» »

Obnašanje voznikov

Obnašanje voznikov

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 23
»»

negotiator ::

To se mi občasno dogaja (danes spet), ko mi ponoči nekdo pelje nasproti, najprej poblenda, potem pa vklopi dolge luči in se tako pelje mimo mene. Ljudje se kar odločijo - tale ima prižgane dolge luči in jih nima namena ugasnit, potem jih bom pa še jaz prižgal - ja, to je njihova ugotovitev, jaz pa v resnici nimam prižganih luči in tudi avto je šel čez tehničnega, se pravi, da so luči v redu - tudi na cesti se snop ne vidi daleč naprej, se pravi, da niso previsoko usmerjene. Kakorkoli, zaradi takih idiotov potem sam dosti težje vidim, kje peljem. Čudno, da take voznike sploh spustijo na cesto - logično, da če voziš nekaj km v popolni temi, ko ti bo nekdo nasproti pripeljal, se ti bo zdelo svetlo, ker so oči navajene na temo ampak tega eni preprosto ne razumejo. Dostikrat mi blendajo ravno tisti, ki tudi sami uporabljajo dolge luči in jih nato izklopijo - ker pa vidijo, da jih jaz ne izklopim (ker jih seveda nimam niti vklopljenih), pa avtomatsko predvidevajo, da jih nočem ugasnit in prižgejo svoje nazaj. Osebno dolgih luči skorajda ne uporabljam.
All easy problems have already been solved.

MasterTade ::

Najslabši so tisti, ki kljub temu da pravočasno luči ugasneš, oni grejo brezbrižno mimo z dolgimi, po možnosti celo na ozkem delu ceste izven naselja. Te bumbar zaslepi pa še skoraj s ceste izrine

Aston_11 ::

Spet ti. Ali bliksni nazaj, da vidi, da niso dolge ali pa je razlog v čem drugem.

TESKAn ::

Zelo verjetno so bile to "pametne" luči, kjer kamera zazna nasproti/pred tabo vozeče vozilo in avtomatsko prilagodi luči. Super zadeva...če dela, kot je oglaševano. Marsikdaj ne zaznajo, ko se ti nekdo bliža, potem jih pa ročno skrajšaš v trenutku, ko jih avtomatika sama skrajša in ti nehote poblendaš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

perci ::

negotitator: A imaš xenon? Folk včasih to moti.

negotiator ::

@aston

Saj sem mu, v trenutku, ko je bil mimo mene jih je pa ugasnil. Mimogrede, spet jaz kaj?

@TESKAn

Ne samo, da je poblendal ampak je malo kasneje vklopil dolge in se tako peljal mimo mene - takoj, ko je bil mimo, jih je ugasnil.

@perci

Ne, je pa res, da nekatere xenonske tudi mene motijo - se kar vprašam "zakaj je treba neke kitajske homologirat, medtem ko pa so že na novih avtomobilih, direktno iz tovarne zanič luči, ki svetijo v vse smeri".
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Imaš original Xenon luči ali samo navadne z H7 žarnico wanna be xenon snop?
|HP EliteBook|R5 6650U|

perci ::

nima xenonskih, sej je napisal

dj_uro ::

to, da gre avto čez tehnični pregled ne pomeni, da so luči naštelane ''u nulo'', žal...
vw-klub.si

737 ::

S prijateljem zamenjajta avtomobila in se srečajta na cesti.

matter ::

Pojdi preverit višino in snop luči.
Lahko imaš že preveč motne pokrove luči, pa se ti zato snop zelo "razbija" in je to moteče za druge voznike.

Ker očitno je, da mnogo voznikov misli, da voziš z dolgimi...

Tudi jaz poblendam nekomu, ki nasproti vozi z dolgimi in jih ne ugasne. Seveda mu pa ne prižgem dolgih.
Se mi je pa že zgodilo, da sem nekomu poblendal, nakar je nasproti vozeče vozilo vklopilo zasenčene luči, ko pa je bil zelo blizu pa mi je nalašč vklopil dolge in se odpeljal mimo. Verjetno se je moral dobro počutiti.

PS: 737 je dal odlično idejo.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

MIHAc27 ::

Aston_11 je izjavil:

Spet ti. Ali bliksni nazaj, da vidi, da niso dolge ali pa je razlog v čem drugem.


Jaz se strinjam z temle. Je pa pomoje nekaj na vozilu, ker meni se to še nikoli ni zgodilo, tudi dvomim da bi bilo tako veliko voznikov b-stardov po cesti, ki bi to namenoma počeli. Razen če jim seveda prideš z premočnimi lučmi nasproti, in pač zgleda kot da imaš dolge. Potem pa verjamem da jih veliko useka kontro.

zobnik ::

Vrjetno imaš v kabini stikal za nastavljanje snopa luči.
Drugač pa če vidiš, da ti en blenda hitr pržgi dolge luči.

D3m ::

Mogoče žarnica ni dobro sedla v ležišče?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Heavy ::

MIHAc27 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Spet ti. Ali bliksni nazaj, da vidi, da niso dolge ali pa je razlog v čem drugem.


Jaz se strinjam z temle. Je pa pomoje nekaj na vozilu, ker meni se to še nikoli ni zgodilo, tudi dvomim da bi bilo tako veliko voznikov b-stardov po cesti, ki bi to namenoma počeli. Razen če jim seveda prideš z premočnimi lučmi nasproti, in pač zgleda kot da imaš dolge. Potem pa verjamem da jih veliko useka kontro.



+ 1

Mogoče imaš snop ravno v meji, pa ko voziš po naših čudovitih luknjastih cestah avto poskakuje, in izgled kot da besno blendaš.
#TeamFelix

Stari maček ::

737 je izjavil:

S prijateljem zamenjajta avtomobila in se srečajta na cesti.

Tole je edina možnost za pravo rešitev. Verjetno boš presenečen...

pegasus ::

Včeraj je za mano vozil bmw i8 s tistimi groznimi belimi lučmi ... po ovinkasti cesti, gozd z obeh strani ceste. Pred mano ni bilo nikogar, imel sem dolge luči, a je bila svetloba od zadaj vseeno tako močna, da so znaki ob cesti metali take sence, da so me plašile v perifernem vidu. Skrajno neprijetna izkušnja. Sem moral to prenašati nekaj kilometrov in ga spustiti naprej na prvem primernem odcepu.

Ne vem kako bmw oglašuje ta tech, jaz bi ga označil kot motečega do nevarnega za ostale udeležence v prometu.

3p ::

Kot ti je nekdo svetoval: zamenjaj avto s kolegom in sam preveri, kako svetijo tvoje luči.

Sicer se pa strinjam s pegasusom: v ene avte očitno vgrajujejo tako močne (kratke) luči, da je moteče za nasproti vozeče voznike. Ne dvomim, da je s takimi lučmi super vozit, ampak kaj ti to pomaga, če se vate zabije šofer, ki ga te luči zaslepijo?!

Upam le, da to niso že te fensi aktivne led matrične luči, ki jih potem folk v domači štali heka, tako kot filtre...

David83 ::

Ne vem zakaj te je strah nazaj poblendat ali pa prižgat dolge luči?

m0LN4r ::

Jaz sem zelo obcutljiv na luci, me je vedno motilo. Zadnje case sem pa kr sprejel dejstvo, da al se 9 do 10 avtov vozi z dolgimi al pa me enako irritira, ker imajo vsi tisti slajder v avtu na nastavitev nastavljen na cim visje.

Na tehnicnem ti morajo nastavit tisti slajder na maksimum visino in potem nastavit luci pod minimum.
- Veliko jih pa ima na tehnicnem na minimum nastavljeno, da pridejo skozi potem pa doma gor v luft.



Meni so nastavili nazadnje luci v Nemciji na tehnicnem brezplacno. Od takrat se mi zdi, da imajo prinas vsi narobe nastavljeno.
Hecno mi je ko vidim, da folku svetijo luci 2x dle kot pr meni (voznja ob bok AC) a na cesti je pa pol manjsa svetloba.

David83 je izjavil:

Ne vem zakaj te je strah nazaj poblendat ali pa prižgat dolge luči?


Probas lahko, jaz sem opazil, da obstaja kr veliko primerov, ko vklopis dolge enostavno ni efekta.

Jaz si razlagam to tako, da ljudje imajo preutrujene oci, visok sladkor pa se vozijo kar z dolgimi in na nasprotna vozila niti ne reagirajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MadMax ::

Meni so strici na tehničnem že večkrat prenastavljali luči...
Na višje!
Pa bodi pameten...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

David83 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem zelo obcutljiv na luci, me je vedno motilo. Zadnje case sem pa kr sprejel dejstvo, da al se 9 do 10 avtov vozi z dolgimi al pa me enako irritira, ker imajo vsi tisti slajder v avtu na nastavitev nastavljen na cim visje.

Na tehnicnem ti morajo nastavit tisti slajder na maksimum visino in potem nastavit luci pod minimum.
- Veliko jih pa ima na tehnicnem na minimum nastavljeno, da pridejo skozi potem pa doma gor v luft.



Meni so nastavili nazadnje luci v Nemciji na tehnicnem brezplacno. Od takrat se mi zdi, da imajo prinas vsi narobe nastavljeno.
Hecno mi je ko vidim, da folku svetijo luci 2x dle kot pr meni (voznja ob bok AC) a na cesti je pa pol manjsa svetloba.

David83 je izjavil:

Ne vem zakaj te je strah nazaj poblendat ali pa prižgat dolge luči?


Probas lahko, jaz sem opazil, da obstaja kr veliko primerov, ko vklopis dolge enostavno ni efekta.

Jaz si razlagam to tako, da ljudje imajo preutrujene oci, visok sladkor pa se vozijo kar z dolgimi in na nasprotna vozila niti ne reagirajo.


meni tudi če se kdo pripelja z dolgimi mu nazaj spustim dolge za kratek čas in ugasnem in če še ni efekta še enkrat vžgem dolge skupaj z meglenkami, pol pa hitro ugasnejo dolge hehe. v 3/4 primerih je pa dosti da samo poblendaš

Skyfall ::

Sam se vsak dan vozim ponoči in redko kdaj srečam voznika z pravilno nastavljenimi lučmi. Moti me to, da ima večina nastavljen snop v nebo in mi sveti direktno v strop avtomobila in v notranje ogledalo. To opažam predvsem pri starejših vozilih, ker pri novih je še očitno tovarniško nastavljeno. Zaenkrat rešujem to s pretikanjem ogledala na nočni način.
Ne prebavljam tudi mulcev z modrim xenonom v navadnih parabolah, ki te v dežju popolnoma zaslepi in posledično voziš "na pamet".

MadMax ::

Kar se zadaj vozečih kretenov tiče, je zlata vredno samozatemnitveno ogledalo.

Mi je žal le, da nisem že mnogo prej montiral. Rabljen ene 30eur, pa nekaj dela (seveda če nimaš dveh levih za par žic potegnit, marsikater avto pa ima celo že pripravljeno instalacijo).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

David83 ::

MadMax je izjavil:

Kar se zadaj vozečih kretenov tiče, je zlata vredno samozatemnitveno ogledalo.

Mi je žal le, da nisem že mnogo prej montiral. Rabljen ene 30eur, pa nekaj dela (seveda če nimaš dveh levih za par žic potegnit, marsikater avto pa ima celo že pripravljeno instalacijo).


imam samozatemnitveno ogledalo na senzor, prišlo poleg opreme v avtu in je res top shit zadeva! dokler ni avta z lučmi uzadi, vidiš normalno, ko pa senzor zazna avto pa zatemni steklo:))

Drugače pa ja, najbolj nadležni so pa ljudje z navadnimi lučmi pol pa dajo neki cheap shit aftermarket xenon kit noter.

m0LN4r ::

Ah ja, ko ti tisti zadaj osvetljujejo celo kabino je sele zanimivo. Pa se niti ne vozi blizu.

Najbolj gej so pa uni mal visji avti, naprimer kaki nissan juke ipd. pol pa se dolge pa cim visje nastavit kratke. Kot kombajn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MadMax ::

David83 je izjavil:

Drugače pa ja, najbolj nadležni so pa ljudje z navadnimi lučmi pol pa dajo neki cheap shit aftermarket xenon kit noter.
Kaj pa tisti, ki dajo ledice za osvetlitev registrske tablice, pa sveti kot bi s 100W reflektorjem imel osvetljeno?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

m0LN4r ::

MadMax je izjavil:

David83 je izjavil:

Drugače pa ja, najbolj nadležni so pa ljudje z navadnimi lučmi pol pa dajo neki cheap shit aftermarket xenon kit noter.
Kaj pa tisti, ki dajo ledice za osvetlitev registrske tablice, pa sveti kot bi s 100W reflektorjem imel osvetljeno?

To sveti navzdol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MadMax ::

Potem očitno še nisi vozil za takim pacientom?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

m0LN4r ::

Mozno :8)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Heavy ::

MadMax je izjavil:

Potem očitno še nisi vozil za takim pacientom?



Vsaj meni je vožnja za takim ponoči manj moteča, kot pa bit na semaforju, kjer ima avto pred mano prižgane zavorne luči.
#TeamFelix

m0LN4r ::

No ja zavorna luci so pa ena taka, da je zelo odvisno od avta do avta. Eni majo dobesedno neke reflektorje usmerjene direkt v tebe, drugi pa ne.

Tema je sicer bolj o tistih, ki se vozijo nonstop z dolgimi so z mislimi drugje in jih ne izklapljajo. Pa seveda uni, ki radi osvetljujejo krosnje dreves.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MadMax ::

Heavy je izjavil:

Vsaj meni je vožnja za takim ponoči manj moteča, kot pa bit na semaforju, kjer ima avto pred mano prižgane zavorne luči.
Nja, ampak na semaforju lahko gledaš sebi ali sopotnici v kolena, ali zijaš naokrog...
Ponoči vozit za takim je pa muka.

Je pa res, da zaradi tabličarja ne boš ravno skrenil s ceste...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Blazz ::

negotiator je izjavil:

To se mi občasno dogaja (danes spet), ko mi ponoči nekdo pelje nasproti, najprej poblenda, potem pa vklopi dolge luči in se tako pelje mimo mene. Ljudje se kar odločijo - tale ima prižgane dolge luči in jih nima namena ugasnit, potem jih bom pa še jaz prižgal - ja, to je njihova ugotovitev, jaz pa v resnici nimam prižganih luči in tudi avto je šel čez tehničnega, se pravi, da so luči v redu - tudi na cesti se snop ne vidi daleč naprej, se pravi, da niso previsoko usmerjene. Kakorkoli, zaradi takih idiotov potem sam dosti težje vidim, kje peljem. Čudno, da take voznike sploh spustijo na cesto - logično, da če voziš nekaj km v popolni temi, ko ti bo nekdo nasproti pripeljal, se ti bo zdelo svetlo, ker so oči navajene na temo ampak tega eni preprosto ne razumejo. Dostikrat mi blendajo ravno tisti, ki tudi sami uporabljajo dolge luči in jih nato izklopijo - ker pa vidijo, da jih jaz ne izklopim (ker jih seveda nimam niti vklopljenih), pa avtomatsko predvidevajo, da jih nočem ugasnit in prižgejo svoje nazaj. Osebno dolgih luči skorajda ne uporabljam.


če ti jih to veliko počne, je očitno nekaj narobe s tvojimi lučmi. Verjetno v dobri nameri, da to napako (očitno slepiš voznike tudi ti) odpraviš so ti blendali, in ker se ti je to večkrat zgodilo je očitno še sedaj nisi odpravil, zato bi se jaz na tvojem mestu zamislil tudi o svojem obnašanju.

Btw tudi sam sem imel podobno izkušnjo, avto na prvem tehničnem po 4 letih, vse ok, mi blenda folk 3 mesece zatem. grem na servis, pa so luči svetile previsoko kljub temu da sam sploh nisem opazil. Tako da le na servis čimpreje

next3steps ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem zelo obcutljiv na luci, me je vedno motilo. Zadnje case sem pa kr sprejel dejstvo, da al se 9 do 10 avtov vozi z dolgimi al pa me enako irritira, ker imajo vsi tisti slajder v avtu na nastavitev nastavljen na cim visje.

Na tehnicnem ti morajo nastavit tisti slajder na maksimum visino in potem nastavit luci pod minimum.
- Veliko jih pa ima na tehnicnem na minimum nastavljeno, da pridejo skozi potem pa doma gor v luft.



Meni so nastavili nazadnje luci v Nemciji na tehnicnem brezplacno. Od takrat se mi zdi, da imajo prinas vsi narobe nastavljeno.
Hecno mi je ko vidim, da folku svetijo luci 2x dle kot pr meni (voznja ob bok AC) a na cesti je pa pol manjsa svetloba.

David83 je izjavil:

Ne vem zakaj te je strah nazaj poblendat ali pa prižgat dolge luči?


Probas lahko, jaz sem opazil, da obstaja kr veliko primerov, ko vklopis dolge enostavno ni efekta.

Jaz si razlagam to tako, da ljudje imajo preutrujene oci, visok sladkor pa se vozijo kar z dolgimi in na nasprotna vozila niti ne reagirajo.

Kako bi lahko imel narobe nastavljeno. Primerno žarnico vstaviš primerno v ležišče, ta slajder pa nastaviš po navodilih za uporabo. Ne boš verjel, tudi avtomobil ga ima.

krucymucy ::

pegasus je izjavil:

Včeraj je za mano vozil bmw i8 s tistimi groznimi belimi lučmi ... po ovinkasti cesti, gozd z obeh strani ceste. Pred mano ni bilo nikogar, imel sem dolge luči, a je bila svetloba od zadaj vseeno tako močna, da so znaki ob cesti metali take sence, da so me plašile v perifernem vidu. Skrajno neprijetna izkušnja. Sem moral to prenašati nekaj kilometrov in ga spustiti naprej na prvem primernem odcepu.

Ne vem kako bmw oglašuje ta tech, jaz bi ga označil kot motečega do nevarnega za ostale udeležence v prometu.

Je res potrebno dramatizirat?

Heavy je izjavil:

MadMax je izjavil:

Potem očitno še nisi vozil za takim pacientom?



Vsaj meni je vožnja za takim ponoči manj moteča, kot pa bit na semaforju, kjer ima avto pred mano prižgane zavorne luči.

Jah, mnogo je avtomatikov in v "drivu" pac moras drzati bremzo, ce hoce stati na mestu.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Sam vsak dan ponoči prevozim okrog 100km, pa mi nikoli ne blendajo. Verjetno je res nekaj narobe s tvojimi lučmi. Priporočam, da preveriš.

Se mi je pa že nekajkrat zgodilo, da sem vozil za nekom, ki so mu štop luči ves čas svetile. To je šele muka. Prvič ti neprestano sveti direkt v oči, drugič pa niti ne veš kdaj zavira. V dveh primerih ko se mi je to zgodilo, je voznik pred mano vlekel prikolico. Verjetno napaka na napeljavi v prikolici, pa so mu tako na avtu kot na prikolici svetile štop luči.

xda develope ::

krucymucy je izjavil:

pegasus je izjavil:

Včeraj je za mano vozil bmw i8 s tistimi groznimi belimi lučmi ... po ovinkasti cesti, gozd z obeh strani ceste. Pred mano ni bilo nikogar, imel sem dolge luči, a je bila svetloba od zadaj vseeno tako močna, da so znaki ob cesti metali take sence, da so me plašile v perifernem vidu. Skrajno neprijetna izkušnja. Sem moral to prenašati nekaj kilometrov in ga spustiti naprej na prvem primernem odcepu.

Ne vem kako bmw oglašuje ta tech, jaz bi ga označil kot motečega do nevarnega za ostale udeležence v prometu.

Je res potrebno dramatizirat?

Heavy je izjavil:

MadMax je izjavil:

Potem očitno še nisi vozil za takim pacientom?



Vsaj meni je vožnja za takim ponoči manj moteča, kot pa bit na semaforju, kjer ima avto pred mano prižgane zavorne luči.

Jah, mnogo je avtomatikov in v "drivu" pac moras drzati bremzo, ce hoce stati na mestu.

Zaradi tega nekateri uporabljamo t.i. auto hold funkcijo.

cleanac ::

Ena možnost je tudi, da nimaš horizontalno centriranih luči. Recimo, če so usmerjene malo v levo, se na razdaljo kar pozna in je lahko moteče.

GrimReaper ::

Sam opažam zadnje dni, da s kratkimi ne vidim nič. Danes sem probal ocenit na oko, in bi rekel da svetijo samo 20m.
Pride nasproti avto, moram zmanjšat tam proti 60, če ne 50, ker ne vidim totalno nič.
Ampak to so verjetno pregledali na tehničnem in bi moralo bit ok.
Tam oktobra se pa spomnim, da sem še govoril, da ima avto tako dobre kratke, da sploh ne rabim dolgih, ampak takrat še ni bilo take teme kot je sedaj.

Nimam pa pri Cliu 3 sploh gumba za nastavljat višino, imam pa xenon.
 enak kot moj, nima gumba

enak kot moj, nima gumba


 ima gumb

ima gumb

7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Robertos664 ::

GrimReaper mogoče je čas za menjavo žarnic..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

korenje3 ::

meni so najboljši tisti, ko jih prehitiš in ti začnejo trobit in blendat na vse možne načine. potem imaš pa še take ko prtisne na gas in poskuša na vse možne načine vozit ta zvojo ritjo - da bi kao pokazal da je dost hiter da se ga ne prehiteva. potem imaš pa še kretene ko ga prehitevaš pritisne na gas da mu črn dim piha iz avspuha. no take bedake je treba spravit s cest.

nekako tako mentaliteto povezujem tudi s tem da vsi vozijo po prehitevalnem pasu na avtocesti. ker mislijo da imajo neke bugattije veyrone in ferrarije.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

_pobesneli_ ::

Meni tudi blendajo včasih. Imam pa te pametne xsenon luči ki se prilagajajo vsemu, hitrosti,ovinkom nagibom in še kaj pa same preklapljajo med dolgimi in kratkimi. Je pa res da sedaj pozimi se večkrat svetloba odbija od same ceste in je verjetno moteče. So pa z mojega vidika to najboljše luči kar sem jih kdaj imel na avtu.
Gregor

BlaY0 ::

_pobesneli_ je izjavil:

So pa z mojega vidika to najboljše luči kar sem jih kdaj imel na avtu.

Saj to je največji problem današnjih voznikov... važno da oni dobro vidijo, če s tem motijo/ovirajo druge jih pa ne zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matej_jack ::

GrimReaper je izjavil:

Nimam pa pri Cliu 3 sploh gumba za nastavljat višino, imam pa xenon.

Če imaš xenon, se luči nastavljajo samodejno, zato nimaš gumba. Če ti luči svetijo prenizko, preveri/zamenjaj senzor za samodejno uravnavanje.

Markus386 ::

Xenoni na nekaterih avtih so res moteči. Po mestu je precej starih avtov, ki z lučmi svetijo avionov, ampak izven pa samo xenoni težijo (verjetno ker z lučjo obrnjeno navzgor tudi ceste ne vidi, kjer ni osvetljena).

Pa še to ne vsi xenoni, ampak ponavadi na raznih "džipih", predvsem popularnih šminkerskih nemških (tistih z X in pa kakim Q pred številko). Lahko vozi nasproti kolona, halogenke, xenoni, karavani, limuzine, ampak slepi točno eden na vsakih nekaj deset (sicer bi že krivil lastne oči), in najhuje so razni X-i in Q-ji. .. .v povprečju seveda. Tudi kaka hondica s fresnelovimi žarometi in xenon kitom se najde, ampak bolj redko, pa še sveti ne tako močno.

korenje3 ::

avtomobili ki imajo xenon luči imajo ponavadi tudi fokusirne leče spredaj. take luči dajajo veliko bolj usmerjeno svetlobo za razliko tistih ki imajo home made xenon modifikacijo.
tako da take luči ponavadi motijo samo tiste, ki si ne morejo privoščit vozil s takimi lučmi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

negotiator ::

Ni nič narobe z mojimi lučmi, saj pravim, da snop sploh ne gre daleč (je dovolj v tla usmerjen), un mi je blendal že od več 100m stran. Na tehničnem sem imel luči nastavljene na najvišji poziciji, pa je bilo v redu. Saj ne da se mi to dogaja vsak dan ampak večinoma na temnih cestah, kjer ni veliko prometa in ko nekomu pripelješ nasproti, avtomatsko misli, da imaš dolge, ker ima oči zaradi temne ceste prilagojene na temo. Kot sem rekel, to delajo večinoma tisti, ki tudi sami uporabljajo dolge luči in ker te niso videli, da bi jih izklopil, avtomatsko mislijo, da jih nočeš, čeprav jih sploh nimaš prižganih - to mislijo očitno zato, ker, če oni uporabljajo dolge, jih vsak.
All easy problems have already been solved.

spenstar ::

Imas mogoce notri kaksne boljse zarnice kot so Osram Nightbreaker, Narva sport ali Philips Racing? ker se je tudi meni to dogajalo, ce sem imel tele +110%, bolj mocno in belo svetijo, pol voznikov je pa tako blesavih s kurjo slepoto.
SPENSTAR--builder

RegulusDraco ::

negotiator je izjavil:

Ni nič narobe z mojimi lučmi, saj pravim, da snop sploh ne gre daleč (je dovolj v tla usmerjen), un mi je blendal že od več 100m stran. Na tehničnem sem imel luči nastavljene na najvišji poziciji, pa je bilo v redu. Saj ne da se mi to dogaja vsak dan ampak večinoma na temnih cestah, kjer ni veliko prometa in ko nekomu pripelješ nasproti, avtomatsko misli, da imaš dolge, ker ima oči zaradi temne ceste prilagojene na temo. Kot sem rekel, to delajo večinoma tisti, ki tudi sami uporabljajo dolge luči in ker te niso videli, da bi jih izklopil, avtomatsko mislijo, da jih nočeš, čeprav jih sploh nimaš prižganih - to mislijo očitno zato, ker, če oni uporabljajo dolge, jih vsak.


verjetno imaš umazane žaromete in zato bleščijo.

negotiator je izjavil:

. Osebno dolgih luči skorajda ne uporabljam.


To je jasen znak da ti kratke luči svetijo predaleč. Drugače bi nujno uporabljal dolge luči za vožnjo ponoči po neosvetljeni cesti.

korenje3 je izjavil:

avtomobili ki imajo xenon luči imajo ponavadi tudi fokusirne leče spredaj. take luči dajajo veliko bolj usmerjeno svetlobo za razliko tistih ki imajo home made xenon modifikacijo.
tako da take luči ponavadi motijo samo tiste, ki si ne morejo privoščit vozil s takimi lučmi.


ne, tudi xenon žarometi so lahko katastrofalno slabi. Poglej Ople recimo. Bleščijo kot da prihaja bog, ne pa nek trapast vzhodnoevropski avto.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738269 (33140) St235
»

Kolesarji in voznja v rdeco luc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
23337439 (33498) jype
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957062 (50252) jype

Več podobnih tem