» »

Nakup stikal - Kitajska

Nakup stikal - Kitajska

«
1
2 3

Dajarra ::

Pozdravljeni,

je kdo kupoval stikala, vtičnice iz Kitajske ali drugod tujine?
http://de.aliexpress.com/store/group/EU...

Je potrebno bit na kaj extra pozoren?
Ima kdo kakšno dobro stran, sellerja?

Lp

M-XXXX ::

uuu nice catch, bi rekel da se gre za tale stikala. Saj cene niso izjemno drugačne, nekje ene 20% cenejše (če naročaš po enega pa po enega, da prišparaš davek, pa se splača :)

http://www.inled.si/stikala-za-luci/nav...
Če so stikala dejansko ista (izgleda že tako), se ni za bat glede kvalitete...

PS: sem testno naročil enega (7.4EUR s poštnino, iz inleda je 9.9EUR brez poštnine). Poročam ko pride. Jih imam že kar nekaj iz inleda naročenih, tako da bom lahko primerjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

...:TOMI:... ::

Jaz ne bi nikoli vgradil kitajskih stikal/vticnic.
Tomi

Šimpanz ::

Ja pa računalnika tudi raje ne sestavi iz komponent, ki jih delajo na kitajskem, pa Iphona tudi ne kupi.
Model večina električnih stvari danes delajo na Kitajskem.

...:TOMI:... ::

Se ti bo stikalo polomilo/pokvarilo in bos cakal 3 tedne, da pride novo?

Bos cez par let menjal stikalo, ker rabis drugacno vezavo/razporeditev in bos spet narocil iz kitajske?

Jaz ne bi. Imamo veliko uveljavljrnih proizvajalcev, ki so dokaj poceni in kvalitetni, ter robo dobis na vsakem vogalu.

Vse dobre znamke, ki imajo proizvodnjo, stojijo za tem. Tole je pa kitajsko noname sranje, ki se ne more primerjat z applom ali samsungom ali kaksno drugo firmo, ki je globalna korporacija.
Tomi

Dr_M ::

Šimpanz je izjavil:

Ja pa računalnika tudi raje ne sestavi iz komponent, ki jih delajo na kitajskem, pa Iphona tudi ne kupi.
Model večina električnih stvari danes delajo na Kitajskem.


Pa dejte nehat s takimi neumnimi pripombami no. Samo kazete, da nimate pojma o kitajskih proizvodih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

...:TOMI:... je izjavil:

Se ti bo stikalo polomilo/pokvarilo in bos cakal 3 tedne, da pride novo?

Bos cez par let menjal stikalo, ker rabis drugacno vezavo/razporeditev in bos spet narocil iz kitajske?

Jaz ne bi. Imamo veliko uveljavljrnih proizvajalcev, ki so dokaj poceni in kvalitetni, ter robo dobis na vsakem vogalu.

Vse dobre znamke, ki imajo proizvodnjo, stojijo za tem. Tole je pa kitajsko noname sranje, ki se ne more primerjat z applom ali samsungom ali kaksno drugo firmo, ki je globalna korporacija.

Ne naročil bom iz slovenije, enakega ampak dražjega. Ali pa ne, mogoče pa na to pomislim že v naprej in imam 2 rezervna stikala in vtičnice, ker me vse skupaj pride vseeno ceneje kot naročilo iz slovenije?

Da ne govorim, da je zelo zelo verjetno to eno in isto stikalo in jih INLED naroča iz kitajske in tukaj dražje prodaja. Tako, da je edina prednost krajši dobavni rok, na račun hudičevo večje cene + še poštnino moraš doplačat.

...:TOMI:... ::

Zaradi mene narocaj kjerkoli. Jaz takih stikal ne bi vgradil zase, niti jih ne priprorocam kolegom.

Menim, da so tak stikala take kakovosti, kot je najcenejsa roba iz bau... Ki pa je milo receno kriminal, da se tako sranje sploh lahko prodaja pri nas.

Inled ima pa vso robo iz kitajske, tako, da ni nic drugega kot uvoznik in preprodajalec low budget kitajskih stvari.
Tomi

Dajarra ::

Kaj pa gre lahko pri stikalu narobe, če ga naročiš iz Kitajske?

knap ::

M-XXXX ::

Primerljiva izbira:

Steklen (SAMO POKROVČEK) iz 30€ https://www.elektroshopwagner.de/search...
Celotno stekleno stikalo: 7€

mat xxl ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz ne bi nikoli vgradil kitajskih stikal/vticnic.



Pa če zelo dobro požarno zavaruje objekt, bi morda lahko poizkusil......, samo problem bo drugje, ko bo to prišlo na carino in ne bo certifikatov testiranja, da ustreza EU normam .......................... tudi cene meni niso nekaj ultra hude.....

M-XXXX ::

mat xxl je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz ne bi nikoli vgradil kitajskih stikal/vticnic.



Pa če zelo dobro požarno zavaruje objekt, bi morda lahko poizkusil......, samo problem bo drugje, ko bo to prišlo na carino in ne bo certifikatov testiranja, da ustreza EU normam .......................... tudi cene meni niso nekaj ultra hude.....

Ja, ker zaradi 30 let starih stikal vsak dan pogori cca 7000 hiš. Samo v Ljubljani. Ker stikalo je pa tako velika umetnost, da ga kitajci pa res ne znajo naredit tako kot se zagre, slovenčki delajo pa samo eno a robo.

korenje3 ::

Dajarra je izjavil:

Pozdravljeni,

je kdo kupoval stikala, vtičnice iz Kitajske ali drugod tujine?
http://de.aliexpress.com/store/group/EU...

Je potrebno bit na kaj extra pozoren?
Ima kdo kakšno dobro stran, sellerja?

Lp


jaz sem naročil livolo stikala preko aliexpress. cca 60% ceneje me je prišlo kot če bi kupoval pri kakšnem resellerju v evropi. samo pazi na mehanska stikala, ker niso neke posebne kvalitete. je pa fajn vse ostalo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

knap ::

M-XXXX je izjavil:

Primerljiva izbira:

Steklen (SAMO POKROVČEK) iz 30€ https://www.elektroshopwagner.de/search...
Celotno stekleno stikalo: 7€


sem spregledal, tebe zanimajo steklene zadeve...

bistveno vprašanje je ali gre tukaj za originale oz za ponaredke:

http://www.livoloeurope.eu/index.php?ro...

BladE_ ::

Sem ravno včeraj gledal točno taka stikala in sicer tole na "touch" zadevo... Cca 15$, bom naročil, ker po slikah(slike kupcev) sodeč izgleda precej dobro.

Pa še ravno na ta račun en smešen komnetar...

Akcija - Reakcija

Miha 333 ::

No, bom jaz iz prve roke napisal, kaj lahko gre narobe pri kitajskih stikalih in vtičnicah (naročili smo jih pred par leti za celo etažo novogradnje, ker smo mislili, da bomo prihranili). Danes jih mečemo ven in menjamo za stikala domače proizvodnje.

Najprej se je pri stikalih, ki se pogosto uporabljajo, odlomil vzvod oz. ročica, ki povezuje tipko stikala s samim mehanizmom. Posledično se je tipka premikala v prazno in nisi mogel več prižgati/ugasniti luči.

Potem so stikala dobila slab stik (luč je rahlo utripala). Verjetno prešibka vzmet ali kaj podobnega.

Nato je pri vtičnicah počil in odpadel sredinski del, ki prekriva kontakte. Sicer vtičnica še funkcionira, ampak to ni to.

Tako da, prste stran od tega sr*nja.

Ali veste, kaj za Kitajce pomeni znak CE? China Export.

...:TOMI:... ::

Miha +1.

Že prevečkrat sem zaradi tega imel delo. Medtem ko s stikali domače prozvodnje nikoli nobenih težav.
Tomi

BladE_ ::

Sicer ne vem o kakšni domači proizvodnji govorita, če pa je vse(skoraj da res vse), kar kupujemo v naših trgovinah od Kitajcev... Lep primer zgoraj link od inled, ki ima ista stikala kot Kitajec za 50% višjo ceno... Pravzaprav je cela stran kot bi gledal Ebay stvari...
Akcija - Reakcija

Invictus ::

Večina ljudi, ki kupuje kitajsko elektro robo, na koncu pokliče električarja, ki mu je delal celo napeljavo in da notri ne-kitajsko robo.

Preprosto preveč crkujejo zadeve. Da ne govorim o teh da te zadeve najbrž niti ne ustrezajo RHCE in ostalih standardom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Tem Čatež je domača proizvodnja.
Tomi

knap ::

očitno noben resen prodajalec v EU ne prodaja livolo izdelkov

idealo pokaže samo ebay prodajalce, ki pa seveda preprodajajo blago:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Mai...

...:TOMI:... ::

Evo, slovenska verzija touch stikal.

http://www.anigmo.com/si/


Vi pa kar kupujte "originalne" :))
Tomi

M-XXXX ::

Miha 333 je izjavil:

No, bom jaz iz prve roke napisal, kaj lahko gre narobe pri kitajskih stikalih in vtičnicah (naročili smo jih pred par leti za celo etažo novogradnje, ker smo mislili, da bomo prihranili). Danes jih mečemo ven in menjamo za stikala domače proizvodnje.

Najprej se je pri stikalih, ki se pogosto uporabljajo, odlomil vzvod oz. ročica, ki povezuje tipko stikala s samim mehanizmom. Posledično se je tipka premikala v prazno in nisi mogel več prižgati/ugasniti luči.

Potem so stikala dobila slab stik (luč je rahlo utripala). Verjetno prešibka vzmet ali kaj podobnega.

Nato je pri vtičnicah počil in odpadel sredinski del, ki prekriva kontakte. Sicer vtičnica še funkcionira, ampak to ni to.

Tako da, prste stran od tega sr*nja.

Ali veste, kaj za Kitajce pomeni znak CE? China Export.

Ravno včeraj sem menjal TEM stikalo, katero se mi je pokvarilo cca 2 tedna nazaj (ampak je bilo na bojlerju, pokvarilo se je na ON poziciji, tako da se mi ni preveč mudilo.

Kvarijo se vsi izdelki! Vendar če me naprimer TEM stekleno stikalo pride 20€, naročeno iz tujine 7€, oba imata garancijo, pomeni, da lahko menjam 3!!!!! stikala za ceno enega.

Recimo, da ima povprečna stavba koliko stikal in vtičnic? Recimo 100.

TEM: 2000€
Stikala iz linka: 750€.
Stikala iz linka +35 rezervih: 1000€

Razlika: 1000€.
Čas menjave potencialno okvarjenega stikala, če predpostavimo, da se od TEMa SPLOH NE BODO kvarila: 2 minute. 35x2minute: 70 minut. Pa recimo, da vse skupaj menjaš 2h, kar nanese plačilo 500€ na uro. I'll take it. Če imate vi pa bolj plačane ure, potem pa odlično za vas.

Mogoče se niti ne zavedate kakšne razlike na koncu pridejo, da to ni 10-20-30€ na hišo. Ampak lahko hitro po par tisočakov.
Pa da ne bo pomote: ne podpiram kupuj poceni naj stane kolikor hoče. Ampak, da niti ne preveriš možnosti... to je pa čisto neumnost. Naročiš enega, 2, preveriš, primerjaš, testiraš, pa vidiš ali je zadeva primerna ali ne. Pa ne govorim samo za stikala, zadevo se zna prenest na vsa področja. Kar poglejmo koliko ljudi je ne ST (ki naj bi bil tehnološki forum), ki niti ne pomislijo, da bi naročili iz tujine, pa magar je to iz avstrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

kumer ::

mene skrbi edino varnost, občutek da lahko kitajc veliko prej zagori ipd kot pa neko v EU narejeno oz vsaj zasnovano stikalo

M-XXXX ::

kumer je izjavil:

mene skrbi edino varnost, občutek da lahko kitajc veliko prej zagori ipd kot pa neko v EU narejeno oz vsaj zasnovano stikalo

Utemeljeno. Zato se moraš pozanimat, v primeru stikal naročit, sprobat enega, dva...

Pa po drugi strani: stvari ne zagorijo kar tako. Seveda pa mora biti narejeno tako kot mora biti, ne pa da boš v karton montiral :D Dejansko sem mnenja, da pravilna montaža veliko več pomeni, kot stikalo (seveda mora biti kombinacija obojega).

Še enkrat rečem: težave se lahko pojavijo pri vseh stikalih. Glejte koliko požarov na napeljavi je v sloveniji, pa v večini sem prepričan, da ni zaradi kitajskih stikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

TOP ::

Treba je kupit taka stikala,katera lahko dobiš tudi čez 10 let,tako kot jaz ne da imaš potem pol hiše taka stikala pol pa drugačna,ker pač je mulc preveč udaru se je pokvarilo in ne dobiš več takega.Kar se tiče Kitajcev,če je tole povsem identično stikalo je okej,če je ponaredek je pa drek.Take stvari se kupi od kake firme ala Gewiss ali neke priznane ne pa neka jajca,ker so cenejša,to so stvari katere ne menjuješ razen v primeru poloma.

korenje3 ::

šele ko se je začelo govoriti o kitajski robi, so začeli padat komentarji o varnosti. noben pa ne ve da 90% elektronike narejeno na kitajskem. tudi vtičnice, stikala ipd. tisti ki jih še pri nas delajo so draga zaradi drage delovne sile, ne pa zaradi kvalitete.

ravno pred nekaj časa sem kupoval kopalniško opremo. za ceno kromirane plastike brez posnetih odtisov od orodja in odprav vizuelnih napak (pri nas) sem dobil za to ceno iz kitajske vrhunsko opremo iz masivne kromirane mesing litine, s prednanosom bakra, brez kakršnih koli defektov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

...:TOMI:... ::

TEM: 2000€
Stikala iz linka: 750€.
Stikala iz linka +35 rezervih: 1000€

Razlika: 1000€


Pri projektu hiša za 200 k€+ je sedaj tistega jurja problem? Hahahaha
Tomi

korenje3 ::

ko sem jaz opremljal svoje stanovanje sem šel tudi skozi TEM, pa sem se odločil za livolo. Da ne bo pomote, denar ni bil nikoli vprašanje. Kvaliteta plastičnih ulitkov ni ne vem kaj, me je pa pritegnila steklena rozeta. Pa še tipke so kompatibilne z legrand mosaic (ker livolo nima tipkal). Lahko rečem pa da ima legrand boljšo kvaliteto tipk in stikal. Sam če bo kdo kupoval kapacitivna stikala, potem z livolo ne moreš zgrešit, ker tukaj ni nič drugega kot standardni senzor in steklena ploščica čez.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

knap ::

korenje3 je izjavil:

šele ko se je začelo govoriti o kitajski robi, so začeli padat komentarji o varnosti. noben pa ne ve da 90% elektronike narejeno na kitajskem. tudi vtičnice, stikala ipd. tisti ki jih še pri nas delajo so draga zaradi drage delovne sile, ne pa zaradi kvalitete.

ravno pred nekaj časa sem kupoval kopalniško opremo. za ceno kromirane plastike brez posnetih odtisov od orodja in odprav vizuelnih napak (pri nas) sem dobil za to ceno iz kitajske vrhunsko opremo iz masivne kromirane mesing litine, s prednanosom bakra, brez kakršnih koli defektov.


narejeno na kitajskem pod kontrolo neke priznane firme ni isto kot pa narejeno na kitajskem za neko xyz znamko
čisto mogoče so gira, bj, jung, merten... narejena na kitajskem samo so sigurno pri proizvodnji bolj natačne kontrole kakovosti itd

LP

korenje3 ::

knap je izjavil:

korenje3 je izjavil:

šele ko se je začelo govoriti o kitajski robi, so začeli padat komentarji o varnosti. noben pa ne ve da 90% elektronike narejeno na kitajskem. tudi vtičnice, stikala ipd. tisti ki jih še pri nas delajo so draga zaradi drage delovne sile, ne pa zaradi kvalitete.

ravno pred nekaj časa sem kupoval kopalniško opremo. za ceno kromirane plastike brez posnetih odtisov od orodja in odprav vizuelnih napak (pri nas) sem dobil za to ceno iz kitajske vrhunsko opremo iz masivne kromirane mesing litine, s prednanosom bakra, brez kakršnih koli defektov.


narejeno na kitajskem pod kontrolo neke priznane firme ni isto kot pa narejeno na kitajskem za neko xyz znamko
čisto mogoče so gira, bj, jung, merten... narejena na kitajskem samo so sigurno pri proizvodnji bolj natačne kontrole kakovosti itd

LP


če vzamem iz tvoje izjave...
glede na to da je podjetje livolo iz hong konga, ki ima tovarne na kitajskem, pomeni da so stikala 100x boljša zato ker je pač hong kong 50 let pred slovenijo?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miha 333 ::

...:TOMI:... je izjavil:

TEM: 2000€
Stikala iz linka: 750€.
Stikala iz linka +35 rezervih: 1000€

Razlika: 1000€


Pri projektu hiša za 200 k€+ je sedaj tistega jurja problem? Hahahaha

Potem mi ga pa kar daj, če že ravno gradiš. Mislim kakšna logika.

...:TOMI:... ::

Pridi delat, pa boš zasluzil.
Tomi

M-XXXX ::

TEM: 2000€
Stikala iz linka: 750€.
Stikala iz linka +35 rezervih: 1000€

Razlika: 1000€


Pri projektu hiša za 200 k€+ je sedaj tistega jurja problem? Hahahaha

Jurja pri stikalih, 5k pri strehi, 5k pri fasadi, 2k pri tlakovcih, 3k pri ploščicah, 10k pri ogrevanju,...

Pa na koncu prideš do tega, da je lahko pri čisto identični stavbi 50 jurju razlike.

Aka: si neumen kupec, ki kupi vse kar mu dajo, ne da bi se pozanimal, ali pa narediš research kot se spodobi.

M-XXXX ::

Danes sem moje testno stikalo dobil po pošti. Prvi vtis je kar cool (ampak to je bilo res 5 sekund, da sem ga iz škatle vzel), se mi je mudilo naprej. Bom ko imam čas malo poslikal in "primerjal" z dražjimi iz InLEDa.

gregor ::

ali si to dobil klasično stikalo oz na dotik?
LP

M-XXXX ::

gregor je izjavil:

ali si to dobil klasično stikalo oz na dotik?
LP

Naročil sem klasično stekleno stikalo. Takega na dotik nimam doma in potem težko primerjam...

slodreamer ::

Jaz sem naročil kar nekaj teh touch stikal z daljinskim upravljavcem na strani http://www.everbuying.net/china-touch-s... mislim da so me prišla okoli 15EUR/kom, naročil sem pa po en komad, da ni bilo potrebno plačati davka. Stikala so zelo dobro narejena in dajejo "ful fancy" občutek, imajo pa kar debel črn rob (par mm). Obstajajo pa itak različni modeli na aliexpress. Ful je fajn tudi, ker se svetijo v temi in ni težav z iskanjem stikala v temi. Nekatera celo menjajo rdečo in modro barvo, glede na stanje, tisto mora biti še boljše :)
Težava je tudi pri montaži teh stikal, namreč nimajo tistih železnih zobcev, ki se pri nas večinoma uporabljajo za pritrditev, ampak bi jih moral prišraufati v plastične doze v steni, ki pa vsaj pri meni nikjer niso bile pravilno postavljene da bi stikalo lepo stalo. Tako da sem iproviziral z zobci iz starih stikal. Na srečo ob dotiku ni nekega pritiska na stikalo in ne rabi biti zelo močno pritrjeno.
Potem sem kupil še http://www.superstrela.com/vgradno-sten... za 40EUR (2 stikali) in je pravzaprav povsem enakovreden izdelek. (tu NE gre za par navadnih MENJALNIH stikal, tako da če bi koga zanimalo, naj se dobro pozanima - v bistvu je eno navadno stikalo, drugi pa je povsem neodvisen daljinec za prvo stikalo, ki se ga mora vezati kot vtičnico-da ima stalno napetost)

Sicer glede trgovine Everbuying: res zelo hitro pošiljajo in tudi reklamacije so mi že brez problema upoštevali, je pa seveda nekaj dražje kot najcenejši prodajalec na aliexpress.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

No, še moj mini review stikal iz linka podanega v prvem postu. Danes sem prejel enega naročenega (navadnega). Primerjal sem s temle: http://www.inled.si/stikala-za-luci/nav... ker enojnega dimam doma.

Definitivno se gre za ista stikala, edina razlika je v opisu. Zdaj kater je fejk težko rečem, ali sta oba, ali je pa dejansko ta original.

Steklo je enako, črna plast na spodnji strani, zgornji del prozoren. Ista barva in material po celem stikalu, tudi na zadnji strani (sam plastični del stikala) ima enake oznake, enako pisavo. Edina razlika je v CE znaku, kako je vtisnjen na kovinski (montažni del). Tisti iz inleda je manj razločen, se slabše vidi.

Cena:
InLED: 9.9€ (do 50€ plačaš poštnino)
Aliexpress: 7.4€ (poštnina zastonj) zdaj je pa celo cenejši slabih 7€, tako da da so Inledova 50% dražja.

Jaz jih bom definitivno naročil še nekaj 10 (za zidanco), lepo dva pa po dva, da ne bo davka, pa jih bom lepo nabral, se mi itak nikamor ne mudi :)








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

gregor ::

hvala za opis, kako pa se to pritrdi v vtičnico, ker ne vidim kovinskih nogic, ki se razširijo ko obrneš vijak z izvijačom
LP

link_up ::

rabis dozo, ki ima vijake ob straneh za pritrditev.
In and Out

M-XXXX ::

link_up je izjavil:

rabis dozo, ki ima vijake ob straneh za pritrditev.

Tako je. Meni osebno dosti boljši način.

gregor ::

link_up je izjavil:

rabis dozo, ki ima vijake ob straneh za pritrditev.


kje pa se dobi takšno dozo in koliko stane, tudi iz kitajske ali slo?
LP

SaXsIm ::

Navadna doza za gips ima te luknje.
SaXsIm

darkolord ::

korenje3 je izjavil:

če vzamem iz tvoje izjave...
glede na to da je podjetje livolo iz hong konga, ki ima tovarne na kitajskem, pomeni da so stikala 100x boljša zato ker je pač hong kong 50 let pred slovenijo?
Hong Kong seveda ni nič pred Slovenijo.

So pa slovenski in EU varnostni predpisi precej strožji kot hongkonški in kitajski. Za Livolo recimo ne verjamem (glede na to, kar sem videl), da ustreza predpisom.

knap ::

jaz se ne morem odločit ali naj nabavim livolo stikalo na dotik

če naredimo glasovanje :)
ali ste oz še boste nabavili livolo stikala (da, ne)

LP

mat xxl ::

Kaj pa še kaj bolj sofisticiranega po dobrih kitajskih cenah, ker teli linki niso ne vem kako ugodni. Kitajci navadno delajo res dokaj ugodno, te cene tudi na linkihh iz kitajske so pa dokaj Evropske.....

gregor ::

SaXsIm je izjavil:

Navadna doza za gips ima te luknje.


kako pa se tako dozo pritrdi v obstoječe betonske luknje? ima kakšne zatiče...?
LP

koyotee ::

Ima ja, ce ne pa zvrtas luknjo, vstavis vlozke za beton in privijacis.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724737 (5765) Machete
»

Stikalo za luč - menjava z novim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172368 (2097) WaterBoy
»

Touch zatemnilno stikalo z daljincem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71438 (884) benibarle
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616318 (7696) marjan_h
»

Stikala, doze...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192380 (2060) retrz

Več podobnih tem