» »

Anketa za vse, ki ste že kdaj kupili rabljen avto ...

Anketa za vse, ki ste že kdaj kupili rabljen avto ...

perogasilec ::

Pozdravljeni,

Sem študent programa Avtoservisni menedžment, na Višji strokovni šoli v Celju.
Lepo bi vas prosil, če bi si vzeli par minutk časa in izpolnili anonimno anketo, namenjeno vsem, ki ste že kdaj kupili kakšen rabljen avto. Anketa je zelo preprosta in ima zanimivo tematiko.
Delam namreč diplomsko nalogo s področja trženja rabljenih vozil in anketa je del raziskave, ki jo moram izvesti.
Vsak odgovor mi bo koristil, ko bo končana sem pripravljen z vami deliti rezultate …

Hvala vsakemu posebej za vseh dvajset izpolnjenih vprašanj! Lep pozdrav

Link do ankete (aktivna bo do 16.11. letos):

https://www.1ka.si/a/107325

jericho ::

Evo izpolnjeno, kar napiši rezultate, ko bo končana.

Spajky ::

Tud jest sem ti izpolnil ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DeeJay ::

sem izpolnil

perogasilec ::

Hvala za vse vaše odgovore, anketa je še vedno aktivna ...
Rezultati bodo objavljeni ...

imagodei ::

Imaš
- Hoc est qui sumus -

matobeli ::

Oddal, veliko uspeha

terryww ::

Izpolnjeno.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

toplakd ::

Izpolnil. Prilepi rezultate ko bo konec.

Klemzz ::

Izpolnil.

shinko ::

Izpolnil. Pri vprašanju glede garancije bi moral dodati še opcijo "več kot eno leto". V mojem primeru sem kupil 2 leti star avto, ki je imel še 2 leti tovarniške garancije. Te možnosti nisem mogel izbrati.

perogasilec ::

Hvala vsem za rešene ankete in vaša mnenja.
@shinko: ja res bi bila lahko še ta opcija, vendar se s tem vprašanjem bolj sprašujem koliko garancije je pripravljen dati trgovec na vozilo, ki je že izven tov. gar. ..kakorkoli morda malce premalo natančno vprašanje

Anketa je še aktivna, rezultati bodo pa danes teden ko se zaključi ..
Lepo se imejte

stalker ::

Izpolnil. Lepo si sestavil anketo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

BorutK-73 ::

Izpolnil. Pri starosti vozila manjka par možnosti, naprimer je samo do 1 leto ali 2+, isto pri garanciji vozila.
Trenutni avto je bil star leto in pol ko sem ga kupil.

perogasilec ::

Hvala vsem!
Da zavedam se, ponekod bi lahko bilo več odgovorov.. - hvala za mnenje:)

Anketa je aktivna še dva dni, potem sledijo rezultati!

Lepo se imejte

cordoba ::

Sem izpolnil...

DeeJay ::

Sem šeral link na twitter, tko boš dobil še mal več podatkov ;)

dragana ::

Na 15 vprašanje ni odgovora "ne vem", oz. "ne vem, če so me kdaj nategnili"

15) Se je kdaj po nakupu vašega rabljenega vozila izkazalo, da prevoženi kilometri oziroma zgodovina vozila niso bili resnični?

kixs ::

Vprasanje st.3 je premalo definirano.

3) Ste že kdaj kupili rabljeno vozilo iz tujine?


Ali sem kupil ze uvozenega pri nas ali sem ga sam kupil v tujini. Verjetno se misli prva varianta.

shotalick ::

Izpolnjeno

perogasilec ::

Iskrena hvala vsem za rešene ankete in mnenja. Tako ste mi omogočili opraviti del raziskave pri diplomi. Z raziskavo sem zadovoljen, rešenih je 1400 anket, od tega je reševalo 88% moških, 12% žensk. Anketa seveda ni bila objavljena le tukaj.
KOT OBLJUBLJENO, so spodaj navedeni rezultati po odstotkih...


Q1: Svoje zadnje rabljeno vozilo sem kupil pri:
52% od 1400 jih je glasovalo, da so kupili pri Fizični osebi; 10% - Fizični osebi trgovcu z vozili; 37% - Pravni osebi trgovcu z vozili;
1% - Nič od naštetega

Q2: Kolikokrat ste že kupili rabljeno vozilo?
23% - enkrat; 22%- dvakrat; 17% - trikrat; 10% - štirikrat; 28%- petkrat ali več

Q3: Ste že kdaj kupili rabljeno vozilo iz tujine?
17% - da, enkrat; 10% - da,večkrat; 55% - ne, vendar bi ga; 18% - ne, nikoli ga ne bi

Q4: Kje točno ste izvedeli za vaše zadnje rabljeno vozilo, ko se je še prodajalo?
64% - slovenski spletni portal za rabljena vozila; 5% - tuji spletni portal za rabljena vozila; 13% - od prijateljev ali znancev; 12% - direktno pri prodajalcu; 2% - drugo;
po 1% pa vsaka izmed naslednjih opcij: javne dražbe/ družbeno omrežje npr. FB/ radio, TV ../tiskani mediji/avtomobilski sejmi.

Q5: Kaj vas je dokončno oziroma najbolj prepričalo v nakup vašega zadnjega rabljenega vozila?
11% - cena; 3% - garancija na rabljeno vozilo; 50 % - ohranjenost, stanje oz. poreklo vozila; 3 % - odnos prodajalca; 1% - gotovinski popust; 2 % - možnost menjave, 1 % - možnost financiranja; 14 % - znamka ali model vozila; 12 % - oprema/motor/oblika vozila; 5% - drugo

Q6: Kako pomembno je za vas:
(pet stopenj - prva številka je povsem nepomembno, zadnja izjemno pomembno)
Slovensko poreklo rabljena vozila: 15-28-29-17-11%
Znana preteklost vozila: 1-2-16-32-48%
Št. prejšnjih lastnikov: 3-11-36-30-21%
Št. prevoženih kilometrov: 2-8-37-29-32%

Q7: Koliko bi vas dodaten komplet pnevmatik, letna vinjeta, ravnokar opravljena servis na vozilu ipd. še hitreje motiviralo za nakup rabljenega vozila?
(pet stopenj - prva številka je povsem nič motiviralo, zadnja zelo motiviralo)
To me ne bi povsem nič... 10%-14%-31%-30%-15% ...to bi me zelo motiviralo

Q8: Koliko je znašal garancijski rok na vaše zadnje rabljeno vozilo?
49 % - nič; 3 % - manj kot en mesec; 12 % - 1 mesec; 1 % - 2 meseca; 4 % - 3 mesece; 6 % - pol leta; 13 % - 1 leto; 12 % - nič od navedenega

Q9: Prodajalec mojega zadnjega rabljena vozila je:
(zopet petstopenjska lestvica; se ne strinjam ...do povsem se strinjam)
Bil korekten in prijazen: 2-2-10-44-42%
Ponudil/privolil v testno vožnjo: 2-3-6-28-61%
Znal predstaviti preteklost vozila: 3-7-20-36-34%
Predložil servisne dokaze: 6-6-12-33-43%
Q10: Na kakšen način ste kupili vaše zadnje rabljeno vozilo:
79% - gotovina; 8 % - kredit; 8% - finančni leasing; 0% operativni leasing; 3 % - razne menjave; 1 % - nič od naštetega

Q11: Svoje zadnje rabljeno vozilo sem največ servisiral pri:
26% - pooblaščeni servis; 43 % - nepooblaščeni servis; 15 % - pri prijatelju, znancu oz. nekomu, ki nima registrirane dejavnosti; 16% - sam, v lastni režiji

Q12: V katerem cenovnem razredu je bilo vaše zadnje rabljeno vozilo, na dan nakupa:
6% - do 1000 €, 12% - med 1001 - 2500 €; 19% - med 2501-5000 €; 32 % - med 5001 in 10000 €; 18 % - med 10001-15000 € ; 7 % med 15001-20000 €; 3 % med 20001-30000 € ; 2 % nad 30001 €

Q13: Je svetovna finančna kriza (2008) vplivala od odločitev o novem ali rabljenem avtomobilu?
13 % - vozila od takrat nisem menjal; 70 % - Ni vplivala. Vseeno sem kupil rabljen avtomobil; 8 % - Ni vplivala. Kupil sem nov avto.; 6 % - Da. Kupiti sem moral rabljen avtomobil; 3 % - Da. Vseeno sem si lahko privoščil nov avto.

Q14: Kolikšna je bila starost vašega zadnjega rabljenega vozila ob nakupu?
(oz. povprečna če ste jih kupili že več ...)
4 % - do 1 leto; 18 % - 2 ali 3 leta; 28 % - 4 ali 5 let; 34 % - 6 do 10 let; 15 % - 11 do 20 let;
2 % - 21 ali več let.

Q15: Se je kdaj po nakupu vašega rabljenega vozila izkazalo, da prevoženi kilometri oziroma zgodovina vozila niso bili resnični:
18 % - Da, enkrat; 9 % - Da, večkrat; 73 % - Ne, nikoli.

Q16: Največ koliko prevoženih kilometrov bi še lahko imelo rabljeno vozilo, da bi ga še kupili?
8 % - do 50.000 km; 17 % do 100.000 km; 24 % do 150.000km; 12 % do 200.000 km; 31 % - povsem odvisno od vozila ali tipa voženj; 6 % - to mi sploh ni pomembno; 1 % - drugo.

Q17: Bi še kdaj kupili rabljeno vozilo?
67 % - zagotovo da; 25 % - verjetno da; 4 % - niti da niti ne; 3 % - verjetno ne; 0% - nikakor ne.

Demografski podatki:
Največ vas je odgovarjalo iz območja ''01'' oz. okolice Ljubljane.
42 % vas je starih 26-35 let, najmanj 4 % pa nad 56 let.
Moški: 88 %, ženske 12 %.

Iskrena hvala vsem še enkrat. Lepo se imejte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228163173 (4171) fujtajksel
»

Avtolog.si (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
464104098 (6881) jklč
»

Skrivanje skritih napak pri prodaji vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
655799 (3516) jeropero
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11014935 (11283) solatko
»

Izkušnje pri nakupu avta.

Oddelek: Loža
61655 (1476) cryptozaver

Več podobnih tem