» »

Black Mirror

Black Mirror

«
1
2 3

Tr0n ::

Brilijantna anthology serija z znano UK in US zasedbo, ki govori o temni strani tehnologije, singularnosti, socialnih omrezjih, cloveski naravi itd.

"The Twilight Zone for the digital age." - The New Yorker

Priporocam.

RT
IMDB

imagodei ::

Gledal sem prvo sezono, druge potem nikjer ni bilo za dobit. Drugače gre za britansko zadevo, na sezono so 3-4 deli, kajne? Če se prav spomnim, so imeli po koncu 2. ali 3. sezone nekaj letno pavzo, zdaj so pa spet začeli.
- Hoc est qui sumus -

bluefish ::

Pogledal skorajda v enem šusu. Super antologija.

janezvalva ::

beda... MP mora onegavit prašiča, v zameno za talčevo življenje. ugasnil po petih min.

Starodavni ::

@Janezvalva - si pa res plitek, če bi pogledal celoten del bi spoznal, zakaj je moral to narediti MP...

tikitoki ::

janezvalva je izjavil:

beda... MP mora onegavit prašiča, v zameno za talčevo življenje. ugasnil po petih min.


Beden je tvoj komentar. Serija pa je cool.

Tr0n ::

janezvalva je izjavil:

beda... MP mora onegavit prašiča, v zameno za talčevo življenje. ugasnil po petih min.

Heh, definitivno ni serija s srecnimi konci.

Pithlit ::

janezvalva je izjavil:

beda... MP mora onegavit prašiča, v zameno za talčevo življenje. ugasnil po petih min.

Mislim da boš na tem forumu v manjšini. Ker je cela zadeva pač fantastična. Je pa res treba pogledat mal več kot le 5 minut (pa takoj kritizirat).
Life is as complicated as we make it...

Qcube ::

Super serija. Sem naredil napako da sem pogledal v dveh dneh vseh 6 delov tretje sezone. Bi bilo boljše imeti malo pavze po vsaki epizodi za razmislit.

scipascapa ::

imagodei je izjavil:

Gledal sem prvo sezono, druge potem nikjer ni bilo za dobit. Drugače gre za britansko zadevo, na sezono so 3-4 deli, kajne? Če se prav spomnim, so imeli po koncu 2. ali 3. sezone nekaj letno pavzo, zdaj so pa spet začeli.


kako je ni za dobiti? seveda je :)

PrihajaNodi ::

Qcube je izjavil:

Super serija. Sem naredil napako da sem pogledal v dveh dneh vseh 6 delov tretje sezone. Bi bilo boljše imeti malo pavze po vsaki epizodi za razmislit.


Enako jaz. Prvi dve seriji sta ok, tretja pa je brutalna, se posebno v delu kjer vstavljajo vojakom cipe...

c3p0 ::

Dober del (kot vsi), a že videna zgodba. V enem delu Star Trek-a je bilo prikazano zelo podobno, a seveda manj kruto.

Tr0n ::

Iz prve sezone bi definitivno izbral The Entire History of You. Ali je res dobro, da nikoli nicesar ne pozabimo?

Iz druge (oz. tretje) special White Christmas epizodo. Totalen mind fuck. :)

V tretji sezoni mi je bil kot gamerju vsec Playtest, San Junipero kot odlicno upodobljeno singularnost/zivljenje po smrti, ter brutalno Shut Up and Dance. Scary stuff.

c3p0 ::

Poba je moral bit res zafrustriran, da mu je tisti wank posnetek bil večji pain kot oropat banko in se nato še tepst do smrti. :)

Tr0n ::

c3p0 je izjavil:

Poba je moral bit res zafrustriran, da mu je tisti wank posnetek bil večji pain kot oropat banko in se nato še tepst do smrti. :)

Ni bil tolko problem sam "wank" kot to, da je bil pedofil.

PrihajaNodi ::

Tr0n je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Poba je moral bit res zafrustriran, da mu je tisti wank posnetek bil večji pain kot oropat banko in se nato še tepst do smrti. :)

Ni bil tolko problem sam "wank" kot to, da je bil pedofil.


Je zgrešil tisti del, ko mu je mt povedala kaj dela in gleda z otroki. Je kar kompleksna serija:)

Pithlit ::

Predlagam da se v naslov doda [spoiler contaminated].
Life is as complicated as we make it...

IL_DIAVOLO ::

Bom pogledal :)

c3p0 ::

Res je, se zdaj spomnim, sem že spal naspol na koncu :)

tikitoki ::

c3p0 je izjavil:

Poba je moral bit res zafrustriran, da mu je tisti wank posnetek bil večji pain kot oropat banko in se nato še tepst do smrti. :)


Ce bi bil pozoren bi videl, da je slo za pedofilijo, kar prinese precej hujse posledice.

Je pa bil moj prvi vtis isti, dokler se ni izkazalo, da je bil pedofil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Izi ::

Pogledal vseh 12 dosedanjih delov in močno priporočam ogled, če kdo slučajno še ni pogledal. Res fantastična serija.

sheeshkar ::

Izi je izjavil:

Pogledal vseh 12 dosedanjih delov in močno priporočam ogled, če kdo slučajno še ni pogledal. Res fantastična serija.

Serija ima v bistvu 13 delov, oziroma eden je Christmas special - White Christmas. Verjetno si tega spregledal, ampak najbrž te bo to samo razveselilo, tako da uživaj! ;)

Phantomeye ::

Not the bees

bambam20 ::

Oooo. Tole je pa res super zadeva. Vsaka jim čast, da so zmožni posnet še nekaj, kar je izven smernic in je zanimivo.

vostok_1 ::

Fak ej. Ta serija je seriously intense.








--------------------POTENTIAL SPOILERS----------------------------------


Še moj politično-socialni komentar. Prve epizoda: Da je tisti fuk bilo tako šokantno dejanje, gre predvsem na račun zahodne zavrtosti do seksa.
Šure, it would suck to do that pred tolikimi ljudmi, ampak...če bi bil dober premier, he could fuck them 10 a day for all i care.
Tko kot tisti od FIFE al keri že, ko je moral odstopit po tem ko so ga našli da je zahajal v BSDM sceno.
Seriously...why the fuck would that matter, če je vse legalno, konsenzualno in če službo opravlja vestno.

Ampak ja, tko je, če večino človeštva sestavljajo stupid, retarded monkeys. Ki jim je bolj pomembno kam je politik vtaknil tiča kot pa kak debilen totalitarni zakon je požegnal.
Pa tud žene ne štekam...so fucking what. Zakaj bi bila jezna. He did what he had to do, and everything turned out for the better. So what, if you fuck a pig is that cheating nowadays?

PS. Včasih je bil to nacionalni šport, v Islamskih deželah je še danes.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

tikitoki ::

TI kar fukaj svinje v prostem casu, nekaterim se zdi to ogabno. Seveda pa nam je vseeno, ce ti to pocnes, dokler se svinja seveda strinja.

vostok_1 ::

Glede zoofilije res ne vem kako točno to etično obravnavajo, ker žival ne more dat konsenza.
Sej ne gledam tega, ne vem pa zakaj je to TAKO ogabno.

Meni je bolj ogabno gledat kako 30mm HEDP metek razčetverja nedolžne iraške civiliste.
Drugim očitno ni, ker še vedno volijo odgovorne za to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

Izi je izjavil:

Pogledal vseh 12 dosedanjih delov in močno priporočam ogled, če kdo slučajno še ni pogledal. Res fantastična serija.


Fantasticna serija? Ne bomo pretiravali.

Machete ::

Nisem vsega bral, mogoče je že kdo omenil. Tole je spisal Charlie Brooker, ki je meni en bolj smešnih ljudi v šovbizu.
Predlagam ogled njegovih zakon serij, kjer se poserje čez debilizme šovsveta: Gamewipe (gaming, nesarkastično in bolj analitično), Screenwipe (tv scena) in Newswipe (novičarska TV scena). Zakon so tudi njegovi januarski Yearwipe, kjer pregleda na hitro prejšnje leto.
Vse je na youtube afaik, nekaj časa nazaj tudi na torrentih.

Charlie Brooker @ Wikipedia


...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Izi je izjavil:

Pogledal vseh 12 dosedanjih delov in močno priporočam ogled, če kdo slučajno še ni pogledal. Res fantastična serija.


Fantasticna serija? Ne bomo pretiravali.



Zasluži si medaljo. Zakaj? Ker prikazuje naša življenja in življenje, ki ga bomo živeli čez 10 let+. Serija spominja na zgodbo o Cesarjevih novih oblačilih.

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Izi je izjavil:

Pogledal vseh 12 dosedanjih delov in močno priporočam ogled, če kdo slučajno še ni pogledal. Res fantastična serija.


Fantasticna serija? Ne bomo pretiravali.


A ni to stvar okusa. Ko pride do tega, težko rečeš, da nekdo nima prav, če reče, da mu je serija fantastična.

Lion29 ::

Pogledal cez vikend prvi dve sezoni, vkljucno s Christmas specialom... moram rect, da sem pozitivno presenecen... tukaj se veliko govori o tej seriji... tak da sem prakticno bil primoran :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Četrta sezona je že v izdelavi. Ravnokar snemajo 4. del od 6.
Na sporedu bo najverjetneje oktobra 2017.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

IL_DIAVOLO ::

Meni ni bila vsec serija z izjemno epizode s prascom...ta pa je bila dobra :))

Tr0n ::

Ce isce kdo podobno serijo, priporocam Philip K. Dick's Electric Dreams.

Tr0n ::

Nova sezona .. soon.

jb_j ::

Tr0n je izjavil:

Nova sezona .. soon.



6. delov nove sezone, 29. december ob 04:00

Tr0n ::

Holy shit Black Museum epizoda.

:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

vostok_1 ::

Love it.


Let the nukes fly. Torch the place.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Qcube ::

Jaz sem komaj prva dva pogledal in je super, kot vedno.

bambam20 ::

Da bi kdo povedal, da je 4.ta sezona dejansko že na pašniku. To pa ne. Raje za sebe zadržite.

Izi ::

Še vedno jim ni zmanjkalo norih idej. Četrta sezona spet seka :))

bambam20 ::

Izi je izjavil:

Še vedno jim ni zmanjkalo norih idej. Četrta sezona spet seka :))



Mogoče zato, ker ima vsaka sezona zelo malo delov. Če bi iemla vsaka sezona po 12-13 delov bi jim zmanjkalo iddej.

Manj je vedno bolje.

vostok_1 ::

Prosim...idej je ogromno, glede na to, da nimajo neke ozke usmeritve.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cruz ::

Ah saj so ideje bile podobne prejšnjim, samo v drugačni zgodbi prikazane. Mi pa je prva epizoda bila najboljša izmed vseh, mogoče zaradi igralcev. Nekatere epizode so mi delovale kot fillerji, tudi zadnja epizoda mi je delovala kot, če bi imeli preveč idej za njo in se niso mogli odločiti za eno, potem pa so jih združili skupaj. Kar na koncu ni izpadlo slabo. Ni kul bingat takšno serijo, ker so narejene po bolj ali ne enakem kopitu in ti postane malce dolgočasno. Bom moral še enkrat pogledati vsako epizodo in potem oceniti še enkrat. Glede idej; lahko bi še šli veliko bolj globje, ampak se zelo ozirajo na črno plat in plot twist na koncu. Sem pa opazil še to, da je creator pri vseh epizodah bil napisan tudi kot writer. Either hard working man or asshole. Hmm...?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Prosim...idej je ogromno, glede na to, da nimajo neke ozke usmeritve.


Vedno ti zmanjka idej, če snemaš na široko.

vostok_1 ::

Spet ni toliko široko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Spet ni toliko široko.



Saj veš kaj mislim. Če snemaš ogromno epizod se ti zgodi, da pade kvaliteta. Bolje manj delov in da so gledljivi, kot veliko pa kvaliteta upade.

AmokRun ::

Se mi zdi, da serija ni več tako temačna od kar je na netflixu. Sem pogledal prve 4 dele nove sezone in sta bila že dva happy endinga. Konec prvega dela je bil že kar klišejski.

bambam20 ::

AmokRun je izjavil:

Se mi zdi, da serija ni več tako temačna od kar je na netflixu. Sem pogledal prve 4 dele nove sezone in sta bila že dva happy endinga. Konec prvega dela je bil že kar klišejski.



Hvala. Ubil si mi sedaj užitek gledanja.

Happy ending? :8)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Love Death + Robots (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688816 (2371) BaTeMaN
»

Twin Peaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9918124 (9690) MostWanted
»

12 monkeys (2015) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14732426 (17358) Izi
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738177 (23827) Jst

Več podobnih tem