» »

Kateri "layout" vam bolj ustreza za programiranje?

Kateri "layout" vam bolj ustreza za programiranje?

Netrunner ::

1. Ko programirate, kaj radi vidite čim daljšo vrstico ali čim več vrstic?
2. Ko delate kakšen projekt, koliko oken gledate hkrati? .. npr 2-3 stolpce ali kak 4x4 grid ... ali samo enega na enkrat in preklapljate tabe za pogled drugih ?
3. Koliko monitorjev uporabljate

Jaz osebno če zlagam kakšno spletno stran skupaj obvezno imam 2 stolpca, kjer imam v glavnem tabe v katerih so HTML in JS datoteke, v stranskem ožjem stolpcu pa imam SASS oz. CSS vedno viden.

Če programiram kaj konkrtnejšega imam vedno vsaj dva stolpca odprta... čeprav delaš istočasno samo na eni kodi mi je nekako prisotnost druge zaželjena. Npr. v enem stolpcu imam kakšen class kjer vnašam metode, v drugem stolpcu pa imam kakšen helper ali kaj podobnega.

Rad uporabljam programe kjer ni odvečnih elementov oz. je vidna samo koda. Seznam metod ipd zadeve katere so stalno vidne v programih kot je netbeans, eclipse ipd pa imam raje da se mi prikažejo na ukaz in ne zasedajo vidnega prostora.

Drugače pa sta mi oa dva monitorja obvezna, saj enega rabim da vidim output oz. rezultat mojega dela.

Ta tema je namenjena predvsem kot zanimivost kaj drugi uporabljate in ne kaj je najboljše, saj to je stvar posameznika in seveda tudi je specifika projekta.

RockyS ::

Dva stolpca, v levem koda, v desnem debug oz. kaj za sass, razmerje širine cca 80% 20%
Spodaj pa čez celo širino terminal.
Ekran pa samo en, 27"

Tak setup uporabljam povsod, v PHPStormu, Visual Studio, SQL ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

lukapivk ::

6 ekranov,

Levo zgodaj in desno zgoraj target za debugganje, sredina zgoraj watch/callstack/memory in podobna okna
Lepo spodaj manj pomembne zadeve, spodaj sredina koda na kateri dela, desno spodaj kernel debugger
Še slika kjer imam odprt slo-tech :)

Lepo spodaj na sliki ->
https://www.facebook.com/toradex/photos...

krneki0001 ::

Tako je meni najlažje - 29" ultra wide (21:9):


Bom pa verjetno na 34" ultra wide šaltal:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328576 (52725) htmltroubles
»

Microsoft pokazal Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5027654 (21656) srnjak
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Obvestila
20034999 (27308) Pyr0Beast
»

www.spletka.org

Oddelek: Izdelava spletišč
362156 (1204) Tody
»

Kako "prisiliti" stolpec v tabeli, da ohrani širino?

Oddelek: Izdelava spletišč
111603 (1482) jeti51

Več podobnih tem