» »

Visual studio 2015

Visual studio 2015

Compufreek ::

Živijo!
Zanima me kako je z uporabo tega orodja. Torej jaz bi uporabil brezplačno verzijo, da bi razvil eno preprosto orodje, ki ga potrebujemo na firmi pri kateri sem zaposlen. Šlo bi pa čisto za interno uporabo. Kako je s tem, bi potreboval profesional različico programa ali lahko to nardim z free varianto.

Lp!

BivšiUser2 ::

Community bo čist OK.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mitja358 ::

Jaz imam še eno vprašanje na temo VS. Pri kreiranju UWP projekta se mi pri MainPage vizualnem delu "telefona" prikaže transparentno ozadje in vsi elementi, ki jih dodam se potem ne vidijo - drugače pa so tam. Kje je težava?

Takole mislim:

cekr ::

Background na gridu zamenjaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mitja358 ::

Ja to je bila prva stvar, ki sem jo naredil, ampak je že privzeto bela barva (sem spremenil tudi na rdečo in črno), vendar kaže pa še vedno transparentno.

BivšiUser2 ::

A je kje kak dober vodič za UWP (predvsem za baze, pa tudi za xaml)? Sem na MSDN našel par tutorialov vendar se mi koda noče skompajlati, tudi če direktno primere kopiram s strani. V komentarjih tudi berem, da je koda outdatana.
Konkretno ta: https://blogs.msdn.microsoft.com/quick_...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SloSlayer ::

Mitja358 je izjavil:

Jaz imam še eno vprašanje na temo VS. Pri kreiranju UWP projekta se mi pri MainPage vizualnem delu "telefona" prikaže transparentno ozadje in vsi elementi, ki jih dodam se potem ne vidijo - drugače pa so tam. Kje je težava?

Takole mislim:



Delaš morda v virtualki?

Mitja358 ::

SloSlayer je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

Jaz imam še eno vprašanje na temo VS. Pri kreiranju UWP projekta se mi pri MainPage vizualnem delu "telefona" prikaže transparentno ozadje in vsi elementi, ki jih dodam se potem ne vidijo - drugače pa so tam. Kje je težava?

Takole mislim:



Delaš morda v virtualki?


Ne, na Windows 10 AU.

Mitja358 ::

Sem sedaj VS naložil na drug računalnik in tam je vse OK. Verjetno bo najlažje da na sveže namestim Windows. Hvala vseeno. :D

Stari89 ::

S TEMI sampli sem si jst zelo pomagal, not je boga in pol reči, tudi osnovni in napredni XAML projekti.

Ob tem bi še dodal, da ima UWP zelo slab tržni delež napram Androidu in iOSu, tako da če nameravaš od programiranja nekoč živet, se UWPju izogni (če rabite za interno rabo, potem je ta argument brezpredmeten). Če delaš izključno za PCje, si morda raje poglej Windows Presentation Foundation. Osnova je podobna (.NET stack, XAML view ter C# za code-behind), ampak je bolje prirejeno PCjem (manj jajcanja z UWP wrapperji, boljši dostop do sistemskih virov, etc...) ter ima manj omejitev, saj se vključenim knjižnicam in tebi ni treba podrejat Windows Store-u.

Vse to lahko delaš z Visual Studio 2015 Community. Ne pozabi obkljukat UWP paketov in Windows Phone emulatorjev ob inštalaciji. Pazi: za emulator moraš bildat na x86, za telefon pa na ARM! ;)

Navkljub vsemu mi je UWP resnično kul zadeva, saj z enim buildom (okej, dvema ali tremi - ARM in x86 ter x64) pokriješ PCje, telefone, tablice, Xbox, TVje, IoT, ... Res top!

LP

BivšiUser2 ::

S TEMI sampli sem si jst zelo pomagal, not je boga in pol reči, tudi osnovni in napredni XAML projekti.

Najlepša ti dala za to gradivo. :D

Ob tem bi še dodal, da ima UWP zelo slab tržni delež napram Androidu in iOSu, tako da če nameravaš od programiranja nekoč živet, se UWPju izogni (če rabite za interno rabo, potem je ta argument brezpredmeten). Če delaš izključno za PCje, si morda raje poglej Windows Presentation Foundation. Osnova je podobna (.NET stack, XAML view ter C# za code-behind), ampak je bolje prirejeno PCjem (manj jajcanja z UWP wrapperji, boljši dostop do sistemskih virov, etc...) ter ima manj omejitev, saj se vključenim knjižnicam in tebi ni treba podrejat Windows Store-u.

Glede stanja MS platforme sem si na jasnem, vendar pa se trenutno v C# najbolj znajdem in tudi stestiram zadevo lažje, ker imam zraven W10 PCja še W10M. Če vsaj drugo ne, se nekaj novega naučim.
Navkljub vsemu mi je UWP resnično kul zadeva, saj z enim buildom (okej, dvema ali tremi - ARM in x86 ter x64) pokriješ PCje, telefone, tablice, Xbox, TVje, IoT, ... Res top!
Se strinjam.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cekr ::

Glede na to, koliko vlagajo v UWP, bo to v prihodnosti najbolj pogosta zadeva na WIN10.
Če začneš nekaj iz nule, je najbolj da vzameš UWP.
Je pa res, da je mobilno orientirana zadeva in imaš zato z marsikatero zadevo precej več dela.
Predvsem dostop do prave baze in do sistemskih resoursov je treba delat preko servisov.

Se pa splača naštudirat to zadevo.
Če se ti pa res ne da zafrkavat z varnostjo, sta pa WPF in WinForm tudi dobra.
Vendar potem pozabi na mobilno komponento.

Pri nas vse novo začenjamo z UWP. Slišim veliko preklinjanja. No, se bodo že navadili.
Tudi pri WPF je bilo zaradi XAML-a veliko preklinjanja.
No, še sedaj ga je, ker ni tako enostavno kot pri WinForm.
Ampak, kdo se sploh na novo še ukvarja z WPF? To bo počasi umrlo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Download aplikacije iz Windows store

Oddelek: Operacijski sistemi
5536 (357) gendale2018
»

[C#] WPF vprašanja

Oddelek: Programiranje
101058 (680) Ciklamen
»

Bo Windows 10 Cloud konkuriral Chrome OS?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4815069 (12737) xmetallic
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317404 (14062) hojnikb
»

Microsoft odprl platformo .NET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5929906 (25756) MrStein

Več podobnih tem