» »

Katera evropska pravila vas motijo?

Katera evropska pravila vas motijo?

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Utk ::

Sej ni tema o tem kdo pa zakaj je proti EU, ampak kaj nas moti.
Kaj je dobrega v EU je tu oftopic.

vostok_1 ::

Opažam, da je polno nazijev take in drugačne barve tu. Eni bi prepovedali drugim govorit, ta drugi pa bi jih izgnali iz države. Krneki.


Mene moti predvsem to, da je vsako področje toliko regulirano. Vse od proizvodnje, izdelkov, hrane itd.
Razumem, da varnost mora bit, ampak smo res bolj papeški od papeža.
Vprašanje če bi recimo Soylent sploh lahko štartal v Evropi, pomojem bi ga zatrli v kali z vsemi regulacijami.

Moti me bolj papeška od papeža obsedenost z "zaščito" državljanov pred vsem kar ima konico.

Saj bi bil pripravljen plačevat za EU komisijo in parlament, če bi ta resnično pametno delala.

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Mene moti predvsem to, da je vsako področje toliko regulirano. Vse od proizvodnje, izdelkov, hrane itd.


Namen teme je, da navedeš kakšno pravilo, ki te moti. Pričakuje se, da boš pravilo lahko citiral.

Večina kritike pravil EU temelji na nepoznavanju teh pravil in ne v realnosti.

jype ::

vostok_1> Eni bi prepovedali drugim govorit

Če govoriš, da je treba diskriminirat zoper ene, potem si zaslužiš, da se zoper tebe diskriminira.

vostok_1> Saj bi bil pripravljen plačevat za EU komisijo in parlament, če bi ta resnično pametno delala.

Če ljudje ne bi zahtevali, da je treba diskriminirat zoper nemočne, bi lahko delala pametnejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

technolog ::

St235 je izjavil:

technolog je izjavil:

Vsi te IT projekti ki so sami sebi namen, recimo Horizon 2020.

In seveda vse ostalo zapravljanje davkoplačevalskega denarja.


Mene moti da ne prepovejo človeške neumnosti, ki recimo Horizon 2020 enači z IT projektom. Oziroma takim osebkom ne prilepi ustrezne nalepke da bi že takoj vedel, da imaš opravka z nakladačem, ki pojma nima o čem jamra.


Vem da je h2020 več kot samo IT, kar pa ne pomeni, da nisem proti. Naj dela raziskave kapital. Lahko je s tujim denarjem po koprivah.

jype ::

technolog> Naj dela raziskave kapital.

ZDA v raziskave zmečejo bistveno več denarja, le da tam to počnejo z manj preglednosti in odgovornosti (in izpolnjevanja obrazcev) - primarno tako, da mečejo denar v tehnološke firme v obliki pogodb za vojsko, vsoljsko agencijo in druge potratne javne programe.

EU pa to dela tako, da del proračuna alocira za razvoj, ta sredstva pa potem črpajo univerze, podjetja in drugi, ki lahko skozi uveljavljene postopke demonstrirajo, da so sposobni izvajat raziskave, za katere se odbori odločijo, da jih je smiselno podpreti.

Rusija in Kitajska ne komplicirata in preprosto plačata reči, ki so všeč človeku na dovolj visoki poziciji, ki ima občasno še kakega svetovalca, da ga ščiti pred bullshitom.

Kapital nikoli ne dela bazičnih raziskav, niti jih ni v zgodovini.

vostok_1 ::

Smrekar1 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Mene moti predvsem to, da je vsako področje toliko regulirano. Vse od proizvodnje, izdelkov, hrane itd.


Namen teme je, da navedeš kakšno pravilo, ki te moti. Pričakuje se, da boš pravilo lahko citiral.

Večina kritike pravil EU temelji na nepoznavanju teh pravil in ne v realnosti.


Ta trenutek mi ne pride nič za citirat iz glave. Ampak vsakič ko sem kaj gledal evropsko zakonodajo/direktive/standarde, je bilo skoraj vse do potankosti predpisano. Recimo za hrano, s kakšnimi metodami lahko proizvajaš, best available technologies itd.
Zračno orožje so med drugim zregulirali, kot sem sledil.

mogoče ti bo on še kaj povedal



Glede ostalih področji še ne poznam, ker nisem imel priložnost se seznaniti. Ampak še vsako direktivo, ki sem primu v roke me je bolela glava.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mlamat ::

Mavrik je izjavil:

mlamat je izjavil:

Data roaming, pravice za transeksualce... sami bombončki za izobraženo metroseksualno urbano elito. Da bi pa zmanjšali brezposelnost kje v periferiji pa nobenemu na pamet ne pade?


EU meče milijarde evrov za razvoj periferije in se pozna tudi v Sloveniji - EU nam gradi optiko na kmečkih vaseh, ceste, železnice in vse ostalo da lahko sploh imaš neko firmo na tej periferiji. Meče tudi ogromne količine denarja za kmetijske subvencije in karkoli na ruralni periferiji prdneš ti že primaknejo denar.

Brez EU denarja trenutno ne bi imeli niti končanih cest s katerimi potem toliko Slovencev se lahko normalno vozi v službe in po katerih pridejo materiali za delo.

Da o tem da vse te "grde grde" regulacije naenkrat pomenijo, da lahko komot trgujemo s komerkoli na svetu, ker jim ni treba ekstra preverjati a so materiali, davki in sodstvo kompatibilno z eno vukojebinasto Slovenijo. Rečeš "mi smo EU" in čudežno lahko izvažaš in uvažaš v praktično cel svet in druge države EU. Posledično ti Slovenskim firmam (v katerih verjetno dela večino Slo-Techovcev) ni treba za drobižek prodajat nekim Srbom brez denarja ampak dejansko delajo in prinašajo denar noter z drugih držav EU. Takega plusa kot je Slovenija dobila z EU (dobimo direkt več denarja kot ga vplačamo, imamo dostop do vseh trgov do katerih ima Nemčija) je dobila malokatera druga država. Če smo za to zaprli eno nerentabilno cukrarno, so be it.


Mi imamo še zaenkrat to srečo, da smo v supply-chainu za nemška podjetja. Ko bodo Američani enkrat udarili po mizi glede nemškega izigravanja s podcenjeno valuto, lahko na našo periferijo kar ključavnico gor damo.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

technolog> Naj dela raziskave kapital.

ZDA v raziskave zmečejo bistveno več denarja, le da tam to počnejo z manj preglednosti in odgovornosti (in izpolnjevanja obrazcev) - primarno tako, da mečejo denar v tehnološke firme v obliki pogodb za vojsko, vsoljsko agencijo in druge potratne javne programe.

EU pa to dela tako, da del proračuna alocira za razvoj, ta sredstva pa potem črpajo univerze, podjetja in drugi, ki lahko skozi uveljavljene postopke demonstrirajo, da so sposobni izvajat raziskave, za katere se odbori odločijo, da jih je smiselno podpreti.

Rusija in Kitajska ne komplicirata in preprosto plačata reči, ki so všeč človeku na dovolj visoki poziciji, ki ima občasno še kakega svetovalca, da ga ščiti pred bullshitom.

Kapital nikoli ne dela bazičnih raziskav, niti jih ni v zgodovini.


I can tell you one thing.
EU ni tehnološko vodilna na nobeni novi tehnologiji ali praktični tehnologiji prihodnosti. Zato ker mora it vse skozi kup red tape-a, da vseh že mine motivacija nekaj ustvarjat. V resnici, ne moreš bit pri ustvarjanju 100% dosleden in imet vse optimalno izrabljeno, tko kot veleva papir.
Ko pa ti diha taka institucija za vrat, si kvečjemu samo še bolj usran in manj ti je volja, dejansko nekaj ustvarjat.

Kitajska ima to srečo, da kljub veliki korupciji, vodje niso neki klerikalci, poceni diktatorčki ali podobno. V grobem imajo neko vizijo in jo tudi uresničujejo. Zato pa je kitajska postala vodilna sila na področju renewables. Ne strinjam, se sicer z veliko drugega, ampak hey...vsaj ljudstvu kaže da gre dejansko boljše.

v EU dejansko se ni pojavila skoraj nobena omembe vredna tehnologija zadnjih 15 let. Vse je več ali manj adaptacija, nekaj kar so v ZDA razvili.
Sicer, ne da ne znamo delat...sam pač ja, regulacija daje številnim birokratom kruh.

Glede EU sredstev...še nisem srečal človeka ali organizacije, ki bi to resno jemali...vsi ki to vzamejo vedo, da je to free money, v zameno pa naredijo ravno tolko, da gre skozi.
Nobody really gives a fuck za primarni namen teh sredstev.

Zato pa imaš toliko teh izobraževanj/tečajev za organizatorje EU projektov itd. Vsi hočejo dobit košček te zastonj torte.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

da so sposobni izvajat raziskave, za katere se odbori odločijo, da jih je smiselno podpreti.


Torej če so odbori sposobni odločit, kdo je sposoben izvajat raziskave, bi načeloma morali biti sami sposobni to opravljat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

da so sposobni izvajat raziskave, za katere se odbori odločijo, da jih je smiselno podpreti.


Torej če so odbori sposobni odločit, kdo je sposoben izvajat raziskave, bi načeloma morali biti sami sposobni to opravljat.

o+ nevone


Pretty much je to slika EU.

Odbori določajo, kaj bo cool/fancy tehnologija prihodnosti.

Smo vidli v SZ, da to ne gre tko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Odbori določajo, kaj bo cool/fancy tehnologija prihodnosti.


To bi še zastopila, ampak da odločajo kdo je zmožen nekaj raziskovat?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Torej če so odbori sposobni odločit, kdo je sposoben izvajat raziskave, bi načeloma morali biti sami sposobni to opravljat.

Ja, saj so. Ljudje iz organizacij, ki se odločajo, kako bo denar porabljen, potem razdelijo denar med te organizacije, z jasnimi omejitvami ki se tičejo korupcije in konflikta interesov.

Invictus ::

RockyS je izjavil:

Invictus, v Šentilju je mejna kontrola o kateri teče tudi debata SLO-AT, ker bi jo avstrijci radi podaljšali brez prave podlage.

Saj je na letališčih tudi, pa kaj hočeš. Potegneš tisto osebno ven in basta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

vostok_1> Smo vidli v SZ, da to ne gre tko.

Ne, v resnici nismo, ravno obratno.

Invictus> Saj je na letališčih tudi, pa kaj hočeš. Potegneš tisto osebno ven in basta...

Te omejitve so nesmiselne - na noben način ne povečajo varnosti, hkrati pa zmanjšujejo mobilnost vseh Evropejcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Saj pravim. EU v zadnjih desetletjih ni prinesla skoraj nič novega k svetu. Sam izpilila obstoječo tehnologijo. To je tipično za centralnoplanske ureditve. Za novosti je potrebno nekaj riskirat. Kako napisat rizik v zakonodajno obliko pa je bistveno težje, zato se birokrati raje oprijemajo že obstoječih zadev in skušajo ne preveč izstopat.

EU ima eno najmočnejših avtomobilskih industrij...kljub temu jo ZDA (in po novem še kitajska) prehiteva po desni.

Sicer sem proti brexitu, ker sem za enotno gospodarsko cono. Ampak, vsaj upam, da bi to malo streznilo Vogone v EUju.


jype je izjavil:

vostok_1> Smo vidli v SZ, da to ne gre tko.

Ne, v resnici nismo, ravno obratno.


Jp. SZ je imeta par tistih projektičev, ki so sicer vzkliknili, ampak kmalu umrli.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Jp. SZ je imeta par tistih projektičev, ki so sicer vzkliknili, ampak kmalu umrli.

Avtoritarna diktatura seveda ni imela nič pri tem, glavni problem je bil, da se akademiki niso sposobni odločati o tem, kaj naj raziskujejo? Poleg tega projekti niso umrli, ampak so bili "arhivirani", ker avtoritarne diktature nerade delijo znanstvena dognanja z drugimi državami. K sreči imajo znanstveniki ravno obraten impulz, zato je večina reči danes že javnih.

vostok_1> EU ima eno najmočnejših avtomobilskih industrij...kljub temu jo ZDA (in po novem še kitajska) prehiteva po desni.

A zato sta največji avtomobilski podjetji na svetu VAG in Toyota?

vostok_1> Sicer sem proti brexitu, ker sem za enotno gospodarsko cono. Ampak, vsaj upam, da bi to malo streznilo Vogone v EUju.

Brexit je idiotski predvsem zato, ker VB nima nobene izbire glede tega. Lahko spoštuje vse EU predpise in sodeluje na enotnem trgu, ali pa ne in ne. Tisti ubožec, ki ne more zadostiti sanitarnim predpisom EU, bi veliko lažje spremenil predpise EU, dokler je še v EU, kot jih bo v prihodnosti, ko bo bodisi neizogibno izgubil del strank, ali pa prisiljen upoštevati iste predpise in imel malo bolj kompliciran dostop do dela strank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Glede ostalih področji še ne poznam, ker nisem imel priložnost se seznaniti. Ampak še vsako direktivo, ki sem primu v roke me je bolela glava.


Tako je z vsemi pravnimi akti, vedno in povsod. To je lastnost regulacij, ne EU.

vostok_1 ::

Avtoritarna diktatura seveda ni imela nič pri tem, glavni problem je bil, da se akademiki niso sposobni odločati o tem, kaj naj raziskujejo? Poleg tega projekti niso umrli, ampak so bili "arhivirani", ker avtoritarne diktature nerade delijo znanstvena dognanja z drugimi državami. K sreči imajo znanstveniki ravno obraten impulz, zato je večina reči danes že javnih.


And yet, EU ni doprinesla skoraj ničesar z vsemi temi evropskimi sredstvi.
To so zgolj socialna sredstva za odpiranje novih društev, raziskovalnih smeri, da folk dobi plačo. Če se kaj naredi je sekundarno ali pa lepo presenečenje.


A zato sta največji avtomobilski podjetji na svetu VAG in Toyota?


Point being?

Brexit je idiotski predvsem zato, ker VB nima nobene izbire glede tega. Lahko spoštuje vse EU predpise in sodeluje na enotnem trgu, ali pa ne in ne. Tisti ubožec, ki ne more zadostiti sanitarnim predpisom EU, bi veliko lažje spremenil predpise EU, dokler je še v EU, kot jih bo v prihodnosti, ko bo bodisi neizogibno izgubil del strank, ali pa prisiljen upoštevati iste predpise in imel malo bolj kompliciran dostop do dela strank.


Veš. Nisem, proti higienskim predpisom, ampak sem več kot polovico lajfa jedu v ne HASAP okolju, pa še sedaj grem kdaj na kak kebab. And guess what, i'm still alive.
Če bi vedel, kolko ljudi bi si želelo odpreti nek fast-food ali podobn štant, ampak obupa ko pride do predpisev.
Maybe for the better, ampak hočeš nočeš...to zelo cehovizira družbo, kjer tisti, ki je in the game pozna sistem, in lepo propagira svoje.
Je pa res, da to je delno problem tudi nas ljudi. Če pogledaš to obsedenost z antibakterijskimi čistili in ostale avtistične impulze folka je mogoče to neizogibna posledica. Ni zastonj, da so alergije praktično postale "pandemične".

Smrekar1 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Glede ostalih področji še ne poznam, ker nisem imel priložnost se seznaniti. Ampak še vsako direktivo, ki sem primu v roke me je bolela glava.


Tako je z vsemi pravnimi akti, vedno in povsod. To je lastnost regulacij, ne EU.


True. Ampak veš kaj so rekli Pakistanci..."England may have invented bureaucracy, but we perfected it!".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Invictus ::

jype je izjavil:


Invictus> Saj je na letališčih tudi, pa kaj hočeš. Potegneš tisto osebno ven in basta...

Te omejitve so nesmiselne - na noben način ne povečajo varnosti, hkrati pa zmanjšujejo mobilnost vseh Evropejcev.

Vem, ampak varnostniki so v zadnjih letih izgubili ves smisel za humor. Sploh v VB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

vostok_1> And yet, EU ni doprinesla skoraj ničesar z vsemi temi evropskimi sredstvi.

Razen tega, da je financirala nastanek prve različice HTTP protokola, prek katerega trenutno nakladaš o njeni nekoristnosti, verjetno na tvoje življenje res ni bistveno vplivala.

Precej podoben si temule:



Invictus> Vem, ampak varnostniki so v zadnjih letih izgubili ves smisel za humor. Sploh v VB.

Ne, niso ga.

vostok_1> ampak sem več kot polovico lajfa jedu v ne HASAP okolju, pa še sedaj grem kdaj na kak kebab. And guess what, i'm still alive.

Saj ko greš na kebab si še vedno v takem okolju. Manj salmonele, manj diareje in manj stroškov je, če so predpisi takšni.

vostok_1> Če pogledaš to obsedenost z antibakterijskimi čistili in ostale avtistične impulze folka

Tebi se sanja ne, kaj je avtizem, vidim.

vostok_1 ::


Razen tega, da je financirala nastanek prve različice HTTP protokola, prek katerega trenutno nakladaš o njeni nekoristnosti, verjetno na tvoje življenje res ni bistveno vplivala.

Precej podoben si temule:



That's the best you can do bro...
Lol...glejte, centralnoplanska EU je financirala nek prototip neke ultimativno ne-nezamenljive tehnologije. Good job!

Saj ko greš na kebab si še vedno v takem okolju. Manj salmonele, manj diareje in manj stroškov je, če so predpisi takšni.


Saj veš, da haccp ni bil od vedno. Jedu sem pa vsepovsot. Veliko že narediš, če malo paziš kaj vtakneš v usta in kje.
Saj nisem proti temu, ampak za vsako dobro alinejo je najbrž kup slabih.


Tebi se sanja ne, kaj je avtizem, vidim.


Tebi se ne sanja kaj sem napisal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziggy89 ::

konspirator je izjavil:

Da v 20 letih niso speli vzpostaviti enotnega trga za mobilno telefonijo.


Pa ravno danes so te uslisali :) https://ec.europa.eu/digital-single-mar...

jype ::

vostok_1> Lol...glejte, centralnoplanska EU je financirala nek prototip neke ultimativno ne-nezamenljive tehnologije. Good job!

To je tisti, ki se tiče tebe na način, ki ga lahko razumeš.

vostok_1> That's the best you can do bro...

No, that's the best you can undestand. That's an important distinction.

vostok_1> Saj nisem proti temu, ampak za vsako dobro alinejo je najbrž kup slabih.

"Najbrž" res, bolj ko si neveden, bolj se ti zdi, da je EU slaba in nedemokratična tvorba. Bolj ko si izobražen in bolj ko sodeluješ v demokratičnem procesu EU, bolj ti je jasno, da je EU točno to, kar potrebujemo.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Lol...glejte, centralnoplanska EU je financirala nek prototip neke ultimativno ne-nezamenljive tehnologije. Good job!

To je tisti, ki se tiče tebe na način, ki ga lahko razumeš.

vostok_1> That's the best you can do bro...

No, that's the best you can undestand. That's an important distinction.

vostok_1> Saj nisem proti temu, ampak za vsako dobro alinejo je najbrž kup slabih.

"Najbrž" res, bolj ko si neveden, bolj se ti zdi, da je EU slaba in nedemokratična tvorba. Bolj ko si izobražen in bolj ko sodeluješ v demokratičnem procesu EU, bolj ti je jasno, da je EU točno to, kar potrebujemo.


Spoken like a true EU bureaucrat. "Saj delamo dobro, pa čeprav se to nikjer ne vidi".

Mi rabimo enotno Evropo, ne pa sloje in sloje, nedemokratično postavljenih ljudi, ki bi radi vpeljali obsežen whitelist svoboščin njenih subjektov.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Motijo me predvsem neizvoljeni EU politiki, ki nimajo pojma kaj delajo.

jype ::

M-Power> neizvoljeni EU politiki,

Kateri pa je to?

M-Power> ki nimajo pojma kaj delajo.

A lahko pokažeš na tak primer?

oo7 ::

jype je izjavil:

M-Power> neizvoljeni EU politiki,

Kateri pa je to?

M-Power> ki nimajo pojma kaj delajo.

A lahko pokažeš na tak primer?


EU politiki volijo sami sebe vsakih 4 ali 5 let.

En primer je npr migrantska kriza. EU ni našla nobenih rešitev zato vsaka držva ukrepa po svoje. Zakon o orožju radi bi omejili legalno orožje zaradi katerega bo samo naraslo ilegalno. Pa itak kriminalci in teoristi uporabljajo ilegalnega.

No ja saj je tale video, ki je bil danes že enkrat objavljen dovolj zgovoren.

MrStein ::

680x0 je izjavil:

MrStein, s to temo si zadel žebljico na glavico. Tako kot v raziskavi, vse moti vse kar se tiče EU, ampak le 10% jih zna konkretno povedat, katera regulacija jih moti :)

Hja, saj po tem sporočilu (in podobnih) mi je že bilo žal, da sem sploh odprl temo.

Kot če bi krte vprašal za mnenje o letenju...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

jype je izjavil:

M-Power> neizvoljeni EU politiki,

Kateri pa je to?

M-Power> ki nimajo pojma kaj delajo.

A lahko pokažeš na tak primer?

Komisarji recimo.


--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:


Saj nisem proti temu, ampak za vsako dobro alinejo je najbrž kup slabih.

Najbrž.
Ful zih'r.
Čutim na vodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

Glede na pritožbe in izkušnje z drugo zakonodajo...i'm quite sure of it. Da bi ti pa dal zdaj citiral ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

xmetallic ::

Cvickable je izjavil:


podrejanje tujim državam? Res?

Navodil zagotovo ni dobil od ameriških demokratov. /s

Cvickable je izjavil:


Neizvoljena garnitura? Kolikor vem so vsakih 5 let volitve v evropski parlament in ti izvoljeni poslanci potem izvolijo komisijo. Ravno tako kot v Sloveniji. Tudi izvolimo poslance, kateri potem izberejo mandatarja. Svet EU je pa itak iz izvoljenih predsednikov vlad.

Ne spomnim se da bi jaz kdaj na volitvah zasledil imeni Juncker in Tusk.

Cvickable je izjavil:


Neupoštevanje volje europejcev? A niso zavrnili ACTE recimo?
Vsiljevanje sporazumoj katerim naspotuje večina evrope? Kolikor vem so CETO podprli vsi parlamenti v EU. TTIP je pa mislim da še v fazi pogajanj?

Podobno kot zgoraj, ne spomnim se referenduma o CETA ali TTIP sporazumu. 5 podkupljenih veljakov ne more predstavljati države. To bi bilo do neke mere sprejemljivo, če bi EU svoje načrte razkrila javnosti pred volitvami v EU parlamet, in bi se stranke v posameznih državah opredelile, ter jasno povedale katere sporazume nameravajo podpisati in katere zavrniti. Na podlagi tega bi državljani v EU parlament poslali ljudi, ki bi zagovarjali naša stališča.

Ne pozabimo na sklepanje sporazumov v tajnosti. Zelo demokratično in transparentno.

Cvickable je izjavil:


Nižanje evropskih standartov za koorporacije? Se pravi te moti premalo pravil, ne preveč? In kater evropski standard so zmanjšali? En primer prosim...

Standardi na področju hrane so se znižali, da bi zadovoljili zahtevam kanadskih korporacij. Katere standarde so znižali lahko najdeš v drugi temi.

Zgodovina sprememb…

jype ::

konspirator> Komisarji recimo.

A je Cerar neizvoljen?

xmetallic> Ne spomnim se da bi jaz kdaj na volitvah zasledil imeni Juncker in Tusk.

Katera imena si pa zasledil na volitvah?

xmetallic> Standardi na področju hrane so se znižali, da bi zadovoljili zahtevam kanadskih korporacij.

To ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

konspirator ::

Cerar ni komisar.
Edino če si ga zamenjal s komisarjem Rexom.
--

Colt1911 ::

EU mi gre na ku...c ker me spominja na ranjko Jugo. Kup držav ki se politično ne strinjajo o ničemer pomembnem , nihče vodilni ni bil neposredno izvoljen od ljudi, zato pa je edino kar lahko sproducirajo predpis o ukrivljenosti kumar in banan in podobni debilizmi.
Ko zagusti pa vsak dela po svoje!
Brez veze je ustvarjati politično multinacionalno tvorbo , saj je še vsako kmalu vzel hudič. Vsaj mi bi lahko bili bolj pametni in se kaj naučili iz svojih bogatih izkušenj o multi etničnih skupnostih/državah. Bili smo v ječi narodov Avstro-Ogrski , potem v Kraljevini SHS kjer tudi ni bilo sreče za nikogar , pozneje pa še v SFRJ , kjer se je izkazalo da taka skupnost ne more preživeti na demokratičnih temeljih. Rezultat 3:0 mi pa še kar sanjamo da v četrto bo pa ja ratalo.
Njena predhodnica Evropska Gospodarska Skupnost (EGS) ki se jo malinovci seveda ne spomnite in pojma nimate da je kdaj obstajala je povsem zadoščala potrebam gospodarskega sodelovanja v evropi , ni pa se ukvarjala z politiko in ukrivljenostjo kumar.
EU pa je le orodje za vzpostavitev NWO ki ne koristi nikomur razen 1% mega bogatih.

Mr.B ::

Colt1911 je izjavil:

EU mi gre na ku...c ker me spominja na ranjko Jugo. Kup držav ki se politično ne strinjajo o ničemer pomembnem , nihče vodilni ni bil neposredno izvoljen od ljudi, zato pa je edino kar lahko sproducirajo predpis o ukrivljenosti kumar in banan in podobni debilizmi.
Ko zagusti pa vsak dela po svoje!
Brez veze je ustvarjati politično multinacionalno tvorbo , saj je še vsako kmalu vzel hudič. Vsaj mi bi lahko bili bolj pametni in se kaj naučili iz svojih bogatih izkušenj o multi etničnih skupnostih/državah. Bili smo v ječi narodov Avstro-Ogrski , potem v Kraljevini SHS kjer tudi ni bilo sreče za nikogar , pozneje pa še v SFRJ , kjer se je izkazalo da taka skupnost ne more preživeti na demokratičnih temeljih. Rezultat 3:0 mi pa še kar sanjamo da v četrto bo pa ja ratalo.
Njena predhodnica Evropska Gospodarska Skupnost (EGS) ki se jo malinovci seveda ne spomnite in pojma nimate da je kdaj obstajala je povsem zadoščala potrebam gospodarskega sodelovanja v evropi , ni pa se ukvarjala z politiko in ukrivljenostjo kumar.
EU pa je le orodje za vzpostavitev NWO ki ne koristi nikomur razen 1% mega bogatih.

Ti sanjaj dalje NWO.To da imaš nesposobne ljudji, nespsobne konkurirati na Jugo trgih, kaj šele EU trgih, potem se jokati kriviti NWO. Enako kot pluvanje po nemčiji, po drugi strani ko oni zakihajo, ti dobiš gripo, pa bi rad kazal finger... Enako kot nakladanje o migrantih, etc... Vse bi lahko v sloveniji ustavili in sprocesirali na meji, samo dnaraj ni blo, je bilo lažje reči, da bo tistih 100 kirivih za gospodarsko stanje....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

konspirator> Cerar ni komisar.

Cerar je (od ljudstva) neizvoljeni predsednik vlade.

konspirator ::

Opiraš se na slamne bilke.
--

jype ::

konspirator> Opiraš se na slamne bilke.

Nekam močne so, za razliko od oblakov, na katere se opirate nacionalisti.

Ko iznajdem časovni stroj vas bom z veseljem odpeljal v trideseta leta prejšnjega stoletja, kjer je vse urejeno natanko tako, kot si želite.

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Hja, saj po tem sporočilu (in podobnih) mi je že bilo žal, da sem sploh odprl temo.

Kot če bi krte vprašal za mnenje o letenju...

Pa nisi menda pričakoval pohvale?

Kdo bo hvalil Rim tik pred propadom 2.0, kjer se sponzorira vino in igre?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Po pravici povedano nisem pričakoval nič.
Lahko pa bi kdo prišel z argumenti.

Ne pa...

Colt1911 je izjavil:

EU mi gre na ku...c
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

xmetallic ::

jype je izjavil:


Katera imena si pa zasledil na volitvah?

xmetallic> Standardi na področju hrane so se znižali, da bi zadovoljili zahtevam kanadskih korporacij.

To ne drži.

0.0% prisotnost GMO v hrani -> 0.9% prisotnot GMO v hrani. Ali drugače, od ničelne tolerance do zdravju škodljive hrane.

Mandate on possible derogation of existing requirements for applications of GM foods and feeds at low levels

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

No no. 0,9% spet ni velika cifra.
Gm hrana škodi predvsem, primarno iz vidika pesticidov, ki jih špricajo gor. (logično, špricajo tudi na ne-gm)
Sama genska sprememba pa je pomojem bl tko tko.

Škodi pa tudi iz tega, da je še bolj podvržena patentom in potencialnim monopolnim položajem. Monsanto itak se prodaja bayern-u.
Skratka, food suppy bo tud monopoliziran kmalu. Boste jebali ježa pol.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Po pravici povedano nisem pričakoval nič.
Lahko pa bi kdo prišel z argumenti.

Ne pa...

Colt1911 je izjavil:

EU mi gre na ku...c

Imaš prav, navedi svoje argumente za birotate, pa jih bomo preučili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Colt1911 je izjavil:

EU mi gre na ku...c ker me spominja na ranjko Jugo...
Gospod/tovariš , tudi jest mislim, da imaš prav (na žalost) ... folk se bo zbudil šele ko bo prepozno ... da bi pa kaj storili, pa ni verjetno; je že vse preveč pomehkuženo (z namenom!) ... just my y2c ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mr.B ::

Spajky je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

EU mi gre na ku...c ker me spominja na ranjko Jugo...
Gospod/tovariš , tudi jest mislim, da imaš prav (na žalost) ... folk se bo zbudil šele ko bo prepozno ... da bi pa kaj storili, pa ni verjetno; je že vse preveč pomehkuženo (z namenom!) ... just my y2c ...

Öe to baziraü na osebnih oböutkih, üe ne pomeni da je to relana stvarnost.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

vostok_1> Skratka, food suppy bo tud monopoliziran kmalu. Boste jebali ježa pol.

Nonsense. EU zakonodaja to na zelo jasen način onemogoča in investira ogromno denarja v prehransko samozadostnost unije.

xmetallic ::

vostok_1 je izjavil:

No no. 0,9% spet ni velika cifra.

Kar ne spremeni dejstva, da je EU znižala standard.

jype ::

xmetallic> Kar ne spremeni dejstva, da je EU znižala standard.

Znižala za 0.9% in zvišala za 40%

Kakšna je torej razlika?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Post-ameriška doba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32154685 (46927) Fritz
»

TTIP in CETA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
615108854 (44027) gruntfürmich
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541239 (35718) kow

No-go zones (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5911604 (9500) kuglvinkl

Več podobnih tem