» »

(Siol BOX, TVersity, podnapisi, DTS audio - resitev?)

(Siol BOX, TVersity, podnapisi, DTS audio - resitev?)

Toiletman ::

Lepo pozdravljeni,

zanima me naslednja zadeva. Močno si želim gledati filme na domačem televizorju preko SIOL BOX-A. Torej želim predvajati filme s PC-ja preko SIOL BOX na televizijo. Oba sta priklopljena na isti router. Delal sem po teh navodilih: http://forumi.siol.net/showthread.php?p...

Vsi filmi delajo brez problema, s podnapisi in šumniki, edino zmrzovati začne ko predvajam HD film s končnico .MKV, zvoka (DTS audio) pa se sploh ne sliši. Veliko sem googlal in pišejo o tem, da moram nekaj spremeniti v nastavitvah pri kodekih za DTS audio. Zanima me, če bi slučajno kdo vedel kako rešiti to zadevo :)

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lp,

Janez
  • poskusil klonirati: Toiletman ()

TOP ::

Kakšen TV imaš,ker kar si napisal je možno,da ti TV ne podpira DTS dekoder.Nimaš kaj nastavljat dosti samo v nastavitve greš pod zvok in uklopiš to je use.Če ti TV nima dekoderja potem bo treba kupit nek predvajalnik HD.

Toiletman ::

TOP je izjavil:

Kakšen TV imaš,ker kar si napisal je možno,da ti TV ne podpira DTS dekoder.Nimaš kaj nastavljat dosti samo v nastavitve greš pod zvok in uklopiš to je use.Če ti TV nima dekoderja potem bo treba kupit nek predvajalnik HD.


tole je moj TV: http://download.p4c.philips.com/files/2...

Nekje sem na forumu našel, da če greš pod SIOL BOX nastavitve pa nastaviš zvok na "Domači kino", da naj bi delalo ampak meni vseeno ne dela. Ali moram iti pod nastavitve od TV? Sem pa opazil, da če dam eno drugo nastavitev zvoka pod nastavitvami SIOL BOX pa slika ne zmrzuje več, ampak zvoka se še vedno ne sliši.

Nekje so pisali tudi, da bi moral kao DTS prekodirati v stereo, da bi špilalo, ampak ne vem tega narediti oz. ne vem če se splača izvajati vedno takšni postopek vsakič, ko hočeš gledati film.

Sem pa na TVersity FAQ odkril tole kaj piše o DTS, ampak jaz tega ne verjamem, ker vem da so si eni uštimali brez problemov:

Some non mainstream media formats cause the TVersity Media Server to crash when it attempts to transcode them

The media server uses the same technology as Windows Media Player does for decoding non mainstream formats. This technology by Microsoft is called Direct Show, and its most notable advantage is being highly modular and extensible through the addition of new components capable of handling new media types. The drawback of this flexibility is that when these third party components are put into use the stability of the entire system depends on them and if they crash they will also crash whoever is using them (e.g. the TVersity Media Server or Windows Media Player). To avoid future crashes you should uninstall those components.

Some of the formats the TVersity Media Server is supposed to be able to transcode (such as MKV with DTS) do not work

On Windows, the TVersity Media Server uses directshow to decode the media files you attempt to play. This means that you must have the necessary directshow components for the particular media you are trying to play installed on your computer. In such a case please install some codec pack (like ffdshow tryouts, the 32 bit version) and then re-install the software. When choosing a codec pack, prefer the minimalists to avoid conflicts and other directshow issue.

Transcoding of XviD video files does not seem to work You should configure the XviD decoder to Compatibility Renderer mode.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskratel Innbox V60U - Kako omogočiti DLNA?

Oddelek: Omrežja in internet
52374 (2034) moat
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209291 (52754) scipascapa
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206490 (3384) moat
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824627 (13640) ToniT
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83508 (2654) radmannsdorf

Več podobnih tem