» »

Post-ameriška doba

Post-ameriška doba

««
7 / 7
»
»»

Unknown_001 ::

Veganstvo je deviacija v nutricionistiki.

Veganstvo sploh NI VREDNOTA.

vostok_1 je izjavil:

I can attest to that. Evropska drža kakanja je povsem napačna. Je pa infrastruktura na nivoju.

...

Kot da se je težko spognt naprej na skretu...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Veganstvo je deviacija v nutricionistiki.

Veganstvo sploh NI VREDNOTA.

Mene bolj zanima kako bi ugotovili kaj je 'evropska vrednota'. A imamo kak urad ali komisijo ki to definira? Ali je to pač vrednota katero deli večina evropejcev? Ali kaj tretjega?
jype?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Veganstvo je deviacija v nutricionistiki.

Veganstvo sploh NI VREDNOTA.

vostok_1 je izjavil:

I can attest to that. Evropska drža kakanja je povsem napačna. Je pa infrastruktura na nivoju.

...

Kot da se je težko spognt naprej na skretu...


A smart man. I'm impressed. :)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Engineering simple solutions 4 better world today.

;):P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

nurmaln je izjavil:

Mene bolj zanima kako bi ugotovili kaj je 'evropska vrednota'. A imamo kak urad ali komisijo ki to definira? Ali je to pač vrednota katero deli večina evropejcev? Ali kaj tretjega?
Imamo pogodbe, ki so jih ratificirale države članice.

Prvi, pomemben del (Lizbonska pogodba, poudarki moji):

Article 1a

The Union is founded on the values of respect for human dignity, freedom, democracy, equality, the rule of law and respect for human rights, including the rights of persons belonging to minorities. These values are common to the Member States in a society in which pluralism, non-discrimination, tolerance, justice, solidarity and equality between women and men prevail.


Drugi del, živali (smernice Evropske komisije, utemeljene v konvenciji pravic rejnih živali):

'Five Freedoms':

Freedom from hunger and thirst

Freedom from discomfort

Freedom from pain, injury and disease

Freedom to express normal behaviour

Freedom from fear and distress


Veganstvo je samo krajši način poimenovanja te iste reči.

Unknown_001 ::

Emmm...

Pa se ti zavedaš da brez reje oz. človekove oskrbe, žival nima izpolnjene niti ene od naštetih točk?

Pa btw. krava faše mastitis če je ne pomolzeš.

Kura ki znese neoplojen jajc... kaj je narobe s tem?

Baje ste proti jajcom in mleku. Le da tu res ne vidim približno prebavljivega izgovora.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa se ti zavedaš
Jaz se vsega zavedam, a dejstev to ne spremeni.

Unknown_001 je izjavil:

Pa btw. krava faše mastitis če je ne pomolzeš.
Ti tudi.

Unknown_001 je izjavil:

Baje ste proti
Ti si baje proti gravitaciji, pa te skos vidm po tleh hodt.

nurmaln ::

jype je izjavil:


Drugi del, živali (smernice Evropske komisije, utemeljene v konvenciji pravic rejnih živali):

'Five Freedoms':

Freedom from hunger and thirst

Freedom from discomfort

Freedom from pain, injury and disease

Freedom to express normal behaviour

Freedom from fear and distress


Veganstvo je samo krajši način poimenovanja te iste reči.


Glede na to, da tvoja interpretacija (torej veganstvo) ni nikjer izražena v zakonodaji, bi rekel da se EK ne strinja s tvojo interpretacijo. Imaš ti kakšno drugo razlago?

PS. pa pustiva zaenkrat ob strani vprašanje ali je 'smernica EK' enako 'evropska vrednota'
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

jype ::

nurmaln je izjavil:

Glede na to, da tvoja interpretacija (torej veganstvo) ni nikjer izražena v zakonodaji, bi rekel da se EK ne strinja s tvojo interpretacijo. Imaš ti kakšno drugo razlago?
Kako ni izražena? Saj sem jo ravnokar zapisal. Na tebi je, da pokažeš, kako to ni veganstvo, če res verjameš, da ni.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Glede na to, da tvoja interpretacija (torej veganstvo) ni nikjer izražena v zakonodaji, bi rekel da se EK ne strinja s tvojo interpretacijo. Imaš ti kakšno drugo razlago?
Kako ni izražena? Saj sem jo ravnokar zapisal. Na tebi je, da pokažeš, kako to ni veganstvo, če res verjameš, da ni.


Če se ne motim (se pustim popravit), so smernice EK namenjene predvsem temu, da se zadeva eventuelno prevede v lokalne zakonodaje držav članic. Tako nekako kot je bila neka smernica EK da naj imajo potrošniki 2 leti garancije za tehnično blago in pri nas je bilo to vpeljano z zakonom (ne vem več na pamet ali Obligacijski zakonik ali ZVP).
Kot kaže, nobena država članica, smernic katere si navedel, ni vpeljala v svojo zakonodajo tako, da bi zapovedala veganstvo. Torej sklepam da imajo drugačne interpretacije kot ti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pa se ti zavedaš
Jaz se vsega zavedam, a dejstev to ne spremeni.

Unknown_001 je izjavil:

Pa btw. krava faše mastitis če je ne pomolzeš.
Ti tudi.

Unknown_001 je izjavil:

Baje ste proti
Ti si baje proti gravitaciji, pa te skos vidm po tleh hodt.

Kakšna so dejstva?

Mastitis ni nekaj izmišljenega.

Ti me še živ dan v svojem življenju nisi videl. Zakaj lažeš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nurse013 ::

Iz te teme je nastalo sranje...
:)
you gotta be kidding me...

jype ::

nurmaln je izjavil:

bi zapovedala veganstvo.
Seveda ne. Zgolj spodbujati bi ga morale. No, še par generacij, da izzvenijo predsodki, pa bo.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

bi zapovedala veganstvo.
Seveda ne. Zgolj spodbujati bi ga morale. No, še par generacij, da izzvenijo predsodki, pa bo.

Tudi ni opaziti da bi ga vzpodbujale. Še več, subvencionirano razne aktivnosti katere veganstvo izključuje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nejclp ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pa se ti zavedaš
Jaz se vsega zavedam, a dejstev to ne spremeni.

Unknown_001 je izjavil:

Pa btw. krava faše mastitis če je ne pomolzeš.
Ti tudi.

Unknown_001 je izjavil:

Baje ste proti
Ti si baje proti gravitaciji, pa te skos vidm po tleh hodt.

Kakšna so dejstva?

Mastitis ni nekaj izmišljenega.

Ti me še živ dan v svojem življenju nisi videl. Zakaj lažeš?

Če kravi ne odvzameš telička, mleko posesa teliček, plus- če krava ni bila nikoli oplojena, ne daje mleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

vostok_1 ::

https://topdocumentaryfilms.com/chinese...

Poglejte si ta dokumentarec. In povejte, če vas ne malo srh spreleti?

Tko kot jz pravim, vi mislite, da ostali kr spijo. Ni res, zelo intenzivno delajo na prevladi, pa čeprav ne tako, da preletajo bombnike če tuje ozemlje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Master_Yoda ::

Unknown_001 je izjavil:


Pa btw. krava faše mastitis če je ne pomolzeš.

Kura ki znese neoplojen jajc... kaj je narobe s tem?

Baje ste proti jajcom in mleku. Le da tu res ne vidim približno prebavljivega izgovora.


Kravo pomolze tele, ki jo je ta krava povrgla. Ce nima krava mladica, ne daje mleka.

On dairy farms, cows are milked twice daily, from spring (when they give birth) until late autumn. This mechanical milking 'fools' the cow into continuing to lactate. When a cow has stopped lactating, they will only start again after giving birth. This means that you can't just start milking a cow and expect to get milk.


Proti jajcem pa je mislim da to, da ko vzgajajo kure, ki jih nesejo, moske mladice vrzejo v mixer in jih zive zmeljejo v chicken nuggetse, ker so za jajcno industrijo nicvredni.

Disclaimer: Nisem vegan.

Fritz ::

vostok_1 je izjavil:

https://topdocumentaryfilms.com/chinese...

Poglejte si ta dokumentarec. In povejte, če vas ne malo srh spreleti?

Tko kot jz pravim, vi mislite, da ostali kr spijo. Ni res, zelo intenzivno delajo na prevladi, pa čeprav ne tako, da preletajo bombnike če tuje ozemlje.

Niti najmanj. Srh me spreletava ob zavedanju kako malo Slovencev, Evropejcev in Američanov se zaveda, da so naše države postale ujetnice kapitala namesto, da bi bile predstavnice državljanov, da sta pohlep in finančna industrija spridila celotno ekonomijo in da imamo dokazano fake (FIAT) valute.

Hudo bo, ko se bo hišica iz kart sesedla, še posebej v ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche ::

Fritz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

https://topdocumentaryfilms.com/chinese...

Poglejte si ta dokumentarec. In povejte, če vas ne malo srh spreleti?

Tko kot jz pravim, vi mislite, da ostali kr spijo. Ni res, zelo intenzivno delajo na prevladi, pa čeprav ne tako, da preletajo bombnike če tuje ozemlje.

Niti najmanj. Srh me spreletava ob zavedanju kako malo Slovencev, Evropejcev in Američanov se zaveda, da so naše države postale ujetnice kapitala namesto, da bi bile predstavnice državljanov, da sta pohlep in finančna industrija spridila celotno ekonomijo in da imamo dokazano fake (FIAT) valute.

Hudo bo, ko se bo hišica iz kart sesedla, še posebej v ZDA.



No pa pokaži na kakšen sistem moramo preedlati?

jype ::

Scaramouche je izjavil:

No pa pokaži na kakšen sistem moramo preedlati?
Saj smo že v njem, samo ljudje se obnašate, kot da se svet vrti okoli vas.

Starodavni ::

@Fritz

o tem nakladate že desetletja in kaj se je zgodilo. Bore malo. Pa še to, drugi sistemi so še slabši od zahodne civilizacije in jaz podpiram zahodno civilizacijo, ker so alternativne opcije za mene slabe.

Fritz ::

Starodavni je izjavil:

@Fritz

o tem nakladate že desetletja in kaj se je zgodilo. Bore malo. Pa še to, drugi sistemi so še slabši od zahodne civilizacije in jaz podpiram zahodno civilizacijo, ker so alternativne opcije za mene slabe.

Jah, če tiščiš glavo v pesek, imaš do tega vso pravico. Vostok je dal lepo poučen filmček, se ga splača pogledati. Bistvo je, da od padca železne zavese in Reagana ter Thatcherjeve, zahod tone vedno globlje v brezno pohlepa in prevlade ozkih interesnih skupin, kar posledično sesuje sistem vrednost in celotno družbo. Paralelno temu je ekonomija postala votla, bazirana na finančni industriji in denarju brez realne vrednosti. Še Samuel ponosno razlaga, da se sploh ne ve koliko dolarjev je v emisiji oz. koliko so jih natiskali.

Kitajske elite, ki seveda niso zlate in brez napak, v tem trenutku delujejo bolj racionalno v smislu dobrobiti državljanov in mednarodne skupnosti kot ameriške. Saj ima tudi pohlep ameriških elit svoj ratio (fajn je biti pohlepen, če si milijarder in ti to koristi) a je problem njihovega pohlepa v tem, da bo spodjedel tla na katerih stojijo. In potem bodo, tako kot v preteklosti, naščuvali del manj premožnih (skrajna desnica) proti drugim manj premožnim in revežem.

Zame je tudi boljša alternativa, če ZDA izberejo dobrega predsednika, ki bo potisnil administracijo v pravo smer. Kar je videti zadnje čase je le izbira med velikim in še večjim pacientom ob že tako shizofreni administraciji. Bistvo mojega pisanja je, da bo dolar vsled tega, da je ostalim počasi dovolj kreditiranja Američanov, padel kot rezervna valuta in tedaj se lahko v ZDA zgodi kolaps. Jutri, čez pet let, čez deset let...ne vem, a vem, da bi povprečen Američan živel še slabše, če njegove potrošnje ne bi kreditiral preostanek sveta.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paradoks različnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19234289 (30657) jype

Madžarska ukinja Soroševo univerzo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24232428 (27996) Gandalfar

Več podobnih tem