» »

Zvok elektrike??

Zvok elektrike??

1
2
»

volkreich ::

je potem torej to lahko zaradi magnetnega delovanja električnega toka med dvema žicama-fazama, ko sta najbolj obremenjeni?

steev ::

Da. Večji tok povzroči večjo silo med tokovodinokoma. Jaz bi jim težil naj naredijo bolj ohlapno vse skupaj.
:|

volkreich ::

Saj sem jim to že omenil,
kot zanimivost pa naj omenim še, da tudi gospodje iz elektra pravijo, da tega tudi (v 30+letih kariere) še niso nikoli slišali in videli da bi se drog te vrste tako tresel in slišal, pa tudi jaz v 20 letih pri tej hiši tega prej nisem nikoli slišal, torej lahko predvidevamo, da je mogoče vzrok naprava bolj sodobnega izvora, ki bi lahko povzročala take motnje el. napetosti oz. toka, da bi potem prišlo do tega pojava?

DeeJay ::

Če mene vprašaš je kriva sosedova toplotna črpalka.
Nej jo izklop za par ur, pa boš takoj vidu a je to al ni to.

ncc2000 ::

 Posnetek 1

Posnetek 1



 Posnetek 2

Posnetek 2

fr1k ::

Malo misteriozno že postaja tole.
A se je kaj drugega spremenilo pred tem pojavom zvoka, npr kakšno kopanje kanalizacije poleg droga?
Ali je morda kak valjanec za ozemljitev speljan po drogu navzdol, pa sedaj zaradi slabše ozemljitve drugje odvaja več kot je namenjeno?

volkreich ::

Saj je bilo misteriozno vse skupaj odkar se je to začelo pojavljat v hiši, smo rabili nekaj časa, da smo našli vir zvoka (drog), pa še zadeva se pojavlja naključno v jakosti in času, kar pa vse skupaj še oteži. Poudarjam še enkrat, kar sem omenil na začetku tega foruma, da to moti spanje (nemogoče zaspati ko se sliši ta zvok, včasih ga ne preglasi niti zvok TV, zbujanje ponoči..) in mislim da vsi vemo kaj pomeni biti nenaspan in nespočit za naslednji delovni dan.

Moji zaključki po objavi zadnjih slik (zahvala ncc2000 in vsem sodelujočim ) in "googlanju" so, da se to v hiši najverjetneje sliši tudi kot nizkofrekvenčni hrup oziroma infrazvok ?

In če prav razumem razlago vir hrupa nastane zaradi delovanja magnetnih sil med napetimi vodniki (ko teče večji tok) na drogu, katerih stranski učinek je zvok/vibracija, ki se prenaša po drogu v tla in potem v hišo.
naj me kdo popravi če se motim.

Zadeva pa se da posneti - dokazati in izmeriti, kajti nekdo bi si to res lahko razlagal tudi v smeri mistike,ipd

upam da bo to odpravljeno, in da ta tema pomaga še komu, če se kdaj sooči s podobnimi problemi

Zgodovina sprememb…

steev ::

A če drog primeš, čutiš vibracije?
:|

KraitPay ::

V hladnih dneh je zvok "močnejši" zato, ker so materiali "skrčeni" in se zvok lažje/hitreje prenaša po trdih materialih. Posledično imate hišo kot nek "zvočnik", vi pa ste v tem zvočniku. Treba je odstraniti vire "vibracij".
Dvomim da je kriv tukaj tok. Tok je zelo mali, ker so dalnovodi na par kV. Posledično je med njimi zelo mala sila. Mislim si, vem pa ne.

b3D_950 ::

Probaj se pozanimat na kakšen način so naredil sanacijo, da so tist hrup zmanjšal.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

volkreich ::

steev je izjavil:

A če drog primeš, čutiš vibracije?


ja, saj zarad vibracij/tresenja se je najverjetneje v hiši slišalo ne?


b3D_950 je izjavil:

Probaj se pozanimat na kakšen način so naredil sanacijo, da so tist hrup zmanjšal.


Prvič so pričvrstili kovinsko strešico na drogu in odstranili staro sponko na žici (pred tem bilo to slišno zunaj ponoči tudi na razdalji 20-30 metrov), zdaj so nekaj menjavali v transformatorju (izolator ali podnožje, če sem prav razumel na vn dovodu) in upam da se to zdaj končno ne bo več slišalo.

Zgodovina sprememb…

volkreich ::

Sliši se to spet. jao.

Bo pa potem res toplotna črpalka kriva. Torej najverjetneje tudi v omrežje pošilja oz. ustvarja kake motnje, bi se to dalo kako izmeriti, da se to potrdi/ovrže?

...:TOMI:... ::

TČ mora ustrezati standardom v EU in ne sme svinjati omrežja. Seveda mora elektro izvesti meritve, ker je to njihovo omrežje, poleg tega imajo kader in opremo. Ti samo teži, da pridejo poiskat rešitve. Kot razumem, so videli/slišali/doživeli ta zvok oz. vibracije?
Tomi

volkreich ::

ja, že večkrat.

FX6300B ::

prijavi na policijo, motenje nočnega miru hahah, hec
skratka kot so ti že ostali povedali teži elektru dokler ne zrihtajo, ker el. omrežje očitno ni OK če lahko toplotna ustvarja take motnje
May the force be with you!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene po nenavadnem hrupu (zvočni posnetek)

Oddelek: Pomoč in nasveti
372045 (1297) jukoz
»

ssd disk mirovanje??

Oddelek: Pomoč in nasveti
292515 (1657) ST-777
»

Audi A3 zvok pri določenih obratih

Oddelek: Na cesti
152366 (1775) class_1A
»

Disk in čudni zvoki

Oddelek: Pomoč in nasveti
201069 (876) BorutK-73
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618152 (14082) RejZoR

Več podobnih tem