» »

Primeri nelogične uporabe slovenščine

Primeri nelogične uporabe slovenščine

«
1
2

nevone ::

Ne vem zakaj in čemu je bilo tole zaklenjeno, zato ponovno odpiram temo.

Primer:
1. Nikoli se še nisem smučal. - Ne bi smelo bit dvakrat zanikano.
2. - Kupon je uporaben DO četrtka. - Kupon bi moral biti uporaben v sredo do polnoči-do začetka četrtka. V praksi pa je kupon uporaben še v četrtek.
- Pri uporabi ur je logično ker res delamo DO dveh.


1.
Dvojno zanikanje je pač del slovenščine in smo se že tako navadili, da večine, ki razmišljajo bolj vzorčno in manj matematično logično, to niti malo ne moti. Pač je jasno, kaj to pomeni in se o sami logični strukturi ne sprašujemo.

2.
Tole bi pa seveda moralo pisati Kupon je uporaben do vključno četrtka, če bi hoteli biti nedvoumni. Ampak spet, ljudje iz prakse vedo, kaj to pomeni in spet se večina zaradi tega ne vznemirja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

videc ::

Slovenščina je res specifična in včasih tudi, rahlo, dvoumna.
To dvojno zanikanje je ena od značilnosti, prav tako dvojina. :)

Glede točke 2., pa samo to, da je potrebno včasih še dodatno pojasnilo, ravno zaradi dvoumnosti.
Težava se pojavi potem pri zakonodaji, kjer raznorazni strokovnjaki potem, ko je zakon sprejet in veljaven, pišejo razlago in pojasnila zakona.

Smrekar1 ::

V primeru dni "do" pomeni zaprt interval, pri urah odprtega. Ni najbolj logično, ampak vsak jezik ima kakšno posebnost.

Točka 1 niti ni toliko nelogična, kot je slogovno šibka. Če jo vzameš malo preveč dobesedno lahko pomeni edino to, da celo življenje ne počne drugega, kot zgolj smuča. To seveda ni najbolj verjetno.

Miki N ::

Kakšni triki so bili tudi uvedeni relativno pozno. Klasičen primer je "temu ni tako" namesto "to ni tako" ali preprosto samo "ni tako" . Jaz se še spomnim, ko je v OŠ učiteljica slovenščine bila boj proti tej in podobnim "novinarskim pogruntavščinam". Brez uspeha. ;) Saj menda je res marsikatera čudna stvar prišla od tam.

SaXsIm ::

Meni je v točki ena kvečjemu odveč se, ne pa dvojno zanikanje. Nikoli še nisem smučal.

Kaj ti predlagaš, "Nikoli se še sem smučal?"
SaXsIm

m0LN4r ::

Tudi z: "Smucal? Nikoli." si povedal vse kar si hotel.

Poglejte kaj se dogaja z anglescino na forumih, vcasih sam se crke pa neke pisi kao sto govori kratice pa se vsi razumejo. #Engrish
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nevone ::

V primeru dni "do" pomeni zaprt interval, pri urah odprtega. Ni najbolj logično, ampak vsak jezik ima kakšno posebnost.


To je posledica tega, da ljudje razmišljajo praktično in ne nujno strogo matematično. Pač eden nekaj izjavi, drugi to tudi če je dvoumno, nekako pravilno razume, potem se takšno razumevanje razširi na veliko ljudi, in tako se to potem v večini primerov tako razume. Potem pa pridejo logični puritanci in začejo razčlenjevat in ugotovijo, da je vse skupaj iz logičnega vidika rahlo labilno, ampak praktično povsem zadovoljivo, dokler ne začneš tega učit računalniškega programa. Seveda tudi on lahko pozna vse posebnosti, ampak dolgoročno so takšne nelogičnosti žebelj v krsto jezika.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RegulusDraco ::

nevone je izjavil:


2. - Kupon je uporaben DO četrtka. - Kupon bi moral biti uporaben v sredo do polnoči-do začetka četrtka. V praksi pa je kupon uporaben še v četrtek.
- Pri uporabi ur je logično ker res delamo DO dveh.


saj je pravilno. Če delaš do dveh to pomeni da delaš do zapolnjene 14. ure v dnevu. Če je kupon uporaben do četrtka, to pomeni da je uporaben do četrtka do 23:59. Tisi predstavljaš, da četrtek označuje dan od četrtka 00:00 do četrtka 23:59. Predstavljaj si, da četrtek označuje dan, ki se bo zapolnil pač četrti dan v tednu ob 23.59 in ne nekaj, kar se je začelo ob 00:00.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

nevone ::

Kaj ti predlagaš, "Nikoli se še sem smučal?"


Nisem še smučal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RegulusDraco ::

nevone je izjavil:


1. Nikoli se še nisem smučal. - Ne bi smelo bit dvakrat zanikano.


wtf je to. Nek domžalski sleng?
Ali je tako težko reči "Nisem še smučal."

Ali si punci na prvo spolno noč tudi rekel "Nisem se še seksal."?

nevone je izjavil:


Tole bi pa seveda moralo pisati Kupon je uporaben do vključno četrtka, če bi hoteli biti nedvoumni. Ampak spet, ljudje iz prakse vedo, kaj to pomeni in spet se večina zaradi tega ne vznemirja.


nikakor ne, ker stavek enolično označuje, da bo nekaj uporabno do izpolnjenega roka. Torej v tem primeru do zaključka četrtega dne v tednu, ki se imenuje četrtek. Tule je problem tvoje razumevanje, ne pa stavek kot tak.

Razlaga: če lahko nekaj oddaš do 14. ure to pomeni da celotno trajanje štirinajste ure to še lahko oddaš. Torej od 13:00 do 13:59. Štirinajsta ura namreč teče od 13:00 do 13:59. Tako kot četrtek teče od začetka četrtega dne v tednu od 00:00 pa do 23:59. Rok je torej izpolnjen na četrti dan v tednu ob 23:59.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Če je kupon uporaben do četrtka, to pomeni da je uporaben do četrtka do 23:59.


Četrtek ima nekje svoj začetek. In DO četrtka lahko pomeni tudi, do začetka četrtka. V matematiki se zato uporablja zaprti in odprti interval.

Tisi predstavljaš, da četrtek označuje dan od četrtka 00:00 do četrtka 23:59. Predstavljaj si, da četrtek označuje dan, ki se bo zapolnil pač četrti dan v tednu ob 23.59 in ne nekaj, kar se je začelo ob 00:00.


Jaz si lahko predstavljam marsikaj, ampak je vprašanje, katere predstave so boljše oziroma najbolj ustrezajo širše, da se ne "spakuje" vsak nekaj po svoje. Jezikoslovci po svoje, matematiki po svoje, eni drugi spet malo po svoje.

Sicer je vso to "spakovanje" legitimno, a je vprašanje če je zares dobro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RegulusDraco ::

nevone je izjavil:

Če je kupon uporaben do četrtka, to pomeni da je uporaben do četrtka do 23:59.


Četrtek ima nekje svoj začetek. In DO četrtka lahko pomeni tudi, do začetka četrtka. V matematiki se zato uporablja zaprti in odprti interval.

Tisi predstavljaš, da četrtek označuje dan od četrtka 00:00 do četrtka 23:59. Predstavljaj si, da četrtek označuje dan, ki se bo zapolnil pač četrti dan v tednu ob 23.59 in ne nekaj, kar se je začelo ob 00:00.


Jaz si lahko predstavljam marsikaj, ampak je vprašanje, katere predstave so boljše oziroma najbolj ustrezajo širše, da se ne "spakuje" vsak nekaj po svoje. Jezikoslovci po svoje, matematiki po svoje, eni drugi spet malo po svoje.

Sicer je vso to "spakovanje" legitimno, a je vprašanje če je zares dobro.

o+ nevone


To je kot če slišiš po radiu :"Radar je v Kopru in meri v smeri Ljubljane". Lahko se vprašaš ali to pomeni da meri promet, ki gre proti Ljubljani ali pa je radar usmerjen proti Ljubljani in meri promet, ki poteka proti Kopru. Lahko pa enostavno razumeš tako kot je mišljeno, da meri promet, ki poteka proti Kopru.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

RegulusDraco ::

nevone je izjavil:


Četrtek ima nekje svoj začetek. In DO četrtka lahko pomeni tudi, do začetka četrtka. V matematiki se zato uporablja zaprti in odprti interval.


Da zakompliciram tvoj problem (si me spomnil na tole zaradi odprtega in zaprtega intervala):

Trgovina bo zaprta do četrtka. Ali to pomeni, da bo v četrtek odprta ali pa bo zaprta? :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Da zakompliciram tvoj problem (si me spomnil na tole zaradi odprtega in zaprtega intervala):

Trgovina bo zaprta do četrtka. Ali to pomeni, da bo v četrtek odprta ali pa bo zaprta? :)


Odgovor.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RegulusDraco ::

Ne bluzi. Logika je odgovor, sem mislil da boš odgovoril matematično. Ni nobenega "razumevanja".

Naredi logični izračun, pa boš videl.

1. "Trgovina bo zaprta do četrtka" ima isto logično vrednost kot "Trgovina ne bo odprta do četrtka".
2. "Kupon lahko oddaš do četrtka" pa ne moreš spremeniti v "Kupona ne smeš oddati od četrtka".

1: obakrat pogoj ni več veljaven ko začne četrtek teči. V stavku imaš negacijo, ki velja do četrtka.
2. Nimaš negacije. Pogoj velja do izpolnitve četrtka.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Ne bluzi. Logika je odgovor, sem mislil da boš odgovoril matematično. Ni nobenega "razumevanja".


Tudi logično je že bilo odgovorjeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

fikus_ ::

Pa še ena malo "čudna iznajdba" zadnjih nekaj let. Ta L na koncu besede, ki se prebere kot V.
Primer, ko se čudno sliši:
Danes bodo nastopali Gal in Galeristi.
Prebere se "Gav in Galeristi"

"Matematično" je OK, sliši se pa ne tako OK.

TRIROG ::

nevone je izjavil:


To je kot če slišiš po radiu :"Radar je v Kopru in meri v smeri Ljubljane". Lahko se vprašaš ali to pomeni da meri promet, ki gre proti Ljubljani ali pa je radar usmerjen proti Ljubljani in meri promet, ki poteka proti Kopru. Lahko pa enostavno razumeš tako kot je mišljeno, da meri promet, ki poteka proti Kopru.


He,he. S tem sem imel vedno tudi sam težave. Ampak če meri v smeri Ljubljane, to pomeni, da meri promet, ki poteka proti Ljubljani (in ne proti Kopru).
Ali se motim?

Mesar ::

nevone je izjavil:

Kaj ti predlagaš, "Nikoli se še sem smučal?"


Nisem še smučal.

o+ nevone


Nikoli? Danes?
Your turn to burn!

nevone ::

fikus_ je izjavil:

Pa še ena malo "čudna iznajdba" zadnjih nekaj let. Ta L na koncu besede, ki se prebere kot V.
Primer, ko se čudno sliši:
Danes bodo nastopali Gal in Galeristi.
Prebere se "Gav in Galeristi"

"Matematično" je OK, sliši se pa ne tako OK.


Ali ne velja to samo za glagole?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

RegulusDraco ::

Nisem še jedel.

Danes ali nikdar?

TRIROG je izjavil:

nevone je izjavil:


To je kot če slišiš po radiu :"Radar je v Kopru in meri v smeri Ljubljane". Lahko se vprašaš ali to pomeni da meri promet, ki gre proti Ljubljani ali pa je radar usmerjen proti Ljubljani in meri promet, ki poteka proti Kopru. Lahko pa enostavno razumeš tako kot je mišljeno, da meri promet, ki poteka proti Kopru.


He,he. S tem sem imel vedno tudi sam težave. Ampak če meri v smeri Ljubljane, to pomeni, da meri promet, ki poteka proti Ljubljani (in ne proti Kopru).
Ali se motim?


Nevem :) Kakšni radijski voditelji so kul in povedo v smislu Koper Ljubljana v smeri Ljubljane. Kakšni pa najprej omenijo večji kraj in nato manj pomembnega. Recimo Jesenice Rateče v smeri Jesenic. To najbrž pomeni da meri promet, ki poteka od Rateč do Jesenic, ja.

ps.: sem opazil da sem se prej zmotil, me je zmedlo :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Mesar je izjavil:

nevone je izjavil:

Kaj ti predlagaš, "Nikoli se še sem smučal?"


Nisem še smučal.

o+ nevone


Nikoli? Danes?


Ja, imaš prav, tukaj ni jasno kdaj. Ampak če časa ne specificiraš, pač velja kot vedno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

Kako bi tvorili stavek, da bi vseboval nikoli, smučal in brez dvojnega zanikanja. jaz nimam ideje. :)

Ena boljših mi je tudi: Jaz imam enkrat več denarja kot sosed.

Matematično pa pade. :)

matobeli ::

A se ne reče: "Jaz imam še enkrat več denarja kot sosed."? Torej enako vsoto kot sosed in še eno enako vsoto?

Še bolj neumno pa je da pomeni "(še) enkrat več" enako kot "dvakrat več".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nevone ::

Kako bi tvorili stavek, da bi vseboval nikoli, smučal in brez dvojnega zanikanja. jaz nimam ideje. :)


Ne moreš. To je že zelo vsidrano v jezik in če poveš drugače se sliši čudno, čeprav je logično pravilno.

Smučal sem nikoli.

I have never skied.

V angleščini se to sliši povsem normalno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RegulusDraco ::

matobeli je izjavil:

A se ne reče: "Jaz imam še enkrat več denarja kot sosed."? Torej enako vsoto kot sosed in še eno enako vsoto?


Povsem isti pomen dobiš, če rečeš "Jaz imam dvakrat več denarja kot sosed." Torej dvakratno vsoto, kot jo ima sosed.
(kako lepo slovensko, da si ravno tak stavek izbral :)

111111111111 je izjavil:

Kako bi tvorili stavek, da bi vseboval nikoli, smučal in brez dvojnega zanikanja. jaz nimam ideje. :)


V življenju še nisem smučal. Dajmo no, slovenščina je prelep jezik. Sploh s temi bednimi vejicami :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

111111111111 je izjavil:

Ena boljših mi je tudi: Jaz imam enkrat več denarja kot sosed.


Tole je odličen primer ja :))

Jaz sklepam, da se je izraz enkrat več začel razširjati pravilno, pa se je čez čas popačil. Začelo se je verjetno z:
"imam še enkrat toliko denarja kot sosed" kar je vsaj meni veliko bolj smiselno (imam toliko kot on in še enkrat toliko) kar je enako kot bi rekel "imam dvakrat toliko kot...".
Pač tako se je zgodilo, da se je izraz popačil in ljudem je pač jasno iz konteksta, da to pomeni dvakrat več in ne "enkrat toliko kot".

matobeli ::

RegulusDraco je izjavil:

matobeli je izjavil:

A se ne reče: "Jaz imam še enkrat več denarja kot sosed."? Torej enako vsoto kot sosed in še eno enako vsoto?


Povsem isti pomen dobiš, če rečeš "Jaz imam dvakrat več denarja kot sosed." Torej dvakratno vsoto, kot jo ima sosed.
(kako lepo slovensko, da si ravno tak stavek izbral :)


Jako lep stavek, ni pa moj ;)

Pomen je že isti, ampak prva varjanta pomojem bazira na seštevanju (n+n), druga pa množenju (n*2).
Se strinjam, slovenščina je čisto lepa.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Tudi z: "Smucal? Nikoli." si povedal vse kar si hotel.

Poglejte kaj se dogaja z anglescino na forumih, vcasih sam se crke pa neke pisi kao sto govori kratice pa se vsi razumejo. #Engrish


Ker na forumih so sam native speakerji?

RegulusDraco ::

hm. v bistvu lahko rečeš tudi "Nikdar smučal". Se mi zdi.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

hm. v bistvu lahko rečeš tudi Nikdar smučal. Je čisto korektno.


Kaj se sploh trudiš?

Po slovensko je Nikoli nisem smučal. Pika.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

tikitoki ::

nevone je izjavil:

V primeru dni "do" pomeni zaprt interval, pri urah odprtega. Ni najbolj logično, ampak vsak jezik ima kakšno posebnost.


To je posledica tega, da ljudje razmišljajo praktično in ne nujno strogo matematično. Pač eden nekaj izjavi, drugi to tudi če je dvoumno, nekako pravilno razume, potem se takšno razumevanje razširi na veliko ljudi, in tako se to potem v večini primerov tako razume. Potem pa pridejo logični puritanci in začejo razčlenjevat in ugotovijo, da je vse skupaj iz logičnega vidika rahlo labilno, ampak praktično povsem zadovoljivo, dokler ne začneš tega učit računalniškega programa. Seveda tudi on lahko pozna vse posebnosti, ampak dolgoročno so takšne nelogičnosti žebelj v krsto jezika.

o+ nevone


Dej podpri svojo tezo o zebljih v krsto jezika.

RegulusDraco ::

nevone je izjavil:

hm. v bistvu lahko rečeš tudi Nikdar smučal. Je čisto korektno.


Kaj se sploh trudiš?

Po slovensko je Nikoli nisem smučal. Pika.

o+ nevone


Ne, slovenščina je izjemno bogat jezik. Omogoča več kot samo 1 način izražanja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Shegevara ::

kaj pa:

Ni res, da sem kadarkoli v življenju smučal.

nevone ::

Shegevara je izjavil:

kaj pa:

Ni res, da sem kadarkoli v življenju smučal.


To uporabiš, kadar nekdo trdi, da si, ti pa v resnici nisi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Shegevara ::

Kaj pa:

Smučal sem manj kot enkrat v življenju?

m0LN4r ::

Nevem kaj se obremenjujete s slovenscino. Pa menda so slavisti v zadnjih 500 letih ze vse razcistili /s
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RegulusDraco ::

Nisem še smučal v življenju.

Čakam še dan, ko bom prvič smučal.

Enkrat bom pa res moral poizkusiti smučanje.

Ni še bilo priložnosti v življenju, da bi smučal.

Nekoč na nek dolgočasen četrtek sem si rekel da bi moral poizkusiti smučanje, pa ga do danes še nisem.

Veliko ljudi vsako leto zapravi mnogo denarja za smučanje, jaz pa na srečo sploh še nisem smučal.

Nekateri obožujejo smučanje, jaz pa nisem niti na smučkah še stal.


....

ne da se mi več.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

matobeli je izjavil:

Še bolj neumno pa je da pomeni "(še) enkrat več" enako kot "dvakrat več".


Mamo temo tudi že na tole:

Kaj je pravilno - enkrat več ali dvakrat več

tikitoki ::

nevone je izjavil:

hm. v bistvu lahko rečeš tudi Nikdar smučal. Je čisto korektno.


Kaj se sploh trudiš?

Po slovensko je Nikoli nisem smučal. Pika.

o+ nevone


Pajade. "Še nikoli nisem smučal" je brez dvoma pravilno. Verjetno pa se lahko izrazis na vec nacinov, ker je jezik fleksibilen in to dopusca. Mogoce ti mesas programiranje z jezikom.

Mesar ::

Ne ji ti pravit k se bo zasiklala v neskončnem loopu.
Your turn to burn!

smacker ::

Z "še" poudariš, da do zdaj še nisi in izraziš verjetnost, da najbrž v prihodnje boš. Pomen je zelo podoben, vsekakor pa je slovnično pravilen stavek.
Tudi "smučati se" je pravilno, pomeni "voziti se s smučni". "Seksati se" pa seveda ne obstaja. Vir: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

111111111111 ::

RegulusDraco je izjavil:


V življenju še nisem smučal. Dajmo no, slovenščina je prelep jezik. Sploh s temi bednimi vejicami :D


Nisi me razumel. Poskušam tvorit smiseln stavek ki bi vseboval besedi: nikoli in smučal, brez da bi uporabil dvojno zanikanje. Nekdo je imel predlog, "Nikoli smučal."

MasterTade ::

Zakaj vas moti dvojno zanikanje? Ni čisto nič nelogično, navsezadnje gre za jezik in ne matematiko

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Torej bi po tvoje ti raje videl?
1. Nikoli sem se smučal

Smučal se še nisem nikoli
Ampak to je spet dvojno...torej:
Smučal sem se nikoli.

Oziorma
Smušal sem še nikoli


Pa sej to je smešno...Ne more slovenščina delovat na istem principu k angleščina. To bo pol ratala spacanka ki ne bo ne tič ne miš.

2.
Morš razumet da tle ne gre za toliko jezikovno posebnost kot gre za posebnost dojemanja ljudi na določenem območju...torej kulturno posebnost. Gre se za to da ko pomisliš na drugo uro pomisliš točno na drugo uro..ne pomisliš na eno minuto čez ali eno minuto prej. To je posledica tega da ena minuta lahko pomeni da zamudiš v službo, šolo, zamudiš avtobus itd.
Ko pa pomisliš na dan pa pomisliš na celoten dan kot celoto. Kot enovitno celoto. Dan je ena nerazbita celota.

Če rečeš : do 5ih naredi nalogo. To vsaj v načinu razmišljanja ki ga ima večina pomeni da lahko še celo minuto ob petih delaš dokler se minuta ne spremeni. Seveda strogo matematično to ne drži že sekundo po petih. Ampak miselno pa je enota sekunda premajhna da bi ji posvečali toliko pozornosti in bili zaradi nje toliko bolj natančni razen v zelo specifičnih situacijah.

Če bi pa rekel do petka naredi nalogo pa to pomen da se tvoje pričakovanje v petek spremeni...ne spremeni se v četrtek ob polnoči na petek ampak v petek. ..In ker se dojme dan kot celoto se to avtomatsko preslika na celoten dan. Seveda matematično ne zdrži vode spet. Ampak ker tako to dojamemo tako to je. Če se vsi strinjamo o resnici in verjamemo da je to res bo to de facto resnica za nas.

Ampak če se pa že greš matematiko oz bolj natančno logiko pa rečeš: velja do vključno petka ...potem je to pomenski nesmisel. Ker "vključno" je dodaten + . Kot da bi rekel naredi 10 korakov pa vključi še 11tega. ..Zakaj ne bi rekel pol že v originalu ..naredi 11 korakov? Če se že gremo strogo matematiko z ignoriranjem družbenega okolja? Treba je pol rečt velja do sobote in je že avtomatsko pol petek not. Vključen bi imel smisel če se ne bi mogu že v originalu izrazt z veljavnostjo do. Torej da bi rekel ok velja do petka vključuje pa še nedeljo. Ker nedelje ne morš izrazt z veljavnostjo do če pri tem preskočiš en dan.

nevone ::

Smučal sem še nikoli.


To se za moj okus sliši povsem dobro.

Je pa jasno, da s temi idejami si nakoplješ samo kup nasprotnikov, ki so tudi najbolj glasni. Tisti, ki se strinjajo so raje modro tiho, po principu pametni odneha.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mordecai ::

A mi lahko objasniš zakaj maš +0 nevone vedno? Je odtenek bolj neobičajno kot problem v OP. :P

vostok_1 ::

Točka 2 mi gre še posebej na živce.
Naj poskušajo programirat s tako logiko. Cepci eni.
Nasploh mi je malo mar za naš materni jezik. Kot pragmatik in ne-nacionalist ne vidim, čemu bi jo uporabljal. Isn't it right mods?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

A mi lahko objasniš zakaj maš +0 nevone vedno? Je odtenek bolj neobičajno kot problem v OP.


Pač imam. TM. A te moti? Kakšno zvezo ima to s slovenščino?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

Brez zamere, ampak tema je močno avtistična.

OPovi primeri so še najmanjša težava pri splošni populaciji.
/\/\.K.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aktivnost na slotechu upada s koncem delavnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13711972 (7687) Timurlenk
»

Kako pretentati samovozeče avtomobile z zlonamernimi prometnimi znaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8322611 (17870) Mare2
»

Slovenski avtomobilski trg 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012825 (11727) 49106

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21936997 (29652) PaX_MaN
»

Kaj je pravilno - enkrat več ali dvakrat več (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6114021 (12223) koyotee

Več podobnih tem