» »

neizplačilo ure dela v času premika kazalcev ure

neizplačilo ure dela v času premika kazalcev ure

«
1
2

svecka ::

Podjetje mi ne želi izplačati 1 uro dela v času premika kazalcev nazaj (Iz sobote na nedeljo - iz 29.10 na 30.10 natančneje premik kazalca nazaj iz 3 ure na 2 uro).

V kadrovski pravijo da mi ne pripada, saj potem v marcu obračunajo 7 ur dela kot 8 (ko se ura premakne naprej). S tem se ne strinjam, saj ni zagotovila, da bom takrat delal tudi ponoči, ali sploh bom imel takrat službo.


Torej oddelal sem dejansko 9 ur, plačan bom samo 8. Za 1 uro sem naredil več efektivnega dela v nočnem času (naredil več kosov kot zahteva norma, oziroma natančneje za 1 uro več kosov v proizvodnji).

Prosim za vse nasvete kako ta zaplet čimprej rešiti, saj vem, da so v javni upravi v zdravstvu obračunalni 9 ur.
Na koga se lahkoo obrnem, recimo da bi vsaj dobil nek uraden odgovor iz ministrstva, da so mi dolžni plačati to 1 uro.
Se mi zdi brezveze klicati inšpektorje, če lahko to rešimo na enostaven način z uradnim odgovorom ministrstva. V kadrovski firmi so mi rekli, da naj prinesem odgovor od njih (od ministrstva).

Gre pa za večje podjetje v Slo v LJ, ki ima preko 1000 zaposlenih.

Najlepša hvala.
  • spremenil: svecka ()

KraitPay ::

Prav so ti povedali.

St235 ::

Nikakršno ministrstvo ni pristojno za podajanje mnenj kot bi jih ti hotel. To je vprašanje za delovno inšpekcijo oziroma delovno socialno sodišče, če se drugače ne da rešit.

Me pa zanima kako boš reagiral spomladi, če bi ti trgal od plače, ker bi bil za 1 uro pod normo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PandaFlow2 ::

Pritozi se ljudem, ki so sploh uvedli DST. Toliko nepotrebnega kompliciranja na vseh nivojih.

MadMicka ::

Tvoje stališče je pravilno. Nikjer ne piše, da boš ti čez 6 mesecev še zaposlen in boš tako 1 uro dobil nazaj.

Če si delal iz sobote na nedeljo toliko in toliko ur, ti jih morajo toliko tudi izplačati. Premik ure tu ne igra nobene vloge.

Lakotnik29, kako to misliš, da ministrstvo ni pristojno za izdajanje mnenj? Itak da je, saj so oni pripravili zakon in spremljajo njegovo izvajanje? Drugo pa je, da takšna mnenja seveda ne zavezujejo sodišča.

Beernarrd ::

Vprašanje, kako so vam obračunali marca.
Če so vam marca 8 ur za 7 oddelanih, potem se nima smisla obremenjevati.
Če pa ne, pa zaprosite za naduro od 2 do 3h.

shadeX ::

Istega mnenja. Če se je delalo 1 uro več, ima da izplačajo. Isto marca, ko se bo premaknilo uro naprej, pač tiste ure ne izplačajo.

St235 ::

MadMicka je izjavil:

Tvoje stališče je pravilno. Nikjer ne piše, da boš ti čez 6 mesecev še zaposlen in boš tako 1 uro dobil nazaj.

Če si delal iz sobote na nedeljo toliko in toliko ur, ti jih morajo toliko tudi izplačati. Premik ure tu ne igra nobene vloge.

Lakotnik29, kako to misliš, da ministrstvo ni pristojno za izdajanje mnenj? Itak da je, saj so oni pripravili zakon in spremljajo njegovo izvajanje? Drugo pa je, da takšna mnenja seveda ne zavezujejo sodišča.


kakršnokoli mnenje ministrstva nima nikakršne pravne veljave, razlago posameznih členov daje DZ, ki je zakon tudi sprejel. Izvajanje na konkretnih primerih pa inšpektorat oziroma sodišče.

joze67 ::

Kako pa to večje podjetje rešuje različno število delovnih dni v mesecu? Imate npr februarja nižjo plačo?

Ker če dobite vsak mesec enako plačo, je jasno, da jih tudi ta ura,m ali ona spomladi, ne bo ravno ganila.

r3dkv1c4 ::

Koliko ur so ti obračunali marca, ko je šla ura naprej?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

svecka ::

Marca sploh ne bom dobil tiste 1 ure upoštevane, ker takrat sploh ne bom bil v nočni, ampak bo takrat v nočni neka druga ekipa. Takrat bom delal po izračunu zjutraj (pod pogojem če bom še zaposlen) in bom oddelal normalnih 8 ur. Jaz hočem samo bit plačan po dejanskih urah, kolikor sem jih oddelal. Ali pa da mi dajo vsaj doprinos. Še tega nočejo.

Zaposlen sem bil šele od maja letos naprej pri podjetju. Plača je glede na delovne ure v tednu (40ur) + nadure. Ponavadi pride na mesec 176 ur + okrog 20 ur nadur, ker delam 4 izmensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Istega mnenja. Če se je delalo 1 uro več, ima da izplačajo. Isto marca, ko se bo premaknilo uro naprej, pač tiste ure ne izplačajo.

Potem pa bo najboljše za OP-ja, da zapusti podjetje med aprilom in 26.10.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

St235 ::

Jaz hočem samo bit plačan po dejanskih urah.

potem rabiš drugačen tip pogodbe. Če imaš fiksen mesečen dohodek, potem se takšne anomalije lahko štejejo v redni delovni čas. Enako kot februarja ne dobiš manjše plače ker je manj dni.

svecka ::

Saj pravim da sem plačan glede na delovne dni + nadure. Nimam fiksnega mesečnega zneska. Vsak mesec je druga plača glede na delovne dni.

opeter ::

Sranje je, ko si plačan na uro.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MadMicka ::

1. Kdorkoli se lahko obrne na pomoč tudi na ministrstvo za delo. Njihova mnenja štejejo, imajo dejansko težo. Iz tega istega razloga se tudi plačuje razno raznim inštitutom, da izdelajo strokovno mnenje, ne zaradi pravne veljave, ampak dejanske. Zato se tudi mnenja objavljajo, normalno in prav je tako.

p.s.: Lakotnik29, ti zadeve sploh ne zapopadeš, če delaš 9 ur, moraš imeti priznanih 9 ur in ne kvasi o nekih anomalijah

2. Uro moraš dobiti plačano. Prav tako dodatek za nočno delo. Če ga ne, lahko Inšpektorat RS za delo oglobi delodajalca po 24. točki 1. odstavka 217. člena ZDR-1. Edino, do česar lahko pride, da so ti to uro pisali v tvoj fond ur in imaš tako uro v dobrem. To velja celo v primeru, da podjetje obračunava plačo, kar je sicer redkost, tako kot v javni upravi, vsak mesec 174 ur, ne glede na dejansko število delovnih dni v mesecu.

Sem prepričan, da bo dodatek za nočno delo pravilno obračunan na plačilni listi, ki jo dobiš novembra, tudi ura mora biti zabeležena, če se žigosaš z magnetno kartico, lahko to itak sam preveriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Invictus ::

@OP

Kdor jim piše software za beleženje časa, ni pač upošteval (ali ni hotel) prestavitve ure. Pač človeška lenoba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

svecka je izjavil:

Podjetje mi ne želi izplačati 1 uro dela v času premika kazalcev nazaj (Iz sobote na nedeljo - iz 29.10 na 30.10 natančneje premik kazalca nazaj iz 3 ure na 2 uro).

V kadrovski pravijo da mi ne pripada, saj potem v marcu obračunajo 7 ur dela kot 8 (ko se ura premakne naprej). S tem se ne strinjam, saj ni zagotovila, da bom takrat delal tudi ponoči, ali sploh bom imel takrat službo.


Torej oddelal sem dejansko 9 ur, plačan bom samo 8. Za 1 uro sem naredil več efektivnega dela v nočnem času (naredil več kosov kot zahteva norma, oziroma natančneje za 1 uro več kosov v proizvodnji).

Prosim za vse nasvete kako ta zaplet čimprej rešiti, saj vem, da so v javni upravi v zdravstvu obračunalni 9 ur.
Na koga se lahkoo obrnem, recimo da bi vsaj dobil nek uraden odgovor iz ministrstva, da so mi dolžni plačati to 1 uro.
Se mi zdi brezveze klicati inšpektorje, če lahko to rešimo na enostaven način z uradnim odgovorom ministrstva. V kadrovski firmi so mi rekli, da naj prinesem odgovor od njih (od ministrstva).

Gre pa za večje podjetje v Slo v LJ, ki ima preko 1000 zaposlenih.

Najlepša hvala.

ne pozabit, da isto velja, ko gre čas za eno uro naprej, tako da res nisi upravičen (takrat delaš eno uro manj).

p.s. a slučajno delaš v enem podjetju na H?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kako pa to večje podjetje rešuje različno število delovnih dni v mesecu? Imate npr februarja nižjo plačo?


Čemu? Polni delovni čas je 40 ur na teden. Če je 28. februar v torek, se pač teden dopolni z marcem. Osnovna bruto plača je vsak mesec enaka, razlika je le v višini nadure, če so vezane na osnovno bruto plačo, ker je v mesecu, ko je ur manj, nadura bolje plačana (višja urna postavka).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

next3steps ::

Isotropic je izjavil:

svecka je izjavil:

Podjetje mi ne želi izplačati 1 uro dela v času premika kazalcev nazaj (Iz sobote na nedeljo - iz 29.10 na 30.10 natančneje premik kazalca nazaj iz 3 ure na 2 uro).

V kadrovski pravijo da mi ne pripada, saj potem v marcu obračunajo 7 ur dela kot 8 (ko se ura premakne naprej). S tem se ne strinjam, saj ni zagotovila, da bom takrat delal tudi ponoči, ali sploh bom imel takrat službo.


Torej oddelal sem dejansko 9 ur, plačan bom samo 8. Za 1 uro sem naredil več efektivnega dela v nočnem času (naredil več kosov kot zahteva norma, oziroma natančneje za 1 uro več kosov v proizvodnji).

Prosim za vse nasvete kako ta zaplet čimprej rešiti, saj vem, da so v javni upravi v zdravstvu obračunalni 9 ur.
Na koga se lahkoo obrnem, recimo da bi vsaj dobil nek uraden odgovor iz ministrstva, da so mi dolžni plačati to 1 uro.
Se mi zdi brezveze klicati inšpektorje, če lahko to rešimo na enostaven način z uradnim odgovorom ministrstva. V kadrovski firmi so mi rekli, da naj prinesem odgovor od njih (od ministrstva).

Gre pa za večje podjetje v Slo v LJ, ki ima preko 1000 zaposlenih.

Najlepša hvala.

ne pozabit, da isto velja, ko gre čas za eno uro naprej, tako da res nisi upravičen (takrat delaš eno uro manj).

p.s. a slučajno delaš v enem podjetju na H?

Če si plačan po uri, menda v sposobni firmi ne bo težko beležiti delovnega časa.
22-04 in 03-06
22-03 in 04-06
Jaz ne vidim problema, razen v nesposobnosti. Če to dejansko ni možno, naj se piše delovni čas eno uro dlje/uro manj od dejanskega.

Floralys ::

Isotropic je izjavil:


p.s. a slučajno delaš v enem podjetju na H?

Preko agencije na N?

Mare2 ::

MadMicka je izjavil:



2. Uro moraš dobiti plačano.


Se strinjam. Če bi človek vnaprej vedel, da ne bo plačano, bi šel lahko tačas domov počivat ali pa na kak žur žurirat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

miha1135899 ::

Software gor ali dol, se da vse uredit rocno ce se hoce. Imas prav, vztrajaj, kaj bo marca s tabo nihce ne ve, se najmanj kadrovnica.

Vice ::

svecka je izjavil:

Podjetje mi ne želi izplačati 1 uro dela v času premika kazalcev nazaj (Iz sobote na nedeljo - iz 29.10 na 30.10 natančneje premik kazalca nazaj iz 3 ure na 2 uro).

V kadrovski pravijo da mi ne pripada, saj potem v marcu obračunajo 7 ur dela kot 8 (ko se ura premakne naprej). S tem se ne strinjam, saj ni zagotovila, da bom takrat delal tudi ponoči, ali sploh bom imel takrat službo.


Torej oddelal sem dejansko 9 ur, plačan bom samo 8. Za 1 uro sem naredil več efektivnega dela v nočnem času (naredil več kosov kot zahteva norma, oziroma natančneje za 1 uro več kosov v proizvodnji).

Prosim za vse nasvete kako ta zaplet čimprej rešiti, saj vem, da so v javni upravi v zdravstvu obračunalni 9 ur.
Na koga se lahkoo obrnem, recimo da bi vsaj dobil nek uraden odgovor iz ministrstva, da so mi dolžni plačati to 1 uro.
Se mi zdi brezveze klicati inšpektorje, če lahko to rešimo na enostaven način z uradnim odgovorom ministrstva. V kadrovski firmi so mi rekli, da naj prinesem odgovor od njih (od ministrstva).

Gre pa za večje podjetje v Slo v LJ, ki ima preko 1000 zaposlenih.

Najlepša hvala.


Na nobenem forumu ne boš dobil magičnega stavka, na podlagi katerega ti bo ta firma izplačala teh par EUR. Ostaneta ti dve možnosti, da jim tečnariš ali pa izbereš uradno pot. Če te to toliko žuli kaj kompliciraš to kar si tukaj napisal povej v firmi ustrezno argumentirej, če ne bo šlo jim omeni da si pripravljen to izterjati tudi po uradni poti. Obstaja možnost, da marca ne boš delal v nočnem terminu, skoraj verjetno pa je, da sploh ne boš več delal. Mislim pa da to niti ni problem saj glede na to kako si napisal ti je bolj v interesu teh par EUR kot služba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

shadeX ::

Mislim pa da to niti ni problem saj glede na to kako si napisal ti je bolj v interesu teh par EUR kot služba.


Sori. Gre se za princip. Če tukaj delodajalec škrtari, kaj šele bo. Sploh pa.. ena ura MED delovnikom več, ali ena ura (nadura) PO delavniku... kaj ima veze? Ali se tisto uro koristi, ali pa jo izplačajo. Samo dve so.

Vice ::

Princip gor ali dol. Pri nas je pač takšna realnost, za ene žalostno za druge priložnost...

Floralys ::

Vice je izjavil:

Princip gor ali dol. Pri nas je pač takšna realnost, za ene žalostno za druge priložnost...

Kaj ti hodiš delat in upaš, da ti bo pa delodajalec slučajno nekaj plačal za delo?

shadeX ::

Vice je izjavil:

Princip gor ali dol. Pri nas je pač takšna realnost, za ene žalostno za druge priložnost...


Super če vidiš ti v tem priložnost in da boš lahko za minimalca delal cel lajf namesto, da bi iz sebe kaj naredil. Tisti, ki bo po neplačani uri delodajalcu pljunil v fris in začel nekaj delat na sebi, potem se mu definitivno odpirajo boljše možnosti kot pa tebi. Je pa žalostno, da nimate toliko spoštovanja do sebe, da ste pripravljeni čakati kot ovčka, na svoje (zasluženo) minimalno plačilo. Eh če ne pride ta mesec bo pa naslednji, kajneda ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

StarMafijec ::

Zaradi teh nekaj EUR se lahko kregaš le, če si lahko privoščiš izgubo službe.

next3steps ::

Potlej ti ostane rešitev, da nekega dne eno uro prej odideš s šihta.

janezvalva ::

next3steps je izjavil:

Potlej ti ostane rešitev, da nekega dne eno uro prej odideš s šihta.


res je.
če se ne motim,
imaš pravico 1x mesečno predčasni odhod iz službe 2 uri prej, z utemeljenim razlogom.
pač, se zlažeš, da tvojo zlato ribico boli zob, pa jo moraš pelat k zobarju oz. podobno.

svecka ::

Nekateri ste pravilno ugotovili kje sem zaposlen (samo preko druge agencije), jaz se za izgubo službe ne bojim, ker me tudi drugje rabijo. Vedno sem našel službo v roku nekaj mesecev, tudi za slabša mesta mi ni odveč prijet. Sem na višjem mestu in kadrovnica mi je rekla da je tako že 23 let (ne upoštevajo te 1 ure), vendar pač ker so vsi tiho, pač tako je, vendar meni pač noben ne more bučk prodajat, ker tako je bilo včasih, danes pa ni več tako.

Je pa res, da nisem edini, ki je oškodovan, ker je takih delavcev kar nekaj ducata, ampak vsaj veste kako je to, ljudje so pač tiho, ker se bojijo za svojo službo. Najprej bom poskusil na lep način, če ne gre, bom pač podal uradno prijavo na inšpekcijo.

Jutri v službi bom vse dokaze poslikal, predvsem kar se tiče efektivne delovne ure, da lahko dokažem, da sem tisto uro res fizično bil prisoten in da smo prinesli doprinos podjetju z izdelavo več kosov v proizvodnji tisto nočno uro (efektivna delovna ura). Sedaj čakam tudi na mnenja inšpektorjev in ministrstva. Počakati pa bom moral tudi na uradno plačilno listo 18 novembra, če mi res ne bodo upoštevali tisto uro.

Dejstvo je, da si tako veliko mednarodno podjetje ne bi smelo privoščiti take neumnosti, ampak začne se tako in če so vsi tiho bo le slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

StarMafijec ::

Slikal boš? Potem te bodo pa še tožili.

ncc2000 ::

OP ima prav, kadrovska bluzi.
Rešitev? Če ti delovno razmerje ustreza, pozabi na to, verjetno nisi tu zaradi ene ure.
V nasprotnem pa preštudiraj ZDR in skladno z njim napiši opozorilo delodajalcu o kršenju le tega z zahtevo po plačilu za dejansko opravljeno delo. Pa v vednost semle. V primeru odločitve za to pot v bodoče tam ne pričakuj trepljanja po ramenih...

next3steps ::

ncc2000 je izjavil:

OP ima prav, kadrovska bluzi.
Rešitev? Če ti delovno razmerje ustreza, pozabi na to, verjetno nisi tu zaradi ene ure.

Zakaj? Če si v podjetju zaposlen, še ne pomeni, da ga ne smeš kritizirati in opozarjati na nepravilnosti. Z delom lahko normalno nadaljuje.

ncc2000 ::

next3steps je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

OP ima prav, kadrovska bluzi.
Rešitev? Če ti delovno razmerje ustreza, pozabi na to, verjetno nisi tu zaradi ene ure.

Zakaj? Če si v podjetju zaposlen, še ne pomeni, da ga ne smeš kritizirati in opozarjati na nepravilnosti. Z delom lahko normalno nadaljuje.


Pritrjujem vsemu napisanemu. V tem primeru gre za sistemsko pomanjkljivost, ki tangira množico zaposlenih, za katere pa nikjer ne piše, da so glasni, ampak piše, da so tiho. Se pravi eden proti sistemu, verjetno tudi eden proti ostalim oškodovancem. Vzdrževalci sistema so jasno povedali, da se s tem nimajo namena ukvarajat oz. da to po njihovo ni problem. Kaj bo v takem primeru verjetno storil sistem? No kaj? Brez palice nič. S palico pa korekcija. Po korekciji pa "predlagatelju" korekcije službeni avto, plačne počitnice na Maldivih in 3x na teden refleskoterapijo mybe? Sistem so ljudje, ki težko priznavajo svoje napake. Kot vsi ljudje nasploh.

Sindikat oz. množica zaposlenih bi to lahko rešila, eden sam pa brez vpliva na svojo prihodnost tam bolj težko.

Vice ::

shadeX je izjavil:

Vice je izjavil:

Princip gor ali dol. Pri nas je pač takšna realnost, za ene žalostno za druge priložnost...


Super če vidiš ti v tem priložnost in da boš lahko za minimalca delal cel lajf namesto, da bi iz sebe kaj naredil. Tisti, ki bo po neplačani uri delodajalcu pljunil v fris in začel nekaj delat na sebi, potem se mu definitivno odpirajo boljše možnosti kot pa tebi. Je pa žalostno, da nimate toliko spoštovanja do sebe, da ste pripravljeni čakati kot ovčka, na svoje (zasluženo) minimalno plačilo. Eh če ne pride ta mesec bo pa naslednji, kajneda ?


Ne vem kaj hočeš povedati, pač tako je tukaj pri nas. Če se postaviš na glavo tega ne boš spremenil. Pa naj te ne skrbi zame, sem na drugi strani (se pravi priložnost ki je nisi pravilno razumel) in če gledam na svoje podjetje bi takega enostavno ven zabrisal. Če ne dojame da bo drugič ko bo delal manj dobil malo več.... pač vsak ima izbiro.

Hockey ::

Vice je izjavil:



Ne vem kaj hočeš povedati, pač tako je tukaj pri nas. če gledam na svoje podjetje bi takega enostavno ven zabrisal.


Še dobro, da ga ne moreš kar tako, kot bi si želel.

680x0 ::

shadeX je izjavil:

Sori. Gre se za princip. Če tukaj delodajalec škrtari, kaj šele bo.

če vidiš ti v tem priložnost in da boš lahko za minimalca delal cel lajf namesto, da bi iz sebe kaj naredil. Tisti, ki bo po neplačani uri delodajalcu pljunil v fris in začel nekaj delat na sebi, potem se mu definitivno odpirajo boljše možnosti kot pa tebi. Je pa žalostno, da nimate toliko spoštovanja do sebe, da ste pripravljeni čakati kot ovčka, na svoje (zasluženo) minimalno plačilo. Eh če ne pride ta mesec bo pa naslednji, kajneda ?


Ne. V življenju bo nekaj iz sebe naredil tisti, ki bo skrbno izbiral svoje bitke. Tisti, ki se za vsako nepravico bori na nož bo za vedno ostal na minimalcu, saj ga bodo delodajalci tretirali kot konfliktnega in problematičnega delavca, ki mu je njegov subjektiven pogled na to, kaj je prav, vedno bolj pomemben kot skupno dobro.

Je prav, da delodajalec ne izplača dodatne ure? Ne ni prav. Delodajalec to počne namerno, da bi prihranil denar? Dvomim. Verjetno ima delodajalec slab informacijski sitem in temu primerne procese, ki ne omogočajo enostavnega seštevanja in odštevanja te ure. Delodajalec pravi, da bo čez pol leta tisto uro "poklonil" drugi izmeni. Poleg tega, če proizvodnja dela 24/5, potem ima leto več kot 6000 delovnih ur in bi prihranek delodajalca na troizmeniskih delavcih zaradi "ukradene" ure znašal le 0,016%.

Bitka posameznika s podjetjem za 5 EUR neto se ne izplača. Predlagam da kontaktiraš sindikat ali pa ZSSS. Vedno so jih polna usta zaščite delavcev in tole je idealen primer, da svoj vpliv izkoristijo v prid sistemske rešitve, ki zadeva najbolj ogrožen razred delavcev v sloveniji (3-4 izmensko delo v proizvodnji), bodisi skozi odločbo inšpektorata ali kot pritisk na parlamentarne stranke, da uvedejo ustrezno rešitev.

KraitPay ::

Zanimivo da nihče ni vprašal po kolektivni pogodbi.

Skratka, kaj naredijo z manjkajočo uro v marcu? Gre za to, ker lahko takrat piše isto ur, če pa prej izgubiš službo imaš pa eno uro več "dopusta".

Furbo ::

Bravo, lepo da se nekdo zavzame za svoje pravice in tiste nesposobne lenuhe v računovodstvu malce podreza.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Val202 ::

V JU jo morajo izplačati. Plačan si pač toliko ur kolikor si jih delal. Če si bil v službi npr. od 22 - 5 si torej plačan 8 ur, ker je šla vmes ura nazaj in si dvakrat delal 2. uro zjutraj.
Najbrž pa je tudi kaj na tem, da jim njihov program tega ne omogoča in jim je tako najlažje zadeve urediti.

neon21 ::

Če ti je ne izplačajo pa pač vzameš to uro kot uro v dobro. Naslednjič boš pač šel 1uro prej domov ali karkoli, da izkoristiš to uro v dobro. Bi znal bit problem?

shadeX ::

Nikakor. Problem je če sistem ne vidi te ure kot "višek". To pomeni, da si pač enkrat šel neupravičeno eno uro prej domov. In kot drugo, če si na takem delovnem mestu, ki ga ne moreš pustit brez nadzora, potem spet nimaš kaj.

svecka ::

Še enkrat vsem ki ne znajo brati...ne bom dobil tiste 1 ure v plus nikdar, ker takrat ne bom delal, ko se bo ura prestavila naprej naslednje leto.

Ne morem jit prejt domov al kakrkoli mutit z urami, ker se 2x magnetno štemplamo. Poleg tega imam delavke pod menoj, ki jih ne morem kar pustit same, saj potrebujejo nadzor in tehnično reševaje napak na liniji.

Na kadrovski so mi rekli, da mi dodatna ura ki sem jo oddelal, ne pripada v nobenem primeru, ne kod doprinos, ne kot nadura, ne kot nič. Sploh ne obstaja. In to me moti. Danes brišejo uro tukaj, jutri bodo drugje in tako se začne. Od nas zahtevajo XYZ pravil, da se jih držimo, oni pa še osnove ne morejo met pošlihtane.

Magic1 ::

Kot je že nekdo omenil, to ni tvoja bitka, to je bitka za sindikat. Če se ti želiš kregat s šefom za 10€, pa le kar. Lahko greš tudi na sodišče, zmagal boš 100%.
Magic

next3steps ::

Vice je izjavil:

shadeX je izjavil:

Vice je izjavil:

Princip gor ali dol. Pri nas je pač takšna realnost, za ene žalostno za druge priložnost...


Super če vidiš ti v tem priložnost in da boš lahko za minimalca delal cel lajf namesto, da bi iz sebe kaj naredil. Tisti, ki bo po neplačani uri delodajalcu pljunil v fris in začel nekaj delat na sebi, potem se mu definitivno odpirajo boljše možnosti kot pa tebi. Je pa žalostno, da nimate toliko spoštovanja do sebe, da ste pripravljeni čakati kot ovčka, na svoje (zasluženo) minimalno plačilo. Eh če ne pride ta mesec bo pa naslednji, kajneda ?


Ne vem kaj hočeš povedati, pač tako je tukaj pri nas. Če se postaviš na glavo tega ne boš spremenil. Pa naj te ne skrbi zame, sem na drugi strani (se pravi priložnost ki je nisi pravilno razumel) in če gledam na svoje podjetje bi takega enostavno ven zabrisal. Če ne dojame da bo drugič ko bo delal manj dobil malo več.... pač vsak ima izbiro.

Seveda, če bi delavec pogojem za odpustitev zadostil. Zato ker tebi en delavec ne paše, ga pač še ne moreš kar tako odpustiti. Jeba je, če hočeš biti biznismen, a niti osnov ne veš.

kohoutek111 ::

Če je to podjetje v Coni Ljubljana - Stegne, potem nimaš šans... kvečjemu boš tarča odvetniške družbe, ki ti bi slekla gate.,.. na koncu boš na zavodu z dolgom in v osebnem stečaju.

pirat ::

svecka je izjavil:

Še enkrat vsem ki ne znajo brati...ne bom dobil tiste 1 ure v plus nikdar, ker takrat ne bom delal, ko se bo ura prestavila naprej naslednje leto.

Ne morem jit prejt domov al kakrkoli mutit z urami, ker se 2x magnetno štemplamo. Poleg tega imam delavke pod menoj, ki jih ne morem kar pustit same, saj potrebujejo nadzor in tehnično reševaje napak na liniji.

Na kadrovski so mi rekli, da mi dodatna ura ki sem jo oddelal, ne pripada v nobenem primeru, ne kod doprinos, ne kot nadura, ne kot nič. Sploh ne obstaja. In to me moti. Danes brišejo uro tukaj, jutri bodo drugje in tako se začne. Od nas zahtevajo XYZ pravil, da se jih držimo, oni pa še osnove ne morejo met pošlihtane.

Preden gres frontalno v napad naredi morda en kratek check, kako ti dejansko tvoja pogodba o zaposlitvi (oz. eventuelno kolektivna pogodba) določa delovno obveznost / delovni čas oz. si s podpisom pogodbe to sprejel:
- če pogodba o zaposlitvi dejansko govori izključno o opravljenih urah (in eventuelno celo različno vrednoti ure med tednom, ure opravljene v nočnem času, ure med vikendom) potem imaš prav in ti izplačilo dodatne ure pripada;
- če je pogodba o zaposlitvi napisana v smislu, da delavec opravi "redno obveznost" znotraj 8-urnega delovnika dnevno (ki se pri tebi kot kaže razporeja med 4 izmene), ter se dodatno opravljene ure štejejo in plačajo kot nadure le nad to "opravljeno redno dnevno obveznostjo" potem bo to težje - sploh v primeru, če podjetje svojim zaposlenim tudi spomladi prizna celotno izpolnjeno "redno dnevno obveznost" znotraj izmene, ki dejansko traja le 7 ur.

Skratka - ali si (a) redno zaposlen za polni delovni čas in imaš v pogodbi opredeljen 40 urni tedenski delovnik (in eventuelne nadure nad tem) ter bruto plačo pogodbeno dogovorjeno na mesečni ravni (ne glede na to ali ima tekoči mesec 20, 21 ali 22 delovnih dni ali (b) imaš dejansko pogodbo o delu, kjer je opredeljena tvoja bruto plača po posameznih opravljenih urah?

Furbo ::

svecka je izjavil:

Še enkrat vsem ki ne znajo brati...ne bom dobil tiste 1 ure v plus nikdar, ker takrat ne bom delal, ko se bo ura prestavila naprej naslednje leto.

Ne morem jit prejt domov al kakrkoli mutit z urami, ker se 2x magnetno štemplamo. Poleg tega imam delavke pod menoj, ki jih ne morem kar pustit same, saj potrebujejo nadzor in tehnično reševaje napak na liniji.

Na kadrovski so mi rekli, da mi dodatna ura ki sem jo oddelal, ne pripada v nobenem primeru, ne kod doprinos, ne kot nadura, ne kot nič. Sploh ne obstaja. In to me moti. Danes brišejo uro tukaj, jutri bodo drugje in tako se začne. Od nas zahtevajo XYZ pravil, da se jih držimo, oni pa še osnove ne morejo met pošlihtane.

V taki firmi potem ni druge, kot da si sam skompenziraš to, pač nekaj ukradeš v protivrednosti. :>
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478372 (5338) solatko
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211325 (8603) miha1135899
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227708 (20468) Mato989
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
356947 (5452) deltacqb
»

Zakonodaja glede pozivanja k neplačanim naduram na delu

Oddelek: Problemi človeštva
224429 (3520) ABX

Več podobnih tem