Prijavi se z GoogleID

» »

kuhinjski robot

kuhinjski robot

spyker123 ::

Kot že ime teme pove,
iščem kuhinjskega robota do cca 350 evrov..se dobi kaj pametnega za ta denar? Kupujem pa za punco, ki rada peče, zato bi jo rad presenetil za rojstni dan. Gledal sem gorenje, electrolux, bosch mum variante, ki imajo od 700w do 1600w moči, dodatke itd..btw raje imam kakovost kot 100 dodatkov, to se že dokupi kasneje, če bo treba..na kaj moram biti pozoren?
Hvala vsem za pomoč!

koyotee ::

Sam imam bosch 900w s skoraj vsemi dodatki, razen za sladoled in še nekaj drugega. Bolje da kupiš v kompletu, saj je veliko ceneje, kot dokupovati kasneje. Za amatersko rabo vrh glave, rabim ga za testo za pico, mletje mesa, rezanje zeljnate glave za solato... Cebi hotel profesinalno zadevo pa bi kupil kitchen aid, ki je najbrž za vedno. Na mimovrste je občasno kaka akcija za te robote.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DSI ::

Sam cca pol leta uporabljam KitchenAid Artisan. Dobi se ga iz tujine za okoli 400€ (sam se kupil iz DE in je bil točno 400€ s poštnino vred).
Gledal sem pred nakupom tudi ostale robote: Bosch, Gorenje in Electrolux. Prednost KitchenAida je to, da robot tehta okoli 10 kil, kar se sicer morda sliši veliko in posledično težko za rokovanje; realno gledano pa je to dobra lastnost saj ko delaš kakšno bolj pocasto testo robot ne poskakuje sem in tja. Mogoče ti bo tudi malo čuden podatek o moči 300W, ampak brez skrbi...prenos ima tako narejen, da je to v praksi vrh glave oz. ni opazit pomanjkanja moči.

V osnovi dobiš zraven ne pride ravno veliko dodatkov (tri osnovne metlice). Imaš pa seveda na voljo za dokupit malo morje dodatkov...sam imam poleg še tim. "food processor".
Samih dodatkov je sicer na voljo malo morje: food processor, sokovnik, set za izdelavo testenin, mesoreznica, posoda za izdelavo sladoleda, grelna posoda itd.

Matija82 ::

Bosch MUM86 HOME professional 1600W. Za peko super. Sicer dodatki so osnovni ampak pri nas so se več ali manj vsi upokojili po ene treh mescih, bolj noviteta faktor kot neka nujnost.

Ima pa tudi Kenwood enega robota, ki naj bi bil super hud ampak mislim, da je cena 500+.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Najprej je mogoče pomembno, kolikšne količine se pečejo. Če gre za okoli 1kg moke + dodatki, potem je primerna manjša velikost aparata, če pa se poredlujejo večje količine moke (do 3kg), pa moraš poiskati kaj večjega. Prevedeno v "Bosch jezik", za manjše količine je primerna serija MUM 4XXX in MUM 5XXX, za večje pa MUM 8XXX (ki pa je seveda precej dražja). Serija MUM4XXX in MUM5XXX sta iz umetne mase in se pri delu s težkim testom (težko kvašeno testo ipd - testa, ki se jim meša s kavljem) kar pošteno zvija in škripa, crkne pa zlepa ne... Drugače je to pri aparatih s kovinskim ohišjem, ti se manj zvijajo in ječijo, je pa potrebno vedeti, da so elementi gonila (razen polža) izumetnih mas ne glede na konstrukcijo ohišja (zadnja leta je tudi pri KitchenAidu tako...)

LP

Jože

spyker123 ::

Hvala za pomoč, sem gledal tega KitchenAid Artisan, pa se mi zdi drago, glede na to, da bi moral vložiti še minimalni 200 evrov za osnovne dodatke..

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če nemščina ni problem:

http://xn--kchengerte-test-7kb41b.de/ku...

LP

Jože

c3p0 ::

MUM je dovolj dober, jaz ga trpinčim že 5 let (900W), predvsem s testom za pizzo, ki je največja obremenitev za motor. Še vedno dela kot nov. Odličen je tudi kot ožemalnik. Drugih dodatkov pa praktično ne uporabljam.

KA sicer ni švoh, izgleda lepše, če si za retro look, a je drag.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: c3p0 ()

krho ::

Še en glas Za MUM5x.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kuhinjski robot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8413841 (759) windigo
»

Kuhinjski roboti

51033 (832) c3p0
»

Aparat za izdelavo sladoleda Delimano...

1910025 (9537) Sims
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

738216 (5853) BigWhale
»

Mašina za sladoled

51777 (1594) barbarpapa1

Več podobnih tem