ali pa bi rad, da so drugačni.

Zaenkrat je tako, da izvoljeni v svoji državi ... je pač njen zastopnik v EU. TI ga lahko kritiziraš, ampak njegov mandat je od tebe neodvisen.

Če in dokler EU ni unitarna država.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

shock ::

Aja Berlusconi se ni opravičil, ampak obžaluje to kar je rekel. Hmm....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijanska Wikipedija začasno onemogočena

Oddelek: Novice / NWO
329286 (6983) IzidorAQ
»

Tepeni Berlusconi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1758338 (4797) Karaya 52
»

Forza Silvio! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
666476 (4354) Daedalus
»

Berlusconi: Mussolini boljši od Huseina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1538717 (7136) Thomas
»

Kriminalec in sodnik v eni osebi

Oddelek: Loža
121746 (1521) kopernik

Več podobnih tem