» »

Kako varno je kodiranje v WinRAR?

Kako varno je kodiranje v WinRAR?

Player0 ::

Zdravo!

Torej naslov že veliko pove.

1. Imam nekaj datotek v katerih so slike in dokumenti in ne želim, da kdo pride do njih. Zato se odločim, da jih bom zazipal z WinRAR-om in nastavil kodo, da tisti, ki ne vedo kode, ne bodo mogli do teh podatkov. Kako varno je to? Je to dobra zaščita ali ti lahko kdo vdere in pregleda vse te podatke?

2. Če ja... potem vas bi prosil, da mi predlagate kakšen drug program za zaščito oziroma kodiranje podatkov. Malo sem se že razgledal po forumih… Folder Lock, TrueCrypt… ampak kako varni so ti programi? Ima kdo kakšne izkušnje?
Dobro bi bilo tudi, da bi lahko podatke odpiral tudi na drugih računalnikih in ne samo na tistem, na katerem sem prvotno zakodiral podatke. V tem primeru bi uporabljal prenosni disk Torej nekaj podatkov, ki se nahajajo na prenosnem disku zakodiram na mojem računalniku in grem s prenosnim diskom na drugi računalnik. Tam inštaliram program (dobro bi bilo tudi, če ga nebi rabil) in lahko odprem datoteke s svojim password-om oziroma jih ne morem, če ne poznam svojega password-a.

Ima kdo kakšno idejo? Za odgovore se vam zahvaljujam že v naprej!

LP

OmegaBlue ::

WinRAR enkripcija z več kot 8 mestnim geslom (kombinirane črke in številke) je izredno varno. Do podatkov lahko potem prideš samo z bruteforce kar pa lahko hitro traja par stoletji ;)

Ti pa priporočam tudi TrueCrypt.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Player0 ::

OmegaBlue... torej geslo nastavim pod "Set password..." in je to to? Ni potrebno še kje kaj posebej nastavljat?

Opkow ::

Edino kar jaz poznam, kot dobro zadevo za zaklepanje, je arhiviranje v RAR format (ne ZIP z Winrarom).
Pri 6 mestni kodi kombiniranih znakov (velike, male crke, stevilke, posbeni znaki) traja nekje 3 mesece z bruteforce na P4 3 GHz.
In mislim, da vecji ko je arhiviran fajl, temvec casa je potrebno, da ga odklenes na bruteforce nacin.

To je moje opazanje... Lahko, pa se motim... ^^

edit: In ja, samo nastavis password...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

jan01 ::

V winraru ni tako varno, saj uporablja "le" 128 bitni aes.. Priporočam truecrypt. Dober je tudi AxCrypt. Oba sta opensource

skico ::

po mojem bo winrar kar OK. Ti samo nastavi geslo z uporabo malih in velikih crk ter dodaj notri še kakšno številko ter kak znak.. Če daš geslo dolgo vsaj 10 znakov si zmagal..

Ti pa lahko povem da sem enkrat poskušal z brute forcom odklent svoj zakljenjen arhiv, pa me je mnilo ko sem videl koliko časa bo delalo.. Sicer da se najdit geslo vendar je to ZELO dolgotrajno.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program ki ZAKLENE MAPO Z GESLOM a jo ne skrije

Oddelek: Pomoč in nasveti
193893 (3460) mtosev
»

Kako odpreti šifrirane file?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91179 (922) blackbfm
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930707 (27207) Jst
»

Brazilska in ameriška policija nemočni zoper TrueCrypt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10631591 (21715) poweroff
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010691 (8103) poweroff

Več podobnih tem