» »

Google Play - Privacy Policy

Google Play - Privacy Policy

Tomaz0 ::

Zdravo

Sestavil sem aplikacijo s katero lahko moji učenci (pa tudi drugi) vadijo poštevanko - rezultati se pa prenašajo na "šolski" strežnik, kjer nato s PHP skriptami izvajam analizo.
Aplikacija je seveda zastonj in je objavljena na Google Play.
Sedaj po šestih mesecih uporabe pa mi Google sporoča, da moja aplikacija krši njihov "User Data policy regarding Personal and Sensitive Information" in da moram v dveh tednih spesniti "Privacy Policy" in jo objaviti v Google Play in linkati znotraj aplikacije.
In seveda vprašanje:
-Mora biti "Privacy Policy" v SI ali US jeziku?
-Kaj je tisti minimum, s katerim bo Google zadovoljen?
-Ima kdo kak vzorec, ki ga lahko uporabim/priredim?

Hvala

shadeX ::

-Mora biti "Privacy Policy" v SI ali US jeziku?


Če so userji slovenski, potem je lahko tudi slovenski privacy policy.

-Ima kdo kak vzorec, ki ga lahko uporabim/priredim?


Ti samo napiši, za kaj uporabljaš določene permissione v aplikaciji.

Isti mail sem dobil jaz par dni nazaj.

Ne pozabi, da ga moraš dat na stran in v aplikacijo samo.

Tomaz0 ::

OK, hvala

Bomo videli, kako jim bo všeč zapis v vzhodnoslovenščini.

shadeX ::

Če bo kaj narobe pač poveš, da je tvoja ciljna publika - slovensko govoreči narod. Glej tudi, da uploadaš privacy policy na spletno stran in ta URL vpišeš spodaj pod "privacy policy" okence v Google developer konzoli. Če bo tisti string prazen, na datum ko si ti ga dali, verjetno ne bo lepa.

Do kdaj maš datum? Jaz sem dobil mail od Googla o dveh mojih aplikacijah v razmaku nekaj dni. Obe pa morajo biti policy compilant do 15.3.2017.


EDIT:

Da ne pozabim. Če uporabljaš Analytics (ali kaj podobnega) in/ali reklame, moraš tudi to napisat. Npr:

- We use Google Analytics (product made by Google) which may collect non personal information (how many times you've used the app, time spent in the app, device model, etc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

Pa jasno moraš napisati katere podatke pošiljaš kam. Jaz bi ti priporočal da narediš angleško verzijo zato da ti ne bodo suspendirali računa ker ne bodo znali prebrati.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Better safe than sorry, se strinjam.

V najhujšem primeru verjetno samo aplikacijo odstranijo (kot so npr napisali v mailu) in zaenkrat pustijo račun pri miru. Se pa skoraj zagotovo to šteje kot strike na account. Ni pa skrivnost, da se je Google začel delat čistko glede "shady" appov, ki nimajo privacy policy-ja in delajo z občutljivimi podatki.

Mail, ki ga Google pošilja.

Hello Google Play Developer,

Our records show that your app, XXXXXX, with package name com.XXXXXX, currently violates our User Data policy regarding Personal and Sensitive Information.

Policy issue: Google Play requires developers to provide a valid privacy policy when the app requests or handles sensitive user or device information. Your app requests sensitive permissions (e.g. camera, microphone, accounts, contacts, or phone) or user data, but does not include a valid privacy policy.

Action required: Include a link to a valid privacy policy on your app's Store Listing page and within your app. You can find more information in our help center.

Alternatively, you may opt-out of this requirement by removing any requests for sensitive permissions or user data.

If you have additional apps in your catalog, please make sure they are compliant with our Prominent Disclosure requirements.

Please resolve this issue by March 15, 2017, or administrative action will be taken to limit the visibility of your app, up to and including removal from the Play Store. Thanks for helping us provide a clear and transparent experience for Google Play users.

Regards,

The Google Play Team

shadeX ::

Potrebujem pomoč. Kako si vi to interpretirate:

Ang

Lockscreen Monetization

Unless the exclusive purpose of the app is that of a lockscreen, apps may not introduce ads or features that monetize the locked display of a device.



Slo

Ustvarjanje zaslužka z zaklenjenim zaslonom
Razen če je izključni namen aplikacije upravljanje zaklenjenega zaslona, aplikacije ne smejo uvajati oglasov ali funkcij, ki ustvarjajo zaslužek z zaklenjenim zaslonom naprave.


1. Google že tako ali tako ima pravilo, da lahko prikazuješ reklame samo v svoji aplikaciji. Kolikor razumem, lockscreen itak ni več tvoja aplikacija tako da bi že tukaj kršil eno od pravil.

2. Slovenski prevod me malo bega, zato sem prilimal oba.

Moja aplikacija deluje ravno takrat kadar je zaslon zaklenjen, reklama je prikazana v moji aplikaciji (svoj activity) in ne na samem lockscreenu.

Ali kršim policy?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

nightrage ::

V času zaklenjenega zaslona moraš reklame odmakniti. Simple. Kaj imaš to zaen app, downloader?

shadeX ::

Kot sem napisal, reklame so izrecno samo v activitiju moje aplikacije ampak zaslon je tisti trenutek zaklenjen.

App obvešča uporabnika o prejetih obvestilih.

Scenarij: Uporabnik je stran od telefona (zaklenjen), ta čas dobi Email. Vklopi se moj app (čez zaklenjen zaslon) in ga na več načinov opozarja, da je dobil Email (tudi vizualen prikaz ikone, ki je kriva za prejeto obvestilo). Uporabnik app zapusti:

1. S tapom na ikono katera odpre dotičen app
2. Back/home button
3. Klik na reklamo

V 1 in 3 primeru mora uporabnik telefon odkleniti, če želi videti vsebino (odvisno od točke).

P.S Je sploh že kdo videl reklame na samem lock screenu telefona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitness tracker zapetnica (in app) - kateri je najmanjše zlo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
252511 (1573) Kvinta
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016937 (12443) Meizu
»

Špijonske aplikacije na androidu?

Oddelek: Mobilne tehnologije
122315 (1707) Zaphod_B75
»

Osebni podatki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
204516 (4110) BlackMaX
»

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9921263 (18247) Lion29

Več podobnih tem