» »

ADSL na Windows NT strežniku

ADSL na Windows NT strežniku

jack_ass ::

Pozdravljeni!

Prebral sem celi forum (99% :))) pa žal nisem našel problema, kot ga imam jaz.
Pred dnevi sem dobil statični (fiksni) IP, imam strežnik z Windows NT 4.0 Workstation operacijski sistemom, swich in 3 dodatne računalnike (1xWin XP in 2xWin 98SE).
V strežniku že ima 2 mrežni kartici, na eno imam priklopljen ADSL modem v drugo pa imam vključen kabel, ki ga vodim na swich (prvi port). na mreži vidim vse računalnike, tako da mreža dela.
Sedaj sem na strežnik instaliral ADSL paket in računalnik se poveže na internet. Ne omogoča pa mi odpirati spletnih strani. Tudi iz drugih računalnikov, ki imajo določene svoje notranje fiksne IP-je in vse prehode usmerjene na strežnik, ne morejo iti na internet.
Zanima me, če ima kdo kakšen enostaven predlog kako naj rešim zadevo, saj ne rabi iskati v čem je trenutni nastali problem, ampak mi lahko samo svetuje kako naj zadevo na novo uredim, da bom lahko preko tega strežnika s statičnem IP-jem dostopal na internet tudi z drugimi računalniki, ki so priključeni na swich.
Veliko (preveliko) primerov je že napisanih samo so vsi za dinamični IP, a obstaja kje kakšen članek tudi za mrežno uporabo interneta pri statičnem IP-ju? Predvsem z nastavitvami v Windows NT 4.0?

Prosim za vašo pomoč in lep pozdrav.

ToniT ::

Z NT 4 ti zadeva brez kakega dodatnega programa ne bo delovala na tak način - žal.

jack_ass ::

Ja, a mi pol lahko prosim predlagate s katerim programom in kako naj zadevo naredim v Windows NT. Saj bi menjal operacjski sistem samo za tega imam kupljeno licenco :D

Lepo prosim za vašo pomoč.

ToniT ::

Probaj z WinGate
ali pa z Proxy plus - ta je za 3 uporabnike zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548148 (339) Lonsarg
»

JMicron pripravlja nov kontroler za SSDje

Oddelek: Novice / Pomnilnik
103797 (3347) ender
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202240 (1858) MrStein
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232255 (1921) thebaloh
»

ADSL deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
191676 (1270) ali3n

Več podobnih tem