» »

XENON HID KIT za avto

XENON HID KIT za avto

«
1
2

Clubraider ::

Zdravo.

Zanima me, če je kdo v svoj avto dal vgradit kakšen Xenon HID KIT?
Za svoj avto sem našel tu ( https://www.ledperf.co.uk ), ampak sem malo skeptičen
kako je z montažo, življenjsko dobo in tako dalje.

Ima kdo izkušnje?

Prosim za kakšen nasvet.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

vostok_1 ::

Nope. Če nimaš fabriško xenonke, ne moreš (ne smeš) brez homologacije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Clubraider ::

Kako pa si lahko uredim, da bom imel xenon luči na avtu?
Namreč zelo mi je žal, da ko sem ga kupoval, da nisem še xenonke vzel poleg.

Zdaj bi rad to nekako rešil, pa nevem kak....

Sicer, če je samo homoligacija problem, verjetno to ni taka težava...saj policija ne ve,
kaj imam za luči v avtu, tehničnega pa imam komaj čez tri leta.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

vostok_1 ::

Homologacija je najvrjetneje merjena v štirimestni cifri.

Nepravilno naštimane xeonke lahko pošteno slepijo in če se policaj vpiči v to najbrž nimaš šanse.

Edino...če praviš da tvoj model je imel xeonke kot tovarniško opcijo...mogoče če znaš se obrnit na prave ljudi, bi se kaj dalo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bambam20 ::

Clubraider je izjavil:

Zdravo.

Zanima me, če je kdo v svoj avto dal vgradit kakšen Xenon HID KIT?
Za svoj avto sem našel tu ( https://www.ledperf.co.uk ), ampak sem malo skeptičen
kako je z montažo, življenjsko dobo in tako dalje.

Ima kdo izkušnje?

Prosim za kakšen nasvet.

Hvala.



Fina zadeva. Imam oz. trenutno nimam notri xenon žarnica, pač pa navadne H4.

Montaža za avtoštromarja zelo enostavna, balasta mi v 5-ih letih nista odpovedala, glede žarnic pa ena na leto. zanimivo, da samo ena in ne obe :).

Svetilnos ponoči vrhunska, sploh v dežju.

Homologiran nimam. Nikoli se noben policist ni vtaknil v zadevo.

za tehničnega sem pa enostavno dal ven xenonke in nazaj notri H4.

To bi blo to.

Tilen ::

Clubraider je izjavil:


Sicer, če je samo homoligacija problem, verjetno to ni taka težava...saj policija ne ve,
kaj imam za luči v avtu, tehničnega pa imam komaj čez tri leta.


Optimist. :))

Ustavijo te, vidijo, da nimaš pranja žarometov in da imaš ksenon in že si brez tablic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:



Nepravilno naštimane xeonke lahko pošteno slepijo in če se policaj vpiči v to najbrž nimaš šanse.


Če je govora o H4 xenon hID-u, imajo žanice vložek, da svetloba ne sveti direktno in ne slepijo nič bolj od klasični H4.

Clubraider ::

bambam20 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Zdravo.

Zanima me, če je kdo v svoj avto dal vgradit kakšen Xenon HID KIT?
Za svoj avto sem našel tu ( https://www.ledperf.co.uk ), ampak sem malo skeptičen
kako je z montažo, življenjsko dobo in tako dalje.

Ima kdo izkušnje?

Prosim za kakšen nasvet.

Hvala.



Fina zadeva. Imam oz. trenutno nimam notri xenon žarnica, pač pa navadne H4.

Montaža za avtoštromarja zelo enostavna, balasta mi v 5-ih letih nista odpovedala, glede žarnic pa ena na leto. zanimivo, da samo ena in ne obe :).

Svetilnos ponoči vrhunska, sploh v dežju.

Homologiran nimam. Nikoli se noben policist ni vtaknil v zadevo.

za tehničnega sem pa enostavno dal ven xenonke in nazaj notri H4.

To bi blo to.


Tako nekako sem si jaz zamislil postopek. :)

V bistvu je tako, da imam na avtu luči, ki imajo že take bučke, kot če bi imel Xenon luči,
tako da žarnica ni vidna. Vidna bi bila samo bela svetloba, ki jo zdaj tudi imam, ampak z
navadno HIR II 9012 žarnico, ki imam kao xenon efekt, ampak je to ponoči in še posebej ponoči ko dežuje
zelo slabo in sem full razočaran nad tem. Kot sem rekel, sem sam napako naredil, da si nisem doplačal teh luči, ampak ok, zdaj
nemorem nič drugega, kot da iščem alternativo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Nope. Če nimaš fabriško xenonke, ne moreš (ne smeš) brez homologacije.


Lahko imaš.Pa kaj vse se ima na tem svetu.

Tilen ::

Lahko imaš, samo ostaneš brez tablic, če te dobijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Clubraider ::

Tilen je izjavil:

Clubraider je izjavil:


Sicer, če je samo homoligacija problem, verjetno to ni taka težava...saj policija ne ve,
kaj imam za luči v avtu, tehničnega pa imam komaj čez tri leta.


Optimist. :))

Ustavijo te, vidijo, da nimaš pranja žarometov in da imaš ksenon in že si brez tablic.


Imam pranje žarometov saj imam dnevne LED luči in po novem je pranje žarometov obvezno, če ima avto dnevne led luči.
Dejansko imam komplet predpripravo in res na zunaj ni možno ugotovit, da imam XENON KIT montiran.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

bambam20 ::

Clubraider je izjavil:


Vidna bi bila samo bela svetloba, ki jo zdaj tudi imam, ampak z
navadno HIR II 9012 žarnico, ki imam kao xenon efekt, ampak je to ponoči in še posebej ponoči ko dežuje
zelo slabo in sem full razočaran nad tem.


žarnice pri xenom HID kitih svetijo ponoči odlično, sploh v dežju. Vožnja postane užitek in pri tem ne slepijo nič bolj kot navadni žarometi, če jih imaš nastavljene previsoko. ;)

Zmotno je mišljenje, da xenon HID kit žarnice slepijo. Slepijo zgolj, če so žarometi narobe oz. previsoko nastavljeni, kot to radi počnejo vozniki, da kao dlje vidijo.

Tilen je izjavil:

Lahko imaš, samo ostaneš brez tablic, če te dobijo.


Če bi me rabl bi videl, da v 5-ih letoh uporabe nisem imel nikoli problemov , pa so me kar nakajkrat policisti ustavili. xenon HID kit je uporabljal tudi moj oče v kombiju. Čudno, da mu niso nikoli zatežili, pa je vse čas vozil po sloveniji- hrvaški, črni gori.

mal pretiravate določeni.

jaz lahko samo potrdim, da je svetilnost odlična ponoči in v dežju, kar pa je edino merilo zakaj se da to vgradit v avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Clubraider ::

bambam20 je izjavil:

Clubraider je izjavil:


Vidna bi bila samo bela svetloba, ki jo zdaj tudi imam, ampak z
navadno HIR II 9012 žarnico, ki imam kao xenon efekt, ampak je to ponoči in še posebej ponoči ko dežuje
zelo slabo in sem full razočaran nad tem.


žarnice pri xenom HID kitih svetijo ponoči odlično, sploh v dežju. Vožnja postane užitek in pri tem ne slepijo nič bolj kot navadni žarometi, če jih imaš nastavljene previsoko. ;)

Zmotno je mišljenje, da xenon HID kit žarnice slepijo. Slepijo zgolj, če so žarometi narobe oz. previsoko nastavljeni, kot to radi počnejo vozniki, da kao dlje vidijo.


To mi je itak popolnoma jasno, tudi zdaj imam snop svetlobe usmerjen tako da ni moteč.
Hvala za tvojo izkušnjo. Full razmišljam, da bi si kupil KIT na zgoraj omenjeni strani.

Je tako zadevo boljše prepustita kakemu avtoelektričarju, ali zna to tudi navaden smrtnik montirat?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

bambam20 ::

Clubraider je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Clubraider je izjavil:


Vidna bi bila samo bela svetloba, ki jo zdaj tudi imam, ampak z
navadno HIR II 9012 žarnico, ki imam kao xenon efekt, ampak je to ponoči in še posebej ponoči ko dežuje
zelo slabo in sem full razočaran nad tem.


žarnice pri xenom HID kitih svetijo ponoči odlično, sploh v dežju. Vožnja postane užitek in pri tem ne slepijo nič bolj kot navadni žarometi, če jih imaš nastavljene previsoko. ;)

Zmotno je mišljenje, da xenon HID kit žarnice slepijo. Slepijo zgolj, če so žarometi narobe oz. previsoko nastavljeni, kot to radi počnejo vozniki, da kao dlje vidijo.


To mi je itak popolnoma jasno, tudi zdaj imam snop svetlobe usmerjen tako da ni moteč.
Hvala za tvojo izkušnjo. Full razmišljam, da bi si kupil KIT na zgoraj omenjeni strani.

Je tako zadevo boljše prepustita kakemu avtoelektričarju, ali zna to tudi navaden smrtnik montirat?



Jaz sm dal to naredit štromarju, ker so zraven balasti, pa da mi je uredil avtomatski vklop pri zagonu avtomobila. JAz se s štromom ne igram, ker nimam pojma. Mislim, da sm plačal za montažo 10-20€.

Mavrik ::

Pa zelo je fajn če ti potem luči potem nekdo točno nastavi - rupsija morda res niso ustavili, sam če boš ljudem svetil v oči in jih slepil boš pa zelo hitro letel na tehničnega. Modre svetlobe Xenonk praktično ni mogoče zgrešiti in za razliko od tovarniške vgradnje, je te Xenon kite izjemno lahko prepoznati zaradi druge oblike žarometa.

(Se pa vseeno zavedaj da če bo kak policaj mel slab dan s tabo da boš tudi lahko komot brez tablic ostal ker imajo ostali vseeno prav da brez homologacije takih luči ne smeš namestiti).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

bambam20 je izjavil:


jaz lahko samo potrdim, da je svetilnost odlična ponoči in v dežju, kar pa je edino merilo zakaj se da to vgradit v avto.

Verjamem. Sam imam serijski bi-ksenon in je super stvar. Niso pa ti kiti najbolj prijazni do ostalih voznikov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Clubraider je izjavil:



Imam pranje žarometov saj imam dnevne LED luči in po novem je pranje žarometov obvezno, če ima avto dnevne led luči.
Dejansko imam komplet predpripravo in res na zunaj ni možno ugotovit, da imam XENON KIT montiran.


Pranje morajo imeti vsi žarometi ki svetijo čez določeno mejo svetilnosti. To da so LED, Xenon ali halogenski po zakonodaji nima veze. Je pa res da večinoma samo Xenon/LED luči svetijo dovolj svetlo da rabijo pranje.

Pa če se prav spomnim morajo imeti tudi avtomatsko nastavljanje višine (?).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Drži. Višina se vsaj pri meni vsakič po vžigu avtomatično nastavlja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Clubraider ::

Definitivno ne želim voznikom svetiti v glavo in toliko bom normalen in bom luči nastavil, tako kot je treba.
Na zunaj na mojem avtu praktično ni mogoče ugotoviti ali imam Xenon serijsko ali Kit, saj je zunanjost luči enaka
na vseh modelih avta.

Vse kar želim je to, da bom ponoči užival v vožnji ne pa zdaj ko naprezam oči, da ja dobro vidim cesto (sploh ko dežuje).

Snop svetlobe obrnem bolj proti tlom in bi moglo bi to,to.
Avto električarja bom prosil, da vse nastavi tako kot je treba.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

blackbfm ::

Če bi me rabl bi videl, da v 5-ih letoh uporabe nisem imel nikoli problemov , pa so me kar nakajkrat policisti ustavili. xenon HID kit je uporabljal tudi moj oče v kombiju. Čudno, da mu niso nikoli zatežili, pa je vse čas vozil po sloveniji- hrvaški, črni gori.

mal pretiravate določeni.


ce ti policija teži je se najmanj problematično .. kaj ce naredis crash z nehomologiranim avtom, ni razloga da te zavarovanalnica ne bi terjala za nastalo škodo v takem primeru.. je*o vas xenon

lovro535v2 ::

za xenonske žaromete moreš imet po zakonu pranje žarometov in samodejno regulacijo višine luči, če teh dveh stvari ni ti lahko policaji uzamejo tablice.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

alexmarsic ::

Omisli si LED rajši kot xenonke. Led imajo isti snop kot navadne žarnice. Jaz jih imam na vseh avtih na tehničnemu nič in policaji pogledajo vidijo pohvalijo in grem naprej.

Osebno imam Philips H7 LED Cree 6500K in mislim da nekje 2500 lumov.

Aja pa BTW to mi je policaj predlagal glede na to, da sem se enkrat pogovarjal da bi predeloval avto v xenon.

Zgodovina sprememb…

Clubraider ::

Hvala lepa vsem za nasvete.

Danes sem preveril še pri pooblaščenem prodajalcu, kjer sem kupil avto in so mi povedali,
da kakršnokoli poseganje v avto oz. njegovo elektroniko takoj prekine garancijo.

To mi je dalo misliti, da raje ne delam nič.

Bom probal poiskati HIR 2 navadne žarnice ampak močnejše....dvomim, da bom kaj našel, ampak vseeno.

LED žarnice imajo tudi kablovje za sabo a ne?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

jinzo ::

Sicer ne me držat za besedo, samo če se prav spomnim za homologacijo xenon žarometov (retrofita original xenon luči) rabiš pranje žarometov, medtem ko pa samodejna nastavitev ni nujna oz. je obvezno da deluje če je vgrajena v avtomobilu, drugače pa ročna nastavitev tudi ustreza zakonu. Je pa res da ponavadi tistih par senzorjev za višino ni nič proti sami ceni xenon luči. Pa tma je Mavrik omenjal da rabiš pranje žarometov nad določeno svetilnostjo, Full LED VW z tehnologijo avtomatske zaznave nasprotivozečih vozil tovarniško nima pranja žarometov. Zdaj pa nevem če je to zarad tega ker je "pameten" in skrbi da se ne zaslepi sovoznikov ali so v nemčiji drugačni zakoni in pri nas skoz prste pogledajo pri homologaciji/uvozu. Samo tisto kamero za to da Full LED delajo more bit pravo veselje skalibrirat in pripravit do delovanja :D

Glede kitov pa so po večini sami problemi in težave (saj zaj bo tu skočlo cel kup junakov kako njim čist fajn dela,...), recimo starejši Peugeot 407 bo ob xenon kitu zagotovo mel probleme z dolgoročnim delovanjem brisalcev :) Vem da je nam najlažje rečt, ampak ni ga čez OEM Retrofit, vse ostalo je bol tak.

perci ::

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?

Sicer mam to zadevo ampak je težko preverit, če dejansko kaj opere - vem pa da šprica, ker mi včasih še na vetrobransko steklo mal nese :).

alexmarsic ::

Clubraider je izjavil:

Hvala lepa vsem za nasvete.

Danes sem preveril še pri pooblaščenem prodajalcu, kjer sem kupil avto in so mi povedali,
da kakršnokoli poseganje v avto oz. njegovo elektroniko takoj prekine garancijo.

To mi je dalo misliti, da raje ne delam nič.

Bom probal poiskati HIR 2 navadne žarnice ampak močnejše....dvomim, da bom kaj našel, ampak vseeno.

LED žarnice imajo tudi kablovje za sabo a ne?


Res je imajo ampak je itak samo priklopi in to je to. Balast se pa skrije da ga sploh ni videt pri meni se sploh ne vidi ker je majhen in se skrije med žarometom in žarnico. Takole zgledajo:
 Led Žarnice

Led Žarnice



Takole pa zgleda ponoči sicer tukaj nisem imel še točno nastavljene žaromete ker sem jih glih ta dan naštimal ampak svetloba je Wow :D
 Led Cree ponoči

Led Cree ponoči

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TOP ::

alexmarsic je izjavil:

Omisli si LED rajši kot xenonke. Led imajo isti snop kot navadne žarnice. Jaz jih imam na vseh avtih na tehničnemu nič in policaji pogledajo vidijo pohvalijo in grem naprej.

Osebno imam Philips H7 LED Cree 6500K in mislim da nekje 2500 lumov.

Aja pa BTW to mi je policaj predlagal glede na to, da sem se enkrat pogovarjal da bi predeloval avto v xenon.

Kaj mi lahko poveš kje si jih kupu.Hvala,ker jih ne najdem niti na Ebay.In zanima me še obstajajo 55w in 110w kaj ni 110w preveč,če je orginal navadne H7 so 55w.Hvala

Klemzz ::

Če ma žaromet lečo se igrajte z led/xenon žarncami, na navadno parabolo pa bog vm pomagi.

Clubraider ::

Klemzz je izjavil:

Če ma žaromet lečo se igrajte z led/xenon žarncami, na navadno parabolo pa bog vm pomagi.

Če sem te prav razumel praviš, če ima žaromet lečo, da potem lahko uporabimo LED žarnice, če pa leče nima, pa raje ne....zakaj, zaradi pregrevanja?

Kakšna je razlika med lečo in navadno parabolo?

Hvala....
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

69charger ::

Sploh kakšne bolj močne LED in nevemkakšne zadeve v starih plastičnih lampah lahko topi plastiko (sem že videl primer). Bom šel pa sam verjetno v nadgradnjo starih steklenih H1 leč v LED ker svetloba z navadnimi žarnicami je žalost.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alexmarsic ::

Klemzz je izjavil:

Če ma žaromet lečo se igrajte z led/xenon žarncami, na navadno parabolo pa bog vm pomagi.


Jaz imam brez leče LED. Samo nisem neumen, da bi dajal notri močnejše žarnice kot je navadna halogenka in seveda po menjavi greš nastavit višino žarometa logično. Čeprav v mojem primeru je električar reku da je vredu višina da ni potrebno nastavljat, da so vredu. Kar je bilo potrebno je bilo predelat nosilec za žarnico (Kupil na ebayu še rezervne in rezervne predelal). Aja pa BTW govorimo za Astro letnik 2014 tako, da gre se za novejši avto. Na mamini Astri G pa sem pred montažo led šel luči pobrusit in polirat ker so bile rumenkaste pa so že navadne žarnice včasih bleščale. Pa sem šel tudi na tehnični z tistimi žarnicami pa brezproblemov prišel skozi. Aja pa na astri G sem dodatno vgradil še pranje žarometov za cirka 30EUR =P Ta druga astra pa nima pranja.

Sicer pa kolege vidim, da dajajo te čungalunga LED pa pol svetijo res povprek. Tele philipsove pa se držijo iste linije kot navadna h7 halogenka. Pač če nisi pripravljen dat 100EUR ali več za žarnice enostavno ne kupuj ker boš sebi škodil in tudi soudeležencem v prometu. Če pa ne vrjameš se lahko dobimo pa sam vidiš da ne bleščijo nobenemu. V 1 letu mi še noben ni poblendal policaji pa tudi nič pa srečam najmanj 3 kontrole prometa na dan.

P.S.
Kupu sem jih v CostumCarAudio v Kopru tako imam še 2 leti garancije na njih pa če mi pregori katera v roku 2 let dobim drugo zastonj.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.


Ocitno nisi razumel vprasanja. Ni me zanimalo tvoje mnenje ali se ti zdi prav, da to mora bit obvezno. Zanimalo me je, ce kdo ve ali to dejansko kaj pomaga.

Recimo, ce jst s stelexom pospricam umazana okna doma in pustim, da se posuši, ne verjamem, da bodo kaj cistejsa kot pred tem pranjem.

So pa vcasih nekatera vozila imela brisalce na luceh. Spomnim se enega modela Lade. Tisto bi znalo leps spucat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Clubraider ::

perci je izjavil:

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.


Ocitno nisi razumel vprasanja. Ni me zanimalo tvoje mnenje ali se ti zdi prav, da to mora bit obvezno. Zanimalo me je, ce kdo ve ali to dejansko kaj pomaga.

Recimo, ce jst s stelexom pospricam umazana okna doma in pustim, da se posuši, ne verjamem, da bodo kaj cistejsa kot pred tem pranjem.

So pa vcasih nekatera vozila imela brisalce na luceh. Spomnim se enega modela Lade. Tisto bi znalo leps spucat.


Pranje žarometov, deluje tako, da pod močnim pritiskom čistila in vode brizga na žaromet.
To po navadi počnemo med vožnjo, tako da tudi hitrost oz. veter naredita svoje in očistita žaromet.
Jaz nikoli ne opazim, da bi na žarometu bilo posušeno čistilo, ali bilo kakšne lise.

Brizg je res močan, saj večkrat prileti še do vetrobrana, seveda med vožnjo.

Jaz sem zadovoljen z pranjem žarometov.

Nikakor pa nisem zadovoljen s svetlobo žarnic in to bom probal rešili z LED žarnicami.
Sem jih že naročil.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

TOP ::

Clubraider je izjavil:

perci je izjavil:

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.


Ocitno nisi razumel vprasanja. Ni me zanimalo tvoje mnenje ali se ti zdi prav, da to mora bit obvezno. Zanimalo me je, ce kdo ve ali to dejansko kaj pomaga.

Recimo, ce jst s stelexom pospricam umazana okna doma in pustim, da se posuši, ne verjamem, da bodo kaj cistejsa kot pred tem pranjem.

So pa vcasih nekatera vozila imela brisalce na luceh. Spomnim se enega modela Lade. Tisto bi znalo leps spucat.


Pranje žarometov, deluje tako, da pod močnim pritiskom čistila in vode brizga na žaromet.
To po navadi počnemo med vožnjo, tako da tudi hitrost oz. veter naredita svoje in očistita žaromet.
Jaz nikoli ne opazim, da bi na žarometu bilo posušeno čistilo, ali bilo kakšne lise.

Brizg je res močan, saj večkrat prileti še do vetrobrana, seveda med vožnjo.

Jaz sem zadovoljen z pranjem žarometov.

Nikakor pa nisem zadovoljen s svetlobo žarnic in to bom probal rešili z LED žarnicami.
Sem jih že naročil.

Katere če ni skrivnost.

Tilen ::

perci je izjavil:

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.


Ocitno nisi razumel vprasanja. Ni me zanimalo tvoje mnenje ali se ti zdi prav, da to mora bit obvezno. Zanimalo me je, ce kdo ve ali to dejansko kaj pomaga.

Recimo, ce jst s stelexom pospricam umazana okna doma in pustim, da se posuši, ne verjamem, da bodo kaj cistejsa kot pred tem pranjem.

So pa vcasih nekatera vozila imela brisalce na luceh. Spomnim se enega modela Lade. Tisto bi znalo leps spucat.




Prah in sveže blato tole verjetno opere. Zasušenih žuželk najbrž ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Clubraider ::

TOP je izjavil:

Clubraider je izjavil:

perci je izjavil:

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:

Mene pa zanima kolk tisto pranje žarometov dejansko pomaga. Mal vode in praška gor našprica in kao oprano?


Namenjeno je predvsem ostalim udeležencem v prometu - da se jim ne blešči. Če pomaga minimalno, še vedno pomaga.


Ocitno nisi razumel vprasanja. Ni me zanimalo tvoje mnenje ali se ti zdi prav, da to mora bit obvezno. Zanimalo me je, ce kdo ve ali to dejansko kaj pomaga.

Recimo, ce jst s stelexom pospricam umazana okna doma in pustim, da se posuši, ne verjamem, da bodo kaj cistejsa kot pred tem pranjem.

So pa vcasih nekatera vozila imela brisalce na luceh. Spomnim se enega modela Lade. Tisto bi znalo leps spucat.


Pranje žarometov, deluje tako, da pod močnim pritiskom čistila in vode brizga na žaromet.
To po navadi počnemo med vožnjo, tako da tudi hitrost oz. veter naredita svoje in očistita žaromet.
Jaz nikoli ne opazim, da bi na žarometu bilo posušeno čistilo, ali bilo kakšne lise.

Brizg je res močan, saj večkrat prileti še do vetrobrana, seveda med vožnjo.

Jaz sem zadovoljen z pranjem žarometov.

Nikakor pa nisem zadovoljen s svetlobo žarnic in to bom probal rešili z LED žarnicami.
Sem jih že naročil.

Katere če ni skrivnost.


Kot probno opcijo žarnic, da vidim kako cela zadeva deluje sem naročil te: http://www.ebay.de/itm/262799755761

Prvo pač želim probati, kako se bo odneslo, in seveda kakšna je svetloba.


Glede pranja žarometov, so moji vedno čisti in tudi mrčesa je malo gor, tako da sem zelo zadovoljen.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

mikhaair ::



Dobr pove o led zarnicah.
Skrajsano bistvo bi bilo tako: pomembno je, da so led diode na istem mestu kot nitka v klasicni halogenki. Ce ne se pac porusi optika zarometa. Prihajajo nove manjse diode, in s tem se boljse led luci. Drazje so kvalitetnejse, testirane diode, cenejse so nepreverjene in so vgrajene nestestirane diode in slabo nacrtovane.

Clubraider ::

Tako lahko iz prve roke rečem, da sem po prvi noči zelo zadovoljen z uporabo LED luči na avtu.
Svetloba bela in lepa. Je res, da sem kupil komplet, ki je skupaj močan 80W in razmišljam, da bom
kupil močnejše in probal (nizka cena in lahko :) ).

V glavnem zaenkrat zelo zadovoljen!
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Tilen ::

Pranje žarometov si uredil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alexmarsic ::

Tilen je izjavil:

Pranje žarometov si uredil?


Nehaj srat z pranjem ker nima nov avto z LED luči pranja. Sem pogledal na Audiju in tudi Oplu.

Mavrik ::

alexmarsic je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pranje žarometov si uredil?


Nehaj srat z pranjem ker nima nov avto z LED luči pranja. Sem pogledal na Audiju in tudi Oplu.


Joj, seveda ga ima če so LED luči dovolj močne. (Če niso ga ni treba). Še enkrat - pranje ni zato ker so luči Xenon ali LED, ampak zato ker svetijo dovolj močno da ga po zakonu rabijo. Verjetno ti ne bo nihče za to težil, razen če razpizdiš policaja dovolj da te pošlje na izrednega tehničnega.
The truth is rarely pure and never simple.

krucymucy ::

Clubraider je izjavil:


Imam pranje žarometov saj imam dnevne LED luči in po novem je pranje žarometov obvezno, če ima avto dnevne led luči.
Dejansko imam komplet predpripravo in res na zunaj ni možno ugotovit, da imam XENON KIT montiran.

Ah daj ga lomit.
Jaz imam vse LED pa nimam pranja.

jinzo ::

Mavrik je izjavil:

alexmarsic je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pranje žarometov si uredil?


Nehaj srat z pranjem ker nima nov avto z LED luči pranja. Sem pogledal na Audiju in tudi Oplu.


Joj, seveda ga ima če so LED luči dovolj močne. (Če niso ga ni treba). Še enkrat - pranje ni zato ker so luči Xenon ali LED, ampak zato ker svetijo dovolj močno da ga po zakonu rabijo. Verjetno ti ne bo nihče za to težil, razen če razpizdiš policaja dovolj da te pošlje na izrednega tehničnega.


Men se zdi, da se tega zognejo z kamerami in tehnologijo, ki aktivno preprečuje da bi zaslepil nasproti vozeče vozilo. Ker res noben VAG avto pri LED nima pranja, imajo pa vsi kamero in se luči samodejno prilagodijo da ne svetijo v nasproti vozeče vozilo.

alexmarsic ::

jinzo je izjavil:

Mavrik je izjavil:

alexmarsic je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pranje žarometov si uredil?


Nehaj srat z pranjem ker nima nov avto z LED luči pranja. Sem pogledal na Audiju in tudi Oplu.


Joj, seveda ga ima če so LED luči dovolj močne. (Če niso ga ni treba). Še enkrat - pranje ni zato ker so luči Xenon ali LED, ampak zato ker svetijo dovolj močno da ga po zakonu rabijo. Verjetno ti ne bo nihče za to težil, razen če razpizdiš policaja dovolj da te pošlje na izrednega tehničnega.


Men se zdi, da se tega zognejo z kamerami in tehnologijo, ki aktivno preprečuje da bi zaslepil nasproti vozeče vozilo. Ker res noben VAG avto pri LED nima pranja, imajo pa vsi kamero in se luči samodejno prilagodijo da ne svetijo v nasproti vozeče vozilo.


Točno tako.

Tilen ::

Resnično upam, da bo plačal kazen, ker za 80W led sigurno ni ustrezno opremljen. Policist v prometu najverjetneje v sekundi identificira takšno vozilo, vprašanje je samo, koliko se mu da ukvarjati. Njegovo delo je namreč opazovanje prometa - identifikacija spornih vozil in izločanje le teh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

perci ::

Zadnjič me je en (od zadaj) tako slepil z nekim sranjem od belih luči (pomojem xenon), da je še žena na sovozniškem sedežu pizdila, kaj to sveti v avto. Potem sem ga spustil naprej in šlo je za nekega čisto novega passata. Po mojem je imel nekaj pokvarjeno, ker je bilo nevzdržno.

Tilen ::

Mimogrede, takšne voznike se lahko tudi prijavi na 113.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alexmarsic ::

Tilen je izjavil:

Resnično upam, da bo plačal kazen, ker za 80W led sigurno ni ustrezno opremljen. Policist v prometu najverjetneje v sekundi identificira takšno vozilo, vprašanje je samo, koliko se mu da ukvarjati. Njegovo delo je namreč opazovanje prometa - identifikacija spornih vozil in izločanje le teh.


Ja no o tem pa se strinjam. Jaz imam 22W oziroma skupno 44w obe kar naj bi bilo glih nekje kot 55w halogenka. Jaz z več kot toliko nebi se šel igrat. Ker cenim preglednost ampak tudi ko greš takšne stvari predelovat moreš malo računat kaj bi blo ekvivalentno temu. Kot pravim imam 1 leto trenutno v avtu. Noben policaj se ne ušpiči pa me dosti krat vstavijo za kontrolo. Pa sem vsaki dan na cesti ali med Koprom in Ljubljano ali Koper - Trst.

Glede tistega passata pa je najbrž, da so mehaniki ki ga morejo pred primopredajo vozila nastaviti od višine luči naprej to niso naredili.

Sicer pa meni xenonke res ne dišijo. Sem imel jih na enem avtu v originalu z senzorjem ampak sem useeno dosti krat dobil blendanje nazaj in višina je bila prava ker sem jo pri avtoelektričarju preveril.

Zgodovina sprememb…

alexmarsic ::

Sicer pa.

Če svetijo 22w takole kako morejo še njemu, ki so 80w :P Mislim, da je moja varjanta čisto dovolj
 LED 22w

LED 22w

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava žarometov

Oddelek: Na cesti
328038 (1591) gasparinni
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8310644 (7637) blackbfm
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117832 (15950) tomaz-
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7015968 (14338) Olórin

Več podobnih tem