» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
30 / 58
»»

jshadlsa232 ::

m0LN4r je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

facepalm je izjavil:

matobeli je izjavil:

Verjamem da je za ljudi ki kupujejo nove đače nakup rabljenega neproblematičnega šitboxa lahko loterija.

Se vedno pa se ni javil nihce, ki bi si kadarkoli lastil shitboxa brez okvar. Ocitno smo vsi kandidati za novo Dacio.

Za slovenca so okvare vse kaj ni olje ali filter. Moj Honda shitbox letnik 2009 je bil kupljen pred 2 letoma (4800EUR s 118k) in so se delali servisi do zadnjega pri Selicu. V njo je slo 850EUR za pleh (rja na zadnjih robovih, ter pobunkan odbijac ter zadnja havba, videno in spusceno za 200EUR pri nakupu). Se vseeno je pa dalec od 20k za novo. Si pa lahko privoscim 1x na leto 200-300EUR menjavo, kot pa 200EUR na mesec kredita, da so lokalni pijanci zadovoljni.
Porocaj po 10 letih se enkrat. Vozis tudi druzino v tej hondi na morje?

Kdo pa hodi na morje v casu kuge? #zazivljenjagre

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

No, jaz sem kupil ene pet let nazaj en tak shitboxTM, 4k EUR za neko bivšo high end obsolete kripo s 300KM in skoraj 300kkm.
V roku dveh let skeširal še skoraj 8k EUR v avto. Je pa res, da nov avto s 300KM je bolj tam reda 40-50k EUR, tako da še vedno precej ceneje.
Pa glede na to da se v tujini isti avti prodajajo za nekje od 3k do 15k EUR je bilo tudi jasno koliko bo še stroška v bližnji prihodnosti.

Je pa adrenalinsko, ko greš malo hitreje v ovinek pa se prižge rdeča lučka za olje, ker s počenimi bati kuriš tam po 1L/100km olja.

SambaShare ::

hojnikb je izjavil:


glih taki avti so dalec od brezhibnih. Taksni ljudi ravno najbolj sparajo, ne delajo servisov, ki so z leti ne glede na kilometre potrebni. Case in point z mojim primerom; 17 let star avto z prvimi sveckami, jermeni in bencinfiltrom. Je ze malo kilometrov, sam vzdrzevano pa ne kaj prida za hvalit.


A nimaš ti nekega BMW?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

SambaShare je izjavil:

hojnikb je izjavil:


glih taki avti so dalec od brezhibnih. Taksni ljudi ravno najbolj sparajo, ne delajo servisov, ki so z leti ne glede na kilometre potrebni. Case in point z mojim primerom; 17 let star avto z prvimi sveckami, jermeni in bencinfiltrom. Je ze malo kilometrov, sam vzdrzevano pa ne kaj prida za hvalit.


A nimaš ti nekega BMW?

Seveda. Sedaj.
#brezpodpisa

Twixz ::

Jst ne verjamem sploh več v nč kar se avtov tiče. Skrbiš, ne skrbiš, japonc, korejc, nemc, vse mi je isto.

Delam redno servise na leto ali 10.000 km na 20 let starem avtu, pa mi še zmer vsake 2 mesca neki crkne za popravt. 12.000 od velikega servisa pri uradnem mehaniku mi je jermen preskoču na mašini.
Kolega vozi pa korejca pa ne ve sploh kaj je servis, zadnjič se mu je lučka prižgala pa me je klical kaj pomeni, grem pogledat, šipka za olje merit suha ko kuhinjska sol :D

Edino kar vem da novega avta ne kupim, bo naslednji avto bencinar pa verjetno neke azijske sorte.

feryz ::

Mama mia, kaj si date enega dela!?
Jaz sem ugotovil, da je zafira pokopana za nedoločen čas, zato sem se odločil, da kupim drug avto. Za prehodno obdobje enega leta, dokler ne začnejo izdelovati tistega, kar imam namen kupiti.
Za izbor avta sem porabil točno 3 minute, v ponedeljek ga grem iskat. Ena rabljena jajca za 55 jurjev.

Raptor F16 ::

GR2 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Če se moraš za golfa pufat, bog ti pomagaj. Če je problem nabrat 20 jurjev v treh letih pač ne vem. Osnovnega ki je čist spodobno opremljen (brez zajebancije) dobiš za 17 jurjev s popusti. Pač maš lepo tist 1.0 TSI z nekaj malega čez 100 konjev, kar je vrh glave za vsakodnevno uporabo. Stroški so pa kot pričakovano nizki. Vozil se boš neprimerljivo bolje kot v korejskih in japonskih šajtrgah

Normalno motoriziran s 150KM je pa že 20k. In ja, 500EUR na mesec je težko nabrat pri naši povprečni plači okol jurja, to je za Nemce z 2 jurja plače.
Nov avto se itak splača samo tistim, ki delajo vsaj 30k km na leto, drugače dobiš za 5kEUR 11 let star avto in za 11kEUR 4 leta star avto (Astra, Golfe vidim samo dizle na avto.net, lol)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Nekje 4-5 let star je pomoje najbolj optimalni nakup na dolgi rok, če si lahko privoščiš seveda. V prvih 4 letih pač izgubiš 10kEUR.

1.0 110KM bi bil drugače privlačen edino, če bi pil samo 7l pri dinamični vožnji, regionalke 100-120, AC 140-160, ampak vsi vemo da so to pravljice, to ima 8l po tamalem. Najvišje porabe na Spritmonitor so 8l, pa potem dve z 9 in 10l. Povprečna 6,1l je že blizu dizlu, ampak glavno vprašanje pri porabi bencinarja je kaj se zgodi, če ga pritiskaš, to si potem hitro na 2l razlike proti dizlu.


A daj ne seri, kaj bi pa ti rad? Ferrarija ?

1.0 TSI je za večino dovolj dober ker se polovica ljudi itak vozt ne zna.

Poraba je pa za normalno vožnjo lepo 5.5 litrov. Kaj vi o neki dinamični vožnji halucinirate ne vem ampak moraš bit VOL da ti rata to na 8 litrov spravit.

Niso to jugoti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Pa po regionalkah se itak vsi 70 vozijo na avtocesti pa 120
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Valvoline ::

Znanec ima zadnji model octavie 1.0tsi 115 konjev, s porabo niso prevec zadovoljni. Umirjen voznik, se bolj pa njegova zena, ne spravi ga pod 7l na 100km, kar je dalec od deklariranih 5-6l na papirju. Se pa vseeno ne pritozuje. 1.6tdi zadnji model lahko komot spravis tudi na 4-4.5l povprecja.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Valvoline je izjavil:

Znanec ima zadnji model octavie 1.0tsi 115 konjev, s porabo niso prevec zadovoljni. Umirjen voznik, se bolj pa njegova zena, ne spravi ga pod 7l na 100km, kar je dalec od deklariranih 5-6l na papirju. Se pa vseeno ne pritozuje. 1.6tdi zadnji model lahko komot spravis tudi na 4-4.5l povprecja.


Aha :)

"Znanec" oz. NEznanec
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hojnikb ::

Valvoline je izjavil:

Znanec ima zadnji model octavie 1.0tsi 115 konjev, s porabo niso prevec zadovoljni. Umirjen voznik, se bolj pa njegova zena, ne spravi ga pod 7l na 100km, kar je dalec od deklariranih 5-6l na papirju. Se pa vseeno ne pritozuje. 1.6tdi zadnji model lahko komot spravis tudi na 4-4.5l povprecja.

če je to vecina mestne voznje, potem taka poraba ni nic cudnga.
#brezpodpisa

GR2 ::

Raptor F16 je izjavil:

A daj ne seri, kaj bi pa ti rad? Ferrarija ?

1.0 TSI je za večino dovolj dober ker se polovica ljudi itak vozt ne zna.

Poraba je pa za normalno vožnjo lepo 5.5 litrov. Kaj vi o neki dinamični vožnji halucinirate ne vem ampak moraš bit VOL da ti rata to na 8 litrov spravit.

Jaz osebno, če bi sedaj kupoval, bi gledal kateri avto ima najmanjšo porabo pri AC vožnji 160, oz. na naših cestah je to bolj 120-160, če ne 100-160, ker se ob tovornjakih vedno nabere kolona, ker ne zna noben prehitevat.
Kaj če meni 1.6T 200KM, če mi pri taki vožnji pije 10l. Pospeškov niti ne rabiš tako dobrih na AC, pride prav edino če se hočeš pokazat kakšnemu z boljšim avtom, ampak to je bedarija, ker se itak ve da na AC noben ne žge avta na polno, ker je večini cilj iskati neko najboljše razmerje med porabo in časom. V bistvu tudi nedolgočasnostjo, ker na poteh do 30km se da priti dovolj hitro tudi s 100km/h, ampak vožnja ubija. Tako da večina zaradi vsega tega vozi 120-130, kakšen vmes 140.
Zaenkrat mislim, če dam dizle na stran, ker se gre za max 15k km, da je nek optimum Peugeot/Opel 1.2T 130, 10s do 100, 208km/h končna, poraba pri omenjeni vožnji sigurno ne čez 8l. Jaz moram za 8l vozit max 120, 120-140 je bilo že 8,9l, se pravi je 130KM pri enaki porabi hitrejši avto.
Tukaj sta tako Astra 1.2T 130 in Golf 1.0 110, oba okol 5,8l. Kar je 2l manj od mojega. Se pravi če jaz pridem pri vožnji 160 do 10l, imata tedva 8l. Tako da očitno sem imel prav z 8l. Drugače gredo ti avti komot tudi 200, to mora pa spet pit še kake 2l več kot pri 160, se pravi 10l. Za mojega sem tudi vedno mislil da ima blokado pri 11l, ampak če bi vozil 200+ se ga pa pomoje da spravit tudi višje. Nimam pojma, to bi moral povedat en, ki vozi po DE. Ali pa če probam najti kaj na Youtube.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...

Za ostale mi ni treba govorit. To je toliko nesposobnosti da glava peče. 1.0 110 je za take res vrh glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

hojnikb ::

za naso ac je idealka 2.0 zetor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GR2 ::

Da prilimam še za tega:
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
Poraba ni neki manjša od 1.0 TSI, ampak je motor seveda boljši za AC. Ja, to itak, kadar si zadnjih 20 let pomislil na najboljši motor za našo AC, je bil prvi odgovor 2.0 TDI, tudi večina službenih ima ta motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

m0LN4r ::

Valvoline je izjavil:

Znanec ima zadnji model octavie 1.0tsi 115 konjev, s porabo niso prevec zadovoljni. Umirjen voznik, se bolj pa njegova zena, ne spravi ga pod 7l na 100km, kar je dalec od deklariranih 5-6l na papirju. Se pa vseeno ne pritozuje. 1.6tdi zadnji model lahko komot spravis tudi na 4-4.5l povprecja.
Govorit o porabi tako nasplosno je itak brezveze, ker potem pa najdes osebo, ki zna "jadrat" z avtom in ne tisi gasa do poda za vsak drek, ampak zna pospesiti tudi enakomerno, vozi druge relacije in imas takoj 2 litra manj.
Vem pri sebi, ko vozim dinamicno mam na dizlu ene 5,5 - ko pa se potrudim pa 4,5-5.
Pol pa vozi avto zena za en mesec in mi spritmonitor pokaze 3,7 :)) Verjetno, ker ma zena 20kg manj.

Nimam pojma, to bi moral povedat en, ki vozi po DE. Ali pa če probam najti kaj na Youtube.
Nemci se ne pogovarjamo o porabi v decimalkah, ampak samo o tem al je dvomestna ali enomestna cifra. To prerekanje o 1-2 litrih in decilitrih je balkanski sport.

hojnikb je izjavil:

za naso ac je idealka 2.0 zetor.
Tako, pa se to bi jaz rekel al tisti z 5 stopenjskim rocnim, ker ima zelooo dolgo 5. prestavo ali pa tisti z 7 stopenjskim dsg.
So pa bli se eni vmes z 6 stopenjskim dsg, tam so pa bili v 6. obrati visji, kot pri tistem z 5 st. rocnem. Ce govorimo o povprecno 120-130.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

taoora ::

razmišljam o nakupu dizel karavana v rangu 15k€ (+/- 2k), trenutno se najbolj nagibam na octavije/passate/superbe (letniki 2016-2017 pa največ ~110k kilometrov). kaj najbolj predlagate? najraje bi vzel superba, ker mi res lepo zgleda, vendar mi gre na živce ker dobiš passata ceneje z več opreme (npr. aktivni tempomat, lane assist itd).

j4nm4n ::

Če koga zanima - pri starših v službi bodo septembra, po 4 letih, imeli možnost odkupa Škode Octavia, 1.6 TDI Ambition, bele, letnik 2017 (prejšnji model, 2 pa sta modela pred faceliftom). Avti so servisirani vedno pri pooblaščenem serviserju, ker je bil poslovni najem. Večina avtov ima prevoženih blizu 200.000, je pa eden katerega smo mi vozili še privat z malo manj kot 165.000 in so maja 2021 menjali šobe (rekli so, da je popravilo bilo 3500€).
Verjetno bomo izkoristili možnost odkupa in prodali naprej. Če je kdo zainteresiran kupec lahko se kaj zmenimo. Lokacija sicer Ptuj, verjetno se za odkup dogovarjajo z Porsche Verovškova v LJ.

miha98 ::

Malo morgen

GR2 ::

j4nm4n je izjavil:

so maja 2021 menjali šobe (rekli so, da je popravilo bilo 3500EUR).

Heh, jaz sem še razmišljal o menjavi 1.6T 200 za 1.6 CDTi 136, ko sem povečal pot do šihta iz 11km na 30km. Potem pa gledaš na cesti vse te stare dizle kako to kadi. Pa ko sem bil na tehničnem je šel moj samo skozi, enega starega dizla so pa navijali do blokade, verjetno da so dobili izpuste v meji normale.
Za 30km na dan v eno smer se sigurno še ni treba sekirat glede porabe, sploh pa ne tolk da bi kar vrat na nos menjal zanesljivega bencinarja za dizla, četudi pije 9-10l. Kar če se samo za trenutek spametuješ, sploh ni veliko. Za ta motor in menjalnik sem siguren, da bo šel brez problemov 15 let, malenkosti kot zavore so pa že po 4 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

D3m ::

Iz 200KM na 136KM........WHY?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

j4nm4n je izjavil:

Če koga zanima - pri starših v službi bodo septembra, po 4 letih, imeli možnost odkupa Škode Octavia, 1.6 TDI Ambition, bele, letnik 2017 (prejšnji model, 2 pa sta modela pred faceliftom). Avti so servisirani vedno pri pooblaščenem serviserju, ker je bil poslovni najem. Večina avtov ima prevoženih blizu 200.000, je pa eden katerega smo mi vozili še privat z malo manj kot 165.000 in so maja 2021 menjali šobe (rekli so, da je popravilo bilo 3500€).
Verjetno bomo izkoristili možnost odkupa in prodali naprej. Če je kdo zainteresiran kupec lahko se kaj zmenimo. Lokacija sicer Ptuj, verjetno se za odkup dogovarjajo z Porsche Verovškova v LJ.


Danes bi že vsi bili avto dilerčki :))

hojnikb ::

kriptobog je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

Če koga zanima - pri starših v službi bodo septembra, po 4 letih, imeli možnost odkupa Škode Octavia, 1.6 TDI Ambition, bele, letnik 2017 (prejšnji model, 2 pa sta modela pred faceliftom). Avti so servisirani vedno pri pooblaščenem serviserju, ker je bil poslovni najem. Večina avtov ima prevoženih blizu 200.000, je pa eden katerega smo mi vozili še privat z malo manj kot 165.000 in so maja 2021 menjali šobe (rekli so, da je popravilo bilo 3500€).
Verjetno bomo izkoristili možnost odkupa in prodali naprej. Če je kdo zainteresiran kupec lahko se kaj zmenimo. Lokacija sicer Ptuj, verjetno se za odkup dogovarjajo z Porsche Verovškova v LJ.


Danes bi že vsi bili avto dilerčki :))

pridi v celje, tam vsaka druga hiša prodaja avte :)

GR2 je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

so maja 2021 menjali šobe (rekli so, da je popravilo bilo 3500EUR).

Heh, jaz sem še razmišljal o menjavi 1.6T 200 za 1.6 CDTi 136, ko sem povečal pot do šihta iz 11km na 30km. Potem pa gledaš na cesti vse te stare dizle kako to kadi. Pa ko sem bil na tehničnem je šel moj samo skozi, enega starega dizla so pa navijali do blokade, verjetno da so dobili izpuste v meji normale.
Za 30km na dan v eno smer se sigurno še ni treba sekirat glede porabe, sploh pa ne tolk da bi kar vrat na nos menjal zanesljivega bencinarja za dizla, četudi pije 9-10l. Kar če se samo za trenutek spametuješ, sploh ni veliko. Za ta motor in menjalnik sem siguren, da bo šel brez problemov 15 let, malenkosti kot zavore so pa že po 4 letih.

kupiš 1.6biturbo, čipaš na 190 konjev. Maš pol manjšo porabo še vedno z praktično identičnim performancom trenutne bencinske kante.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GR2 ::

D3m je izjavil:

Iz 200KM na 136KM........WHY?

Saj pravim, zato ker moram tankat vsak teden. Res pa da je samo 40EUR na teden, firma pa časti 185EUR na mesec.
Pa že 200KM je ravno komaj dovolj za AC, čeprav povečini kar gre. Edino 120-160 bi lahko bolje potegnil, ker hočem raznim Audijem pokazat kdo je jack, pa mi ravno ne uspe s tem avtom. Pa če hočeš v 4. potegnit pri 120+, avto obstane na mestu, je ravno kontra kot nek atmosferec, višja prestava da več od sebe kot nižja. Problem je samo, ker sem sprva to pozabljal, ampak zdaj mislim da že vem da 4. na AC pomeni no go, edino seveda pri pospeševanjih iz 80-100.
Drugače pa vsa čast za ta motor, res lepo gre, sploh izven AC, npr. vključevanja na glavno cesto se hitro vidi da ima 200KM. Nikoli ne rabi tisti za mano zavirati zaradi mene, ker sem prej na 100-120 kot me on dohiti.
Pa ko imaš na vrsti za plačat zavarovanje in cestnino. Samo 200EUR sem dal za zavarovanje, povsem osnovno pri Generali 2. razred, pa 96EUR za cestnino. Nazadnje Clio RS 2.0 je bilo 350EUR zavarovanje ter 150EUR cestnina.

Konji sicer ne vem če so res tolk pomembni, sem že imel 135KM in se nisem nič počasneje peljal. Res pa da je težko delati primerjave s preteklostjo, to moraš iti iz enega v drugega.

Res, mene ne gane če kdo govori o 50-100kEUR avtih, ker vem da si jih ne bom mogel nikoli privoščit, na cesti pa ni videti da bi šli kaj bolje od mojega, kvečjem bolj šparajo. Zaenkrat da je šel 180 in sem se mu umaknil samo zato da ni vozil za mano, je bil samo en P508.
Glede udobja je pa za 30km pomoje precej vseeno. Ravno 25 stopinj celzija pa ne verjamem da je tudi v najboljšem avtu, klimo imajo verjetno tako avti za 10kEUR kot za 100kEUR enako efektivno. Pri 2005 Astri je bila vsaj 2x boljša, zdaj je bolj za marec in (hladnejši) april. Pri mojem edino če se hočem bolj ohladiti, moram obrniti levo šobo proti sebi, potem mi pa piha v levo roko. Take stvari pa verjamem da imajo avti za 100kEUR bolje rešeno.
Tako da upam da se bo ob naslednji menjavi čez enih 12-15 let dalo kupit kaj podobnega, takrat zna biti sicer že na elektriko, ampak ne verjamem da za 20kEUR, tako da bencinarje bodo sigurno še delali, če bodo že nehali dizle.

hojnikb je izjavil:

kupiš 1.6biturbo, čipaš na 190 konjev. Maš pol manjšo porabo še vedno z praktično identičnim performancom trenutne bencinske kante.

Samo kdo ti bo dal popolnoma enako ohranjen avto kot je tvoj? To menjati 100% preverjen avto za nepreverjen se splača samo, če bi bila razlika v porabi 15 proti 5l, ne pa 10 proti 7l (bodimo iskreni, 5l pa 190KM dizel tudi ne pije).
Jaz sem 136KM najprej gledal samo zato ker je bil letnik 2019 in po vsej verjetnosti ne bi bil slabo ohranjen. 160KM se pomoje itak ne da dobit pri nas, grem pogledat.
Pa razlika v vožnji je verjetno tudi velika. Sem že za mojega večkrat mislil da je na pol dizel, ker se vse konča že pri 5000rpm in zvok ni tako izrazit kot pri atmosfercu. Ampak če primerjaš z dizlom je pa konec že pri 4000rpm, pa pri nizkih obratih se ne pelje tako lepo. Pa ko z mojim malo bolje potegneš, vsaj nekje 4000rpm, tudi hitro vidiš da je zvok motorja še vedno svetlobna leta pred dizlom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GR2 ::

Trololol, 18kEUR:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Ko sem spraševal za svojega enako 2017, samo 25k km, pa 11kEUR, lol. Nova sta bila pa oba tam tam, mislim da 20 proti 21kEUR.
7kEUR bi jaz z gorivom poplačal šele po 12 letih, če upoštevam 7 proti 10l, se pravi 110 proti 160EUR na mesec.
Edina in največja prednost dizla bi bila, da bi lahko tankal na 2 tedna namesto 1 teden. Ker tole po prejšnjih 3 tednih tankat na 1 teden je bil zame kar velik šok oz. je še. To moram zdaj iti na pumpo 50x na leto. Če bi lahko vsaj zunaj direktno na pumpi plačal. Tako moram pa čakat da si eden počasi natoči kofe, kupi čike, loto srečko in ne vem kaj še vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

IL_DIAVOLO ::

Ko za 20k nimas neke pametne izbire, ves kolko je ura.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

Samo kdo ti bo dal popolnoma enako ohranjen avto kot je tvoj? To menjati 100% preverjen avto za nepreverjen se splača samo, če bi bila razlika v porabi 15 proti 5l, ne pa 10 proti 7l (bodimo iskreni, 5l pa 190KM dizel tudi ne pije).

Lahk pije tut 4L, če imaš kaj samokontrole nad desnim stopalom. Ampak mislim da je v tem primeru to tall order. No js mam z tako konjenico (in 2.0d motor, torej slabše) bp pod 5l relacijske porabe (in se morn ze res potrudit z mestnim drkanjem da pridem do 7) pa tut en 1.6 motor od opla nebi smel bit slabši, razn če so kej konkretno zajebal.
#brezpodpisa

GR2 ::

Če bi kupoval novega in če bi sploh še delali 1.6 160, bi pa mogoče res vzel dizla. Ampak prej nujno testna vožnja. Ker meni precej bolj pomeni kvaliteta vožnje kot pa poraba.
18kEUR za 4 leta star avto, ki je bil nov 21kEUR, ta je pa malo bosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

SambaShare ::

GR2 je izjavil:

Če bi lahko vsaj zunaj direktno na pumpi plačal. Tako moram pa čakat da si eden počasi natoči kofe, kupi čike, loto srečko in ne vem kaj še vse.


https://www.petrol.si/aplikacija-na-poti

Uporabljam od korone dalje, brez problemov.

kriptobog ::

SambaShare je izjavil:

GR2 je izjavil:

Če bi lahko vsaj zunaj direktno na pumpi plačal. Tako moram pa čakat da si eden počasi natoči kofe, kupi čike, loto srečko in ne vem kaj še vse.


https://www.petrol.si/aplikacija-na-poti

Uporabljam od korone dalje, brez problemov.


Ta aplikacija je nekaj najboljšega. Vedno mi je šlo na živce, da sem moral notri plačat in čakat v vrsti.

NejcSSD ::

Tudi jaz ne stopim več v pumpo. Zadnjič 10 v koloni do ven za blagajno, pridem kot 11. natočim in odpeljem hehe
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko za 20k nimas neke pametne izbire, ves kolko je ura.


Za 20k dobiš golfa

kriptobog je izjavil:

SambaShare je izjavil:

GR2 je izjavil:

Če bi lahko vsaj zunaj direktno na pumpi plačal. Tako moram pa čakat da si eden počasi natoči kofe, kupi čike, loto srečko in ne vem kaj še vse.


https://www.petrol.si/aplikacija-na-poti

Uporabljam od korone dalje, brez problemov.


Ta aplikacija je nekaj najboljšega. Vedno mi je šlo na živce, da sem moral notri plačat in čakat v vrsti.


Tko vsaj ne rabš unih kurcev čakat ki se pol ure zmišljajo kere čike bi vzeli.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Gogo ::

Kaj priporočate za študenta? Budget 4-6K, bencinar. thx

Selim vprašanje v novo temo.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

hojnikb ::

odvisno od kilometrov in zakaj avto misliš met.Za tipičnega študenta je sicer dovolj clio mk2, preostali keš pa za gume, bencin in alkoholne substance.
#brezpodpisa

Djole ::

Suzuki swift, placa kolikor hoces za tak avto, bolje kot kaki clioti... samo tankaj, redni servis in vozi

facepalm ::

Gogo je izjavil:

Kaj priporočate za študenta? Budget 4-6K, bencinar. thx

Selim vprašanje v novo temo.

Kot je rekel hojnikb. Ce je teh 4-6k "v lasti" studenta in bo namenil to v vozilo, je bolje da se vzame nekaj preverjenega do 2k, servisira za 1k, ostalo pa za "benz in alkohol" (beri: za dogodivscine/uzivanje).
Ce pa je ta denar starsev in ga bodo namenili za nakup avta studentu pa bi priporocal kakega Cliota IV s 0.9tce motorjem.
Marsikdo bo s tem predlogom dozivel zivcni zlom, pa vendar:
- prvotni 0.9tce nima vecjih hib
- nizka poraba in stroski vzdrzevanja
- je dovolj moderne oblike
- je dovolj varen
- je dovolj udoben tudi za obcasne dolge relacije

Twixz ::

Zdaj, rabim nasvet oz. brainstorming.
Škoda Octavia ali Superb (obvezno limuzina).
Menjava službe, vožnja relacijsko CE-LJ (oz. natančneje 75 km v eno smer).
Avtomatik je skoraj obvezno.
Za avto je budget do 20.000€, vzel se bo na lizing. Našparanih je cca. 10k.

Not sure kaj se najbolj splača? Avto bi imel človek vsaj 5-10 let v lasti.

hojnikb ::

facepalm je izjavil:

Gogo je izjavil:

Kaj priporočate za študenta? Budget 4-6K, bencinar. thx

Selim vprašanje v novo temo.

Kot je rekel hojnikb. Ce je teh 4-6k "v lasti" studenta in bo namenil to v vozilo, je bolje da se vzame nekaj preverjenega do 2k, servisira za 1k, ostalo pa za "benz in alkohol" (beri: za dogodivscine/uzivanje).
Ce pa je ta denar starsev in ga bodo namenili za nakup avta studentu pa bi priporocal kakega Cliota IV s 0.9tce motorjem.
Marsikdo bo s tem predlogom dozivel zivcni zlom, pa vendar:
- prvotni 0.9tce nima vecjih hib
- nizka poraba in stroski vzdrzevanja
- je dovolj moderne oblike
- je dovolj varen
- je dovolj udoben tudi za obcasne dolge relacije

IV ni glih pretirano dobra izbira, ker prevec drzi ceno, za to kar je. Bolje poseci po kakih alternativah, ki jih je depreciation bolj udaril.
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Rabljena? Superb - zaradi udobja. 20.000 jurjev je na meji za novo Octavio.

hojnikb ::

Twixz je izjavil:

Zdaj, rabim nasvet oz. brainstorming.
Škoda Octavia ali Superb (obvezno limuzina).
Menjava službe, vožnja relacijsko CE-LJ (oz. natančneje 75 km v eno smer).
Avtomatik je skoraj obvezno.
Za avto je budget do 20.000EUR, vzel se bo na lizing. Našparanih je cca. 10k.

Not sure kaj se najbolj splača? Avto bi imel človek vsaj 5-10 let v lasti.

F30 LCI 18/20d z avtomatikom. Avtomatik dela k putr, za razliko od raznih dsgojov, za to ceno bos pa dobil ze lep primerek z dost opreme.
Ce najdes izvedbo z radarskim tempomatom pa luxury opremo, si zmagu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

Dela ko puter, kakor vsak dizel dokler vse dela. Ko pa ne, potem pa je ze bolj grobo zmleta zaseka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

za tak denar kupis 2-3 lete starga z 50-100kkm na stevcu. Tu nima kaj it narobe. Sploh pa b47 je skor prfkecja kar se tice zetorskih dizlov.
ko enkrat vozis zf8, so vsi ostali "avtomatiki" robotizirani cukomatiki.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Motion ::

hojnikb je izjavil:

facepalm je izjavil:

Gogo je izjavil:

Kaj priporočate za študenta? Budget 4-6K, bencinar. thx

Selim vprašanje v novo temo.

Kot je rekel hojnikb. Ce je teh 4-6k "v lasti" studenta in bo namenil to v vozilo, je bolje da se vzame nekaj preverjenega do 2k, servisira za 1k, ostalo pa za "benz in alkohol" (beri: za dogodivscine/uzivanje).
Ce pa je ta denar starsev in ga bodo namenili za nakup avta studentu pa bi priporocal kakega Cliota IV s 0.9tce motorjem.
Marsikdo bo s tem predlogom dozivel zivcni zlom, pa vendar:
- prvotni 0.9tce nima vecjih hib
- nizka poraba in stroski vzdrzevanja
- je dovolj moderne oblike
- je dovolj varen
- je dovolj udoben tudi za obcasne dolge relacije

IV ni glih pretirano dobra izbira, ker prevec drzi ceno, za to kar je. Bolje poseci po kakih alternativah, ki jih je depreciation bolj udaril.

IV res dobro držijo ceno. Čeprav nasplošno vse ti mini hachi držijo ceno.

Twixz je izjavil:

Zdaj, rabim nasvet oz. brainstorming.
Škoda Octavia ali Superb (obvezno limuzina).
Menjava službe, vožnja relacijsko CE-LJ (oz. natančneje 75 km v eno smer).
Avtomatik je skoraj obvezno.
Za avto je budget do 20.000€, vzel se bo na lizing. Našparanih je cca. 10k.

Not sure kaj se najbolj splača? Avto bi imel človek vsaj 5-10 let v lasti.

Rabljenega superba. Oktavija je fajn sam superb je pa superb. Izolacija hrupa, vzmetenje, je pri superbu veliko boljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Twixz ::

Zakaj je Seat Arona tako poceni? 1.0 mašina, 110 konjev, opremljen kar ok. Napol SUV, visok. Meni je všeč ampak cena mi ni jasna.. Je kaka fora? Ali bi raje vzel Leona karavana? :)

hojnikb ::

kaj je za tebe poceni?
#brezpodpisa

Twixz ::

hojnikb je izjavil:

kaj je za tebe poceni?


Tole mi je zanimivo.

JGandolfini ::

Zanimivo, sem mislil, da bo nepremičnina, pa ima dokaj znosnih 9.8s do 100.

al1976 ::

Motorcek je za tricilndraša in mlincek size v redu in v kombinaciji z 6. prestavnim menjalikom lepo diha.

Je pa ista konjenica v VW UP GTIju, ki je na splošno fun mobilček:
https://www.volan.si/testi/testi/656955...
https://www.volkswagen-newsroom.com/en/...

V češki Scali ki je pri hiši lepo zvezno vleče tudi naprej od 100-180. Seveda pa večja teža avta naredi svoje... večja škatla kot bo manj bo od njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

hojnikb ::

Twixz je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kaj je za tebe poceni?


Tole mi je zanimivo.

no, sam je na konc dneva še vedno rabljena škatlica ranga polota za skor 20 jurjov. Temu nebi glih reku pocen.
#brezpodpisa

Twixz ::

hojnikb je izjavil:

Twixz je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kaj je za tebe poceni?


Tole mi je zanimivo.

no, sam je na konc dneva še vedno rabljena škatlica ranga polota za skor 20 jurjov. Temu nebi glih reku pocen.


Hm, smiselno..
Bom ostal in prežal na Leonih :D

Twixz ::

Mimogrede, kaj bi se pa najbolj splačalo iz finančnega vidika v smislu da imaš v planu v kratkem vzet kredit za stanovanje? Vzet malo več kredita in s tem kupit avto ali kupit avto na leasing?
««
30 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123975 (1479) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417933 (12710) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017536 (14390) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822861 (17286) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328680 (23907) Heavy

Več podobnih tem