» »

Kaj z 10 let starima prenosnikoma Lenovo 3000?

Kaj z 10 let starima prenosnikoma Lenovo 3000?

vsakdanji ::

Imam
N100 1,73 Celeron M430,2x1 GB RAM, Intel matična PM965 z integrirano grafično Intel 945, 80 GB HDD, WIN10
in
N200 1,66 core2duo T5500, 1x1 GB RAM, Intel matična PM965 z Nvidia Geforce Go7300 256MB, 160 GB HDD, WIN7

za razliko od N100 je N200 hitrejši za surfanje vendar ventilator dela nonstop

Je smiselno upgrejdat na Max kateri prenosnik in ga še naprej uporabljat za surfanje in office ali kupit najcenješi prenosnik v trgovini ki bo delal vseeno 100x bolje kot najbolj upgrejdan 10 let star?

Riff ::

če n200 dadaš še vsaj 1gb rama ali pa celo več potem bi bil uporaben še za nekaj časa

borut_p ::

jaz sem na en star netbook naložil zelo osnovni linux in je zadeva postala uporabna - z veliko rezervo :)

radmannsdorf ::

Jaz sem pred par dnevi upgradal 2x256Mb ram v 2x1Gb ram v HP 7010(enojedrni) prenosniku iz leta 2004 in ga včeraj testiral. Dela super, s frendom sva ob piru 3 urce gledala youtube na full screen. Ni vse za v smeti, tako kot eni mislijo :)
Sem pa naložil gor Win Tiny7 rev.2.

vsakdanji ::

Riff je izjavil:

če n200 dadaš še vsaj 1gb rama ali pa celo več potem bi bil uporaben še za nekaj časa


Kateri Windows je za tako mašino najprimernejši win 10 ali win 7 se izplača iti celo na na winxp?

Če se naloži 64 bitni sistem naj bi N200 podpiral celo 4GB rama?

pa en procesor T9300 ali T9500

pa 128 SSD disk ?

Če prav razumem bom najbolj pohitril sistem za surfanje z ssd diskom in nadgradnjo do cca 3 GB RAM-a, procesor pa itak nima takšneg vpliva?

ali pa da kupim Lenovo Ideapad 110 z N3060 intel procesorjem 4 GB ram, 120 GB SSD 15,6 za 230€?

hojnikb ::

upgredaj na bolsi proc in ssd
#brezpodpisa

Blinder ::

Js tudi glasujem za (tudi) boljsi cpu. Ta ko ga imas sedaj, core2 duo 1.66 ghz, ni bogvekaj..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MIHAc27 ::

Prenosnik se ti ne splača razdirat, za zamenjavo CPU-ja. Ram definitivno spravit na 4Gb, kolikor je max. windows 7 je po moje manj požrešna kot 10... tko da jaz bi ostal na 7.

SSD je pa itak najboljš in največ kar lahko narediš. Tole že ima Sata, kolikor sem gledat tako da kar... tudi če prenosnik crkne SSD ostane za novega. Poznalo se definitivno bo, bo pa seveda šipka točka še vedno procesor, tako da ne preveč stvari na enkrat delat, pa bo.

paraboŁa ::

Če imaš otroke, ga formatiraj in predaj njim v uporabo že od ranih let. Za računalniško pismenost ni nikoli prezgodaj.

krneki0001 ::

Daš notri 2GB rama in SSD pa naložiš windows 10, pa bo čisto uporaben še naprej.

Invictus ::

Podari/Prodaj ga.

Investicija vanj je metanje denarja stran...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Investicija vanj je metanje denarja stran...


*denarja in časa

Je smiselno upgrejdat na Max kateri prenosnik in ga še naprej uporabljat za surfanje in office ali kupit najcenješi prenosnik v trgovini ki bo delal vseeno 100x bolje kot najbolj upgrejdan 10 let star?


tok star jajček ti niti youtuba ne bo predvajal normalno.. bolje je nov najcenejši

hojnikb ::

z kakšnim bolšim t8000 ali t9000 procom nebo mel nobenih težav z youtube.
#brezpodpisa

The Player ::

Sam si lastim (rabljen) prenosnik HP 6730s z 2GHz procesorjem Core 2 Duo T5870 z naloženimi Xp-ji.

Prenosnik dela breztežav in ga uporabljam zgolj surfanju in gledanju Youtuba in filmov. Tako da mislim, da je vredno probat prenosnik zrihtati (sveža namestitev itd.), nadgraditi, če je potrebno.

Edino disk melje non stop, kar posledično upočasni računalnik. Mogoče kdo ve zakaj?

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem pred par dnevi upgradal 2x256Mb ram v 2x1Gb ram v HP 7010(enojedrni) prenosniku iz leta 2004 in ga včeraj testiral. Dela super, s frendom sva ob piru 3 urce gledala youtube na full screen. Ni vse za v smeti, tako kot eni mislijo :)
Sem pa naložil gor Win Tiny7 rev.2.


Kako ti je ratalo usposobiti Youtube? Meni youtube na PC-ju z Pentium 4 dela le na 360p pa še to zelo slabo, medtem ko začuda predvaja HDrip-e brez problema.

hojnikb ::

Edino disk melje non stop, kar posledično upočasni računalnik. Mogoče kdo ve zakaj?

ja, vstavi ssd pa nebo mlelo
#brezpodpisa

Sami ::

Moja mama ima tudi starega HP-ja Core2Duo 2.0Ghz, uprejdal sem ram na 4GB, Win 7 Ultimate deluje bp (Facebook, Youtube, brskanje po spletu, Tvin,...) imam samo še namen dodati SSD in bo še za nekaj časa.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pegasus ::

Imam compax nx8220 s pentium M in 1680x1050 zaslonom. Super zadeva za terminalsko delo. Kadar me prime mazohizem, rebootam v win7 (na ide ssd), počakam ene tri dni da naloži vse popravke in neha mlet, nakar lahko celo kaj poklikam v winsih ;)

Lukzii ::

Imam Lenovota 3000 N200 4 GB RAMA, SSD in T8100 proc...laufa 10ka bp, delam v Autocadu, glasbena produkcija...res pa da je ves eye candy izklopljen

sandmat ::

jaz sem v lenovota sl510 dal P9600, 4GB rama in ssd in je fenomenalno hiter :)
Par drugih c2d laptop mašin še vedno uporabljam, seveda sem v vse dal SSD, ki se najbolj pozna.

Phantomeye ::

vlagaš v 10 let staro mašino, pol ti pa vse skup crkne en dan. potem moraš pa itak novega kupit.

mihec87 ::

Ssd je smiseln saj ga lahko uporabiš v drugem računalniku, kakšen ram če dobiš za ok ceno pa tudi ni gromozanski strošek...Kaj več pa dvomim da se splača z zadevo tega letnika..

radmannsdorf ::

The Player je izjavil:

Sam si lastim (rabljen) prenosnik HP 6730s z 2GHz procesorjem Core 2 Duo T5870 z naloženimi Xp-ji.

Prenosnik dela breztežav in ga uporabljam zgolj surfanju in gledanju Youtuba in filmov. Tako da mislim, da je vredno probat prenosnik zrihtati (sveža namestitev itd.), nadgraditi, če je potrebno.

Edino disk melje non stop, kar posledično upočasni računalnik. Mogoče kdo ve zakaj?

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem pred par dnevi upgradal 2x256Mb ram v 2x1Gb ram v HP 7010(enojedrni) prenosniku iz leta 2004 in ga včeraj testiral. Dela super, s frendom sva ob piru 3 urce gledala youtube na full screen. Ni vse za v smeti, tako kot eni mislijo :)
Sem pa naložil gor Win Tiny7 rev.2.


Kako ti je ratalo usposobiti Youtube? Meni youtube na PC-ju z Pentium 4 dela le na 360p pa še to zelo slabo, medtem ko začuda predvaja HDrip-e brez problema.

na 244p daj ;)

vsakdanji ::

Lukzii je izjavil:

Imam Lenovota 3000 N200 4 GB RAMA, SSD in T8100 proc...laufa 10ka bp, delam v Autocadu, glasbena produkcija...res pa da je ves eye candy izklopljen



Kako čimbolj izklopiš eye candy?


Tole pa je baje totalno upgrejdan N200
 https://www.youtube.com/watch?v=5KObVYrCRNU

https://www.youtube.com/watch?v=5KObVYrCRNU

Lukzii ::

vsakdanji je izjavil:

Lukzii je izjavil:

Imam Lenovota 3000 N200 4 GB RAMA, SSD in T8100 proc...laufa 10ka bp, delam v Autocadu, glasbena produkcija...res pa da je ves eye candy izklopljen



Kako čimbolj izklopiš eye candy?


Tole pa je baje totalno upgrejdan N200
 https://www.youtube.com/watch?v=5KObVYrCRNU

https://www.youtube.com/watch?v=5KObVYrCRNU



System properties -> Performance options -> odkljukaš kar ne rabiš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
444093 (3117) Barko
»

Nadgradnja starega računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118468 (15569) hojnikb
»

OS za "švoh" laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525803 (4270) d4vid
»

A se da tule kaj pohitrit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6413899 (12442) DMX
»

Rabljen prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
184973 (4282) terryww

Več podobnih tem