» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
6 / 58
»»

pegasus ::

Smartu bo drugo leto resno konkurenco začel delati microlino. Manjši, lažji, električen, oblikovan po vzoru izete. Pure win za mesta.

sandmat ::

branimirII je izjavil:

A ima kdo smarta? Rabim enega za center mesta, za ozke ulice, parkiranje i tak. Kaksne izkusnje imate z njim? A se splaca? Kater model priporocate in na kaj je potrebno pazit?


kot so rekli drugi, vzami twingota ali cliota. 1gen Smart ima slabšo notranjost, mašina se ne hladi in na 100kkm zatrokira. Zato jih tudi toliko vidiš predelanih na elektriko (zaradi fuč mašine dobiš relativno ohranjeno kletko za malo denarja).

Veselinko ::

Twixz je izjavil:

Dobro, sam opažam pri večini nemških avtov, ki sem jih gledal da ko doseže starost 4-5 let mu cena fajn pade in še pada. Sicer ne rabi bit nujno nemški avto, ampak trenutno imam nemškega pa sem zadovoljen. Ford, SEAT, Škoda so mi tudi všečne firme samo nimajo nekih dobrih kombilimuzin :)


Seveda jim pade, saj se začnejo kvariti, stroški pa naraščajo in naraščajo. Po tej plati je Kia s 7-letno garancijo precej bolj stroškovno optimalna. Pa še cena ji v odstotkih manj pade kot nemcem do preteka 7-letne garancije. Potem pa itak ni v smislu ohranjanja vrednosti nobeden avto nič več vreden.

TheBlueOne ::

branimirII je izjavil:

A ima kdo smarta? Rabim enega za center mesta, za ozke ulice, parkiranje i tak. Kaksne izkusnje imate z njim? A se splaca? Kater model priporocate in na kaj je potrebno pazit?


Moja bivsa ga je imela in lahko recem samo, da je postavi nov mejnik tega, kako slab je lahko avto. Kar pravijo ostali, da zdrzi ca. 100000km je dejansko res, velja za bencinarja. Moja je imela tiptronik menjalnik, ki sam menja navzdol, navzdor menjas sam, ki je bil najvecji skart od menjalnika kar sem jih dozivel, avtomatski je menda se slabsi. Zaradi menjalnika lahko pozabis na neko dinamiko, pravzaprav je tako pocasen, da je nevaren, ker avto spelje kaksno sekundo dve a tem ko das gas, kar je katastrofa pri vkljucevanjih.

Podvozje je trdo kot kamen, obracalni krog je za malo jajco, ki ima pogon zadaj smesno velik.

Ce hoces ultimativni avto za mesto, ki je poceni vzemi Pando ali Twinga. Oba sta veliko bolj dinamicna, boljse vidis iz njiju, posebej iz prejsnje Pande in jo tudi mnogo lazje parkiras kot Smarta, ker imas boljsi pregled, mehkejsi volan in morda je celo ozja.

Nadaljni minusi Smarta pridejo pri vzdrzevanju, predvsem pri gumah, ki so neka posebna dimenzija in razlicne spredaj in zadaj. Ena guma verjetno stane toliko kot set za Pando. Spredaj ima neke ozke picikl gume, zadaj siroke nizkoprofilne. Si sploh ne upam predstavljati, kaj se zgodi ce katera poci, ker moja bivsa se je tako ali tako zavrtela z avtom tudi brez pocene gume. Ce hoces menjati zarnico spredaj moras imeti roke ginekologa ali pa njegovo placo, da ti nakdo razstavi celo masko. Ce pogledas fotko Smarta ForTwo sta pri vetrobranskem dve odprtini, kjer dotocis tekocine, no tam skozi jih lahko teoreticno zamnjas.

Kot rabljen avto najdi prejsno pandico, ki je za mesto za moj okus najboljsi avto vseh casov, od novih pa se mi zdi, da je krono pobral Twingo, ki pa je tako poceni, da se zaradi garancija skoraj bolj splaca kupiti novega kot rabljenega.

KAVINSKY ::

Veselinko je izjavil:

Seveda jim pade, saj se začnejo kvariti, stroški pa naraščajo in naraščajo. Po tej plati je Kia s 7-letno garancijo precej bolj stroškovno optimalna. Pa še cena ji v odstotkih manj pade kot nemcem do preteka 7-letne garancije.


7 let oz 150k km. To pa še Dacia upa prevoziti, ne da bi razpadla.


Ampak napiši še, katere modele tu primerjaš. Če primerjaš Ceed proti A4 bo res mu počasneje cena padala, ampak isto bo z Polotom. Stinger proti A4, pa bi rekel, da bo Stingerju precej bolj cena padla.

Kona77 ::

TheBlueOne je izjavil:

branimirII je izjavil:

A ima kdo smarta? Rabim enega za center mesta, za ozke ulice, parkiranje i tak. Kaksne izkusnje imate z njim? A se splaca? Kater model priporocate in na kaj je potrebno pazit?


Moja bivsa ga je imela in lahko recem samo, da je postavi nov mejnik tega, kako slab je lahko avto. Kar pravijo ostali, da zdrzi ca. 100000km je dejansko res, velja za bencinarja. Moja je imela tiptronik menjalnik, ki sam menja navzdol, navzdor menjas sam, ki je bil najvecji skart od menjalnika kar sem jih dozivel, avtomatski je menda se slabsi. Zaradi menjalnika lahko pozabis na neko dinamiko, pravzaprav je tako pocasen, da je nevaren, ker avto spelje kaksno sekundo dve a tem ko das gas, kar je katastrofa pri vkljucevanjih.

Podvozje je trdo kot kamen, obracalni krog je za malo jajco, ki ima pogon zadaj smesno velik.

Ce hoces ultimativni avto za mesto, ki je poceni vzemi Pando ali Twinga. Oba sta veliko bolj dinamicna, boljse vidis iz njiju, posebej iz prejsnje Pande in jo tudi mnogo lazje parkiras kot Smarta, ker imas boljsi pregled, mehkejsi volan in morda je celo ozja.

Nadaljni minusi Smarta pridejo pri vzdrzevanju, predvsem pri gumah, ki so neka posebna dimenzija in razlicne spredaj in zadaj. Ena guma verjetno stane toliko kot set za Pando. Spredaj ima neke ozke picikl gume, zadaj siroke nizkoprofilne. Si sploh ne upam predstavljati, kaj se zgodi ce katera poci, ker moja bivsa se je tako ali tako zavrtela z avtom tudi brez pocene gume. Ce hoces menjati zarnico spredaj moras imeti roke ginekologa ali pa njegovo placo, da ti nakdo razstavi celo masko. Ce pogledas fotko Smarta ForTwo sta pri vetrobranskem dve odprtini, kjer dotocis tekocine, no tam skozi jih lahko teoreticno zamnjas.

Kot rabljen avto najdi prejsno pandico, ki je za mesto za moj okus najboljsi avto vseh casov, od novih pa se mi zdi, da je krono pobral Twingo, ki pa je tako poceni, da se zaradi garancija skoraj bolj splaca kupiti novega kot rabljenega.


ker je mela smarta - je zdaj bivša :P

Twixz ::

KAVINSKY je izjavil:

Veselinko je izjavil:

Seveda jim pade, saj se začnejo kvariti, stroški pa naraščajo in naraščajo. Po tej plati je Kia s 7-letno garancijo precej bolj stroškovno optimalna. Pa še cena ji v odstotkih manj pade kot nemcem do preteka 7-letne garancije.


7 let oz 150k km. To pa še Dacia upa prevoziti, ne da bi razpadla.


Ampak napiši še, katere modele tu primerjaš. Če primerjaš Ceed proti A4 bo res mu počasneje cena padala, ampak isto bo z Polotom. Stinger proti A4, pa bi rekel, da bo Stingerju precej bolj cena padla.


Mi govorimo o nakupu rabljenega avtomobila :D

Veselinko ::

Ampak napiši še, katere modele tu primerjaš. Če primerjaš Ceed proti A4 bo res mu počasneje cena padala, ampak isto bo z Polotom. Stinger proti A4, pa bi rekel, da bo Stingerju precej bolj cena padla.


Pri padcu cen pri rabljenih sem imel v mislih golfa in ceeda. Jaz sicer nisem delal nobene primerjave, jih pa precej pogosto zaslediš v nemških avtomobilskih revijah, kjer je bilo že večkrat zapisano, da izgubi v golfovem razredu po recimo 5 letih najmanj ceed, šele nato mu sledi s kar konkretnim zamikom golf, pa astra in tako naprej do italijančkov. Nemci pripisujejo to v veliki meri tudi 7-letni garanciji. Kako je v SLO, pa ne vem. Verjetno je zgodba precej podobna. Pri Stingerju in A4 je pa itak jasno, da pri obeh "pokadiš" v par letih ogromno. Pa v tem cenovnem razredu verjetno to res ne igra tako pomembne vloge kot v manjših oziroma nižjih.

Twixz ::

Veselinko je izjavil:

Twixz je izjavil:

Dobro, sam opažam pri večini nemških avtov, ki sem jih gledal da ko doseže starost 4-5 let mu cena fajn pade in še pada. Sicer ne rabi bit nujno nemški avto, ampak trenutno imam nemškega pa sem zadovoljen. Ford, SEAT, Škoda so mi tudi všečne firme samo nimajo nekih dobrih kombilimuzin :)


Seveda jim pade, saj se začnejo kvariti, stroški pa naraščajo in naraščajo. Po tej plati je Kia s 7-letno garancijo precej bolj stroškovno optimalna. Pa še cena ji v odstotkih manj pade kot nemcem do preteka 7-letne garancije. Potem pa itak ni v smislu ohranjanja vrednosti nobeden avto nič več vreden.


Logično.
1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000, 1.6 dizl ceeD pa dobrih 16.000.
Že v štartu je Kia tako poceni da ji cena nekaj ekstra ne more past v 7 letih :)

K0l1br1 ::

Twixz je izjavil:

1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000, 1.6 dizl ceeD pa dobrih 16.000.
Komot lahko napišeš, kje se cene začnejo, bo bolj pregledno. Golf 1.6 ga zagotovo lahko našponaš tudi tako, da bo 40+ jurjev.

D3m ::

A to gledaš golfa automatik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Twixz je izjavil:



Logično.
1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000, 1.6 dizl ceeD pa dobrih 16.000.
Že v štartu je Kia tako poceni da ji cena nekaj ekstra ne more past v 7 letih :)


10 jurjev ji bo cena padla.

smacker ::

Twixz je izjavil:

1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000

Spet nekaj na pamet. Poglej cenik, pol se pa oglašaj: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

bambam20 ::

smacker je izjavil:

Twixz je izjavil:

1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000

Spet nekaj na pamet. Poglej cenik, pol se pa oglašaj: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


V mislih je imel 1.6 R line . Da avto vsaj izgleda.

D3m ::

R line avtomatik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Twixz ::

Dobro no, sem šel res osnovne modele pogledat, 12.5 jurjev Kia, 17 jurjev golf, vseeno razlika očitna :)

Sicer pa, malo informativno, kateri avti imajo najboljše razmerje med opremo kabine avta & ceno? Tanovi ford izgleda čudovit v tem segmentu, se pozna še kaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

mojsterleo ::

Pozdravljeni

V roku meseca dni nameravam nabaviti rabljen avto. Prej sem imel punto 1. 2 sx a je pred kratkim orenk padel na tehničnem pregledu in je romal v bosno za rezervne dele.
Nisem jaki vozać, rabim za v službo and then some, skratka kakih 8000 km letno.
Budget je cca 4500-5000 eur v gotovini (računam na orenk popust prodajalca).
Avto mora imeti jamstvo vsaj 3 mesece.
Gledam avte cca 2012 letnik pa da je orenk manj kot 150000 km.
Gledam corso, astro, punto evo.... kako pa je kaj z hyundaji v tem rangu oz kaj bi še priporočali?
Vem da ima kia 7 letno jamstvo a za ta denar je praktično ne dobiš razen da je orenk zgonjena.

matobeli ::

Hyundai so dobri. Poglej še japonce če se kaj pametnega dobi za ta denar.

Raje kot "3mesečno jamstvo", ki v resnici ne pomeni nič, ker tolk zjebanega avta da bo crknil po 3 mesecih ne boš dobil, kupi od zasebnega prodajalca.

Če te ne bo preveč sram kolegom pokazat vrži uč še na kakšno dacio. Sicer držijo ceno bolje od konkurence, ampak so v osnovi dovolj poceni in kvalitetni da bi lahko dobil kar nekaj.

anketar ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni

V roku meseca dni nameravam nabaviti rabljen avto. Prej sem imel punto 1. 2 sx
Gledam corso, astro, punto evo.... kako pa je kaj z hyundaji v tem rangu oz kaj bi še priporočali?
Vem da ima kia 7 letno jamstvo a za ta denar je praktično ne dobiš razen da je orenk zgonjena.


gledi en razred višji focus, astra itd. pa starejši letnik 07-naprej, pa prek zasebnga ne preprodajalca, 3 mesci pomenjo fak ju v obraz (garancija je sam na motor)

KAVINSKY ::

Twixz je izjavil:

Dobro no, sem šel res osnovne modele pogledat, 12.5 jurjev Kia, 17 jurjev golf, vseeno razlika očitna :)



Sem šel prav gledati kakšen dober nakup je kia, je pa kmalu bilo jasno zakaj taka razlika v ceni :D

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Z primerljivo opremo je potem takoj 15 jurjev +

Veselinko ::

1.6 dizl golf, 2018 letnik je cena cca. 24.000, 1.6 dizl ceeD pa dobrih 16.000.
Že v štartu je Kia tako poceni da ji cena nekaj ekstra ne more past v 7 letih [:)


Nobena izmed nemških statistik ne govori o absolutnih padcih vrednosti, ki bi bile izražene v določeni količini evrov. Vse statistike govorijo o odstotkih, ki jih zgubi določen avto. Sicer pa vprašaj strica Googla in boš našel cel kup tovrstnih zapisov. V Auto bildu jih precej pogosto objavljajo..

jero_no1 ::

Sicer ne vem kakšna je aktualna politika popustov KIA prodajalcev glede na cene po ceniku, ampak ko sem se zanimal za prvo generacijo Ceed-a je osnovni 3v model s klimo stal mislim, da 11k€, popusta bi dobil 50, mogoče max 100€. Medtem ko pri golfu za 17k€ po ceniku dobiš najmanj 2k€ popusta. Pa smo potem že blizu skupaj kot je nekdo pisal zgoraj.

So mi pa zanimivi junaki, ki dajo za golfa 25k€, saj za ta denar dobiš ne ravno osnovnega Passata comfortline. Ampak spet, samo moje mnenje :)

hojnikb ::

Golfa maš tud za 40k+
#brezpodpisa

kuvanasarma ::

jero_no1 je izjavil:

Sicer ne vem kakšna je aktualna politika popustov KIA prodajalcev glede na cene po ceniku, ampak ko sem se zanimal za prvo generacijo Ceed-a je osnovni 3v model s klimo stal mislim, da 11k€, popusta bi dobil 50, mogoče max 100€. Medtem ko pri golfu za 17k€ po ceniku dobiš najmanj 2k€ popusta. Pa smo potem že blizu skupaj kot je nekdo pisal zgoraj.

So mi pa zanimivi junaki, ki dajo za golfa 25k€, saj za ta denar dobiš ne ravno osnovnega Passata comfortline. Ampak spet, samo moje mnenje :)



To je pa zato ker se folk "pali" na popuste.

Tut Golf bi lahko bil v štartu 11k€ tko kot Ceed pa bi dobil 50€ popusta.
Ni problem dat 2k€ popusta če si prej navil ceno za faktor 2...

jero_no1 ::

kuvanasarma je izjavil:


To je pa zato ker se folk "pali" na popuste.

Tut Golf bi lahko bil v štartu 11k€ tko kot Ceed pa bi dobil 50€ popusta.
Ni problem dat 2k€ popusta če si prej navil ceno za faktor 2...


Meni ni tolk pomembno, kdo da več popusta, mene zanima samo, kaj za končno ceno, ki jo nakažem avtohiši (s popustom ali brez), dobim v avtu.
In to je zgoraj nekdo ugotovil, da potem pa kar naenkrat KIA ni več 5k€ cenejša od golfa...

Twixz ::

So mi pa zanimivi junaki, ki dajo za golfa 25k€, saj za ta denar dobiš ne ravno osnovnega Passata comfortline. Ampak spet, samo moje mnenje :)


Za 25 jurjev bi jst kupi A6 karavana 2014/15 letnik :D

Drugače pa ja, nisem še prišel do nekega zaključka kaj kupiti, A3 sem ugotovil da se preplača, za Golfa bi vzel še malo kredita in bi kupil nekaj "ornk", Opel Astra je relativno dobra, realno sem bil presenečen nad ceno BMW trojke, nikoli mi niso tile bavarski avti dišali, ampak sem vseeno pogledal, madona ej.. Mercedez je pa itak, klasa zase :D
Sem pa potem še preletel karavane pa nisem našel kaj dobrega. Ajd, A4-ka je v tem segmentu cena/kvaliteta kr visoko, ostali so pa pomoje kar (pre)dragi.

Nevem, po eni strani bi vzel še kredita, po drugi bi pa še šparal (moj avto bo še zdržal cca. 2-3 leta - z manjšimi vložki :)) - se nabere do 10.000€, pa vzamem še hitri kredit in si kupim nekaj 2-3 leta starega za 10 let :)

D3m ::

za 25k dobiš Golf Variant, diesel, paket R-line, automatic 7-stopenjski menjalnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Twixz ::

Kaj pa kaj Škode?
Pa 10+ stari avti z do 75 jurjev kilometrov, a se to splača kupovati?

bambam20 ::

Twixz je izjavil:

Kaj pa kaj Škode?
Pa 10+ stari avti z do 75 jurjev kilometrov, a se to splača kupovati?


Da. Trepežno.

Invictus ::

Twixz je izjavil:

Kaj pa kaj Škode?
Pa 10+ stari avti z do 75 jurjev kilometrov, a se to splača kupovati?

Če je bencinar, da...

Če je dizel, ziher nima samo 75k km...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jero_no1 ::

Invictus je izjavil:


Če je dizel, ziher nima samo 75k km...


Zakaj ne?
Imava v garaži Citroena C3, mislim da je star 11 let pa pol in ima 55k km. Do nedavnega je bil še vsakodnevno v uporabi (11 km).

matobeli ::

Govorimo o avtih ki so naprodaj.

garažiran 11 let star C3 z realnimi 55km gre 99% naprej mimo oglasnikov.

Spajky ::

Če mu je bil zadosti do zdaj stari Puntič, pa naj nabavi Mk-II (NE grande!) za manj kot 2500€ (+vložit še 1000€-za generalno zrihtat!), po možnosti 1,2 16V 5vrat ...https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...
če pa hoče novo pa s podobnim motorjem pa Pando. V prvem ne bo nobenga kredita, v drugem pa ne preveč .. ;)

Rabljeno seveda podrobno preverit (km so v 3/4 slučajev ziher zbiti) in če je starejše od 10 let, bo treba vse amortizerje menjat v sklopu renovacije. Te puntiče zna vsak kozolčar rihtat in deli poceni ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

hojnikb ::

kaj je pa narobe z Clio mk2.. ? Za 2 čuka mors dobit ze kr lepga..
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

kaj je pa narobe z Clio mk2.. ? Za 2 čuka mors dobit ze kr lepga..


Tok sem jaz dal z Clio mk.1 leta 2007.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

mk1=/=mk2
#brezpodpisa

D3m ::

2k se mi zdi veliko za mk2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Mk2 so delali do leta 2015. Teh ne dobis za 2 jurja.

hojnikb ::

mk2 delajo se danes v kolumbiji
#brezpodpisa

D3m ::

Za Južno ameriški trg A N? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sandmat ::

Utk je izjavil:

Mk2 so delali do leta 2015. Teh ne dobis za 2 jurja.

nekje na svetu že, ne pa za slovenski trg.

Wrop ::

Clio 2 za 2000 € je preveč, za dva stotaka več dobiš že trojko. Razlika med dvojko in trojko je pa ogromna.

anketar ::

Spajky je izjavil:

Če mu je bil zadosti do zdaj stari Puntič, pa naj nabavi Mk-II (NE grande!) za manj kot 2500€ (+vložit še 1000€-za generalno zrihtat!), po možnosti 1,2 16V 5vrat


zakaj bi kdorkol kupoval punto mk2b do 2,5k + 1k za popravilo? a si normaln?

D3m ::

LOL.

Za 2250€ sem predlani prodal Citroen C4 hatchback diesel 1.6 z 240.000 km.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

sandmat je izjavil:

Utk je izjavil:

Mk2 so delali do leta 2015. Teh ne dobis za 2 jurja.

nekje na svetu že, ne pa za slovenski trg.

Jaz sem napisal za Revoz. Zadnje pol leta ali leto so jih res delali bolj za afriški trg, ampak 2014 se ga je še dalo kupit normalno, baje da se je tudi 2015 še kakšen našel.

Za 2250EUR sem predlani prodal Citroen C4 hatchback diesel 1.6 z 240.000 km.

Clio 2 drži vrednost za popizdit. To je novi golf 2, if you will. Še dolgo jih bomo gledali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

D3m ::

Ahhh sem pozabil, da si lastiš Clio.:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

matobeli ::

Utk je izjavil:

Še dolgo jih bomo gledali.


Seveda jih bomo. Kar pa ne pomeni da so dobri avti.

Utk ::

Dobri so za to čemur so namenjeni.

D3m je izjavil:

Ahhh sem pozabil, da si lastiš Clio.:)

Po pravici sem se ga že oreng naveličal. 15 let pa noče še niti začet rjavet. Škoda ga prodat za tistega jurja (sic), škoda ga imet. Za drkarijo, prevažat kosilnice, cement in podobno, je še zmeraj dober, škoda novih za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Veselinko ::

Best buy je 5 let stara Kia, ki ima pred sabo še vedno 2-leti tovarniške garancije. Če ti ni všeč ali če se nakazujejo težave, jopa po enem letu prodaš in bo še vedno imela tovarniško garancijo, ne pa kakšnega kvazi jamstva od lokalnega trgovca, ki potem ponikne, ko so težave.

Utk ::

Na kaj točno pa je garancija od 5. do 7. leta? Na to da ti mašina in menjalnik ne zaribata, kar se ne zgodi niti pri 15 let starih.
««
6 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123948 (1452) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417816 (12593) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017523 (14377) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822838 (17263) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328660 (23887) Heavy

Več podobnih tem