» »

Gozd, če sosed prodaja ali te morajo obvestiti

Gozd, če sosed prodaja ali te morajo obvestiti

alese ::

Ali te mora kdo obvestiti, če sosed prodaja gozdno parcelo, vem, da je to na oglasni deski en mesec, toda ali te morajo kot soseeda o tem obvestiti pisno, ali imaš predkupno pravico, kot pri njivah. Hvala

wcpapir ::

Pri njivi te ne rabi nihce pisno obvestit.

Daniel ::

Ne

borisk ::

ne, to ureja zakon o gozdovih, kmeti nimajo avtomatsko predkupno pravico ampak tisti, ki imajo bljižje gozd, ne glede na to če se drži parcela ali ne. se pravi lahko imaš gorz 2km stran in boš imel predkupno pravico pred nekom, ki nima gozda, ali pa pred nekom, ki ima gozd 5km stran.

Go-ahead ::

Ali ne namera o prodaji visi na oglasni deski občine ? CCa 1 mesec.

Tidule ::

Vrstni red predkupne pravice: solastnik, mejaš, drug lastnik gozda.

Ne rabi te individualno obveščat, mora pa objavit namero o prodaji, ki vključuje tudi obvezujočo ceno in če uveljavljaš predkupno pravico potem ti mora po tej ceni prodat.

Daniel ::

Go-ahead je izjavil:

Ali ne namera o prodaji visi na oglasni deski občine ? CCa 1 mesec.


15 dni, na UE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Tidule ::

Ne bo držalo. Rok je kar lepo 30 dni.

Daniel ::

Je za gozdove drugače, kot za njive in travnike?

Poglej na stran katerekoli UE, pa boš videl, da nobena obkava ni gor več kot 15 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Zimonem ::

Tidule je izjavil:

Ne bo držalo. Rok je kar lepo 30 dni.

A ti morš smer nekaj blesarit je in tri pičie Mateje?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/kmetij...

Daniel je izjavil:

Je za gozdove drugače, kot za njive in travnike?

Poglej na stran katerekoli UE, pa boš videl, da nobena obkava ni gor več kot 15 dni.

Ma ta človek je itak kmetavzar, ne kmet. Smrad od smrada.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Tidule ::

Daniel je izjavil:

Je za gozdove drugače, kot za njive in travnike?

Poglej na stran katerekoli UE, pa boš videl, da nobena obkava ni gor več kot 15 dni.


Imaš prav, za fizične osebe je 15 dni, sem spregledal spremembo. 30 dnevni rok je samo v primeru kadari ima predkupno pravico država.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Zimonem ::

Pa kaj palamudiš, 30 dni ni tudi če ima država predkupno pravico. 30 dni traja postopek od objave. visi na oglasni deski pa dva tedna in to je to. Kjer ima država svoje interese moraš tako urediti posebej. Naj gre za vodno skupnost, vojaški oddelke, etc. To si res en zahojen kmetavz.

kuall ::

en je pozuabu tabletke popapat

Tidule ::

Zimonem je izjavil:

Pa kaj palamudiš, 30 dni ni tudi če ima država predkupno pravico. 30 dni traja postopek od objave. visi na oglasni deski pa dva tedna in to je to. Kjer ima država svoje interese moraš tako urediti posebej. Naj gre za vodno skupnost, vojaški oddelke, etc. To si res en zahojen kmetavz.


preberi 47. člen Zakona o gozdovih preden anevrizem fašeš.

tikitoki ::

Namero o prodaji mora objaviti na oglasni deski UE. Na tebi je, da spremljas objave.

Mislim, da mora obvestiti morebitnega solastnika, sigurno pa ne vseh sosedov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Magic1 ::

Sam povej mi realno smiselnost teh objav. Jaz imam npr. dva mejaša, katerih parcela bi me zanimala. A zdaj naj celo življenje na 14 dni hodim gledat tablo? Pa kdo je tukaj nor? Na koncu profitirajo zgolj kakšni serijski nakupovalci, ki se s tem konstantno ukvarjajo.
Magic

Daniel ::

Jima omeniš, da naj te obvestita, če bosta kdaj prodajala? Preverjanje te pa stane ravno 1 minuto časa vsakih 14 dni.

Tidule ::

Magic1 je izjavil:

Sam povej mi realno smiselnost teh objav. Jaz imam npr. dva mejaša, katerih parcela bi me zanimala. A zdaj naj celo življenje na 14 dni hodim gledat tablo? Pa kdo je tukaj nor? Na koncu profitirajo zgolj kakšni serijski nakupovalci, ki se s tem konstantno ukvarjajo.


Kaj pa milioni drugih situacij, kjer predkupne pravice sploh ni in se nikjer nič ne objavlja? Noramalni ljudje se zmenijo, poveš sosedom, da si interesent če bosta kdaj prodajala in te pokličejo če bodo. Zadeva zaključena.

Predkupna pravica je pač samo varovalka pred drobljenjem kmetijskih/gozdnih... zemljišč in pa daje mejašem/solastnikom... dodaten privilegij, ki ga lahko uveljavljajo če želijo.

Magic1 ::

:)) V Sloveniji, kjer je sosed vedno najboljši prijatelj. Večina bi raje prodala hudiču, kot pa sosedu.
V glavnem informcijski sistem imamo in vloge so vse digitalne. Ni razloga, da kot lastnik zemljišča, ne bi mogel oddat zanimanje za sosednje parcele in bil avtomatsko obveščen ob oglasu. Če še res gremo proti drobljenju in ne samo, da se omogoča določenim da mešetarijo z zemljišči. Je bila tema, kako eni "kmetje" uveljavljajo prednostno pravico na drugi strani Slovenije.
Magic

Tidule ::

To kar ti predlagaš v bistvu služi v prvi vrsti ravno taki mutibaričem, ki bodo še lažje uveljavljaji predkupno pravico po Sloveniji, saj še oglasnih desk ne bodo rabili spremljat. Tako, da če te to moti, si zbral napačen pristop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kmet mi grozi s predkupno pravico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848956 (5208) Invictus
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224867 (4033) bf4ed
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219997 (10932) noraguta
»

Kako do kontakta lastnika nepremičnine

Oddelek: Loža
166860 (6137) BeremPišem

Več podobnih tem