» »

trgovinske znamke in kvaliteta

trgovinske znamke in kvaliteta

«
1
2

mulc007 ::

V trgovini prodajajo precej izdelkov pod svojo znamko.
Na embalaži piše proizvajalec npr. Union, Ljubljanske mlekarne...
Mislite da so v izdelkih sestavine iste kvalitete? Jaz nislim da ne.
Trgovina se pogaja za čim nižjo ceno, proizvajalec pa s tem uporabi slabšo kvaliteto. Pri pivu mogoče starejši hmelj, drugačen % alkohola, pri mleku mogoče uvoženega iz onesnažene madžarske, in podobno.

Če vprašaš trgovko bo itak rekla da je to isto kvalitetno kot originalni izdelek, kar pa v praksi ne drži.
Kakšne izkušnje imate vi s tem?

koyotee ::

Dokaži, da ao izdelki trgovskih znamk slabše kvalitete, pa ti bomo verjeli, do takrat pa lahko samo ugibaš.

Starejši hmelj? Pa ti veš da je hmelja v pivu sam za okus?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

matobeli ::

Večinoma so razlike napisane že na etiketi. Mercator pivo je drugačno od Union klasičnega piva. Ampak ima samo 4% alkohola, se mi zdi da ima tudi nižjo stopnjo hmelja... Torej je jasno drugačno pivo.

Hmelj drugače ni popolnoma nepomemben za pivo in se jasno razlikuje v kvaliteti.

Ampak dvomim da že v navadno Union pivo dajejo vrhunsko kvaliteto.

NikolormousB ::

Pri pivu mogoče starejši hmelj, drugačen % alkohola


Pri večini piva, ki se prodaja pod temi znamkami je starost hmelja nepomembna, ker je uporabljen izključno za grenkobo.

Odstotek alkohola je pa običajno nižji. Trošarine se plačujejo glede na vsebnost alkohola in razlika med 5% (Laško) in 4% (Mercator pivo) je kar konkretna.

smacker ::

Enostavno: najprej probaš, potem kupuješ tisto kar ti je bolj všeč. Izdelki niso isti, o kvaliteti pa lahko samo ugibamo - ni nujno da boljši okus in višja cena pomenita tudi višjo kvaliteto ter bolj zdravju prijazen izdelek. Umrl ne boš nič prej, če piješ Eurospin pivo za 50centov :D

Tilen ::

V pasteriziranem mleku mikrobi niso uničeni. Standardi dopuščajo 100000 bakterij v čaj­ni žlički mleka ali 20000 mikro­organizmov na mililiter mleka. Vsa hrana je še vedno po standardu in neoporečna, vendar, če standard dopušča na lestvici od 1 - 10 vrednosti med 5 in 10, bo "S-Budget" verjetno 6, Alpsko pa 9.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Miha 333 ::

Različno. Pri nekaterih izdelkih gre dejansko za drugorazredno robo, spet pri drugih pa je izdelek popolnoma enak, menja se samo embalaža (npr. to zadnje je potrdila zaposlena pri proizvajalcu jogurtov). Gre pa za to, da isti izdelek prodaš različnim skupinam kupcem po takšni ceni, kot so sami pripravljeni zanj plačati. Npr. tisti, ki se uvrščajo v srednj razred, bodo kupili izdelek od name branda in s tem plačali več (in zakaj ne bi tega denarja od njih trgovec pobral - btw, zato tudi razne "premium" linije izdelkov). Izdelek trgovske znamke bodo kupili tisti z manjšo kupno močjo, ki namebrand izdelka itak ne bi kupili, proizvajalec bo pa še vedno nekaj zaslužil.

Skratka, isti izdelek prodajaš večim različnim profilom kupcev, namesto samo enemu.

Silvo ::

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.
Silvo

koyotee ::

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Za nižjo ceno ni treba prav nič varčevati, zato ker so največji del cene izdelka, MARŽE.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

zmaugy ::

koyotee je izjavil:

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Za nižjo ceno ni treba prav nič varčevati, zato ker so največji del cene izdelka, MARŽE.


A ti verjamš, da trgovec prodaja izdelke pod svojo blagovno znamko z nižjo maržo? Ugibaj znova.

Scaramouche ::

mulc007 je izjavil:

V trgovini prodajajo precej izdelkov pod svojo znamko.
Na embalaži piše proizvajalec npr. Union, Ljubljanske mlekarne...
Mislite da so v izdelkih sestavine iste kvalitete? Jaz nislim da ne.
Trgovina se pogaja za čim nižjo ceno, proizvajalec pa s tem uporabi slabšo kvaliteto. Pri pivu mogoče starejši hmelj, drugačen % alkohola, pri mleku mogoče uvoženega iz onesnažene madžarske, in podobno.

Če vprašaš trgovko bo itak rekla da je to isto kvalitetno kot originalni izdelek, kar pa v praksi ne drži.
Kakšne izkušnje imate vi s tem?


to je res, tisto pivo ki je v merc za 60 centov in je polnjeno za njih s strani Uniona je slabše kot tisto za 0,99centov od Uniona!

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Za izdelke Ljubljanskih mlekarn iz zanesljivega vira lahko povem, da so izdelki iz linije Mercator znamka slabše kvalitete.

...:TOMI:... ::

Saj tudi za ho fer delajo v L M, pa je npr. sladoled bolj sladek in bolj zanič.

To je to, za ta denar.

Manj denarja, manj muzike. Ni treba biti nek ekspert, da prvič, ko kupiš izdelek, vidiš, da je zanič.

Trgovske znamke so uvedli izključno zaradi dobičkov. In zaradi neodvisnosti od dobaviteljev. Oni lahko čez noč menjajo dobavitelja, ohranijo pa isto embalažo. Že večkrat videno.

Poleg tega izvajajo natege, kot je recimo 1 kg in 1 l. Ali 0,5 kg in 0,5 l. Kar poglejte na jogutrr ipd.

Ali pa čokolade, namesto 100 g samo še 80 g.
Tomi

next3steps ::

zmaugy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Za nižjo ceno ni treba prav nič varčevati, zato ker so največji del cene izdelka, MARŽE.


A ti verjamš, da trgovec prodaja izdelke pod svojo blagovno znamko z nižjo maržo? Ugibaj znova.

V bistvu prodaja z višjo maržo in nižjo ceno.

...:TOMI:... je izjavil:

Saj tudi za ho fer delajo v L M, pa je npr. sladoled bolj sladek in bolj zanič.

To je to, za ta denar.

Manj denarja, manj muzike. Ni treba biti nek ekspert, da prvič, ko kupiš izdelek, vidiš, da je zanič.

Trgovske znamke so uvedli izključno zaradi dobičkov. In zaradi neodvisnosti od dobaviteljev. Oni lahko čez noč menjajo dobavitelja, ohranijo pa isto embalažo. Že večkrat videno.

Poleg tega izvajajo natege, kot je recimo 1 kg in 1 l. Ali 0,5 kg in 0,5 l. Kar poglejte na jogutrr ipd.

Ali pa čokolade, namesto 100 g samo še 80 g.

Glavno vprašanje je, če je izdelek 2x toliko drag, a je tudi 2x toliko dober?

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Stvar okusa. Hrana je itak poceni. Raje boljša hrana, kot pa nov avto :)
Tomi

otago ::

Zagovarjam da ni trgovska znamka nujno slaba.

Prva polnjenja Mercator pivo, rdeče in morda piksna z 4.9% so bila relativno ok. Po nekaj mesecih se je kvaliteta obcutno znizala, da ni vec pitno.

Verjetno pa je enako z vsemi izdelki, posebej Hofer, Lidl. Na zacetku ponudijo trgovsko znamko, ki jo proizvaja priznan proizvajalec, nato pa izsiljujejo proizvajalce. Vcasih je obcuten padec kvalitete.

Osebno mi "Philadelphia", Aldi znamka Cremia ni slaba, za 60-70%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Osprey ::

Za eno od mlekarn lahko z gotovostjo povem iz prve roke, da je vse, kar prodajo pod lastno znamko, iz slovenskega mleka. Praktično vse, kar pa pod trgovsko znamko, pa iz uvoženega. Žal so kriteriji za odkup mleka v tujini velikokrat nižji kot pri nas. Dvomim, da je pri drugih mlekarnah bistveno drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

matobeli ::

Uno modro mercator premium "pivo", so delali avstrijci, med drugim je vsebovala tudi koruzo, kar pa je za pivo no-go.

Navadno mercator pivo je bilo solidno za svojo ceno ampak si moral vzet v zakup da je to bolj pils kot lager. Tudi podobnega okusa je bil kot unionov pils.

Sem pa ugotovil da so spar vložene breskve bolj primerne zame kot neke z znamko, na šparovih šparajo tako da dajo notri manjše breskve, kar meni osebno bolj ustreza kot pa premium veliki kosi ;)

Razlike v kvaliteti, sladkanosti ipd, pa nisem občutil.

...:TOMI:... ::

Škoda je edino, ker si s tem dobri proizvajalci kvarijo ime, trgovci pa nimajo zaupanja več s strani kupcev. Danes vse deluje na nategih, tako, da to niti ni presenetljivo.
Tomi

matobeli ::

Osprey je izjavil:

Za eno od mlekarn lahko z gotovostjo povem iz prve roke, da je vse, kar prodajo pod lastno znamko, iz slovenskega mleka. Praktično vse, kar pa pod trgovsko znamko, pa iz uvoženega. Dvomim, da je pri drugih mlekarnah bistveno drugače.


Tudi sveže mleko ali samo trajno?

Mene pa zanima kdo spije toliko mleka da bi se mu res poznalo če bi kupoval sveže mleko od Planike ali Škofjeloških mlekarn (ki je meni osebno najboljše), ali pa spar s budget trajno mleko, ki je, predvidevam uvoženo in najcenejše (oziroma nek ekvivalent iz eurospina, lidla...)

Utk ::

Tilen je izjavil:

V pasteriziranem mleku mikrobi niso uničeni. Standardi dopuščajo 100000 bakterij v čaj­ni žlički mleka ali 20000 mikro­organizmov na mililiter mleka. Vsa hrana je še vedno po standardu in neoporečna, vendar, če standard dopušča na lestvici od 1 - 10 vrednosti med 5 in 10, bo "S-Budget" verjetno 6, Alpsko pa 9.

Poudarek je na verjetno.
Nekaj vmes so razni hoferji, ki imajo samo svoje znamke, in nekatere stvari so res zanic, druge boljse kot karkoli iz mercatorja, tretje pa enake kot premium iz mercatorja. Letos je bilo zanimivo pri mandarinah iz neretve, ki so jih bile polne vse trgovine. Slabse so zgledale, boljse so ble, da ne govorimo cenejse. Zraven so pa prodajali premium spansko sranje za trikratno ceno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tikitoki ::

Se strinjam, sem parkrat kupil drzaje mandarine in so bile porazno zanic. V vsakem primeru pa ze leta nisem jedel kvalitetnih agrumov v Sloveniji. V tujini sem jedel tako okusne mandarine, da je bilo prav veselje. Pravzaprav je sajde pri nas ena velika zalost.

...:TOMI:... ::

Imamo vrhunsko sadje in zelenjavo. Samo ne lubenic sredi zime, imamo pa dobro kislo zelje sedaj pozimi. Z eno besedno zvezo: lokalno in sezonsko.
Tomi

mulc007 ::

Lidl je za nemce najboljša trgovina. Očitno k nam pripeljejo stvari z napakami, s starejšim rokom uporabe al kaj jaz vem kake fore še majo. Jaz v lidlu in hoferju kupujem uglavnem samo tehniko. Pa še to prej pogledam da je embalaža original zaprta ker če ni pomeni da je nemc prinesel izdelek nazaj v trgovino, tisto pa potem pošljejo jugovcem.

next3steps ::

Lidl išče lokalne dobavitelje. Če jih ne najde, poišče že ustaljene.
Tko da your argument not valid.

Ganon ::

mulc007 je izjavil:

Očitno k nam pripeljejo stvari z napakami, s starejšim rokom uporabe al kaj jaz vem kake fore še majo.


Iz kje privlečete te kretenizme, mi ni jasno.

tikitoki ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imamo vrhunsko sadje in zelenjavo. Samo ne lubenic sredi zime, imamo pa dobro kislo zelje sedaj pozimi. Z eno besedno zvezo: lokalno in sezonsko.


Jagode brez okusa, hruske trde k kamen, mangi taki, da bi mislil, da so zelenjava. Res neverjetno, da nam ne zavida cel svet.

St235 ::

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Ali pa na znamki, maržah posrednikov, embalaži in marketingu.

Miha 333 ::

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.

Danes to nujno ne drži. Namreč v današnjem tržnem sistemu je čedalje bolj pomembno samo še to, da denar kroži oz. bolje rečeno potuje iz žepov potrošnikov v žepe lastnikov kapitala. Izdelek/storitev je pač nujno zlo. Ni važno, kaj si dobil, glavno je, da si plačal.

Utk ::

tikitoki je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Imamo vrhunsko sadje in zelenjavo. Samo ne lubenic sredi zime, imamo pa dobro kislo zelje sedaj pozimi. Z eno besedno zvezo: lokalno in sezonsko.


Jagode brez okusa, hruske trde k kamen, mangi taki, da bi mislil, da so zelenjava. Res neverjetno, da nam ne zavida cel svet.

Malo se je treba tudi na podnebje spoznat. Jagode januarja bojo tezko dobre, hruske, mandarine tudi. Prevoz ni vsemogocen.

otago ::

Poznam dva primera dobaviteljev Mercatorja, ki so presaltali na Hofer izkljucno zaradi rednosti plačil in čudnih povezanih poslov (kaj mora en zelednjavar sponzorirati balinarsko društvo v mengšu npr.). Malce offtopic.

Pri mleku pa ima Lidl, Spar akcije Pomurske Mlekarne za 60-70cc/l. Ni potrebno kupovat xxx čudnih firm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

mulc007 ::

Sem opazil ja da je Pomursko mleko znižano v vsaki štacuni. Ne verjamem da mlekarna uspe dobit tolk mleka pri nas. Blizu je madžarska z onesnaženimi polji....

Decembra sem kupil superge v športni trgovini. Zraven vsakega nakupa so dajali še pakete energijskih ploščic. Doma sem videl da rok poteče še isti mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Tilen ::

Decembra sem kupil superge v športni trgovini. Zraven vsakega nakupa so dajali še pakete energijskih ploščic. Doma sem videl da rok poteče še isti mesec.


Kaj je narobe s tem?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Unknown_001 ::

BTW OP

Trgovci v veliki večini primerov sploh pojma nimajo kaj prodajajo. Znajo etiketo prebrat, pa vprašat če vrečko rabš pa če bi še kaj ekstra vzel ter ti izstavit račun in razmenjat denar. Konec zgodbe nasvidenje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Tilen je izjavil:

Decembra sem kupil superge v športni trgovini. Zraven vsakega nakupa so dajali še pakete energijskih ploščic. Doma sem videl da rok poteče še isti mesec.


Kaj je narobe s tem?

Teden dni nazaj sem kupil škatlo cigaretov. Zraven sem dobil čokoladico. Do doma sem jo že pojedel in embalažo ustrezno odstranil. Tako ne zmorem povedati, do kdaj je veljal rok uporabe.

Tilen ::

Kriv je prodajalec, ker ti jo je tiščal v usta, ali kako?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

next3steps ::

Verjetno misli, da mu je ponujal nekvalitetno ploščico. V resnici pa je ta čokoladica enako užitna prvi dan kot tudi zadnji dan roka uporabe. Če je pravilno skladiščeno pa še celo lahko preko roka.
Če nima izdelek roka uporabe samo nekaj dni, se nimaš kaj bati, če gre proti koncu roka. Pri jajcih, mleku, mesu verjamem, da pa zna biti panika, ko gre čez rok.
bodisi se te tablice niso prodajale, bodisi je dobavitelj podturil malce starejšo robo. Ni pa imela ta tanlica nobenega vpliva nanj, kljub temu, da ga že miči rahla histerija.

2x'=2 ::

St235 je izjavil:

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Ali pa na znamki, maržah posrednikov, embalaži in marketingu.


poleg tega pa še najbrž dolgoročne pogodbe in znane količine zakupa izdelkov.

Velikokrat (testi zps in podobni tuji) so izdelki trgovskih znamk tudi kvalitetnejši od tistih z največ reklamami.

Miha 333 ::

mulc007 je izjavil:

Sem opazil ja da je Pomursko mleko znižano v vsaki štacuni. Ne verjamem da mlekarna uspe dobit tolk mleka pri nas. Blizu je madžarska z onesnaženimi polji....

Na mlečnih in mesnih izdelkih je ovalna oznaka z dvočrkovno oznako države porekla (prvi dve črki v ovalnem znaku). Tako da se da enostavno preveriti, od kod je mleko.

neooo ::

Jaz recimo pri cipsu in dolocenih mesnih izdelkih in cokoladah opazim razliko med trgovsko znamko in znamko. Res pa da v hoferju je ta Problem manjsi.

No glede piva se strinjam tudi velika razlika, bi pa rad povedal glede mleka in mlecnih izdelkov. Sem delal kot Student v pomurskih mlekarnah, vso mleko in jogurti ter namazi so identicni kot v njihovi lastni znamki. To Sem videl na lastne oci, zamenja se samo embalaza in polnijo dalje. Sem tudi takrat vprasal ali je razlika pa so rekli, da se Jim ne splaca. Ze zato ker bi morali ugasniti stroje jih oprati in znova zaceti polniti v tem primeru slabso kakovost itd... Stroji pa se v teh firmah naj nebi dosti zaustavljali. To laufa 24/7.

Miha 333 je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Sem opazil ja da je Pomursko mleko znižano v vsaki štacuni. Ne verjamem da mlekarna uspe dobit tolk mleka pri nas. Blizu je madžarska z onesnaženimi polji....

Na mlečnih in mesnih izdelkih je ovalna oznaka z dvočrkovno oznako države porekla (prvi dve črki v ovalnem znaku). Tako da se da enostavno preveriti, od kod je mleko.

Glede mleka, ljubljanske in pomurske mlekarne imajo vec ali manj mleko iz madzarske, ker iz slovenije ni dovolj mleka oz. je na mdzarskem ceneje. ;)

Verjemi, delal Sem kot Student tam!

Sem obe mlekarni si med sabo prodajata mleko, ko ima ena prevec in druga bolj rabi itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

tikitoki ::

Utk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Imamo vrhunsko sadje in zelenjavo. Samo ne lubenic sredi zime, imamo pa dobro kislo zelje sedaj pozimi. Z eno besedno zvezo: lokalno in sezonsko.


Jagode brez okusa, hruske trde k kamen, mangi taki, da bi mislil, da so zelenjava. Res neverjetno, da nam ne zavida cel svet.

Malo se je treba tudi na podnebje spoznat. Jagode januarja bojo tezko dobre, hruske, mandarine tudi. Prevoz ni vsemogocen.


Dej ne bluzi, v merkatorju ne dobis dobrih jagod nikoli, marelic tudi ne, hrusk tudi ne,... dej povej kdaj je to domnevno obilje dobrega sadja, ki ga v nasih stacunah redno zamudim. Mogoce pa so folk (in tebe) ze navadili na nizko kvaliteto, ki nam jo probajo podturit.

...:TOMI:... ::

Ne moreš pričakovat, da tam, kjer bo futer za rajo, da tam bo vse top. Top so butični izdelki. To so pa domači izdelki, ki jih ni v izobilju.
Tomi

zmaugy ::

next3steps je izjavil:

Verjetno misli, da mu je ponujal nekvalitetno ploščico. V resnici pa je ta čokoladica enako užitna prvi dan kot tudi zadnji dan roka uporabe. Če je pravilno skladiščeno pa še celo lahko preko roka.
Če nima izdelek roka uporabe samo nekaj dni, se nimaš kaj bati, če gre proti koncu roka. Pri jajcih, mleku, mesu verjamem, da pa zna biti panika, ko gre čez rok.
bodisi se te tablice niso prodajale, bodisi je dobavitelj podturil malce starejšo robo. Ni pa imela ta tanlica nobenega vpliva nanj, kljub temu, da ga že miči rahla histerija.


Pa si ti kdaj naredil primerjavo okusa čokolade, ki ima do konca roka trajanja še več kot pol leta s čokolado iste znamke in vrste, ki ima do konca roka trajanja manj kot mesec dni? Po mojem da ne.

zmaugy ::

next3steps je izjavil:

zmaugy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Za nižjo ceno ni treba prav nič varčevati, zato ker so največji del cene izdelka, MARŽE.


A ti verjamš, da trgovec prodaja izdelke pod svojo blagovno znamko z nižjo maržo? Ugibaj znova.

V bistvu prodaja z višjo maržo in nižjo ceno.


Točno tako. Nekaj te višje marže gre na račun optimizacije marketinga itd., večina gre pa na račun stiskanja dobaviteljev za ceno. In dobavitelji najlažje znižajo ceno tako, da uberejo bližnjice na strani cenejše recepture, kjer pa je prihranek v glavnem v ceni surovin - slabše (po kvaliteti ali izvoru) so cenejše.
Najbolj simpl je pa seveda nateg s količino - namesto 1 L je 0,90 L ipd. Kupec ne opazi (čeprav je napisano), prihranek na vsebini pa je 10 %.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

bleem ::

recimo ena izmed stvari, kjer sem opazil veliko razliko v kvaliteti je zmrznjena pica. Dr. Ottker je dejansko za pojest .. medtem ko pa tisti od najboljšega soseda ni za nikam ... en kos šunke razrezan po celi pici in ena goba (mogoče 2).

podobno sem opazil pri tuni v konzervi ...

Utk ::

Ne jamrat nad vsem, ce hodite samo v mercator. Hofer ima stalno bio hruske po 50 centov komad, kolk so res dobre je pa se zmeraj odvisno od sezone.

issak ::

zmaugy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Silvo je izjavil:

Večina izdelkov logično ne more biti iste kvalitete,ker za nižjo ceno je potrebno nekje privarčevati,torej navadno na surovinah...ni pa nujno,da je izdelek zaradi tega slabe kvalitete,samo ne tako kakovosten kot original.


Za nižjo ceno ni treba prav nič varčevati, zato ker so največji del cene izdelka, MARŽE.


A ti verjamš, da trgovec prodaja izdelke pod svojo blagovno znamko z nižjo maržo? Ugibaj znova.


Seveda. Pride mercator do Ljubljanskih mlekarn in ponudi namesto 40c/jogurt ceno 20c/jogurt, ampak zagotovi da bo kupil 100 tisoč komadov. Easy sale za mlekarne, denar pa dobijo up front. Cenejše kot vsak kredit. Tudi na aliexpress imaš izdelke ki so 1EUR/kos ali pa 10c/kos če jih vzameš 1000 skupaj ali pa 2c/kos če jih vzameš 100 tisoč. Več kot vzameš, ceneje je.

Verjetno če bi prišel sam do Mlekarn in želel 10000 jogurtov bi jih dobil po nižji ceni, v kakšne barve lončkov ti bodo nafilali jogurt jim je pa čisto vseeno.

Če pa LJ Mlekarne ne dajo za 20, gre mercator pa k pomurskim, ali pa dolenjskim če ne pa v avstrijo, dokler ne dobi cenovno najugodnejše rešitve.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

videc ::

V Lidlu imaš 0.66 Union pivo steklenice.
Ne pils ali kaj drugega, ampak Uniona z rdečo etiketo.

mulc007 ::

Pred leti smo šli na na en velik sadovnjak nabavit par gajb jabolk. Pa se čudimo enmu tipu ki se sklanja pod drevesi kjer ni videt jabolk. Pa pravi prodajalec ki nam je nalagal gajbe da pobira tista najdrobnejša ki so jih pustili ker ni vseskup nič in da nabira drobna ker prodaja v lj na tržnici.
Naj se zamislijo tisti ki kupujejo bio sadje...drobno grintavo, parkrat dražje in zaradi velikosti jabolke največji delež pesticidov- jabolka ki jih črv niti pogledal ne bi haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

[D]emon ::

Tale tema je na priblizno istem nivoju kot preseravanje okrog "razlik" med "Nemsko" in "Poljsko" Nutello.

Marsikje se pod store brand-om najde kvalitetnejse izdelke kot pa pod neko znamko. Samo vzet si moras cas, sprobat stvari, in potem naredit racunico. Se da na racun store brand-ov obcutno ceneje priti cez brez da bi bil za karkoli prikrajsan.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpiranje slovenskih proizvodov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714718 (4859) FireSnake
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649866 (28264) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462521 (56595) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255570 (40338) cholt45

Več podobnih tem