» »

Optični kabel

Optični kabel

Okapi ::

Torej, dobil sem dva zvitka optičnega kabla, 60 in 80 metrov, SP/UPC 9/125 Duplex, Yellow LSZH Pigtail.

Je to za kaj uporabno (optično omrežje po stanovanju?), morda kdo kupi?

O.

fosil ::

Sedaj moraš "dobit" samo še napravo za varjenje optičnih kablov pa si zmagal ;)
Koliko bi bila zadeva vredna pa lahko pogledaš tukaj
Tako je!

Malajlo ::

A da bo 140 metrov ven dobil? Optika ni noben bav bav. Zaključevanje je podobno kot s koaksialci. Mirne roke, pa je.. No, pa na koncu moraš še polirat in pri delu uporabljaš mikroskop (oz. močno lupo).
Če nimaš orodja, odneseš v kakšno firmo, ki to dela. Ali pa jih pokličeš, da ti zaključijo kabel. Potem pa potrebuješ samo še konverterje, da lahko na switch priključiš in imaš giga link na nekaj sto metrih.
Zdaj, 125 je najbrž single mode, za katerega je bilo pred leti vse nad 10Mbps pregrešno drago. No, vsaj pri HPjiu.

Dami ::

Mam po bajti med 2 cisco sg300 switchema cca 40m SM kabla. Ko so mi prišli t2 fiber rihtat so mi še konektorje zašvasali na oba konca. 1gbit SFP modul za cisco pa pride cca 16€. Tud 10gbit niso več tak dragi (nad 100€) sam na žalost so switchi še.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

cegu ::

Lahko ga napelješ do soseda, pa komunicirata z Moorsejovo kodo (z redčim laserčkom). :))

integral15 ::

Zdravo da ne odpiram nove teme, pri nas so po dovgem casu koncn zacel kopat za optiko do his sam se omarco mi morjo postavt zunanjo zato imam pa eno vprasanje. Zanima me preboj skos steno v omarci kje lahk prevrtam (to bi rad sam naredu ker so stare stene debelina cca 80cm) pa prosu bi za kako sliko ce ni katermu odvec kako zgleda v omarci ko je ze kabel not. Notranja omarca bo stala nasprot zunanje pac na notranji strani.
. Hvala

mcgeek ::

Pri nas GVO vgrajuje zunanje podometne omarice. Točnih mer trenutno nimam pri sebi. Ima pa omarica možnost preboja za kabel v enem od notranjih kotov. Omarico lahko zavrtiš tudi na glavo, tako da se vratca odpirajo v drugo smer.
Najbolje da počakaš, da ti jo prinesejo. Če si na območju OŠO Dolenjska, ti iz izkušenj povem, da ti pustijo vgradnjo tudi v lastni izvedbi, če ne želiš, da ti poškodujejo fasado. V tem primeru boš moral sam napeljati cevi iz zemlje do omarice in narediti preboj v steni.

integral15 ::

Ja iz dolenjske sem. Kabel imam ze do hise sam omarce se ne ker majstri nimajo trenutno sabo rezilke da bi zrezal. Delajo pa tko ko je dez pridejo vedrit ko je lep vreme jih pa ni -.-

mcgeek ::

integral15 je izjavil:

Ja iz dolenjske sem. Kabel imam ze do hise sam omarce se ne ker majstri nimajo trenutno sabo rezilke da bi zrezal. Delajo pa tko ko je dez pridejo vedrit ko je lep vreme jih pa ni -.-

Res je. Žal so to GVO-jevi podpogodbeniki, ki delajo po nekem čudnem urniku. Pri nas so brez napovedi en dan prišli prekopat celo vas. :-) Še dobro, da sem bil doma.
GVO pa je kable v cevi napihal kak dan kasneje.

nightbird ::

integral15 je izjavil:

Zdravo da ne odpiram nove teme, pri nas so po dovgem casu koncn zacel kopat za optiko do his sam se omarco mi morjo postavt zunanjo zato imam pa eno vprasanje. Zanima me preboj skos steno v omarci kje lahk prevrtam (to bi rad sam naredu ker so stare stene debelina cca 80cm) pa prosu bi za kako sliko ce ni katermu odvec kako zgleda v omarci ko je ze kabel not. Notranja omarca bo stala nasprot zunanje pac na notranji strani.
. Hvala


meni so to zrihtali montažerji od ponudnika internetnih storitev (konkretno amis) in je preboj ter nekaj m optičnega kabla blo všteto v naročniško pogodbo.

pozanimaj se, da se ne boš bv mantral s tem. GVO delavci pa vsaj pri nas niso delali nič, kar se tiče nadaljnega napeljevanja kablov od omerice po hiši.

lp

integral15 ::

Ja ja preboji se placajo posebaj za v hiso nvm za po his pa vem. Matral se ne bom jast ampak se bo masina :) jast jo bom sam drzal. Rad bi sam sliko kako pride v omarci ko so kabli ze notr drugega ne potrebujem.

Malajlo ::

Rabiš ključ omarice, potem pa vrtaš iz omarice na drugo stran.
Ali pa do pleha z notranje strani zidu, potem pa fleh prevrtaš, kjer je vidia ven prišel.

ene omarice imajo lunkje na stranicah in tudi na zadnji steni.

integral15 ::

Ja nvm ce lahko kr vrtas kje ti srce pozeli sej pravim zato bi pa rad videl kaksno je v omarci ko je enkrat kabl notr ze 100x povedal -.- eh.

mcgeek ::

Izvoli sliko:

integral15 ::

Najlepsa hvala. A tam ko mas pustico mas pa prevrtan not v hiso ?

SaXsIm ::

Vseeno je kje prevrtaš. Skoraj vsak sveder gre čez plastiko.
SaXsIm

integral15 ::

Ja zdaj ko vidm kak je da ni nic druugega kot sam navit kabel je res skor vseeno kje se prevrta.

mcgeek ::

Tam kjer je puščica je prevrtano, zato ker je bila v omarici točno tam tudi predvidena luknja.
Paziti je potrebno le na to, da kabel ni zavit pod prevelikim kotom, zato je tudi tako navit.

integral15 ::

No koncn je omarca na hisi sam so jo majstri zaklenil sicer nvm zakaj saj je prazna bo treba kljuc nekje dobit.

crysis20 ::

mcgeek je izjavil:

Izvoli sliko:


Kaksen fi pa imas prevrtan ces ?

integral15 ::

Ja mene tud zanima ali bi bila tista cev ki se polaga do his dost. Notranji premer cevi je fi10.

mcgeek ::

integral15 je izjavil:

Ja mene tud zanima ali bi bila tista cev ki se polaga do his dost. Notranji premer cevi je fi10.

Pri sebi nimam podatka o fi, vendar ja, jaz imam čez steno napeljano kar isto cev, ki pride do omarice. Je dovolj za kabel.

integral15 ::

Hvala, da vem da ne bom s kaksnim 30 svedrom vrtal lol. Zdaj notranja omarca je pa majhna ne in prie direkt na tisto cev privijacena tok da se ne vidi kabla ki pride v hiso ?

mcgeek ::

Kot lahko vidiš imam odprto omarico, torej še ni priklopljena na omrežje. Tako ti žal še ne morem povedati kako bo izgledalo na drugi strani. Če smo čakali 3 leta, bomo pa še nekaj tednov. :-) Napeljavo na notranji strani ti uredi ponudnik interneta.

integral15 ::

Aja sem mislu da si ze prikljucen. Iz kje pa si ubistvu ti iz katerga konca dolenjske.

mcgeek ::

integral15 je izjavil:

Aja sem mislu da si ze prikljucen. Iz kje pa si ubistvu ti iz katerga konca dolenjske.

OŠO Trebnje

integral15 ::

Aja no jast pa Žužemberk. Ja mi modre pike ki nimamo prednosti bogve kdaj bomo prikljuceni ce bo konc leta bomo lahko veseli pa se ze tko je vse v zaostanku nic novga za slovence. Cudim se da niso kako kazn placal ker bi mogl bit ze vse priklucenu zdaj pa se skopan ni vse vsaj v nasi obcini ne.

mcgeek ::

EU je financirala izgradnjo hrbteničnega omrežja (OŠO Dolenjska - 5 občin), za kar je bil rok konec leta 2012. Tega so tudi ujeli in zato ne bodo plačevali kazni. Sedaj financiranje omogočajo občine, država, GVO in mi z 200€.

Imam informacijo, da imajo prednost tisti zaselki (vasi, hiše), kjer imajo na enem mestu več naročil za priklop. Območja z manj priklopi bodo zadnja.
Po drugi strani pa tudi 'modrim' hišam mimogrede že kar napeljujejo kable, čeprav bi po pravilih to morali storiti šele po odobritvi ministrstva. Zelo optimistično pričakujem, da bomo priklopljeni istočasno ali pa le s kakim mesečnim zamikom kot 'rdeče' hiše.

Sicer pa smo lahko veseli, četudi z malo zamude. Marsikateri Ljubljančan oz. nekdo iz večjega mesta se čudi in je ljubosumen, ker nam vlečejo optiko v rovte, v mestih pa (razen nekaj območij) o njen zaenkrat lahko le sanjajo.

integral15 ::

Hm zdaj je tko jast delam ubistvu sem delal ampak sem se vedno v stiku za siol prek studenta lani in sem pobiral narocila za siol (paketi.....) in se vedno ce se kdo oglasi pri meni spovneva narocilnico in jo oddam pac temu ki me je imel ces. Ze 10000x sem mu reku naj razposlje ljudem pogodbe da bodo se peikljucil ampak nocejo. To storijo samo za rdece pike modere pa nocejo zto ker nimajo prednosti kar je vse skup butasto pa ma vecina ze omarce na hisah in vpihnjene kable. Pri nas v vasi ima sam 1 hisa rdeco piko in dobil je pogodbo v podpis in sam njemu bodo prisli siolovci prkluct mislm to je neumno ce mene uprasas zakaj nebi celi vasi naredl pa je ko so pac ze tu.

mk818764 ::

Nekaj bi vprašal. Prenavljam hodnik, kjer je bil optčni kabel speljan za ladijski podom,ki sem ga odstranil. Sedaj zazidal kabel v steno. Sicer dela vse ok, toda kako fejst se lahko optični kabel "zlomi"? Namreč v kotih je lahko problem, ker 90 stopinj, verjamem, da ravno ni ok.
Koliko stopinj je pa dovoljeno? No, zaenkrat dela bp. če pa bodo teažve pa bom že potegnil enga čez. Samo verjetno bom moral klicat siol da mi znova zavari zadevo. Koliko te to stane?

mitja73 ::

mk818764 je izjavil:

Nekaj bi vprašal. Prenavljam hodnik, kjer je bil optčni kabel speljan za ladijski podom,ki sem ga odstranil. Sedaj zazidal kabel v steno. Sicer dela vse ok, toda kako fejst se lahko optični kabel "zlomi"? Namreč v kotih je lahko problem, ker 90 stopinj, verjamem, da ravno ni ok.
Koliko stopinj je pa dovoljeno? No, zaenkrat dela bp. če pa bodo teažve pa bom že potegnil enga čez. Samo verjetno bom moral klicat siol da mi znova zavari zadevo. Koliko te to stane?


Meni so ga dali zastonj ko sem rabim cca 10m na novo, pokličeš na pomoč uporabnikov in te preveže tehniku za tvoje območje, meni je potem tehnik kar reku naj se oglasim pri jih v Stegnah Lj in mi dal 2 brezplačno in brez kakih papirjev.

Picero ::

Pozdravljeni,
nekaj časa že imam Telekomovo optiko, sedaj pa sem prenavljal stanovanje in bi rad prestavil modem cca 10 m od trenutne pozicije. Od modema do škatlice, kjer pride v stanovanje optika, imam samo 2 m optični kabel.
Zanima me, kje bi lahko najceneje dobil takšen optični kabel oz. za kakšen kabel in konektorje sploh moram gledat. Na internetu sem namreč našel precej različnih vrst optičnih kablov, ki imajo različne konektorje, sploh so pa zelo različne tudi cene.

cekr ::

A sam modem bi rad premaknil drugam?
Najbolje bo, da se o tem pozanimaš pri samem Telekomu.
Mislim, da ni tako drago, če ti prestavijo kam drugam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SaXsIm ::

Saj lahko kupiš sam patch kabel poljubne dolžine. V dozi imaš LC ali SC konektor, tisti pokrovček dvigneš, pa imaš notri konektorje. Brez problema lahko kabel zamenjaš.
Slikaj obe strani kabla, da vidimo, katere konektorje imaš. A sta optični vlakni dve ali eno?
SaXsIm

Nikonja ::

Če ti telekom pride rihtat ni poceni ker ti računajo uro dela (cca 50 eur) + materijal. Poslikaj kabel i konektorje i prilepi sliko.

...:TOMI:... ::

Kabel pa dobiš v techtrade-u ali pa v ezz.si
Tomi

Picero ::

takšen kabel je, na obeh straneh enak konektor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

Invictus ::

SC konektor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Picero ::

A je to potem ta kabel:


Sem gledal po spletnih trgovinah, pa so povsod samo taksni kabli, ki imajo dvojen konektor, ampak verjetno se potem iz enega takega kabla dobis dva, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

...:TOMI:... ::

Ni nujno, da sta 2 skupaj, saj dobiš tudi enojni kabel.
Tomi

čuhalev ::

Lahko kupiš tudi dvojnega in ga cepiš na dva. :D

Picero ::

Sem gledal po spletu v naših trgovinah, pa enojnega ne najdem. Mi pa v eni trgovini, kjer imajo dvojnega, niso znali povedati, če se da zadevo razdružit. Bom moral še malo preklicarit, zdaj vem kaj rabim. :)

fosil ::

Lahko kupiš dvojnega in uporabljaš samo enega.
Optični kabli so itak tanki.
Oziroma odrežeš konektorje, samo pazi da na obeh koncih na istem kablu :D
Tako je!

Picero ::

Konektorje rabim. ;)

miki133 ::

Slika , ki si jo pripel je multimode patch kabel, ti rabiš singlemode patch kabel, recimo nekaj takega za 10m:
Patch kabel

Rabiš pa še spojnik SC:
Spojnik

LP Miro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miki133 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620247 (10634) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659536 (25595) Lonsarg
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378560 (7093) Vanadium
»

Optika napeljava

Oddelek: Pomoč in nasveti
258687 (7325) bhocevar2000
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113526 (10942) Skyman

Več podobnih tem