» »

nekdanja igralna konzola iz praška spet na pohodu

nekdanja igralna konzola iz praška spet na pohodu

mulc007 ::

Zanimivo da še najdeš elektroniko, ki si jo včasih dobil v pralnem prašku.
Identično tej ki jo prodajajo na spodnjem linku (moja je bila v sivi barvi) sem jaz vrgel v smeti lani ker se je že predolgo valjala po podstrešju.
Če se prav spomnim sem jo dobil iz pralnega praška pred kakšnimi 15 ali 20 leti.

http://www.zbitacena.si/izdelek/retro-i...
Iz 11 € je za 50% znižana na 5,5 €. Se splača haha

fr1c ::

https://www.aliexpress.com/item/New-Arr... 1,66€

Večino "znižanih" stvari s te strani se da najti na Aliexpressu in Ebayu vsaj pol ceneje.

[D]emon ::

Sej to ni nic novega, da tele firme pri nas preprodajajo cheap robo iz Aliexpress-a.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shotalick ::

[D]emon je izjavil:

Sej to ni nic novega, da tele firme pri nas preprodajajo cheap robo iz Aliexpress-a.


Res je. Naročil iz Ali-ja cca. pol leta nazaj. Me je tablica na sekretu minila :), pa sm reku, da poizkusimo tetris :), ko me še to mine, bom šel nazaj na "cajtng" :).

[D]emon ::

Kolega si je pred casom omislil MP3 player za v avto. Kupljen na Ali-ju za cca 4 eur. Pri nas ga eno podjetje prodaja, dobesedno identicni model, za skoraj 50.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::

Pri telih igrah po ceni 5.5€ pa res mogoce zasluzijo za eno kavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pia2001slo ::

@Dr_M

to ti misliš :)

49106 ::

Pa nam zračunaj ti, ki veš.

[D]emon ::

Ni vrag da na Ali-ju ne dobijo se kaksnega kolicinskega popusta. Recimo da dobijo zadevo po $.75 po komadu. Potem pa pri nas prodajajo za 12 eur. Ni tako malo dobicka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

Ja, če bodo prodal dovolj enot, sicer bodo posloval z izgubo.

MIHAc27 ::

V bistvu ne, ker je Ali samo posrednik oz portal za iskanje. Oni verjetno dobijo % od vsake prodaje in to je to. Ker je prodaj na miljone... imajo lep dobiček brez velikega rizika (ker za produkt na koncu odgovarja prodajalec, ne posrednik)

GupeM ::

@MIHAc27: Messiah je verjetno mislil, da bodo poslovali z izgubo tisti, ki veliko količino kupijo na Aliexpressu, pa prodajo premalo enot v Sloveniji.

jernejl ::

Dobil boš popust, če boš naročil veliko količino.
Pri tem tvegaš, da ne boš vsega prodal. Priložiti moraš slovenska navodila.
Od končne cene je treba odbiti DDV in provizijo plačilne kartice.
Treba je računati na to, da boš imel poleg dela z obdelavo naročil še nekaj dela in stroškov z vračili ali reklamacijami.
Na koncu boš plačal pa še davek ali dohodnino.
Koliko ostane?

toplakd ::

jernejl je izjavil:

Koliko ostane?


Niti za burek.

[D]emon ::

Fotokopija A4 je 6 centov, s kolicinskim popustom manj. Na eno stran spravis vsaj 6 komadov fotokopiranih povrsnih navodil. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

Kaj pa vsaj za 400 eur prispevkov? Al si mislil delat na črno?

[D]emon ::

Vprasanje kolk te firme sploh posteno obratujejo. :) Sam se ne bavim s tem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

Glede Slo navodil res ni dileme... sem že prebiral tako sranje, da nisem bil niti prepričan, če so to res slovenska novodila (in ne slovaška). In to od izdelka, kjer to ne bi pričakoval.

Od takele igrače jih po moje nihče niti ne pričakuje.

SaXsIm ::

SaXsIm

49106 ::

V slabem mesecu je prodal celih 97 enot :D

jernejl ::

MIHAc27 je izjavil:

Glede Slo navodil res ni dileme... sem že prebiral tako sranje, da nisem bil niti prepričan, če so to res slovenska novodila (in ne slovaška). In to od izdelka, kjer to ne bi pričakoval.

Od takele igrače jih po moje nihče niti ne pričakuje.

Dovolj je, da te eden prijavi, pa bo "lep dobiček" splaval po vodi.

49106 je izjavil:

V slabem mesecu je prodal celih 97 enot :D

Če bi jih preprodajal za višjo ceno, kakršne so bile ideje zgoraj, bi jih prodal pa še manj. Razen, če boš investiral še v oglaševanje...

fr1c ::

jernejl je izjavil:

Dobil boš popust, če boš naročil veliko količino.
Pri tem tvegaš, da ne boš vsega prodal. Priložiti moraš slovenska navodila.
Od končne cene je treba odbiti DDV in provizijo plačilne kartice.
Treba je računati na to, da boš imel poleg dela z obdelavo naročil še nekaj dela in stroškov z vračili ali reklamacijami.
Na koncu boš plačal pa še davek ali dohodnino.
Koliko ostane?


Trgovina je iz Hrvaške, tako da slovenska navodila niso potrebna. Stvari verjetno pošiljajo kar v škatli ali kuverti brez priloženega računa, navodil, garancije ali biločesa drugega s čimer bi pri morebitni prijavi lahko dokazal, da si res kupil pri njih. Naslov z Zbite Cene se tudi razlikuje od tistega na njihovi strani in ta "napačen" bo verjetno tudi na pošiljki.

Glede naročila konzol je tudi več možnosti. Ena bi bila, da vsak teden vsak zaposleni/prijatelj lastnika kot fizične oseba naroči ravno dovolj komadov, da ne doseže limita za plačilo davka. Druga veliko bolj verjetna možnost pa je, da jih kot podjetje naročijo npr. 300, ob obisku inšpektorja in vprašanju zakaj je v skladišču 97 komadov manj pa čisto enostavno odgovorijo, da so v smeteh, ker so Kitajci poslali nedelujoče... se še spomnim, ko sem pred leti delal popise zalog v nekem baru in so imeli podobne finte z nekaj sto pokvarjenimi ali razbitimi steklenicami piva vsak mesec, inšpektorjem pa to ni bilo čisto nič sumljivo.

next3steps ::

49106 je izjavil:

Pa nam zračunaj ti, ki veš.

http://www.alibaba.com/product-detail/S...
Se pravi do 35 centov z davkom vred.

takih zadev se ne kupuje na Expressu, ampak na Babi.

Tle je ta zadeva:
https://www.alibaba.com/product-detail/...

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

najdražja solidna ponudba je 55 centov brez davka. Ta ista naprava.*
*Za celi lot (20k komadov).

scipascapa ::

ste morda pomislili, da morajo plačati še davek, uvozne dajatve, prevod navodil itd?

Kaj ::

fr1c je izjavil:


Trgovina je iz Hrvaške, tako da slovenska navodila niso potrebna. Stvari verjetno pošiljajo kar v škatli ali kuverti brez priloženega računa, navodil, garancije ali biločesa drugega s čimer bi pri morebitni prijavi lahko dokazal, da si res kupil pri njih. Naslov z Zbite Cene se tudi razlikuje od tistega na njihovi strani in ta "napačen" bo verjetno tudi na pošiljki.


To se tebi zdi, da niso potrebna ali res niso potrebna (zahtevana)?

fr1c ::

Kaj je izjavil:

To se tebi zdi, da niso potrebna ali res niso potrebna (zahtevana)?

Za slovenske trgovce so obvezna po ZVPot, za tuje pa ne vem. Glede na to, da pri naročilih iz Nemčije ni priloženih slovenskih navodil, bi rekel, da niso. Do zdaj še nisem nikjer videl, da bi nemška oz. druga tuja EU trgovina našim kupcem na lastno pest prevajala in prilagala slovenske prevode, če za to ni poskrbel že proizvajalec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske spletne trgovine prodajajo kitajsko robo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5010452 (4638) MrPhoneClick
»

Applov šef: svetovni davčni sistem potrebuje prenovo

Oddelek: Novice / Rezultati
4510550 (8229) galu
»

Nakup stikal - Kitajska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726675 (14010) WaterBoy
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112125 (9468) k4vz0024
»

vračilo mobitela ker nima slovenskega menija

Oddelek: Mobilne tehnologije
487838 (6531) sirotka

Več podobnih tem