» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
122 / 132
»»

kod ::

Glede na to da govorimo o kitajskih telefonih se od garancije verjetno ne pričakuje preveč:)
Sedaj imam galagy s4 active in mi je fotkič zadovoljiv tko da želim nekaj kar ima podeoben ali boljši fotkič.
Baterija naj bo itak čim večja, glede slovenščine mi je pa prav vseeno. Z romi se mi ne da igračkat. Od igric igram clash of clans.
Budget je recimo 150€ pa do max 200€, ker več res ne mislim dat za kitajca brez garancije

carota ::

Bom pa jaz prispeval nekaj k temi.

Imam Umi Z že kakšne 3 tedne in nisem heavy user. Kupil preko Coolicool za 230 EUR skupaj s 15 EUR poštnine in ni bilo nobenega dodatnega davka. Baterija je bila danes zjutraj po 60 h na 15%; na 3G (sem na Bob-u, nimam potrebe da bi vklopil 4G za dodaten EUR), Wi-fi vedno vklopljen, Location vedno vklopljen, BT izklopljen.

Plusi:
+ več kot 2 dni battery life
+ hiter, odziven, 4 GB RAM in hiter flash
+ kvaliteta izdelave
+ Quick charge 3, cca 2h 10 min iz 15% na 100%
+ hiter slika, kvaliteta slik je OK, sem naredil le kakšnih 10 slik, premalo da bi komentiral kvaliteto

Minusi:
- obljubljen Android 7 bo šele, ko bo Mediatek izdal SDK + par mesecev, torej ne pred poletjem
- nek brezvezen notification imam vedno prikazan in ga ne znam izklopit, "App permission management is running"
- fingerprint reader se večkrat zmoti kot zadane, zadnji firmware update naj bi to bistveno izboljšal a eni uporabniki pravijo, da jim z updejtom žre baterijo, tako da čakam na naslednjega
- telefon drsi iz roke in še čakam na bumper
- svetilnost zaslona je prevelika, razen zunaj, imam vedno na minimum, v temi bi lahko bila še bistveno manj; avtomatski adjustment mi ne dela
- proizvajalec bi lahko imel en boljši support uporabnikom, sedaj je tam forum kjer si bolj kot ne drug drugemu pomagamo
- včasih dobim SMS ko se mi v notificationu izpiše številka, ko odprem SMS pa se vidi tudi ime kontakta, ki ga imam shranjenega
- po nekaj dneh mi je nehal zvonit in delat loudspeaker, a je po resetu v se OK, še dobro da ima alarm tudi vibrator

Drugo:
. 5.5" mi je prevelik, vse je samo malo večje kot na 5", naslednjič bom kaj manjšega vzel
. vzel sem ga, ker je prejšnji telefon postal obupno počasen, in v tem pogledu je ta super
. zavedal sem se tveganja z nepreizkušeno napravo, ko sem ga nabavljal
. prej sem uporabljal Motorolo Moto G2, ki jo bom zdaj, ko se je izkazal za zanesljivega, prodal

kod ::

No to da včasih kar ne zvoni bi mene zelo motilo, ker to je še vedno telefon in njegova primarna funkcija je da dela vse kar se tiče klicev brez problemov.

carota ::

kod je izjavil:

No to da včasih kar ne zvoni bi mene zelo motilo, ker to je še vedno telefon in njegova primarna funkcija je da dela vse kar se tiče klicev brez problemov.

To je nehalo delat in od reseta deluje. Ni tako, da bi enkrat delovalo, enkrat ne. Je pa naenkrat nehalo, sem preveril da ni v "do not disturb". Pa klic bi moral biti v vsakem primeru na speakerju, če sem ga kliknil a se ni nič slišalo. Bu.

next3steps ::

kod je izjavil:

No vrnimo se na temo. Rad bi predloge za telefon z ekranom od 5 do 5,5 ki podpira lte b20.

Am, ne. Jih ne boš dobil. Manjka tisto za nas pomembno: Garancija? Budget? Fotoaparat? Namen uporabe? Fast-charging? Avtonomija baterije? Slovenščina? Igračkanje z Romi? Pomembnost aktualne različice sistema?

Do 200 evrov više, glede fotkiča od nekdanje highend klase, ne boš prišel s kvaliteto. Garancija je možna ameriška, je pa pogojena s plačilom davka in carine ter uveljavitvijo v US of A.

Dimnik je izjavil:


Daj mi predloge za telefone od 5,2 do 5,7 ekran...ajde pa brez šaumija, ker te sem že dal skozi in sem zelo zadovoljen, dva sta še pri hiši

Nima smisla predlagati nekaj, česar ne boš nabavil. Če si s tistim zadovoljen, uporabljaj tisto.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Ima smisel, enega šaumija ima hčerka, drugega pa jaz in sinko, ampak samo za igranje iger...
Vzel bi nekaj za vsakdanjo uporabo, najraje večje od 5,2", pa da je hiter....

kod ::

carota je izjavil:

kod je izjavil:

No to da včasih kar ne zvoni bi mene zelo motilo, ker to je še vedno telefon in njegova primarna funkcija je da dela vse kar se tiče klicev brez problemov.

To je nehalo delat in od reseta deluje. Ni tako, da bi enkrat delovalo, enkrat ne. Je pa naenkrat nehalo, sem preveril da ni v "do not disturb". Pa klic bi moral biti v vsakem primeru na speakerju, če sem ga kliknil a se ni nič slišalo. Bu.


No če se je to zgodilo samo enkrat in se ne ponavlja potem je sprejemljivo, ker sem pa tja pride kak enkratni bug tudi pri bolj renomiranih proizvajalcih.

next3steps je izjavil:

kod je izjavil:

No vrnimo se na temo. Rad bi predloge za telefon z ekranom od 5 do 5,5 ki podpira lte b20.

Am, ne. Jih ne boš dobil. Manjka tisto za nas pomembno: Garancija? Budget? Fotoaparat? Namen uporabe? Fast-charging? Avtonomija baterije? Slovenščina? Igračkanje z Romi? Pomembnost aktualne različice sistema?

Do 200 evrov više, glede fotkiča od nekdanje highend klase, ne boš prišel s kvaliteto. Garancija je možna ameriška, je pa pogojena s plačilom davka in carine ter uveljavitvijo v US of A.


No potem pa samo predlagaj telefone do 200 s čimboljšim fotkičem in lte b20 ki se jih dobi za do 200€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kod ()

kod ::

Kaj potem do 200€ ne obstaja nič z lte b20 kar bi bilo omembe vredno?

Pithlit ::

Ne. Ker Xiaomi ne podpira B20. In to je največji problem te teme.

Imaš pa, recimo, Elephone. P9000. Sam fantje ti bojo znali povedat da je to krš. V bistvu med 100 in 200 evri imaš malo morje izbire. Ka je 'omembe vredno'?
Life is as complicated as we make it...

broken/link ::

2 modela podpirata b20 (mogoče kakšen več, za ta dva vem iz glave):
- redmi 3s international
- redmi note 3 pro international
mora pa bit "international" verzija.

next3steps ::

Redmi note 3 Pro international je z dajatvami vred nad 200 eur. Nice try anyway.
PS Sivi te pride 5 eur pod budgetom. Nice save.

Zgodovina sprememb…

kod ::

Je uporabniški vmesnik ok pri Elephone, so kakšne težave z njim?
Redmi note 3 je eden izmed možnih kandidatov za nakup, samo preden karkoli kupim bi rad videl med čem lahko sploh izbiram.
Zanimiv mi je tudi Vernee apolo lite, ga mogoče kdo ima in deli izkušnje?

Pithlit ::

UI pri Elephone je sicer privzeto blesav (priznam pa da sem se z njim ukvarjala točno tolk da sem najdla ikonco za Play in si namestila drug launcher - tko da je v resnici lahko čisto fajn). Greš na Play in pobereš Nova Launcher (al pa bilokaj drugega kar je bolj po tvojem okusu).

Vernee dela kar solidne zadeve... Pred časom je bil kar naval na Thor-a.

RN3 pazi da bo international, kot že prej povedano, drugače bo brez B20.
Life is as complicated as we make it...

Tinaamalaa ::

Kaj pa delate, da rabite 4G ?

Drugace pri Telemachu deluje LTE, zgleda uporabljajo deug band 3,7

kod ::

So še kake druge težave s temi Elephone, npr. da se precej grejejo, ...? Ker sedaj imam galaxy s4 active in se mi ob igranju iger ali obdaljšemu surfanju segreje da bi lahko gor kaj spekel:)

kod ::

Tinaamalaa je izjavil:

Kaj pa delate, da rabite 4G ?

Drugace pri Telemachu deluje LTE, zgleda uporabljajo deug band 3,7


Če ni živiš v mestu ali bljižnji okolici nimaš pokritosti z lte band 3,7.
Kar opažam je da je pokritost s 3g slabša kot z lte, se pravi da lahko večkrat ostaneš samo na edge. Edge pa je tako počasen da je skoraj isto kot da nimaš nič.

jaz uporabljam občasno telefon kot hotspot da imam internet na prenosniku in na tej lokaciji kjer to rabim ostanem na edge če nimam podprtega lte b20.

Pithlit ::

Tinaamalaa je izjavil:

Kaj pa delate, da rabite 4G ?

Hitrost, pokritost, energetska šparovnost... primerjavi s 3G LTE pač zmaga.

Seveda LTE ni nuja (za večino folka) je pa definitivno fajn bonus. Pa glede na to da ga praktično vsak HW podpira... Ne vem zakaj je treba to (pri nekaterih proizvajalcih) klestit.
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

kod je izjavil:

So še kake druge težave s temi Elephone, npr. da se precej grejejo, ...? Ker sedaj imam galaxy s4 active in se mi ob igranju iger ali obdaljšemu surfanju segreje da bi lahko gor kaj spekel:)


Za igre imam jaz šaumija redmi note3, segreje se malenkost pri zahtevnih igrah, baterija drži enkratno...sem imel sony z3 se je segrel do te mere, da več kamera ni delala in se je hotel ugasnit....

Tinaamalaa je izjavil:

Kaj pa delate, da rabite 4G ?

Drugace pri Telemachu deluje LTE, zgleda uporabljajo deug band 3,7


Veš kako je...ima se, može se, zaenkrat dela lte verjetno po mestih, ker pri meni na vasi, ga še ni....sicer ni potrebe, ker H+ šiba zadosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

broken/link ::

to z energetsko šparavnostjo na 4G je žal bullshit. Hitrost ja, šparavnost pač ne. V teoriji naj bi 4G porabil manj energije, ampak v praksi žal temu ni tako, ker je poraba energije odvisna od mnogo spremenljivk. In imaš en gzilijon člankov in testov na to temo, samo par zadetkov iz googla:
https://www.quora.com/What-takes-more-b...
http://android.stackexchange.com/questi...
http://www.telecomhall.net/t/why-lte-4g...
http://blog.3g4g.co.uk/2015/03/3g-vs-4g...

Pithlit ::

Dimnik je izjavil:

zaenkrat dela lte verjetno po mestih, ker pri meni na vasi, ga še ni

Ker pri tebi ni pol ga tud drugje ni? Al kako? Sej ni treba na pamet... smo že žnj-krat linkali zemljevide pokritosti s podatki o tem kakšna centrala je kje pa s kakšnim signalom in kateri frekvenci oskrbuje ljudi.

Lahko ti pa skrinšot nardim kako v vukojebini LTE normalno deluje. Kar ne pomeni da ti ga dejansko bom, glede na to da si lahko kar sam to ogledaš.
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

Citiral sem tinimali, kaj se repenčiš ti..debatiramo o telemach lte na šaumiju, očitno tebi ni jasno, če imaš ti na trunku lte me ne zanima

Saj na huawei imam lte, ampak naj bi bil lte tudi na telefonih brez b20 banda v mestih...roberto1 in tinamala ga imata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Pithlit ::

broken/link je izjavil:

https://www.quora.com/What-takes-more-b...
http://android.stackexchange.com/questi...
http://www.telecomhall.net/t/why-lte-4g...
http://blog.3g4g.co.uk/2015/03/3g-vs-4g...

Quora kot edini vir? Iz leta 2015?

je pa za aktivne uporabnike LTE pomembno tole:
"the conclusion remains the same: large downloads on 4G use MUCH less battery per GB than a 3G download."
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Dimnik je izjavil:

Citiral sem tinimali, kaj se repenčiš ti..debatiramo o telemach lte na šaumiju, očitno tebi ni jasno, če imaš ti na trunku lte me ne zanima

Saj na huawei imam lte, ampak naj bi bil lte tudi na telefonih brez b20 banda v mestih...roberto1 in tinamala ga imata...

Again, pejdi si pokritost pogledat preden jokaš da LTE dela samo po mestih. Ker ta tvoj jok je v bistvu kar laž...

Seveda te ne zanima kaj imam jaz na Trunk-u. Ker to gladko pomete s tvojo teorijo. Pol se pa jaz rapenčim.

Prav. Jaz se repenčim, ti se pa lažeš.

Dejstvo: važno je s kakšnim signalom neko območje pokriva neka centrala. Ne boš verjel, tudi po mestih se uporablja B20 (Telemach, recimo, kar ekskluzivno to uporablja, drugi pa pač po potrebi mešajo z B3), in najdeš vukojebino pokrito z B3 (Kredarica, recimo). S signalom LTE imaš pokrito _več_ ozemlja kot s 3G.
Life is as complicated as we make it...

Dimnik ::

Ti ne razumeš a? Govorimo o telemach lte, brez b20...se pravi, da telefon brez b20 dela na telemach lte...to je opazil roberto1 pred kakimi tremi tedni na kitajski verziji redmi note 3.....jasno sedaj....in te pokritosti z temi frekvencami še ni vnešeno, ker je telemach komaj pred kratkim odkupil te frekvence na dražbi.....

next3steps ::

Da LTE dela tudi na vasi, vemo ze leto dni in vec.

boolsheat ::

Kupiti v 2017 pametni telefon (in plačati več kot 100€) brez prave podpore za LTE je huda neumnost... Če ne potrebujete LTE, ne potrebujete niti 3g.

broken/link ::

boolsheat je izjavil:

Če ne potrebujete LTE, ne potrebujete niti 3g.

obrazloži. ker to je bullshit.

Dimnik ::

next3steps je izjavil:

Da LTE dela tudi na vasi, vemo ze leto dni in vec.


Tebi tudi ni jasno? Še enkrat preberi, ne gre se za lte na vasi..
Gre se za to da kitajski telefon brez b20, dela na telemachu na lte..

boolsheat je izjavil:

Kupiti v 2017 pametni telefon (in plačati več kot 100€) brez prave podpore za LTE je huda neumnost... Če ne potrebujete LTE, ne potrebujete niti 3g.


Saj ima podporo lte, ampak manjka b20 band, se pravi v dolocenih pedelih ne dela lte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

kod ::

Samo realnost v sloveniji je pač taka da na podeželju lahko rečemo da ni lte podpore če ni podprt b20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kod ()

Pithlit ::

kod je izjavil:

Samo realnost v sloveniji je pač taka da na podeželju lahko rečemo da ni lte podpore če ni podprt b20.

V grobem, ja.

Če si na Telekomovem omrežju se celo lahko zgodi da je.
Life is as complicated as we make it...

kanarin ::

Prebiram tole debato o LTE , pa b20, kaj lahko kdo za nas začetnike natančno razloži na koga idejansko vpliva če telefon nima podpore za b20 (ter v kakšnih okoliščinah) ? Jaz sem konkretno na Telekom in T-2, zdaj , če držijo te informacije (List of LTE networks in Europe) @ Wikipedia potem vsi ponudniki ponujajo tudi druge frekvence oz bande. Torej kupim kitajca brez b20, sem na Telekomu in bi rad koristil LTE - kje bom imel težave (če sploh) ?

Drugače imam tudi jaz zadnje čase izkušnje (sicer na korejcu - na Galay A5 2016) da ti prikaže 4G ali pa preklopi na E (ki je dejansko v praksi skorajda neuporaben), 3G praktično ne vem kdaj sem zadnjič videl...

Aja, še to - sem pa iz Kopra (mesto), in v glavnem se gibam po Obali, oz največ 10 km v notranjost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Tinaamalaa ::

Jaz na Telemach z RN3 komot koristim 4G od nedavnega, v Mariboru...
Vecinoma imam itak nastavljeno na 2G, da ne preklaplja signala in prihranim pri bateriji, ko pa rabim pa vkljucim 4G.
Ce to nujno rabis, pac kupis telefon, ki podpira B20, ki je najbolj razsirjen pri nas.
Jaz ne rabim, ker doma ali v sluzbi je wifi, telemach ima unifi po skoraj celem Mariboru... V avtu nerabim LTE...
Ne vem, kje bi mi prav prislo... Tisti, ki pa ni iz kaksnega vecjega mesta pa, da mu je to nujno potrebno, pa pac vzames telefon, ki podpira B20, v cem je problem? :)

ncc2000 ::

next3steps ::

Dimnik je izjavil:



Saj ima podporo lte, ampak manjka b20 band, se pravi v dolocenih pedelih ne dela lte

In kaj drugega jaz pravim? LTE je, dela pa tam, kjer se oddaja na takem bandu. Kje se oddaja, -ja ne boš verjel, imam lahko LTE tudi na vasi mimo Telemachovega signala- smo že omenili.

boolsheat ::

broken/link je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Če ne potrebujete LTE, ne potrebujete niti 3g.

obrazloži. ker to je bullshit.


Glavna prednost 3g pred 2g je mobilni internet. Če nekdo ne rabi interneta, s tem ko pravi, da ne rabi 4G, ki mobilni internet krepko izboljša v primerjavi s 3g, pravi ravno to (predvsem pomembna je tu pokritost s signalom), mu je 2g dovolj.

Smartphone brez podpore LTE na 800Mhz in 3g na 900Mhz je v Sloveniji dumbphone.

broken/link ::

boolsheat je izjavil:


Glavna prednost 3g pred 2g je mobilni internet. Če nekdo ne rabi interneta, s tem ko pravi, da ne rabi 4G

boolsheat je izjavil:

Smartphone brez podpore LTE na 800Mhz in 3g na 900Mhz je v Sloveniji dumbphone.

Torej že na začetku si si v nasprotju s samim sabo.
ampak da se osredotočim na tvoj prvi stavek: wait what? 3G je internet in če ne rabiš interneta praviš, da ne rabi 4G-ja. kako si pa sedaj do tega prišel? A ti veš, kakšne hitrosti se dosega na 3G-ju? si že naredil kdaj kakšen speedtest? da ti pomagam, ker vem, da je najlažje pametovat na pamet.
http://www.speedtest.net/my-result/a/26...
Pa to ni max hitrost na 3Gju, da ne boš zmotno mislil. In sedaj kar hočeš povedat širnemu svetu je to, da 12/1 ni dovolj za brskanje po netu na telefonu. Bravo. res, čestitam. Maš prav, bolje 2G uporabljat, ta 3G ni za nikamor.

Prednost LTEja je ta, da je hitrejši. in kje se vidi ta hitrost? Pri prenosu datotek, ne pa pri navadnem browsanju.

mrbanana ::

Kot je že Roberto povedal Telemach deluje tudi na LTE 1800 (band 3) 8-)

boolsheat ::

broken/link, nauči se brati, ti bo lažje.

Prednost LTE-ja je predvsem pokritost proti 3g. Druga prednost je latenca, hitrost je za večino primerov dejansko šele tretja izboljšava 4g proti 4g.

Dimnik ::

Očitno eni brez 4g nemorejo živeti oz ga nujno potrebujejo....jaz kar sem na podatkovnih, mi je čisto dovolj H+, ko pa imam 4g pa pač uporabljam 4g....nimam pa potrebe, ampak sem sim menjal za možnost lte in v telefonu imam vklopljeno prednostno....

next3steps ::

boolsheat je izjavil:

broken/link je izjavil:

boolsheat je izjavil:

ÄŒe ne potrebujete LTE, ne potrebujete niti 3g.

obrazloĹži. ker to je bullshit.


Glavna prednost 3g pred 2g je mobilni internet. ÄŒe nekdo ne rabi interneta, s tem ko pravi, da ne rabi 4G, ki mobilni internet krepko izboljĹĄa v primerjavi s 3g, pravi ravno to (predvsem pomembna je tu pokritost s signalom), mu je 2g dovolj.

Smartphone brez podpore LTE na 800Mhz in 3g na 900Mhz je v Sloveniji dumbphone.

Frekvenca 0.8GHz ni edina v Sloveniji, in če je to edino, kar premore tvoj okoliš, potem še ne pomeni, da je drugje isto. Link imaš že enih 5x podan. Poišči, poglej, dojavi.

Dimnik ::

No kar naenkrat več ni problem b20, kar manjka tako enim motečemu šaumiju....zanimivo

next3steps ::

To praviš ti. Jaz pravim, da je nekaterim vseeno zaradi band 20, ker se nahajajo tam, kjer se oddaja drugi band.

šernk ::

drugi so večinoma samo po večjih mestih in kjer je še starejša arhitektura (prvi LTE oddajniki), vse ostalo je na 800MHz. Meni je ta bil pogoj pri nakupu mobitela.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

OvCa77 ::

next3steps je izjavil:

To praviš ti. Jaz pravim, da je nekaterim vseeno zaradi band 20, ker se nahajajo tam, kjer se oddaja drugi band.

Pač kupiš international verzijo...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AgiZ ::

4g (LTE) in 3g izgleda porabita podobno energije on the long run (https://www.quora.com/What-takes-more-b... - 4g mogoce malo vec).
Oba sta dovolj hitra za brskanje po internetu, ce pa zelis downloadati velike datoteke (slike so nekaj MB, torej te ne stejejo) pa je 4G bolj optimiziran.

Torej iz baterijskega vidika ni pomembno ali imas 3g ali 4g.

Sam imam kitajca ki ne podpira B20 (Xiaomi Mi4c). Do pred kakim mesecem nisem imel v paketu vklopljene 4g hitrosti. Sedaj ko jo imam, se mi telefon vecinoma povezuje na 4g (v Ljubljani). Razlike zaradi hitrosti v vsakodnevni uporabi ne opazim, ampak preko telefona tudi ne downloadam velikih datotek (obcasen youtube, obcasno brskanje po spletu, chat na raznih appih).

Vsi operaterji bodo najverjetneje imeli pokritost LTEja tako v 800MHz (B20) kot tudi 1800MHz (B3) bandu (tudi pri Telemachu ze delajo 1800MHz na dolocenih lokacijah. Ne vidim razloga da scasoma ne bi povsod). Zaceli so z 800MHz, ker je najvecja pokritost, a dodajajo tudi ostale bazne postaje.

V glavnem, moje mnenje je da ce telefon podpira B20 je to plus, ce ga pa ne, pa tudi nic ne zamujas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

Ex0rC|5t ::

Mi lahko prosim en pomaga?

Nabavil sem Redmi Note 4, in imam 2 problema:
1. (glavni) Mikrofon je po 1 dnevu nehal delovati, ne dela ne v "Recorder"-ju, ne v klicih. Nameščal nisem nič takega. Poskusil izklopiti Google Voice, ki bi lahko povzročal probleme, prav tako reboot telefona. Uporabljam najnovejši MIUI 8.0.4.0 (MFBMIDG). Nikjer nisem telefona udaril ali karkoli, sem precej prepričan da je problem softverski.

2. WLAN vleče 3-5 mbit preko istega routerja in internetne povezave, kot pa Galaxy S3, ki je medtem imel download vsaj 20+ Mbit. Upload je 20mbit, tako kot bi moral biti. Bluetooth je izklopljen.

ivanuscha ::

Probaj hard reset ali pa nov rom.

Ex0rC|5t ::

pravkar naredil hard reset, oba problema ostajata :(

SebyDiamant ::

Imaš mogoče kakšno posodobitev Roma za naredit? To včasih čudne probleme naredi.....
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Ex0rC|5t ::

S prve ko sem dobil telefon sem dal gor najnovejšo verzijo 8.0.4.0, ampak za tem je mikrofon delal normalno še 1 dan, tako da dvomim da bi bil kriv rom.
««
122 / 132
»»