» »

Nadgradnja diska v SiOl Box-u?

Nadgradnja diska v SiOl Box-u?

Vlayke ::

Zdravo,

Zanima me ali je kdo probal disk v SiOl (Telekom) Box-u zamenjati z večjim in kak uspeh je imel pri tem. Predvsem me zanima ali bi bilo zadosti disk samo zamenjati in je to to ali je morda treba narediti kake particije ali pa z orodji za kloniranje stari disk (ob re-sizingu) preslikati na novega.

Ohranjanje garancije in trenutnih posnetkov ni prioriteta, bi pa bilo bonus :-)

Kaki dve leti nazaj je bila odprta podobna tema, vendar ni bilo konkretnih zaključkov, pa še kasnneje je bila hijackana za druge stvari.

lp,
Vlayke

Daniel ::

Po moje bi zadeva morala delovati, če ga potem formatiraš skozi sistem.

Vlayke ::

Meni se sicer tudi tako zdi, samo ne bi ravno šel odpirat zadeve (in s tem ukinjati garancije), brez kake malo bolj konkretne potrditve.

Aja, pa če ima kdo morda idejo o tem koliko je lahko disk velik :-D

Daniel ::

Kako dolgo pa je Siol dajal tiste velike BOXe z diski, da imaš še zmeraj garancijo?

cekr ::

Ta veliki BOX lahko še vedno kupiš.
Pri meni je notri 350GB disk.
Možno, da so v novejše dajali večje diske.
Itak pa ne vidim smisla v večjih diskih.
Itak ne moreš zadeve urejati/kopirati od zunaj.
Posnetki so neuporabni za zunanjo uporabo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MacGyver141 ::

Siol box je imel najprej 160GB placa, potem pa 320GB.

Vlayke ::

Se pravi zaenkrat vemo to, da so škatle prvo prihajale s 160, kasneje pa z enkrat večjimi diski.

To nažalost še vedno ne da informacije o tem ali je potrebno disk "pripraviti" na vgradnjo (filesistem, particije,...) ali pa lahko kar enega vzamem in ga dam namesto tega, ki je sedaj notri, pa bo škatla sama naredila svoje.

Ali vemo vsaj to kak fizičen format diska je v igri? 2.5", 3.5"?

cekr ::

notri je 2,5" disk.

Glede formatiranja imam prakso samo z BOX S. Tam je uporabljen kar en USB ključek.
Če crkne, ga samo zamenjaš z novim in zadeva bi morala funkcionirat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kozorog ::

Potem samo zamenjvo diska z večjim,ni
rečeno da deluje.
Ali je kdo probal prav to?

Rad bi menjal disk v starem boxu ,ker teh
160GB je res res premalo.


Nisem zasledil kjerkoli na netu , da bi kdo zamenjal disk in da mu stvar deluje
Ali sem pa spregledal.Tem je na to temo...vse ustavljene in brez "vodičev" .

Vlayke ::

Jup, slabo kaže glede praktičnih izkušenj. Edini odgovori, ki so tule padli, so na temo: "moralo bi se dati". :)

Daniel ::

Jaz sem vzel 320 GB ven iz BOXa, da sem ga uporabil za NAS, saj nisem bil več naročnik Telekoma. Sedaj pa je BOX šel v ponovno uporabo k sorodnikom, ki so prešli na optiko in seveda brez diska ne dela TV spored in ogled nazaj. Sedaj bom podatke iz NASa prestavil na drug večji disk, ki ga še imam, tega pa vtaknil nazaj v BOX. Notri je čisto običajni 2.5 disk, tako, da bi moralo delati v vsakem primeru, saj si ga sistem formatira tako, da mu ustreza. Tudi WiFi kartica iz BOXa se da uporabiti na računalniku (USB).

kozorog ::

Ja ,ja moralo bi se dat..hm hm.? Se da ali ne vprašanje ? ??.Da ni nihče razn servisetja tole probal neverjamem.Nebi debatirali na forumu...


Box's je znano da menjaš usb ključek in je ok,če zašteka epg in ogled nazaj..Čeprav nisem ziher za tele najnovešje 7700 boxe('s ),da tole tudi deluje.
Lp.

Daniel ::

A ima USB ključek v sebi? Stari BOX brez diska noče shraniti sporeda na ključek priključen spredaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kozorog ::

Ja baje, da ima noter usb kluček ,vsaj stari box's sem ziher.Meni ni deloval spored na starem box's in so mi menjali za nov box's.So pa množično iz servisa nekaj časa prihajali boxi z novimi usb ključki do 4GB najbolj naj bi bilo priporočljivo.
Če ni pod garancijo si komot zamenjaš usb ključek v napravi sam in stvar deluje .Škoda servis plačat.Konc koncu je pa morda nov pri vezavi skoraj zastojn,za "s" varjanto.No nevem čist točno 3-4 mesca bazaj vem , da so mi ponujali za 1 €.Tele novi nimajo le dvb-t in dvb-c podpore žal za strešno anteno.

SaXsIm ::

Vlayke je izjavil:

Jup, slabo kaže glede praktičnih izkušenj. Edini odgovori, ki so tule padli, so na temo: "moralo bi se dati". :)


Ja kaj jamrate. Probajte, pa boste videli. Tudi tisti, ki vam svetujejo, morajo ponavadi tako narediti. Nihče se ne rodi z znanjem vsega. Boš pa lahko ti podal praktične izkušnje, ko boš probal.
SaXsIm

Vlayke ::

SaXsIm je izjavil:


Ja kaj jamrate. Probajte, pa boste videli. Tudi tisti, ki vam svetujejo, morajo ponavadi tako narediti. Nihče se ne rodi z znanjem vsega. Boš pa lahko ti podal praktične izkušnje, ko boš probal.


Poanta forumov, kot je tale, naj bi bila, da dobiš informacije od ljudi, ki so kaj takega že naredili, zato da se izogneš napakm/težavam, ki bi te lahko doletele.

Moje začetno vprašanje o tem ali se da (in kako) disk nadgraditi je bilo dokaj precizno in z razlogi, ki so meni dokaj pomembni. En od njih je tudi ta, da ne želim kar "probat", če ne vem ali zadeva dela ali ne.

Razumem, da obstaja možnost, da nihče tu tega še ni poizkusil in zato skupna modrost tega foruma, v mojem primeru ne pomaga. Če je temu tako, bo to vprašanje zaenkrat ostalo neodgovorjeno.

Odgovori tipa "mogoče bi šlo", "meni se zdi, da bi moralo delat" in podobno, pa niso odgovori. To da bi mogoče šlo in da bi verjetno moralo delat, je razlog, da sem sploh odprl temo.

Daniel ::

Če ne želiš probat pač ne boš vedel.

Nekdo je tukaj enkrat napisal, da je uspešno uporabil 500 GB disk, po specifikacijah pa lahko uporablja do 640 GB. Nihče ne bo sedaj šel kupovat in menjavat diska, da bi lahko tebi tukaj zapisal, da deluje in lahko menjaš. Bo treba poskusit.

http://www.netgem.com/pdf/ProductSheet-...

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kozorog ::

kozorog :: danes, 15:24:25
Hvala za linke in odgovor.
Ne ne nihče ni reku , da bi kdo kupil disk in probal oziroma prav kupil na ta namen , pa tle napisal,da deluje samo zamenjava ali ne.Samo da osreči druge.To ne tako pisat.Mislim ,da ni nobeden tak debil.
Če pa že nekaj govori in sprašuje če rabi kdo vodič..potem bi pa lahko najmanj odg. Preprosto z da ali ne.Zato se je pa tudi odprla spet bova tema,vbistvu nedokončana prejšna.
Je tako?
Se enkrat linki so pa dobrodošli.

Lp in Nice day

Tale pdf prvi link je za nas malo ne enak,ker je telekom preveč predelal software.
Zgodovina sprememb…

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozorog ()

kozorog ::

kozorog :: danes, 15:24:25
Hvala za linke in odgovor.
Ne ne nihče ni reku , da bi kdo kupil disk in probal oziroma prav kupil na ta namen , pa tle napisal,da deluje samo zamenjava ali ne.Samo da osreči druge.To ne tako pisat.Mislim ,da ni nobeden tak debil.
Če pa že nekaj govori in sprašuje če rabi kdo vodič..potem bi pa lahko najmanj odg. Preprosto z da ali ne.Zato se je pa tudi odprla spet bova tema,vbistvu nedokončana prejšna.
Je tako?
Se enkrat linki so pa dobrodošli.

Lp in Nice day

Daniel ::

Žal odgovor da ali ne ni mogoč v vseh primerih. Pa da ti nekdo napiše, da 100% gre, ti boš pa kupil disk, pa ti ne bo delalo... bo pa kriv tisti, ki ti je napisal, da njemu dela :)

Daniel ::

Sicer sem pa danes poskusil, če bi N8200 delal z USB ključkom na notranjem USB portu in brez diska. Snemanje sicer deluje, TV spored pa se ne naloži. Nato sem nazaj zmontiral trdi disk in ga v nastavitvah formatiral, ter ponastavil tv spored in sedaj vse deluje.

polpo ::

Kot vem je sedaj spored v oblaku, torej ni potrebno imeti sploh USB ključa, če se originalni pokvari.
http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1...

Daniel ::

Zanimivo, ker sem včeraj poskusil marsikaj na N8200 modelu, pa mi ni naložilo sporeda v nobenem primeru, brez diska ali USB ključkom (tovarniško sicer ne podpira te variante). Dela samo z vgrajenim diskom.

SaXsIm ::

Vlayke je izjavil:

SaXsIm je izjavil:


Ja kaj jamrate. Probajte, pa boste videli. Tudi tisti, ki vam svetujejo, morajo ponavadi tako narediti. Nihče se ne rodi z znanjem vsega. Boš pa lahko ti podal praktične izkušnje, ko boš probal.


Poanta forumov, kot je tale, naj bi bila, da dobiš informacije od ljudi, ki so kaj takega že naredili, zato da se izogneš napakm/težavam, ki bi te lahko doletele.

Moje začetno vprašanje o tem ali se da (in kako) disk nadgraditi je bilo dokaj precizno in z razlogi, ki so meni dokaj pomembni. En od njih je tudi ta, da ne želim kar "probat", če ne vem ali zadeva dela ali ne.

Razumem, da obstaja možnost, da nihče tu tega še ni poizkusil in zato skupna modrost tega foruma, v mojem primeru ne pomaga. Če je temu tako, bo to vprašanje zaenkrat ostalo neodgovorjeno.

Odgovori tipa "mogoče bi šlo", "meni se zdi, da bi moralo delat" in podobno, pa niso odgovori. To da bi mogoče šlo in da bi verjetno moralo delat, je razlog, da sem sploh odprl temo.


Poglej, očitno ti je jasno, da se disk da menjat, se pravi ga znaš zamenjat. Razumeš tudi nekaj o kloniranju diskov in podobno - zakaj torej ne bi poskusil najprej zamenjati disk, pa preveriti, če deluje? Pa če ne deluje, skloniraš obstoječ disk na novega. In če potem dela, poskusiš še z resizanjem particije na celotno kapaciteto diska, pa preveriš, če še vedno dela. Pa če ne dela, veš kje približno je problem.

Ker nekdo vsega tega ne bo šel izvajati zgolj zato, da bo tebi svetoval. Po drugi strani, če boš nekaj poskusil, pa se bo nekje zataknilo, ti bo verjetno kdo zmožen svetovati, kaj še lahko preveriš in poskusiš.

Ker je res, forumi so namenjeni izmenjavi izkušenj. Vendar samo jamrati, da nihče noče svetovati, ne pripelje nikamor. Raje pokaži iniciativo.
SaXsIm

polpo ::

Daniel je izjavil:

Zanimivo, ker sem včeraj poskusil marsikaj na N8200 modelu, pa mi ni naložilo sporeda v nobenem primeru, brez diska ali USB ključkom (tovarniško sicer ne podpira te variante). Dela samo z vgrajenim diskom.


Bi bilo za vprašat podporo na mail/forum kateri Boxi so sploh dobili posodobitve "pred kratkim" (kot vem jo je samo N7700 in N7800), ali pa sploh niso potrebovali nove verzije pri spremembi sporeda (?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Daniel ::

Z nadgradnjo programske opreme dela stari box (z 2.5 diskom) tudi brez diska. Mislim pa, da ostaneš brez možnosti snemanja tudi če disk imaš (nisem preverjal).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Omrežja in internet
1691368261 (1782) Patagero
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539609 (7322) Han
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810562 (6708) Pesimist
»

Kaj treba paziti pri nakupu siolovega komunikatorja

Oddelek: Kaj kupiti
62433 (2035) Runnagain
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365152 (53583) levaky

Več podobnih tem