» »

Kaj treba paziti pri nakupu siolovega komunikatorja

Kaj treba paziti pri nakupu siolovega komunikatorja

vilonja ::

Pozdravljeni!

Stanje je tako. Kmalu bodo k nam napeljali optiko in se bo vse na novo zrihtalo tudi televizija.
Ker je pa za televizijo nujen priklop siol boxa (obstoječi paket imamo in ga ne moremo menjati-pogodba 2 leti) gledam za nakup rabljenega. Za novega se mi zdi malo škoda dati 200 eur.

Zato gledam malo rabljene siol boxe, lahko tudi siol box s. Ker sem opazil, da siol box s nima možnosti brskanja po sharanih datotekah v omrežju (gledanje filmov in podobno), bi rajši siol box.
Saj to kar sem naštel ni možno početi na box s, kajne?

Zdaj bi pa rad od vas slišal mnenje. Kako se sploh obnese siol box pri predvajanju različnih filmov visokih kvalitet?
Ali je boljše kupiti siol box s, namesto boxa pa neko drugo napravo za predvajanje, npr odroid c1?

Kaj je pa treba paziti pri nakupu rabljenega komunikatorja. Gledal sem malo siol box za 100 eur, rabljen eno leto. Je vseeno, če je rabljen 2 leti.
Kaj je treba biti pozoren, ko sprobaš, če vse dela. Ker ne bi rad dal 100 eur, zato da bo crknilo oz. da nekaj ne bo delalo.

Zelo bom hvaležen za vse vaše odgovore.

fosil ::

Zakaj pa rabiš novega?
Saj optika pride najprej v modem, od tam naprej je pa vse isto kot pri adsl.
Tako je!

Gapi ::

V siol box-u lahko crkne samo disk. Ta pa je tako navdni sata 2.5 incha. No drug problem je pa daljinski upravljalnik. Ta je že tako serijsko za en k....c. Pa še premali je. Zato ga mama noče uporabljat.
No person is rich enough,to buy back his past.

vilonja ::

Mislim dodatnega kupiti.
Ni nič možnosti, da bi bilo kaj narobe z matično ploščo in s podobnimi zadevami.

Kakšna je pa kaj sprejemljiva cena in koliko stare komunikatorje lahko gledam? Je starost dve leti še spejemljiva?

black ice ::

Delal bo dokler ne crkne. Lahko crkne jutri, lahko pa kupiš že crknjenega, če ga pred nakupom ne stestiraš.

Tastar ::

Jaz sem pred letom podaljšal SiOl, da sem dobil bon za 250EUR in dodal 2 EUR, da sem dobil zraven še oba boxa.
Sedaj mi oba ležita zapakirana doma in čakata, če bom še kako tv priklopil ali pa če mi sedanji crkne.

Razmišljam samo če bi BOX S (pokončni) prodal.
Če si zainteresiran verjetno še mene malo spodbudiš k prodaji. Je pa originalno zapakiran in še ni bil priklopljen.

Runnagain ::

Tako kot Box in Box S omogočata predvajanje preko mreže (Upnp, DLNA).
Včasih je bil za predvajanje na BOX S potreben dodatek BOX, kako je to sedaj, ne vem. V kolikor si kupil BOX, je bil ta dodatek avtomatsko vključen v naročnino.

Stari Siol BOX S sicer deluje v redz, a je glede na novega BOX S kar podhranjen. Poleg tega stari BOX S lahko prične srati s sporedom in ogledom nazaj, ker mu crkne USB ključek...tega uporablja namesto diska, ki pa je v BOX-u...a ga je dokaj enostavno zamenjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava diska v Siol boxu z večjim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
235157 (2126) kozorog
»

SiOL box

Oddelek: Strojna oprema
233519 (1705) luuxiii
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206495 (3389) moat

Siol Box "odklep" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5023824 (15700) OmegaBlue
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824648 (13661) ToniT

Več podobnih tem