» »

Kako se rešiti Telekoma?

Kako se rešiti Telekoma?

«
1
2

Kootra ::

Pozdravljeni! Že 8 let sem pri Telekomu in skratka imam poln k***c njigovih tehničnih problemov. Pred par meseci sem vzel pri njih tv 24 obr. in plačal vse naenkrat. Torej je kakšna možnost da skenclam naročnino pri njih brez da bi plačal 400€ za tv(vsaj tako so mi rekli)? Po logiki bi ti lahko odstopil če ti ne dajo ustrezne podpore. Čakam 4h na telefonu ali pa spletnem svetovalcu in ko pridem do pogovora se ne reši čisto nič.

Heavy ::

Koliko si dal za TV in koliko je njena cena v trgovini? Če si plačal 400€ za 800€ vredno TV boš vsekakor moral vrniti preostanek denarja.
#TeamFelix

Invictus ::

Če imaš vezavo, nimaš prav veliko opcij. Če boš zamenjal operaterja, boš plačal prekinitrv pogodbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kootra ::

Malo glupo se mi to zdi... maybe just me samo če plačam jaz nek znesek v celoti zakaj bi mel strošek prekinitve prb 400€ če sem jaz plačal tv 500€ (Big bang 800€).
Oh well... mogoče mi bodo za 10 letno obletnico naredli optiko :))

Dr_M ::

Oni racunajo priporoceno ceno uvoznika, cene drugih trgovin so irelevantne.
Optiko bos pa dobil, ce nimas druge moznosti sirokopasovnega interneta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bambam20 ::

Kootra je izjavil:

Malo glupo se mi to zdi... maybe just me samo če plačam jaz nek znesek v celoti zakaj bi mel strošek prekinitve prb 400€ če sem jaz plačal tv 500€ (Big bang 800€).
Oh well... mogoče mi bodo za 10 letno obletnico naredli optiko :))


Cena tega, da je ugodneje. Ne moreš dobit vsega. Imajo pa zelo zanič telefonsko podporo, saj se prevečkrat dokagaj, da jih bi lahko čakal 10 minut ali več, da se ti sploh javijo.

Tega pri simobilu ne poznam.

Seljak ::

Daj ne mi hvalit Simobila,ker bom bruhal ;)

Kootra ::

Btw... samo še to vprašam če ma kdo T2. Lahko tam vzameš samo tv naročnino (recimo L za 8.99)?

Cervantes ::

Meni je tehnična podpora pri TS zelo v redu.
Če so "vsi svetovalci zasedeni", te pokličejo nazaj.
In imajo zelo soliden team, prblemi se rešujejo hitro in kvalitetno.
Pa še prijazni so, ob katerikoli uri.
Pljuvajte po Telekomu tam, kjer ga res serjejo. Tehnična podpora to ni.

Magic1 ::

Glede podpore je odvisno od problema. Če je trivialna zadeva, ti bodo verjetno zadevo hitro uredili. V kolikor imaš slabo povezavo in bi bilo potreba kaj konkretnega na liniji do tebe zamenjat, potem pa bodo mutili v nedogled in bi raje videli, da prekineš pogodbo. Sam če je tak problem, potem tudi noben drug ponudnik na tej liniji ne bo mogel zagotavljat dobre storitve.
Magic

Ganon ::

Cervantes je izjavil:

Meni je tehnična podpora pri TS zelo v redu.
Če so "vsi svetovalci zasedeni", te pokličejo nazaj.
In imajo zelo soliden team, prblemi se rešujejo hitro in kvalitetno.
Pa še prijazni so, ob katerikoli uri.
Pljuvajte po Telekomu tam, kjer ga res serjejo. Tehnična podpora to ni.


Obstaja tudi spletni pogovor, kjer sem vedno takoj dobil nekoga.

Cervantes ::

Meni so vredu.
sem bil prej pri Amisu, pa no, niso bili slabi, imajo pa pri TS to bolje urejeno. Recimo to, da te pokličejo nazaj.

sajmon ::

Ganon je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Meni je tehnična podpora pri TS zelo v redu.
Če so "vsi svetovalci zasedeni", te pokličejo nazaj.
In imajo zelo soliden team, prblemi se rešujejo hitro in kvalitetno.
Pa še prijazni so, ob katerikoli uri.
Pljuvajte po Telekomu tam, kjer ga res serjejo. Tehnična podpora to ni.


Obstaja tudi spletni pogovor, kjer sem vedno takoj dobil nekoga.



+1

že parkrat koristil spletni pogovor. Vedno dobil vse informacije, v enem primeru se zjutraj pogovarjal, popoldne me isti svetovalec poklical z dodatnimi informacijami (kot je bilo dogovorjeno).

V primeru tehničnih težav sem pa že imel primer, ko je bila napaka v 10 minutah odpravljena, vsa komunikacija pa potekala preko maila.

konspirator ::

Kootra
Na https://moj.telekom.si preveri svoje terjatve.

Lahko bi se recimo izgovoril na tole (časa imaš do jutri !):
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...


Pred par meseci sem vzel pri njih tv 24 obr. in plačal vse naenkrat. Torej je kakšna možnost da skenclam naročnino pri njih brez da bi plačal 400EUR za tv

Tega dela ne razumem.Kaj si plačal vse naenkrat ?
--

Zgodovina sprememb…

tomy5 ::

Nikjer ne boljša podpora, tako da vdihni in izdihni in ostani kjer si če te moti samo podpora.

Kootra ::

konspirator je izjavil:

Kootra
Na https://moj.telekom.si preveri svoje terjatve.

Lahko bi se recimo izgovoril na tole (časa imaš do jutri !):
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...


Pred par meseci sem vzel pri njih tv 24 obr. in plačal vse naenkrat. Torej je kakšna možnost da skenclam naročnino pri njih brez da bi plačal 400EUR za tv

Tega dela ne razumem.Kaj si plačal vse naenkrat ?


"vendar navedeno ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na pogodbeno dogovorjene obveznosti, ki so jih naročniki kljub odstopu od naročniške pogodbe dolžni izpolniti (npr. naročniki so kljub odstopu dolžni plačati zapadle neporavnane račune za opravljene storitve in poravnati obveznosti iz naslova nakupa terminalske opreme po akcijski ceni zaradi prekinitve naročniškega razmerja pred iztekom obdobja vezave"

Ne vem če to velja za mene.

stara mama ::

Heavy je izjavil:

Koliko si dal za TV in koliko je njena cena v trgovini? Če si plačal 400€ za 800€ vredno TV boš vsekakor moral vrniti preostanek denarja.

Vidiš, to je problem teh ljudi, ker nikoli ne preverijo koliko stane zadeva, ker če bi, bi hitro ugotovili da se kupovanje elektronike pri operaterjh ne splača.
Če se ti gre za obročno odplačevanje so pa drugi cenejši načini, sicer pa če nimaš toliko denarja na zalogi, niti ne vem zakaj je potem treba kupovat tako drago televizijo.

Magic1 ::

Če ti ne morajo zagotoviti storitev, ki ste jih sklenili s pogodbo, potem verjetno lahko odstopiš od pogodbe. Samo TV jim boš moral vrnit, ali odplačat, saj si se strinjal s ceno. Seveda je tukaj še tvoj del že plačanega za TV, sam to je stvar dogovora (včasih ti kar pustijo aparat). Če pa oni ne trznejo, se itak ne splača jahat, ker ti preostane le sodišče, kar je pa še dražje pri teh vsotah. Če je preteklo manj kot pol leta lahko verjetno pogodbo razdreš in zahtevaš denar, drugače pa počakaš do preteka pogodbe in tako obdržiš TV.
Magic

Cervantes ::

stara mama je izjavil:

Heavy je izjavil:

Koliko si dal za TV in koliko je njena cena v trgovini? Če si plačal 400EUR za 800EUR vredno TV boš vsekakor moral vrniti preostanek denarja.

Vidiš, to je problem teh ljudi, ker nikoli ne preverijo koliko stane zadeva, ker če bi, bi hitro ugotovili da se kupovanje elektronike pri operaterjh ne splača.
Če se ti gre za obročno odplačevanje so pa drugi cenejši načini, sicer pa če nimaš toliko denarja na zalogi, niti ne vem zakaj je potem treba kupovat tako drago televizijo.

To preprossto ni res.
Pri TS sem kupil TV, ki je bil cenejš kot enak na mimovrste ali pri Big Bangu.
Pa še na 24 obŕokov. Poštnina zasstonj.
Je pa res, da sem koristil Program Zvestobe.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

tomy5 je izjavil:

Nikjer ne boljša podpora, tako da vdihni in izdihni in ostani kjer si če te moti samo podpora.

Se strinjam. Se že 2x dobil nekaj mesecev za tem, ko sem odšel od operaterja položnico zaradi neplačanih storitev. Kljub temu, da naročnine nisem mogel prekiniti brez da bi plačal vse, kar sem dolžan. No, včasih operaterji tebi "izvajajo" storitve tudi takrat, ko več ne koristiš njihovih storitev in ti to vseeno kasirajo.
O tem, da bi to plačal, je seveda brezpredmetno debatirati.

marjan_h ::

Mene zanima, če so te cene paketov toptrio od telekoma na uradni spletni strani z ddv ali brez? Torej ali moraš potem še doplačati ddv?

bambam20 ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima, če so te cene paketov toptrio od telekoma na uradni spletni strani z ddv ali brez? Torej ali moraš potem še doplačati ddv?



vse cene je že vključen DDV.

Cruz ::

Btw, za nove naročnike od jutri dalje akcija; Paketi Top(vsi trio,solo,solo tv) 19,95€/mesec za eno leto ob vezavi na dve leti(drugo leto redna cena), enako paketi Modri(net, navaden in plus) 49,95€/mesec za eno leto ob vezavi na dve leti. Velja za nove naročnike. Če kdo premišljuje, sem včeraj bil na Telekomu, ker bomo šli na Modri pa so mi rekli naj počakam do četrtka. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

fosil ::

Telekom podpora se zdi na prvi pogled slaba.
Ampak pri drugih je še slabša.
Tako je!

Vice ::

Pri T-2 je fenomenalna. Ko imaš težave jih je nemogoče dobiti, ko jih nimaš, nič ne čakaš.

...:TOMI:... ::

Moram reči, da je TS podpora zadnje čase v klincu. Imajo odzivnik, kjer ti povedo, da je veliko klicev, nato pa prekinejo. WTF???

Podpora preko spleta oz. klepeta pa je tudi onemogočena. Tako,da preostane edino le email, kjer pač čakaš, da se te nekdo usmili.
Tomi

cekr ::

Je bolje popolno napisat e-mail.
Res je, da se načakaš. Samo potem si vzamejo čas in rešijo zadevo.
Še vedno, ko sem klical, potem niso rešili, tako kot je treba.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bambam20 ::

fosil je izjavil:

Telekom podpora se zdi na prvi pogled slaba.
Ampak pri drugih je še slabša.


Telekom je cel slab. Od tega, da ima najvišje cene in je popolnoma nekonkurenčen. Do tega, da ne cenijo dolgoletne zvestobe. Se pa trudijo, da odganjajo svoje naročnike. To pa.

šernk ::

brez plačat ali vrnit TVja ne bo šlo v nobenem primeru. tudi če boš želel vrnit TV ti bodo obračunali tako obrabnino da ne boš niti pomislil več na to.

sicer pa 8 let problemov in se vežeš naprej? vsak problem prijavi...rabijo toliko in toliko prijav da ukrepajo na liniji. sam sem to dosegel po cca 4ih letih 2x tedenskega klicarjenja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Slipi ::

Men pa tudi resno zanima kar je navedel Kootra. Če ponudnik ne nudi pogojev iz pogodbe, zakaj potem ob predčasni prekinitvi plačevati neko kazen? Ne glede na vezavo ali brez. Če ni možno koristiti tistega iz ponudbe in pogodbe, tudi pogodba ne velja več. Torej tudi kazni za predčasno prekinitev pogodbe ne bi smelo biti.

MadMen ::

Slipi, si prebral temo? Ker očitno je nisi... kar so hotel avtorju teme zaračunat je, je ugodnost, ki jo je dobil ob podpisu pogodbe(torej nižja cena TV-ja) in ne prekinitev pogodbe.

bambam20 ::

MadMen je izjavil:

Slipi, si prebral temo? Ker očitno je nisi... kar so hotel avtorju teme zaračunat je, je ugodnost, ki jo je dobil ob podpisu pogodbe(torej nižja cena TV-ja) in ne prekinitev pogodbe.


To je logično, da moraš sorazmerni delež odplačati. Eni raje trpijo pa jamrajo, kto da bi odplačali tisto minimalno razliko in se prestavili. Vsi so isti.

marjan_h ::

Mene zanima pri TV komunikatorju BOX S, ki ga dobiš zraven pri katerem koli paketu. Piše da gor teče linux OS. Ali ima brskalnik, torej ali lahko dostopaš do spletnih strani ter ali lahko gledaš youtube kanale?

Hvala.

sosed ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima pri TV komunikatorju BOX S, ki ga dobiš zraven pri katerem koli paketu. Piše da gor teče linux OS. Ali ima brskalnik, torej ali lahko dostopaš do spletnih strani ter ali lahko gledaš youtube kanale?

Hvala.


Lahko gledaš youtube, nima pa brskalnika.

marjan_h ::

Torej če se pravilno razumeva, tudi BOX S ki je osnovni omogoča gledanje youtube kanalov?

sosed ::

marjan_h je izjavil:

Torej če se pravilno razumeva, tudi BOX S ki je osnovni omogoča gledanje youtube kanalov?


Ja, ima aplikacijo Youtube. Seveda pa potrebuješ imeti paket z internetom, če imaš samo televizijo nebo delalo.
Je pa to malo podhranjena verzija Youtube aplikacije. Ne moreš gledati LIVE video ter ne moreš iskati samih kanalov in brskati po njih.

Nima pa ta Box čistokrvnega Linuxa, ampak ima nek svoj OS, ki temelji na Linuxu.

marjan_h ::

Kakšen smisel ima to potem? Torej lahko gledam le videoposnetke, ki se nahajajo na osnovni strani?

sosed ::

marjan_h je izjavil:

Kakšen smisel ima to potem? Torej lahko gledam le videoposnetke, ki se nahajajo na osnovni strani?


Lahko vpisuješ v iskalnik in brskaš videe. Ne moreš pa brskati po kanalih ustvarjalcev.

marjan_h ::

Ah. Ali lahko naložiš kakšno svojo aplikacijo?

sosed ::

marjan_h je izjavil:

Ah. Ali lahko naložiš kakšno svojo aplikacijo?


Ne moreš nič nalagat. Maš pa gor Siol novice, vreme, Deezer, TuneIn, razne njihove knjižnice filmov in risank (nekatere moraš plačati), Voyo (moraš ga naročiti pri njih), Youtube, to pa mislim da je to to.

marjan_h ::

No dobro. Hvala za te odgovore.

Piše tudi, da ne dobiš daljinca za BOX S. Kako pa ga potem upravljaš?

sosed ::

marjan_h je izjavil:

No dobro. Hvala za te odgovore.

Piše tudi, da ne dobiš daljinca za BOX S. Kako pa ga potem upravljaš?


Dobiš ga zraven.

ST-777 ::

marjan_h je izjavil:

Piše tudi, da ne dobiš daljinca za BOX S. ...
Daljinec za BOX S, ki ga dobiš zraven, ima dokaj logično razporejene tipke in se mi zdi lepo oblikovan. HD TV kanali predvajani preko BOX S imajo lepo sliko, lahko jih razvrščaš na PC-ju preko spleta, v glavnem sem z BOX S zadovoljen.

marjan_h ::

Aja, še nekaj:

Potem če ta okrnjena youtube aplikacija najde recimo playlist. Ali predvaja celotni playlist od začetka do konca?

Pa verjetno tudi prikazuje reklame?

marjan_h ::

Imam sicer še eno vprašanje, za vse telekomovce.

Če imam optiko napeljano pri telekomu do modema, ali deluje vsak stacionarni telefon priključen v ta modem, ali rabiš IP telefon? (ne vem točno kako se imenuje)

Hvala.

sosed ::

marjan_h je izjavil:

Aja, še nekaj:

Potem če ta okrnjena youtube aplikacija najde recimo playlist. Ali predvaja celotni playlist od začetka do konca?

Pa verjetno tudi prikazuje reklame?


Mislim, da playlistov ne prikazuje, vsaj jaz nisem nobenega videl.

Reklam pa ne prikazuje.


Telefon vklopiš direktno v router (RJ-11 konektor).

bambam20 ::

marjan_h je izjavil:

Imam sicer še eno vprašanje, za vse telekomovce.

Če imam optiko napeljano pri telekomu do modema, ali deluje vsak stacionarni telefon priključen v ta modem, ali rabiš IP telefon? (ne vem točno kako se imenuje)

Hvala.


Deluje navaden telefon.

lp.

marjan_h ::

Sedaj sem dobil BOX S. Te nastavitve preko katere greš na začetku (izbira jezika, iskanje kanalov, starševski nadzor), ali lahko kako to resetiraš pa greš še enkrat skozi? Recimo, da bi želel ponovno nastavljati.

Hvala za odgovor.

MacGyver141 ::

Tole naj bi bilo to:
MENU -> Nastavitve -> Informacije in diagnostika -> Ponastavitev -> Ponastavi vse nastavitve

Zgodovina sprememb…

marjan_h ::

Najlepša hvala, Macgyver.

Kako je pa potem z aktivacijsko kodo? Dobim novo, ter potem tisto spet vnesem na uradni strani za aktivacijo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620117 (8473) Ghost007
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931713 (10621) Lonsarg
»

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
262877 (2001) Bencc
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728324 (18850) ufek
»

Mikrotik kot drugi router

Oddelek: Omrežja in internet
122471 (2059) Izak

Več podobnih tem