» »

Program ki ZAKLENE MAPO Z GESLOM a jo ne skrije

Program ki ZAKLENE MAPO Z GESLOM a jo ne skrije

WinXP ::

Pozdrav,ali kdo pozna / priporoča kakšen program ki bi MAPO oziroma Folder (in datoteke v njej) SAMO ZAKLENIL Z GESLOM ? Imam eno 2-3 programa,
a so le-ti ali:

A) Če dam opcijo LOCK, mi SKRIJEJO mapo (Hide Folder) kar nočem
B) Mi ponudijo opcijo Ekriptiranja,kar tudi nočem

Jaz želim da je mapa VIDNA (NE skrita in NE enkriptirana) a zaščitena oziroma zaklenjena z geslom, samo toliko da uporabnika opozori da potrebuje geslo za dostop pregleda datotek v mapi.


Vnaprej hvala za pomoč pri priporočanju ustreznega programa,ker tale Folder Guard mi ni všeč, drugi, Folder Lock pa ne nudi zaščite ZUNANJIH (externih) diskov na ta način... :) ;)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

popster ::

sej za tole ne rabis programa, samo userje in admina nastimas, kdo lahko bere katere mape?

hojnikb ::

nič enkripcije pa geslo je rahlo butasta stvar :)
#brezpodpisa

WinXP ::

popster je izjavil:

sej za tole ne rabis programa, samo userje in admina nastimas, kdo lahko bere katere mape?


Hmm... ja,samo to ne znam naštimat.. kot prvo (nisem to še nikoli delal) predvidevam pa da je to to: Desni klik - Properties - Security potem pa naprej ...
Kot drugo,kar me pa še bolj muči, je pa vprašanje ali po sveži oziroma novi instalaciji Windowsa User-ji in Admini ki sem jih "določil" OSTANEJO taki,ali pa se to tudi zbriše ? (predvidevam da se zbriše,potem bi vseeno raje imel program,kot to "določal")
Hvala ti za odgovor.

Hojnik, zakaj pa se ti ne zdi to dobra ideja (zaščita z geslom,a brez enkripcije) ?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

ker se da brez enkripcije dost enostavno zaobit geslo
#brezpodpisa

mtosev ::

jaz bom tukaj vprašal a kdo pozna kakšen free program za zlomiti geslo na RAR filu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

Ampak recimo da geslo malo zakompliciram (z mešanimi velikimi in malimi črkami, dodanimi številkami)... Potem ga NE BO "tako lahko" zlomit... (kot v WinRar-ju ko imaš nekje zaščitene datoteke z geslom)... se ne strinjaš ?

Free program za zlomit geslo v WinRAR ... čak čak,to sem vedel,pa sem pozabil, meni se zdi da je bil Brute Force Attack ali nekaj podobnega ... naj ti kdo drugi odgovori in me popravi če nisem prav napisal ...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

WinXP je izjavil:

Ampak recimo da geslo malo zakompliciram (z mešanimi velikimi in malimi črkami, dodanimi številkami)... Potem ga NE BO "tako lahko" zlomit... (kot v WinRar-ju ko imaš nekje zaščitene datoteke z geslom)... se ne strinjaš ?
Saj v tem primeru se ne "lomi" gesla.

hojnikb ::

sploh nerabiš lomit gesla, samo live linux zaženeš pa skopiraš fajle. Pa lahko daš čisto random 32 mestno geslo
#brezpodpisa

konspirator ::

mtosev je izjavil:

jaz bom tukaj vprašal a kdo pozna kakšen free program za zlomiti geslo na RAR filu?

Elcomsoft produkti so najbolj znani za take potrebe, vendar niso free https://www.elcomsoft.com/archpr.html .

hashcat torej https://hashcat.net/hashcat/ .
--

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

Torej "NIHČE NE VE" kateri program bi zaklenil lahko mapo oziroma Folder Z GESLOM,tako da bi ostala vseeno "vidna" ? Dobro. Bom probaval ŠE sam iskati,kljub temu da sem jih zdownloadal kar eno pet šest,a vsi nudijo ali enkripcijo ali pa Folder Hide,kar pa nočem...

Ko smo pa že pri tej temi,bi rad še vprašal nekaj v zvezi z ENKRIPCIJO.
Kateri program bi deloval (namesto Bitlockerja) hkrati na Windowsu in Linuxu in/ali Remix OS-u?


Anyone?

Thanks for help.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

konspirator ::

Truecrypt.

btw
Nikogar ne zanima tvoja obsedenost z ufo/alien tematiko Napaka "HTTP Error 404" ki se mi večkrat pojavi pri downloadu z Bittorrent klijentom .
--

WinXP ::

Truecrypt mi nekako ni dober... ali obstaja kakšen drug?

"Btw" kaj potem če je zate to "obsedenost z tematiko Ufo Alien" na eni od mojih tem?
Če ti ni prav TI teme NI TREBA BRATI. Pa tudi odgovarjati ne.

Preskoči moju za.ebi svoju kažu kod nas,Mili.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

Včasih je dobro, če poveš, za kaj potrebuješ tako rešitev. Morda obstaja bolj smiselna alternativa.

WinXP ::

Zdravo,Plava Riba. Potrebujem tako rešitev zaradi tega,ker sem instaliral poleg Windowsa še Linux,kot Dual Boot,pa malo vadim na njem,pa bi zato potreboval program,ki nudi enkripcijo na obeh OS-ih.

V prihodnje bom probal še namestiti (ko kupim nov Sata III trdi disk večje kapacitete)
Remix OS,tako da bi imel Triple oziroma Multi Boot,kjer bom pravtako potreboval neko enkripcijo,ki bi delovala na vseh trh OS-ih.

In zato sprašujem, ker BitLocker dela samo na Windowsu, "ne prime" pa tudi na Linuxu...
pa zato,če obstaja kakšen DRUG program kot samo TrueCrypt bi bil zelo vesel predloga.

E,to je to.

P.S.: Dodal bi še,da sem tvojih predlogov in še od eno par ljudi,kot so solatko, hojnikb, BorutK73 in še eno dva zmeraj vesel,ker res zmeraj odgovoriš na vprašanje vezano za temo.Ne pa nekaj čisto drugega. Toliko za javnost. Če bi bil to moj portal,bi vas z veseljem vzel za glavne admine. (za slovenski jezik,za druge jezike na PC portalih pa bi izbral druge ljudi,se razume) Še 1x velika pohvala od mene.

In srečen Božič,ki se hitro bliža...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

oyoy69 ::

za zaklepanje map uporabi Secure Folders.

hojnikb ::

truecrypt container in je to to. Pa še auditan je bil, za razliko od drugih free oz. zaprtokodnih rešitev.
#brezpodpisa

[D]emon ::

mtosev je izjavil:

jaz bom tukaj vprašal a kdo pozna kakšen free program za zlomiti geslo na RAR filu?


Gesla na RAR fajlih so enkriptirana s 128bit AES. Veliko srece. Pa upam, da imas veliko casa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SaXsIm ::

Ti si rabiš malce razjasnit, kaj pomeni "zaklep mape z geslom." Defacto je to enkripcija.
SaXsIm

mtosev ::

[D]emon je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz bom tukaj vprašal a kdo pozna kakšen free program za zlomiti geslo na RAR filu?


Gesla na RAR fajlih so enkriptirana s 128bit AES. Veliko srece. Pa upam, da imas veliko casa.
pol ne bi šlo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na internet pobegnilo 773 milijonov elektronskih naslovov in gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5917954 (11763) MrStein
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411791 (6001) Oberyn
»

Brazilska in ameriška policija nemočni zoper TrueCrypt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10631533 (21657) poweroff
»

Izarc, WinRar

Oddelek: Pomoč in nasveti
51629 (1560) ffka
»

Kako varno je kodiranje v WinRAR?

Oddelek: Programska oprema
51894 (1894) skico

Več podobnih tem