» »

Kateri avtoradio bi se prilegal ?

Kateri avtoradio bi se prilegal ?

mitja3545 ::

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga najti avtoradio, ki bi pasal v avto opel corsa 1997. Notri pa je trenutno radio Blaupunkt car 300, ki je na žalost zakodiran in ni nikjer kode.
http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_...
  • spremenilo: mitja3545 ()

smacker ::

Vsak navaden 1DIN avtoradio bo pasal - izogibaj se le večjim z LCD zasloni.

mitja3545 ::

Hvala za odgovor imam pa še eno vprašanje kaj je s temi priključki, ker so lege teh različne npr. okrogel priključek je nekje na sredini tukaj pa ob strani?
Še enkrat hvala za odgovor.

smacker ::

Saj so kabli v avtu, tak da lega ne vpliva. Okrogel je za anteno, za zvočnike boš pa najbrž rabil ISO konektor pa tam par žičk ročno spojit. Poglej kak video na youtubu ali poišči kolega, ki je že menjaval.

Heavy ::

Priklopi že izgledajo ok - večina modernih avtoradiev bo šla notri po plug and play metodi. Mogoče boš rabil zgolj dokupit ojačevalec za anteno (en konektor bo šel na 12V linjo napajanja avtoradia).

Če kupuješ nabavi kaj takega (brez bt dobiš 10EUR ceneje).

https://www.bigbang.si/glavne-enote/xp5...

Če boš sam ugrajeval, prvo odklopi baterijo na avtu (negativni pol).
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Heavy ()

radmannsdorf ::

Heavy je izjavil:


Če kupuješ nabavi kaj takega (brez bt dobiš 10EUR ceneje).

https://www.bigbang.si/glavne-enote/xp5...

Niti slučajno ne kupuj tega dreka od avtoradia, sam sem se zafrknil in ga kupil, ampak na srečo tudi uspešno vrnil nazaj v trgovino.
Link do debate.

Priznane znamke avtoradiev dobiš od 50EUR dalje. In ne boš potreboval nič vezat in spajkat, to samo vtakneš anteno in ISO konektor, pa že deluje.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

radmannsdorf je izjavil:

Priznane znamke avtoradiev dobiš od 50EUR dalje. In ne boš potreboval nič vezat in spajkat, to samo vtakneš anteno in ISO konektor, pa že deluje.

Tako ima vsak radio (se pa strinjam s predlogom bolj priznane znamke). Problem pri avtih l.97 je, da nimajo vsi ISO konektorjev, če ga pa že imajo pa obstaja velika verjetnost da je kak mulc menjaval avtoradio in rezal+vezal žice po svoje. Ampak ni noben problem žic skupaj zvezat, dobiš spojke ki se stisnejo s kleščami, ni treba s spajkalnikom.

Heavy ::

radmannsdorf je izjavil:

Niti slučajno ne kupuj tega dreka od avtoradia, sam sem se zafrknil in ga kupil, ampak na srečo tudi uspešno vrnil nazaj v trgovino.



Odvisno kako ga uporabljaš. Jaz na SD kartici imam okoli 70 pesmi (pogrešam shuffle način), za kaj več pa priklopim telefon preko BT gor (kar je večina časa). Osvetlitev me ne moti, ker imam radio na dnu armaturke. Za tako ceno je ok.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814395 (8694) Trupl0
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156167 (5720) smacker
»

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82092 (1941) WildChild
»

Radio za clio 1

Oddelek: Na cesti
103018 (2814) BigWhale

Več podobnih tem