» »

Katero stran/tutorial priporočate za učenje programiranja?

Katero stran/tutorial priporočate za učenje programiranja?

IcyFox ::

Nekje sem zasledil mnenje da so knjige glede tega zelo zastarele (panoge se hitro razvija), zato me zanima kje se da najbolje brezplačno naučiti programiranja? Sam sem našel npr. W3Schools, ampak ne vem če je ta stran dobra

BivšiUser2 ::

Za spletno programiranje je to kar ok, za Javo / C# pa bi ti priporočil Homeandlearn.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Smurf ::

Mogoce je to res za prve korake programiranja. Verjetno je fajn, da lahko interaktivno resujes naloge. Ampak, izkuseni programerji, se zmeraj za izobrazevanje uporabljajo vecinoma knjige (v kakrsnikoli ze obliki), poleg seveda razlicnih eventov/konferenc.

l0g1t3ch ::

Za začetnika mogoče kak MOOC ala coursera, pluralsight, edx, ...
Za poglobljeno znanje algoritmov, konceptov, podatkovnih struktur, ... so pa verjetno knjige najbolša opcija.

onitam ::

Jaz sem se naučil C# iz totalne ničle s pomočjo knjige ''Einstieg in C# mit Visual Studio 2015'' od avtorja Thomas Theis. Malo drugačen pristop (naprej grafični elementi potem tisto pravo programiranje). Vse ostale probleme pa rešuje google.
bleh

manniac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

Stari89 ::

W3Schools je malo suhoparna zadeva, ampak je vse, kar začetnik potrebuje, not. Vrstni red je načeloma tudi kul (najprej front-end, nato back-end). Ne bo nič škodilo, če že greš naprej na naslednjo tehnologijo, čeprav še par poglavij nisi obdelal. Recimo, učenje "HTML forms" nima smisla, če jih ne znaš obdelat s PHPjem. Znanje MySQL tut nima nekega smisla, če ne znaš nato tabele prikazat s PHPjem.

Jst sem si zelo pomagal s tutoriali uporabnika "thenewboston" na YouTube. Gor maš super playliste s popolnimi osnovami:
HTML + CSS: Povezava
Javascript: Povezava
PHP + MsSQL: Povezava
Te tutoriali so fajn za začetnike, ampak ga tu in tam biksajo (za SQL injection še niso slišali).

Če boš te reči kolikor-tolikor zaobvladal, boš že znal naredit kako predstavitveno stran za podjetje - 5 podstrani, kontaktni obrazec in morda kake novičke (obrazec in baza zadaj). Meni je bilo to že dovolj za šiht za junior programerja. Če ne boš pri kaki butasti firmi, boš vedno mel zraven kakega mentorja, ki te bo "vzgajal" in te učil dobrih navad programiranja ter izogibanja ranljivostim (kot je SQL injection).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Kroos ::

Sam sem v preteklosti največ uporabljal Udemy, kjer ponavadi plačam nekaj EUR za kak dober tečaj, nekaj pa se jih dobi tudi brezplačno.
V zadnjem času pa sem se malce bolj lotil razvoja native Android aplikacij, kjer si pa pomagam kar s tutoriali na Youtube. Zaenkrat so se izkali za čisto ok zadevo. :)

shadeX ::

Še en glas za Udemy. Plačal že kar nekaj tečajev oz. specifičnih zadev katerih je na Youtubu zelo malo. Zaenkrat se je izkazal za odličnega "učitelja".

Čeprav za samo učenje programskih jezikov bo YT oz. druge brezplačne alternative kar dovolj - sem se tudi sam učil na "brezplačen način" na začetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359497 (2314) TheBlueOne
»

SQL tečaj

Oddelek: Programiranje
152821 (2125) Invictus
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313013 (10368) Spura
»

PHP kvaliteten tutorial/knjiga

Oddelek: Programiranje
182008 (1653) Gandalfar
»

Učenje PHP-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
252562 (2236) upirna

Več podobnih tem