» »

Nakup stikal - Kitajska

Nakup stikal - Kitajska

1
2
3

knap ::

če naročim za test 1 stikalno na dotik za vklop-izklop luči, katerega moram izbrati?
tega:
http://www.aliexpress.com/store/product...

oz ali moram izbrati katerega drugega:

http://www.aliexpress.com/store/500715?...

predlagate morda kakšnega drugega proizvajalca teh stikal?

Hvala

LP

slodreamer ::

Pravega imaš ja, po mojih izkušnjah so ti kvalitetni, tako da je za poskusit.

korenje3 ::

jaz imam še nekaj teh mehanskih stikal doma... če je kdo zainteresiran.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

knap ::

slodreamer je izjavil:

Pravega imaš ja, po mojih izkušnjah so ti kvalitetni, tako da je za poskusit.

ok, hvala, bom sedaj naročil
ko dobim, naredim nekaj slik ...

LP

...:TOMI:... ::

Zakaj pa se zic, omaric, sponk, varovalk in ostale elektro opreme ne narocate pri rumenih ljudeh?
Tomi

mat xxl ::

Mene pa zanima, koliko se kaj prsti poznajo na teh stikalih Livolo ?

BlaY0 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Miha +1.

Že prevečkrat sem zaradi tega imel delo. Medtem ko s stikali domače prozvodnje nikoli nobenih težav.


Ja pa a ni to bistvo, da imaš delo? Aja ti bi rad samo služil pa nič delal? To je pa druga pesem...

30 let nazaj, ko smo gradili hišo, smo pač nabavili 10% več stikal vsakega tipa (takrat si imel pri nas itak samo eno varianto - enega proizvajalca). Ko se je kako pokvarilo, si ga pač zamenjal. Big deal.

Zdaj pa ti jamraš tukaj, ker se ti par kitajskih stikal pokvari po parih letih. Ma pralni stroj se ti danes pokvari v parih letih, pa je lahko Bosch, Miele ali kak drugi brand (včasih se ti je prvič pokvaril po desetih), pa samo 3x na teden pereš, stikalo pa drmaš vsak dan po 20x, če je to na kakšnem javnem mestu pa še 3x toliko. Poznam ljudi, ki ti enako hitro zHebejo Legrand, Gewiss ali kitajca pa takih ljudi ni malo, tako da ne mi ga srat no.

...:TOMI:... je izjavil:

Zakaj pa se zic, omaric, sponk, varovalk in ostale elektro opreme ne narocate pri rumenih ljudeh?

Saj jih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

slodreamer ::

mat xxl je izjavil:

Mene pa zanima, koliko se kaj prsti poznajo na teh stikalih Livolo ?


Jaz imam bela stikala, pa se na nobenem nič ne vidi, verjetno če bi gledal od strani pod svetlobo je kaj gor, ampak nikakor ne moti.

...:TOMI:... ::

BlaY0, me prav zanima, kdo ti potrdi meritve in da soglasje za vgrajeno opremo.
Tomi

madog ::

Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

gregor ::

da odprem zelo staro temo

kje se v letu 2018 dobi kvalitetna in ne predraga stikala na dotik?

kako je sedaj z temi kitjaskimi znamkami kot so livolo in ostale iz AE, jih je še kar nekaj na AE

bi vi to kupili ali predstavljajo preveliko varnostno tveganje

LP

M-XXXX ::

...:TOMI:... je izjavil:

BlaY0, me prav zanima, kdo ti potrdi meritve in da soglasje za vgrajeno opremo.

Aja nisem vedel da kje zakon predpisuje firmo varovalk, omaric, kablov in stikal (elektro opreme...) pozabljam da meritve kažejo firmo ja :)

Varnostno tveganje je rnako kot pri kateremkoli drugem stikalu/vtičnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gregor ::

torej ti bi nabavil ta stikala iz kitajske?

cekr ::

S Kitajske se naroča samo stvari, ki ti niso življenjsko pomembne.
Stikala kupi raje pri nas.
Najhuje je, da ti nekaj crkne ali se ti celo zakuri v stanovanju.
Ni vredno za tistih par €, ki jih boš privarčeval. Ali pa sploh ne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MTB ::

M-XXXX je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

BlaY0, me prav zanima, kdo ti potrdi meritve in da soglasje za vgrajeno opremo.

Aja nisem vedel da kje zakon predpisuje firmo varovalk, omaric, kablov in stikal (elektro opreme...) pozabljam da meritve kažejo firmo ja :)

Varnostno tveganje je rnako kot pri kateremkoli drugem stikalu/vtičnici.


To ravno ni. Izjavo o skladnosti verjetno ne boš dobil za kitajsko robo. Roba proizvedena v EU je bila preskušena, kar ti daje vsaj nek minimum.
Tudi sam marsikaj kupim pri Kitajcih, pri tem se pa res ne bi igral.
O zahtevah za priklop, ko že pišeš o omarici, si pa preberi tukaj. https://www.elektro-ljubljana.si/Portal...

gregor ::

http://www.inled.si/stikala-za-luci/nav...

to je npr slo trgovina, torej potem tukaj nakup stikal ni sporen?
sprašujem zato ker ne piše (ali pa sem kaj spregledal) kdo je proizvajalec stikal...

torej, čisto mogoče je da so stikala iz kitajske...?

LP

MTB ::

Tisto kar trgovina prodaja, mora imeti izjavo o skladnosti.

knap ::

kaj pa to:

https://www.livoloeurope.eu/

predvidevam da gre za ista stikala kot na AE, se morda motim?

imajo tudi CE certifikate:

https://www.livoloeurope.eu/livolo-eu-c...

MTB ::

Vsaj ena direktiva izmed tistih na certifikatu vem da ne velja, iz 2004.

mat xxl ::

Kaj, pa kaj bolj normalnega, kaj pogledati, rabim za celo vrstno hišo stikala , vtičnice, moderen izgled....

gregor ::

ta dva sta slo proizvajalca:

http://www.tem.si/
http://www.elektromaterial.si/pages/si/...

če pa kdo pozna še katerega drugega, pa prosim napišite

LP

M-XXXX ::


To ravno ni. Izjavo o skladnosti verjetno ne boš dobil za kitajsko robo. Roba proizvedena v EU je bila preskušena, kar ti daje vsaj nek minimum.
Tudi sam marsikaj kupim pri Kitajcih, pri tem se pa res ne bi igral.
O zahtevah za priklop, ko že pišeš o omarici, si pa preberi tukaj. https://www.elektro-ljubljana.si/Portal...

Kot prvo prilimal si SMERNICE. In kot drugo: kaj takega v tistih smernicah piše, da nebi mogel take omarice narediti praktično sam (spacana v garaži)? Malo karikiram, da ne bo pomote ampak upam, da je jasno na kaj ciljam?


Pgoji za ohišja iz umetnih materialov: TS 30; 010 - 150; januar 2015 - Ohišje je enodelno z mehansko ločenim merilnim in priključnim delom. - V izjemnih primerih je lahko iz dveh delov. - Na dnu omarice za priključni del mora biti odprtina, ki omogoča montažo dveh cevi ? 110 mm za omarico z dvema števčnima ploščama in treh cevi ? 110 mm za vse ostale. - Odprtina je lahko ena, upoštevati je potrebno dejstvo, da mora biti vsak kabel v svoji cevi. - >>svetla<< mera med montirano števčno ploščo in zadnjo steno mora biti do 3 cm. - V merilnem delu so odprtine za dovodne cevi ? 32 vendar pod nivojem in sredino števčne plošče.

Kot drugo: ja gre se za Livolo stikala, ki absolutno ne spadajo v tretjerazredno robo. In lahko sicer samo ugibam, ampak pomoje se bp kosajo s TEMom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gregor ::

torej ti bi brez oklevanja kupil livolo stikala iz AE?

morda kdo pozna koga, ki ima ta stikala nameščena in kako se obnesejo?

LP

kingsix ::

Imam. So vredu.

Drugače pa enaka prodajajo tudi v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

BladE_ ::

Imam, dela bp že več let... Naročeno pri Kitajcih.
Akcija - Reakcija

tomaz- ::

tudi jaz Livolo, nekaj let.. Brez problema

gregor ::

hvala za odgovore

gledam cene:

LIVOLO AE
https://www.aliexpress.com/store/produc...
11,07 usd = 8,95 eur

LIVOLO EU
https://www.livoloeurope.eu/livolo-wifi...
19,95 eur

nakup iz kitajske je precej cenejši, tudi če dodam še 22% za ddv je to 10,92 eur

strošek carinjenja pa se pri npr 20 stikalih... hitro porazdeli glede na cel nakup

torej npr

AE
20 X 19,95 = 400 EUR

EU
20 x 10,92 + cca 10 EUR = 230 eur
11,5 eur na stikalo

170 eur cenejše iz kitajske

če sem kaj spregleda pa me popravite

LP

M-XXXX ::

gregor je izjavil:

torej ti bi brez oklevanja kupil livolo stikala iz AE?

morda kdo pozna koga, ki ima ta stikala nameščena in kako se obnesejo?

LP

Ne da bi jih, jih že imam po celi novogradnji.

Peter18 ::

Jaz bi si, raje kot Livolo, vgradil Sonoff pametna stikala, da jih lahko še preko wifi-ja vklapljam/izklapljam... pa flashas jih lahko na drug firmware, če ti original ne odgovarja. Aja... pa imajo CE certifikat. Po forumih poročajo, da so stvari od Itead (firma za Sonoff-om) kvalitetno zgrajene.

Aliexpress link

 Sonoff T1

Sonoff T1

darkolord ::

Ena pomembna razlika je, da se Livolo napaja parazitsko in ne potrebuje nule na stikalu.

mat xxl ::

Kaj pa ta stikala, se zgodi ob raznih motnjah v omrežju, ali kresanju strel, da se luči same prižgejo ali ugasnejo ali kaj podobnega .......

Kaj pa kaka druga klasična tuja ne pre draga, pa kvalitetna stikala, dobavljiva pri nas, kaj svetujete?

gregor ::

Peter18 je izjavil:

Jaz bi si, raje kot Livolo, vgradil Sonoff pametna stikala, da jih lahko še preko wifi-ja vklapljam/izklapljam... pa flashas jih lahko na drug firmware, če ti original ne odgovarja. Aja... pa imajo CE certifikat. Po forumih poročajo, da so stvari od Itead (firma za Sonoff-om) kvalitetno zgrajene.

Aliexpress link

 Sonoff T1

Sonoff T1



ali lahko kaj več poveš o teh stikalih, firmi?

ali imajo na AE uradno trgovino, gledam link ki si ga dal pa je malo morje prodajalcev...
drug firmware, zakaj bi bilo potrebno naložit drug firmware
o katerem forumu govoriš
link do CE cert. ne deluje
da se stikalo upravlja preko telefona, ali je potrebna ša kakšno dodatna oprema

hvala :)

LP

darkolord je izjavil:

Ena pomembna razlika je, da se Livolo napaja parazitsko in ne potrebuje nule na stikalu.


nisem električar, kaj to pomeni? slabost, prednost?
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

BladE_ ::

Zadeva mora biti "napajana" iz omrežja in ne tako kot navadno stikalo, ki samo prekinja. Rabiš fazo in nulo v dozi, tako kot bi montiral vtičnico in potem naprej na luč. Imam tudi sam tak problem in ne morem zvezati.

Razlika vezave spodaj...
 Sonoff

Sonoff


 Livolo

Livolo

Akcija - Reakcija

knap ::

mat xxl je izjavil:

Kaj pa ta stikala, se zgodi ob raznih motnjah v omrežju, ali kresanju strel, da se luči same prižgejo ali ugasnejo ali kaj podobnega .......

Kaj pa kaka druga klasična tuja ne pre draga, pa kvalitetna stikala, dobavljiva pri nas, kaj svetujete?


mene tudi zanima ali indirektne strele... uničijo ta stikala?

TEM verjetno niso slabe kvalitete?

LP

gregor ::

BladE_ je izjavil:

Zadeva mora biti "napajana" iz omrežja in ne tako kot navadno stikalo, ki samo prekinja. Rabiš fazo in nulo v dozi, tako kot bi montiral vtičnico in potem naprej na luč. Imam tudi sam tak problem in ne morem zvezati.

Razlika vezave spodaj...
 Sonoff

Sonoff


 Livolo

Livolo



torej livolo deluje kot navadno stikalo?

sonoff - tukaj pa mi sedaj ni jasno, kateri kabli morajo priti do doze, da potem deluje pravilno?

ali imajo novogradnje tako urejeno električno napeljavo?

LP

BladE_ ::

Da.

Kot sem napisal, faza in nula(kot v vtičnici).




Odvisno kako so vezali, sicer pa, če so v stenah cevi za kable nebi smel biti problem dodati še en kabel... Boš pa verjetno za kaj takega moral dobiti električarja.
Akcija - Reakcija

hafo123 ::

Tudi sam imam po hiši Sonoff stenska stikala, nekaj njihovih vtičnic, ki se vtaknejo v obstoječe vtičnice in stikalo za vklop ogrevanja sanitarne vode.
Zadeva (nekaj mesecev uporabe) deluje brezhibno. Imam tudi Amazon Echo (Alexa) in lahko preko govora npr. vklopim/izklopim luči - "Alexa, turn on livingroom".
Sonoff izdelki so v 90% podprti za Amazon Echo in IFTTT, kjer lahko narediš "triggerje" kdaj se zadeve vklopijo/izklopijo glede na izbrane pogoje.

kumer ::

Ali je kaj novega na področju stikal na dotik?
Sodelavka kupuje stikla za novogradnjo in se ne more odločit ali bi vzela stikala na dotik oz navadna stikala?

Kakšna je kvaliteta livolo stikal, so varna, to je bistveno vprašanje.
Se dobijo morda že kakšna boljša stikala kot livolo?

Sonoff - to pa mi ni jasno, ali mora biti stikalo povezano v omrežje stikal, še kakšen dodatek (centrala...) zraven, da zadeva deluje pravilno?
Da torej deluje tako kot klasično stikalo.

Hvala

LP

hafo123 ::

Sonoff stikala se povežejo preko wifi-ja in ne potrebujejo nobenega hub-a/centrale. Da se pa lahko kontrolirajo preko aplikacije pa se povežejo v njihov oblak. Če ni dostopa do oblaka še vedno delajo - fizični vklop/izlop.
Mora pa biti do vsakega stikala potegnjen kabel z nulo.

kumer ::

nula je zemlja, se motim?

ali ne potrebujejo napajanja:

Dimnik ::

Ne zemlja ni nula, je treba potegnit dodatno nulo oz v dozi prevezat, da bo do šalterja nula po obstoječem kablu, če ni možnosti pa dodatno potegnit nulo

darkolord ::

Kvaliteta Livolo stikal je OK, ni videt da bi bile kakšne večje težav z njimi. Fino je, ker ne potrebujejo nule in se napajajo parazitsko.

hafo123 ::

Plus Sonoff stikal je ta, da se lahko upravljajo preko aplikacije od kjerkoli in dal lahko sestavljaš urnike in podobno.

starfotr ::

Jaz sem za klasiko. Ne bi si montiral teh kitajskih pametnih stikal za noben denar. Kaj šele, da bi jih povezal v splet.

Tomay ::

Se bojiš, da bi ti kdo luč vklopil :)

Glede varnosti:
Za pametne hiše se uporablja nizkonapetostna stikala 24V v omari pa so releji, ki preklapljo moč. Samo morajo biti inštalacije tako izvedene.

Glede cene in klasike pa sem pred kratkim menjaval jung križno stikalo po 10+ letih je začelo "švasat". Dobil brez težav samo cena je bila 18€ :(
Voodoo 4Ever

BladE_ ::

starfotr je izjavil:

Jaz sem za klasiko. Ne bi si montiral teh kitajskih pametnih stikal za noben denar. Kaj šele, da bi jih povezal v splet.


Odvrzi telefon, računalnik, TV in namesto mailov začni pošiljati pisma. :D Verjetno pa imaš vsa možna socialna omrežja?

Tomay je izjavil:

Se bojiš, da bi ti kdo luč vklopil :)



Sicer pa že zgoraj omenjeno, Livolo stikala delajo bp že več let. Kitajska stikala? Kitajski telefon? Kitajsko je skoraj dobesedno vse...
Akcija - Reakcija

starfotr ::

To, da nekdo vklaplja/izklaplja luč je še najmanj. Problem so varnostne luknje, DDOS, in podobne zadeve. Pa še sama električna varnost je pod vprašajem.

Res, skarjno neumno in neodgocorno je to montirat.

Telefoni, rečunalniki se posodabljajo. Redno. Kdo bo 20 stikalom redno menjal FW, še domačem routerju in pametnem TV ga nobeden ne menja. No, saj niti ni posodobitev za te male kitajske naprave.

kingsix ::

Livolo stikala nimajo nobene povezave....

starfotr ::

Livolo so res taka, Sonoff se pa povezujejo glede na navedbe v tem temi.

Jaz tudi Livolo ne bi vgradil v svoj objekt, varnost (električna) me skrbi pri teh Kitajcih.

darkolord ::

Za sonoff se seveda dobi open-source firmware, ki se redno posodablja. Poleg tega imaš zadevo na ločenem zaprtem omrežju, tako da ni nobenih težav glede tega.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724738 (5766) Machete
»

Stikalo za luč - menjava z novim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172370 (2099) WaterBoy
»

Touch zatemnilno stikalo z daljincem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71438 (884) benibarle
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616318 (7696) marjan_h
»

Stikala, doze...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192380 (2060) retrz

Več podobnih tem