» »

Mikrotik kot drugi router

Mikrotik kot drugi router

Izak ::

Pozdravljeni,

imam Telekomov modri paket, fritz box 7360 modem (oprema ki jo da Telekom), mikrotik rb751 router in en SIOL BOX S (za TV). Do sedaj mi je na mojo izrecno željo PPPOE sejo vpostavljal Mikrotik in vse super je bilo, razen nedelovanja Youtube na BOX-u. Mikrotik mi je do sedaj opravljal tudi komplet funkcijo routerja (port forwarding, VPN, firewall...). Še shema za lažjo predstavo:

 skica

skica



Sedaj bi pa rad vzpostavil povezavo na telekomovem fritz box-u 7360, da bi pridobil možnost gledanja youtuba na TV, hkrati bi pa rad obdržal kar se da možnosti mikrotika za moje omrežje (VPN, port forwarding,...). Kar sem prebral to ni tako enostavno. Bral sem o eni možnosti imenovani IP passthrough / bridge, vendar tega na fritzu ne najdem. Druga možnost je pač Mikrotik kot drugi router, vendar lahko imam tukaj probleme z VPN-jem in pridobivanjem zunanjega IP-ja na Mikrotiku? Pa še odpiranje portov moram potem delati tako na fritzu, kot na mikrotiku.

Ima kdo kakšen nasvet glede moje željene konfiguracije? Hvala.

SaXsIm ::

Naredi PPPoE sejo na fritz boxu, potem pa daj naslov, ki ga bo imel mikrotik, v DMZ. Ne boš rabil odpirati nobenih portov na fritzboxu.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

Ne razumem logike. TV ima svoj ethernet - tega priklopi na Mikrotika, ostalo pa pusti kot je, pa bi moral tudi Youtube špilat. Če ne, potem tudi potem ne bo, ko boš vse postavil na glavo. Pa kaj drugega ti bo potem tudi na enkrat nehalo delovati.

Skratka - če imaš Smart TV, ga priklopiš na Mikrotika in vidiš, če stvar dela ali ne.

tony1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne razumem logike. TV ima svoj ethernet - tega priklopi na Mikrotika, ostalo pa pusti kot je, pa bi moral tudi Youtube špilat. Če ne, potem tudi potem ne bo, ko boš vse postavil na glavo. Pa kaj drugega ti bo potem tudi na enkrat nehalo delovati.

Skratka - če imaš Smart TV, ga priklopiš na Mikrotika in vidiš, če stvar dela ali ne.


Drži, to je to.

Izak ::

Ni smart TV, youtube bi gledal preko SIOL BOX, ki je povezan na fritz box ta pa potrebuje dostop do interneta. Zdaj ga pač nima, ker mi internet vpostavlja router priključen na fritz box.

SaXsIm ::

Če jaz prav razumem, potrebuje siol box trunk port, da dela hkrati internet in TV.
SaXsIm

b3D_950 ::

Imaš sedaj statičen IP?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Izak ::

@SaXsIm
Da, trunk port že, ampak očitno rabi fritz tudi dostop do interneta, ki ga sedaj fritz nima.

@b3D_950
Imam dinamičnega.

nejcsuha ::

Verjetno siol box rabi trunk port, da lahko pobere dol tv vlan in internet vlan.

ko so ti prekonfigurirali fritz, so verjetno to pokvarili. Poglej, če lahko sam daš nazaj.

Drugače pa naredi en bridge z dvemi porti na mikrotiku in uporabi Torch, da vidiš, kaj teče čez (kateri vlani in ip naslovi). Po tem bo bolj jasno, kaj potrebuješ.

Če bo potrebno delat kaj z vlani, potem nujno uporabi switch chip, ne software bridga na mikrotiku. Switch chip je line speed brez packet dropov..

Poglej tudi tale prispevek: https://www.virtua-it.si/uporaba-cipovj...

lp,
nejc

perkomat ::

Izak je izjavil:

Imam dinamičnega.


Če imaš dinamičen IP naslov, imaš lahko pri TS dve PPPoE seji hkrati. Sepravi na Mikrotiku in Fritzu.

MacGyver141 ::

@Izak čist pravilno razmišlja. V njegovem primeru mu trunk port (kot dostop do interneta) ne bo čisto nič pomagal. Sej siol box bo pod splošno diagnostiko napisal, da ima vzpostavljeno povezavo, ampak youtube ne bo delal. Škoda je, da nimaš ta velikega boxa, ker bi ga lahko povezal še preko wi-fi in bi ti youtube delal.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kupi Android TV box, pa boš lahko gledal vse živo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izak ::

@perkomat
Res je, sem že pozabil da je možno pri dinamičnem IP-ju imeti dve PPPoE seji istočasno. Tako sem tudi naredil in deluje kot sem si zamislil. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677859 (20264) Tilen
»

Telekom Slovenije VoIP

Oddelek: Omrežja in internet
9964 (757) perpetum
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416950 (4698) XS!D3
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011600 (8880) Invictus
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198255 (4148) kihc

Več podobnih tem